TVP INFO (HD)

Tematyczne stacje nadawane przez Telewizję Polską.
bastus18
Junior
x 6
x 18

TVP INFO

• zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: bastus18 »

Belki w HD wyglądają (jakby to powiedzieć) troche amatorsko. Odniosłem wrażenie, że rano obraz ze studia był zbliżony do HD, ale teraz, to już chyba czyste SD. Jak myślicie kiedy można się spodziewać INFO w HD np. w nc+?
Awatar użytkownika
Karol
Administrator
x 567
x 2775

TVP INFO

Post autor: Karol »

TiM pisze:Żenadą byłoby, gdyby ktoś dokleił znaczek "HD" do logo. Zauważcie, że cały czas (nawet teraz) nazywa się to "procesem przejścia do hd".
1. Zakup kamer reporterskich oraz studyjnych w HD.
2. Zakup sprzętu realizacyjnego obsługującego HD.
3. Wymiana sprzętu emisyjnego obsługującego HD.
4. Rozpoczęcie emisji w HD.

Czy nie taka powinna być kolejność? A nie ogłaszają to, co w sumie powinni zrobić po cichu w ramach mijania kolejnych lat i rozwoju technologii. To tak jakby produkować czarno-biały program na potrzeby telewizji kolorowej.
Awatar użytkownika
Kamilo
VIP Expert
x 44
x 174

TVP INFO

Post autor: Kamilo »

Dokładnie, te szumne zapowiedzi przechodzenia na HD już mnie bawią. TVP powinno obecnie myśleć o produkcji w 4K, dostali na to jakieś dofinansowanie, zatem zaawansowane powinny być już prace nad przekształceniem TVP HD w TVP 4K, a my tymczasem dalej mamy większość kanałów w SD. Obecne działania względem Info spóźnione są o jakąś dekadę, no ale lepiej późno niż wcale.
Awatar użytkownika
Jacek_TVPinfo
Obserwator

TVP INFO

Post autor: Jacek_TVPinfo »

Nie dziwota, że tak to wszykto teraz fatalnie wygląda z tym calym 'procesem przechodzenia na nadawanie w HD', co swoją drogą ma niewiele wspólnego nawet z jakimikolwiek procesem.
Dziwi mnie nadawanie TeX Extra w sd, skoro jest możliwość nadawania sygnalu w HD (przecież reżyserka Panoramy i TeXa jest zmodernizowana). Moze jest to spowodowane tym, że reżyserka INFO nie jest jeszcze zmodernizowana? Więc cóż za problem emitować sygnał na bliźniaczą antenę przez reżyserię HD...
bastus18
Junior
x 6
x 18

TVP INFO (HD)

Post autor: bastus18 »

Pytanie do użytkowników odbierających TVP INFO w nc+. Nie odnosicie wrażenia, że jedna kamera pokazująca studio z szerszej perspektywy nadaje w jakości HD? Czy to w ogóle możliwe, by było to zauważalne na platformie satelitarnej?
Awatar użytkownika
Piotr6666
VIP Expert

TVP INFO (HD)

Post autor: Piotr6666 »

Kran i jeszcze jedna kamera nadają w jakości HD, ale, że prawdopodobnie nie został wymieniony sprzęt w reżyserce to w związku z tym jest jak jest, że i obraz z tych kamer jest upscalowany ;)
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Jacek_TVPinfo
Obserwator

TVP INFO (HD)

Jest to kran oraz kamera kadrująca poseł Machałek.
Wiesz może kiedy chociaż podstawa nadawania TVP INFO będzie w HD? Nie oczekuję cudów w tym dramatycznym przypadku....
Czy tak co tydzień będziemy raczeni coraz to nowszym upscalowanym kadrem z kamery, do momentu aż wszystkie kamery będą nadawać w tej samej jakości?
Awatar użytkownika
Piotr6666
VIP Expert

TVP INFO (HD)

Post autor: Piotr6666 »

Na takie szybkie tempo, że co tydzień nowa kamera nadająca w HD nie liczyłbym ;)
P.S Nie wiem czy tylko u mnie, ale jakość dźwięku w Info HD poszła znacząco w dół.
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Arszenik
Użytkownik
x 3
x 1

TVP INFO (HD)

Post autor: Arszenik »

Jestem ciekaw jak "dobra zmiana" postrzega budowę nowego budynku, bo to chyba wtedy miało powstać w pełni nadające studio w HD.
Awatar użytkownika
Ama18
VIP Expert
x 80
x 119
Kontakt:

TVP INFO (HD)

Post autor: Ama18 »

Decyzja o sprzedaży budynku na placu Powstańców miała zostać podjęta jeszcze w 2012 roku. Do dzisiaj tego nie zrobiono. Nic dziwnego, skoro dopiero na początku 2015 roku wyburzono budynek przy Woronicza, w miejscu którego stanie nowy biurowiec. We wrześniu 2015 rozstrzygnięto konkurs na nową siedzibę TAI... a jak się zmienił prezes to nastała cisza. Juliusz Braun zakładał, że od momentu podpisania umowy na sprzedaż na placu Powstańców do całkowitej wyprowadzki minęłyby trzy lata.

