TVP INFO (HD)

Tematyczne stacje nadawane przez Telewizję Polską.
Awatar użytkownika
Medyk24
VIP Expert
x 459
x 1096

TVP INFO

• zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Medyk24 »

Czemu każda praca w TVP Info i nie tylko ulega modyfikacjom po wprowadzeniu i co kluczowe czemu zawsze każda zmiana jest gorsza....
POZDRAWIAM, Medyk24
Awatar użytkownika
Jacek_TVPinfo
Obserwator

TVP INFO

Post autor: Jacek_TVPinfo »

Odpowiedź jest prosta- w TVP INFO pracuje sporo ludzi, którzy nie posiadają za grosz poczucia estetyki, nowoczesności, postępu czasu i elegancji. Zazwyczaj wszelkie zmiany które wprowadza TVP INFO są na gorsze a osoby które je wprowadzają nie zdają sobie z tego sprawy z różnych przyczyn; być może, że są amatorami, nie znają się na tym co robią (prawdopodobne), lub po prostu nie potrafią słuchać i współpracować z innymi "mądrzejszymi" osobami, które doskonale znają się na takich rzeczach. Efekt takiego ciągu zdarzeń widzimy niestety na ekranie... Najsmutniejsze jest to, że nikt w stacji z tego nie zdaje sobie sprawy, bo gdyby tak było, to już dawno poczyniono by odpowiednie kroki aby zahamować tą amatorszczyznę i fuszerkę. Już pomijam, że odpowiednie osoby nie sięgają po lekturę chociażby takiego forum jak to, które (nie tylko) widzi, agreguje i wytyka błędy które nigdy nie powinny widzieć światła dziennego na antenie...
Awatar użytkownika
woy
Użytkownik

TVP INFO

Post autor: woy »

Ale mnie tu dawno nie było...

Tak sobie analizowałem dzisiaj te ciągłe i bezowocne roszady w Poranku. Przez ostatniej kilka lat w poranku pojawiało się, znikało i wracało wielu prezenterów, ale stałego zespołu, który widz mógłby przyjąć za ten właściwy i "swój" nie dorobiono się. Można by pomyśleć, że w TVPinfo szukają swojego Świętego Grala i stąd ciągle zmiany, ale prawda jest taka, że to nie nowe osoby pojawiają się w poranku w ramach testów, a raczej wracają te które się nie sprawdziły. Mam tu na myśli takie osoby jak Michał Adamczyk, czy - niestety - Agata Biały. "Niestety" ponieważ ja -wbrew panującej tutaj opini - mam do Agaty Biały ogromną sympatię - sprawia wrażenie bardzo normalnej, sympatycznej dziewczyny (pamiętam jeszcze z czasów jej pracy w TVN CNBC jak była bardzo zaskoczona, że Ballantine's to whisky;).

Chyba nikogo nie zaskoczę jeśli wymienię jako dobrze sprawdzające się w poranku następujące pary:
-Marek Czyż i Diana Rudnik
-Piotr Maśłak i Ola Rosiak

Przejdę od razu do drugiej pary bo jest ciekawsza. Oczywiście Piotr Maślak to w ogóle odkrycie roku (chyba roku jeszcze 2013). Ola Rosiak początki w porankach miała raczej trudne. Ostatecznie jednak po paru tygodniach było już nieźle, a to jak odnalazła się w duecie z Maślakiem i ich weekendowe "występy" , pozwalają na wystawienie ich jako drugiej porankowej pary.

Co ciekawe, wystarczy wymieszać te pary i efekty są kiepskie. Marek Czyż zdaje się nieco onieśmielać Ole Rosiak, przez co ona pozostaje przy nim trochę w cieniu, lub też - po prostu - nie ma między nimi "chemii". "Chemii" nie widzę też miedzy Rudnik i Maślakiem.

Dla panów zmiennikiem może być Sławomir Siezieniewski, który w zestawieniu z obiema Paniami wypada dobrze (czy raczej one z nim). Sławomir Siezieniewski do poranka pasuje idealnie (chociaż ja muszę przyznać, że już trochę mi się jego humor przejadł, zwłaszcza jak każdy temat kończy jakąś dygresją i słowami "ale to już zupełnie inna historia").
Zmienniczek dla Pań w ogóle nie ma, ponieważ ani Danuta Dobrzyńska (pojawiała się w ogóle w poranku czy coś mylę?) ani tym bardziej ciągle się przez poranek przewijająca Agata Biały nijak się nie odnajdują. Ostatnio zniknęła nam Agnieszka Górniakowska, która w miarę sobie radziła, ale jakoś bez rewelacji.

Ostatni aspekt to wspomniana przeze mnie kwestia wypracowania zespołu stałego i jednoznacznie kojarzonego przez widza z porankiem. Ciągłe roszady na to nie pozwalają.
W TVPinfo mamy przy tym unikalną sytuację obsadzania w porannym paśmie zarówno prezenterów nowych lub po prostu słabych (bez nazwisk) z dziennikarzami na tyle doświadczonymi, że aż wydawałoby się, że poranek to nie miejsce dla nich - czyli Dianą Rudnik i Markiem Czyżem.

Diana Rudnik to w ogóle ciekawy przykład bo chyba wzorem jej koleżanki przy której debiutowała - Danuty Holeckiej, już na zawsze zostanie taką pszczółką robotnicą w TVP Info, a jej zniknięcie z ekranu nastąpi cicho i bez większego rozgłosu (Danuta Holecka miała w swoim życiorysie epizody z Wiadomościami, a ostatecznie jej kariera zgasła jak płomyk świecy)
Awatar użytkownika
Lord_info
VIP Expert
x 9

TVP INFO

Post autor: Lord_info »

TVP szuka nowych prezenterów pogody, dziś zauważyłem spot w TVP Info z
[ Spoiler ]
http://youtu.be/KBwc0-Xhgkw
ObrazekObrazekObrazekObrazek
chris.nowak
Obserwator

TVP INFO

Post autor: chris.nowak »

Nie wiem ile razy już był ten materiał o (prezenterach pogody) na antenie, ale w Info Dniu był na pewno kilka razy.
A propo, dziś na zakończenie podsumowania dnia nie było tyłówki
chris.nowak
Obserwator

TVP INFO

Z cyklu geniusz realizacji, dzisiejszy serwis o 18:50 rozpoczął się bez czołówki, tej graficznej
behemot2
Użytkownik

TVP INFO

Post autor: behemot2 »

chris.nowak pisze:Z cyklu geniusz realizacji, dzisiejszy serwis o 18:50 rozpoczął się bez czołówki, tej graficznej
Może był jakiś problem z komputerem, z którego emitowane są elementy oprawy. To się niestety zdarza.
Awatar użytkownika
Lord_info
VIP Expert
x 9

TVP INFO

Gość Poranka z 11.09.2013- rozmowa powtórzona x2, serwis o 8:00 z A.Górniakowską, flesz z 7:45, ponownie rozmowa. Pozdrawiam autora tego mixa :lol:
https://www.youtube.com/watch?v=ZNFkZ3BFexY
chris.nowak
Obserwator

TVP INFO

behemot2 pisze:
chris.nowak pisze:Z cyklu geniusz realizacji, dzisiejszy serwis o 18:50 rozpoczął się bez czołówki, tej graficznej
Może był jakiś problem z komputerem, z którego emitowane są elementy oprawy. To się niestety zdarza.
Wiem.Napisałem, że to zdarza się dość często.
Awatar użytkownika
Mateusz44
VIP Expert
x 33
x 63

TVP INFO

Post autor: Mateusz44 »

Czyli sprzęt info już nadaje się do wymiany :D dobrze że działają już w tej sprawie. :)
[ Spoiler ]
behemot2
Użytkownik

TVP INFO

Post autor: behemot2 »

Mateusz44 pisze:Czyli sprzęt info już nadaje się do wymiany :D dobrze że działają już w tej sprawie. :)
Akurat sprzęt ze studia C nie będzie wymieniany. ;) Z opisu w dokumentacji przetargowej wynika, że wymiana dotyczyć będzie studia A, w którym ma być wprowadzony system emisji materiałów na taki jak w studiu C, czyli EVS (który zresztą był w studiu INFO wymieniony 2-3 lata temu). A zdaje się, że czołówki i tyłówki w INFO puszczane są z jeszcze czegoś innego niż EVS. ;)
Awatar użytkownika
Lord_info
VIP Expert
x 9

TVP INFO

Paweł Radziszewski, dotąd szef portalu tvp.info, awansował na stanowisko zastępcy dyrektora Telewizyjnej Agencji Informacyjnej ds. mediów interaktywnych - dowiedział się portal Wirtualnemedia.pl. Nowym szefem serwisu newsowego TVP jest teraz Dariusz Facoń:
http://www.wirtualnemedia.pl/artykul/pa ... u-tvp-info
michael112
Obserwator

TVP INFO

Post autor: michael112 »

Dziś w Sportowym Wieczorze inna oprawa graficzna. Nie ma paska z informacjami, belek ani nawet zegara. Jako jedyne pozostało nieco obniżone logo kanału.
agar.durys
Obserwator

TVP INFO

Post autor: agar.durys »

Oglądam TVP INFO w tej chwili i zauważyłem brak zegara i obniżone logo przy Teleexpress-ie Extra.
Awatar użytkownika
Medyk24
VIP Expert
x 459
x 1096

TVP INFO

Post autor: Medyk24 »

Obecnie również emisja programu z logiem awaryjnym, swoją drogą już dosyć dawno grafika nie nawalała.
POZDRAWIAM, Medyk24
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kanały tematyczne TVP”