TVP INFO

Tematyczne stacje nadawane przez Telewizję Polską.
Awatar użytkownika
Medyk24
VIP Expert
Posty: 11283
Rejestracja: 31 lip 2011, 11:37
x 659
x 1878

TVP INFO

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Medyk24 »

kacper3100 pisze: Nawet poprawnie dat po polsku nie umieją napisać...
Co masz na myśli ?
Awatar użytkownika
kacper3100
VIP Expert
Posty: 11435
Rejestracja: 06 lut 2016, 9:13
x 946
x 2199

TVP INFO

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: kacper3100 »

To, że napisali "30. września", a poprawnie jest "30 września" (bez kropki). Kropek w datach nie wstawiamy.
chris.nowak
Obserwator
Posty: 261
Rejestracja: 26 maja 2014, 13:09

TVP INFO

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: chris.nowak »

@Jacek_TVPinfo Chodziło mi o fragment artykułu dotyczący jutrzejszego przejścia TVP INFO na rozdzielczość HD, w którym jasno jest mówione, o upscallingu.
Jacek_TVPinfo pisze:Jest to tylko i wyłącznie artykuł w którym jest połączenie starych informacji z domysłami po dzisiejszym ogłoszeniu TVP INFO HD.
[...]Wygląda na to, że słowa dotyczące wrześniowego startu TVP Info HD się sprawdzą i już od 30 września TVP Info będzie w MUX 3 nadawane w HD.
.
Powoływanie się na Sat Kuriera bym sobie akurat darował ;p
Niestety, ta opinia nie jest potwierdzona żadnymi merytorycznymi informacjami, poza tymi, które od dziś znamy i w koło były powtarzane w Info Dniu. A niestety takie niedomówienie rodzi spekulacje. Same stwierdzenie "proces przechodzenia na nadawanie HD" jest niejednoznaczne. No ale do tej niejednoznaczności już nas przyzwyczajono.
Olek90
Użytkownik
Posty: 4
Rejestracja: 27 wrz 2016, 15:17
Kontakt:

TVP INFO

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Olek90 »

kacper3100 pisze:To, że napisali "30. września", a poprawnie jest "30 września" (bez kropki). Kropek w datach nie wstawiamy.
takie szkolne błędy zawsze mnie rażą w oczy. W głowie od razu mam czerwoną lampkę pt. "niekompetencja"...
http://www.skupauttrojmiasto.pl/skup-sa ... aut-slupsk to świetne miejsce, dla ludzi pragnących poradzić się w samochodowych kwestiach, które nie do końca są dla nas, przeciętnych obywateli jasne i zrozumiałe.
Awatar użytkownika
Lord_info
VIP Expert
Posty: 3898
Rejestracja: 27 sie 2010, 16:56
x 16

TVP INFO

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Lord_info »

Dziś już widziałem wersję poprawioną.
ObrazekObrazekObrazekObrazek
Awatar użytkownika
kacper3100
VIP Expert
Posty: 11435
Rejestracja: 06 lut 2016, 9:13
x 946
x 2199

TVP INFO

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: kacper3100 »

Chyba z TVP ktoś tu zagląda.
Awatar użytkownika
Jacek_TVPinfo
Obserwator
Posty: 747
Rejestracja: 17 sie 2008, 18:18
x 1

TVP INFO

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Jacek_TVPinfo »

Albo zagląda, albo orientują się w błędzie lecz już po fakcie. Mam nadzieję, że przynajmniej to pierwsze.
Awatar użytkownika
kossa
VIP Expert
Posty: 1299
Rejestracja: 27 wrz 2009, 12:31
x 13

TVP INFO

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: kossa »

No nic, pozostaje czekać do piątku. Jak narazie Centrum Informacji TVP milczy w sprawie Info HD. Mam nadzieję, że ta piątkowa zmiana to nie będzie tylko zmiana parametrów technicznych stacji i podbicia bitrate, ale też kanał otrzyma nową oprawę graficzną. No chyba, że do tej co jest "dokleją" znaczek HD. Albo po prostu nic nie zmienią - w sumie po TVP to bym się nie zdziwił...
1000 postów minęło jak z pejcza strzelił ;)
----------------------------------------------------

Obrazek
Awatar użytkownika
Medyk24
VIP Expert
Posty: 11283
Rejestracja: 31 lip 2011, 11:37
x 659
x 1878

TVP INFO

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Medyk24 »