Mogę powiedzieć tyle, że od zmiany władzy inne spółki skarbu państwa (np. PKP) są dużo bardziej powściągliwe w inwestycjach budowlanych, w tym dotyczących sprzedaży działek. Niemniej nowy budynek dla TAI powstać powinien.
Awatar użytkownika
Jacek_TVPinfo
Obserwator

TVP INFO (HD)

Piotr6666 pisze:Na takie szybkie tempo, że co tydzień nowa kamera nadająca w HD nie liczyłbym ;)
P.S Nie wiem czy tylko u mnie, ale jakość dźwięku w Info HD poszła znacząco w dół.
To była ironia :p
Czuję się, jak oszuakny wyborca w tej całej historii obiecanych minionych zmian i dowcipów w związku z "procesem przechodzenia na HD" :p
Będąc na miejscu osoby odpowiedzialnej za "proces" (i jego jakość) umieszczania na antenie kilku elementów pod szyldem "wysokiej rozdzielczośc" w INFO, to zwyczajnie z przyzwoitości spaliłbym się ze wstydu, pokazując coś takiego widzom i w takim charakterze. Jest to zwyczajne potwierdzenie, że nie jest to osoba kompetentna... Owszem- przeciętny odbiorca zapewne nie zauważy zmian. Ba, nawet nie będzie świadomy, że następuje "proces...", ale My tutaj jesteśmy na to wrażliwi i to w najwyższym stopniu.
szymek48
Junior
x 25
x 11
Kontakt:

TVP INFO (HD)

Post autor: szymek48 »

Proces, jak sama nazwa wskazuje, trochę trwa. Tym bardziej wobec informacji o wprowadzeniu pełnego HD w styczniu i użycia pojęcia "rozpoczęcie procesu przechodzenia" nie ma sensu oczekiwać drastycznych zmian czy lamentować o byciu oszukanym.
Awatar użytkownika
Jacek_TVPinfo
Obserwator

TVP INFO (HD)

Mówiąc szczerze, proces ten powinien już być dawno zakończony; rozpoczęty co najmniej na przełomie 2014/2015 roku, jak nie wczesniej. Jak już ktoś tutaj powiedział: HD jest standardem i czymś oczywistym przy obecnych zupełnie normalnych możliwościach technicznych.
Więc, tym bardziej główny kanał informacyjny Telewizji Polskiej (publicznej, powszechnej, dostępnej praktycznie dla każdego) powinien uchodzić, powiedzmy, za wzór takiej przemiany z powodu swojej wyjątkowej pozycji w polskim systemie medialnym. Niestety, jest traktowany po macoszemu, przez osoby, które za cel swoich działań powinny ten kanał doskonalić i przygotować go już dawno do "współczesności nadawczej". Taka jest moja opinia, a że od dłuższego czasu zajmuję się sprawami okołotelewizyjnymi w praktyce, więc tym bardziej jest to dla mnie czymś, delikatnie mówiąc, niezrozumiałym i niebywałym. Zapewne nie było innej możliwości albo nie chciano z takiej możliwości skorzystać, po prostu zwyczajnie aktywnie działając.
A co do czołówki Wszystkich Stron Świata w HD: wreszcie coś oko cieszy :)
Awatar użytkownika
janekpogwad
Tech Administrator
x 84
x 212
Kontakt:

TVP INFO (HD)

Post autor: janekpogwad »

Od poniedziałku zmiany w wieczornej ramówce TVP Info: https://mediainside.pl/2016/10/krotsze- ... -tvp-info/
Parowka09
VIP Expert
x 486
x 56

TVP INFO (HD)

Post autor: Parowka09 »

Zmiany na duży minus.W tyle wizji Extra-to będzie EXTRA słabe :P.Godzina "Sportowego wieczoru" beznadziejna.
Rafał Jas jest reporterem TVP na referendum na Węgrzech.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kanały tematyczne TVP”