TVP INFO (HD)

Tematyczne stacje nadawane przez Telewizję Polską.
Awatar użytkownika
MazowszeSercePolski
Obserwator

TVP INFO

Post autor: MazowszeSercePolski » 19 cze 2015, 21:53

Kazał Tobie ktoś oglądać? Aha... Zapomniałem, że tu jest Polska. Ktoś zawsze musi wylać swój jad.
0 x
Obrazek
Awatar użytkownika
Dijon
VIP Expert
x 3
x 4

TVP INFO

Post autor: Dijon » 19 cze 2015, 21:55

"Nikt nie kazał mi oglądać" - to nie jest żaden konstruktywny argument. Jadem był ten wczorajszy program, nie mój post.
0 x
Awatar użytkownika
MazowszeSercePolski
Obserwator

TVP INFO

Post autor: MazowszeSercePolski » 19 cze 2015, 21:59

Bo niepoprawny politycznie? Dlatego w publicznej mieliby zakazać tego programu? Ksenofobiczny? Podaj argument czy było w tym programie coś rażąco rasistowskiego?
0 x
Obrazek
Awatar użytkownika
Dijon
VIP Expert
x 3
x 4

TVP INFO

Post autor: Dijon » 19 cze 2015, 21:59

Bo prezentuje ksenofobiczne treści, nietolerancję i zaściankowe teorie. Wszystko napisałem już wcześniej.
[ Spoiler ]
0 x
Awatar użytkownika
MazowszeSercePolski
Obserwator

TVP INFO

Post autor: MazowszeSercePolski » 19 cze 2015, 22:10

Nie robię bałaganu. Tak - dziwię się Tobie jak wytrzymałeś te pół godziny programu skoro był taki ksenofobiczny i zaściankowy.
0 x
Obrazek
Awatar użytkownika
matti
Obserwator
x 7
x 7

TVP INFO

Post autor: matti » 20 cze 2015, 14:22

Dijon pisze:Piękny pokaz ksenofobicznych treści we wczorajszym programie "Jan Pospieszalski. Bliżej". Zaleją nas muzułmanie, bójmy się, róbmy dużo dzieci wychowanych w katolicyzmie. Aha, ktoś chyba zapomniał o tolerancji i miłości do bliźniego... I takie rzeczy właśnie w telewizji publicznej.
Rzeczywiście promowanie katolicyzmu i zwracanie uwagi na problemy demograficzne jest skandaliczne. Co innego jak promuje się ideologie lewicowe. Wtedy wszystko jest ok.
0 x
Obrazek
Awatar użytkownika
Dijon
VIP Expert
x 3
x 4

TVP INFO

Post autor: Dijon » 20 cze 2015, 17:13

Nie, wtedy nie jest wszystko ok. Ale sprowadzanie kwestii polskiej demografii do tego, że wychowywanie w katolicyzmie jest jedyną słuszną drogą aby ją odbudować, a przy tym pogłębianie stereotypowego wizerunku muzułmanina i "straszenie" uchodźcami jest po prostu zabiegiem najniższego lotu i pokazuje zaściankowość. To wszystko w tym temacie, a i tak musiałem kilka rzeczy powtórzyć.
0 x
Awatar użytkownika
mateusz_71
VIP Expert
x 180
x 72
Kontakt:

TVP INFO

Post autor: mateusz_71 » 20 cze 2015, 19:01

Wraca Twoje Miasto w RMF FM i TVP Info. Tym razem akcja będzie prowadzona w sobotę od 6 do 12- pierwsza odsłona 27 czerwca. Więcej informacji niebawem...
Profil na FB
0 x
Awatar użytkownika
matti
Obserwator
x 7
x 7

TVP INFO

Post autor: matti » 20 cze 2015, 19:01

Przywoływanie twardych danych i stwierdzanie faktów faktycznie jest strasznie zaściankowe. Stwierdzenia, że w rodzinach muzułmańskich rodzi się wiele dzieci jest po pierwsze stwierdzeniem faktu, a po drugie (zwłaszcza w kontekście tego programu) jest raczej czymś pozytywnym, więc nie jest to żaden krzywdzący stereotyp. To, że katolicyzm sprzyja demografii też nie jest niczym niezwykłym. Tak się składa, że to nie kościół, tylko lewackie środowiska promują genter, pedalstwo, aborcję i chcą żeby niepełnoletnie dziewczyny miały dostęp do pigułek wczesnoporonnych. To na pewno nie sprzyja przyrostowi naturalnemu.
0 x
Obrazek
Awatar użytkownika
Direct
VIP Mod
x 119
x 252

TVP INFO

Post autor: Direct » 20 cze 2015, 19:39

Ja uważam, że stymulowanie przyrostu naturalnego powinno odbywać się innymi metodami, niż poprzez utrudnianie dostępu do antykoncepcji. Tak, tabletka "dzień po" jest takim środkiem. W awaryjnej sytuacji na pewno lepszym od tabletki o niewiadomym działaniu kupionej w internecie czy na bazarze bądź nielegalnej aborcji w piwnicy. Oczywiście nie namawiam do stosowania jej na co dzień, ale dostęp nie powinien być utrudniany.

Co do katolicyzmu jako zjawisku sprzyjającemu przyrostowi - tak, pewnie. Więcej dzieci to uboższa rodzina. Uboższa rodzina to mniej pieniędzy na edukację. Mniej pieniędzy na edukację to mniej wykształcony człowiek, a mniej wykształcony = bardziej wierzący. Na tym zależy kościołowi. Wiem, kontrowersyjne, ale tak uważam.
0 x
Pozdrawiam, Direct
Awatar użytkownika
Dijon
VIP Expert
x 3
x 4

TVP INFO

Post autor: Dijon » 20 cze 2015, 22:55

[ Offtopic ]
matti pisze:Tak się składa, że to nie kościół, tylko lewackie środowiska promują genter, pedalstwo, aborcję i chcą żeby niepełnoletnie dziewczyny miały dostęp do pigułek wczesnoporonnych.
Genter, gender - jeden pies, co nie? Nawet słownik w przeglądarce podkreśla to słowo. Poza tym użyłeś słowa "pedalstwo", co samo pokazuje, że niestety jesteś homofobem. I nie zasłaniaj się standardowym argumentem "to jest moje zdanie, mogę mieć poglądy niepoprawne politycznie", bo to jest żenujące. Jak to nazwałeś, środowiska "lewackie" chcą, aby ludzie po prostu mieli wybór. Nikt nikogo do wykorzystywania pigułek "dzień po" nie zmusza, na dodatek wg WHO nie są to pigułki wczesnoporonne. Wystarczy zapoznać się z ulotką, nie trzeba powielać nieprawdziwych wypowiedzi episkopatu i tzw. "obrońców życia". Aborcje są w Polsce przeprowadzane, ale dzieją się bez jakiejkolwiek kontroli państwa. Jest to całkowita samowolka. Nawoływanie do zakazania aborcji w Polsce nie sprawi zaprzestania ich przeprowadzania. Wręcz przeciwnie - podziemie aborcyjne będzie rosnąć. Po uregulowaniu jej przez polskie prawo państwo miałoby nad nią jakąś kontrolę. Nikt przez coś takiego nie zamierza namawiać albo zmuszać do przeprowadzania aborcji, to nie jest reklama proszku do prania. To jest tylko obligatoryjna możliwość. Post @Directa idealnie pasuje w kontekście strachu środowisk katolickich przed edukacją seksualną w szkołach. I z tym jest też związana kwestia małoletnich ciąży.

A z programu Pospieszalskiego można było jeszcze wyczuć straszenie widzów wyznawcami islamu, które popularne jest na prawicy nie tylko w naszym kraju.
0 x
michael112
Obserwator

TVP INFO

Post autor: michael112 » 21 cze 2015, 11:37

Efekt jest taki, że skłoniliście mnie do obejrzenia zapisu tego programu, choć na codzień tej pozycji nie oglądam :D
0 x
Awatar użytkownika
matti
Obserwator
x 7
x 7

TVP INFO

Post autor: matti » 21 cze 2015, 12:21

Dijon pisze:
matti pisze:Tak się składa, że to nie kościół, tylko lewackie środowiska promują genter, pedalstwo, aborcję i chcą żeby niepełnoletnie dziewczyny miały dostęp do pigułek wczesnoporonnych.
Genter, gender - jeden pies, co nie? Nawet słownik w przeglądarce podkreśla to słowo.
Zrobiłem literówkę, faktycznie jest o co robić wielkie halo.

Nie będę odnosił się punkt po punkcie do tych głupot, które wypisujesz bo i tak zrobił się już spory offtopic, więc jeszcze raz odniosę się do samego programu.
Dijon pisze:I nie zasłaniaj się standardowym argumentem "to jest moje zdanie, mogę mieć poglądy niepoprawne politycznie", bo to jest żenujące.
Nic takiego nie napisałem, ale jak rozumiem uważasz, że posiadanie poglądów innych od ogólnie przyjętych jest żenujące. To wyjaśnia dlaczego tak ci się ten program nie podobał. Po prostu były w nim przedstawione poglądy gości oraz prowadzącego na problem demografii w naszym kraju i w całej Europie, a niski przyrost naturalny faktycznie jest problemem, co do tego chyba nie ma sporu. Eliminowanie z dyskusji niektórych poglądów tylko dla tego, że są katolickie czyli według ciebie "zaściankowe" to nic innego jak cenzura. Ja nie jestem fanem Pospieszalskiego, w wielu kwestiach się nim nie zgadzam, ale w tym programie naprawdę nie znalazłem nic bulwersującego. Oczywiście najlepiej jest wykluczyć nieodpowiadające nam poglądy i zakończyć dyskusję inwektywami typu homofob, faszysta etc.
Dijon pisze:A z programu Pospieszalskiego można było jeszcze wyczuć straszenie widzów wyznawcami islamu, które popularne jest na prawicy nie tylko w naszym kraju.
Piszesz to już po raz kolejny, ale nadal nie wiem co według ciebie było w tym programie takiego nieodpowiedniego w stosunku do muzułmanów.
0 x
Obrazek
MediaFun_78
Użytkownik

TVP INFO

Post autor: MediaFun_78 » 21 cze 2015, 14:47

Lewica ma swoje programy do straszenia ludzi katolikami, Prawica ma swoje od straszenia muzułmanami. Tak to funkcjonuje od wielu, wielu lat.
0 x
chris.nowak
Obserwator

TVP INFO

Post autor: chris.nowak » 21 cze 2015, 20:41

Imię i nazwisko Marka Czyża w czołówce "Bez Retuszu" powróciło
0 x
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kanały tematyczne TVP”