Obstawiam, że grafika ekranowa pozostanie bez zmian, a jedynie może pojawią się nowe czołówki , o których wspominał @Piotr6666.
Awatar użytkownika
kossa
VIP Expert
Posty: 1299
Rejestracja: 27 wrz 2009, 12:31
x 13

TVP INFO

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: kossa »

Ktoś teraz czatuje po nocach na Info i sprawdza co się dzieje na antenie, czy są jakieś testy?
1000 postów minęło jak z pejcza strzelił ;)
----------------------------------------------------

Obrazek
Awatar użytkownika
Dijon
VIP Expert
Posty: 6518
Rejestracja: 28 gru 2009, 21:48
x 131
x 58

TVP INFO

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Dijon »

Dzisiaj w nocy nic specjalnego się nie działo.
Awatar użytkownika
Karol
Administrator
Posty: 21728
Rejestracja: 24 maja 2006, 15:29
x 857
x 7133

TVP INFO

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Karol »

Rachoń znowu zgaszony przez gościa. Na forum można założyć nawet specjalny wątek odnośnie Michała Rachonia, ale boję się pozwu :) I tym razem brakło mu czasu antenowego, żeby odpysknąć posłowi. Zabawne jest to, że podczas programu nie odpowiedział na zarzuty, a dopiero potem zaczął się odgrażać sądem na Twitterze - cóż, gdyby zajął o 1 min. więcej czasu antenowego, nic by się nie stało. W przeciwieństwie do innych stacji telewizyjnych, ramówka kanału newsowego jest z gumy i mógłby spokojnie przedstawić widzom 'prawdę'.

Nastały ciężkie czasy dla dziennikarzy TVP - podczas gdy niektórym nie można nic zarzucić, a mimo to dostaje im się za sam fakt pracy dla telewizji publicznej, to czołowe twarze 'dziennikarstwa wg PiS' niszczą wizerunek TVP Info. Oglądałem wczoraj "Minęła 20" - gdyby Rachonia i Sellina nie dzielił stół, to być może by się pocałowali. Do posłów Kukiz'15 i Nowoczesnej już się tak nie łasił. A przyznam - gdyby nie jego stronniczość i uczulenie na wytykanie własnej przeszłości politycznej, byłby świetnym dziennikarzem, bo aż chce się go oglądać jeśli nikomu nie dogryza. Jednak jego natura wygrywa z rozsądkiem praktycznie codziennie - ramiona przystawia prawie do głowy, kładzie się na stole i szuka dziury w całym, jak tu dowalić posłom PO i Nowoczesnej :)
Awatar użytkownika
kossa
VIP Expert
Posty: 1299
Rejestracja: 27 wrz 2009, 12:31
x 13

TVP INFO

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: kossa »

Myślę, że na polityczne dyskusje lepiej stworzyć oddzielny wątek, a tu zajmować się kwestiami stricte związanymi ze stroną techniczną i programami w TVP Info.

A tak już poza tym, to nie chcę tu nikogo bronić, czy być za kimś. Ale Rachoń za bardzo chce gwiazdorzyć tak mi się wydaje. Przy rozmowach z osobami, których "przekonania" nie są zgodne z "przekonaniami" Rachonia zawsze chce tym osobom "dowalić" od siebie. No cóż, wcześniej była Lewicka vol. Lewacka, która też podobnie prowadziła rozmowy tylko w "drugą" stronę. Czasami to myślę, że Rachoń chce być "chytrzejszego" od swoich rozmówców, tylko że jak on trafi na kogoś "chytrzejszego" od siebie, to już ma problem. Ehhh proponuję już nie rozwodzić się tak nad tym i przejść do normalnej dyskusji o TVP Info.
1000 postów minęło jak z pejcza strzelił ;)
----------------------------------------------------

Obrazek
szymek48
Junior
Posty: 1140
Rejestracja: 31 lip 2013, 20:13
Lokalizacja: Wielkopolska
x 58
x 12
Kontakt:

TVP INFO

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: szymek48 »

Kostka się trochę zepsuła ;)
[ Spoiler ]
Awatar użytkownika
Lord_info
VIP Expert
Posty: 3898
Rejestracja: 27 sie 2010, 16:56
x 16

TVP INFO

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Lord_info »

Podczas M20 widać poprawę jakości oraz nie widać borderów w jednej z kamer i z kranu:
Obrazek
Obrazek
ObrazekObrazekObrazekObrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kanały tematyczne TVP”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości