TVP INFO (HD)

Tematyczne stacje nadawane przez Telewizję Polską.
Awatar użytkownika
Artu
Junior

TVP INFO

Post autor: Artu » 05 sty 2008, 13:29

Skąd ta informacja ??? Dopiero co wystartowali i już nowy newsroom? Trochę realizmu ;)
forum-polsat
Użytkownik

TVP INFO

Post autor: forum-polsat » 05 sty 2008, 13:46

Artu, przecież od dawna wiadomo, że obecne studio "Kuriera" jest tylko tymczasowe...
Radzę więcej czytać i interesować się, a dopiero potem pisać.
Awatar użytkownika
Artu
Junior

TVP INFO

Post autor: Artu » 05 sty 2008, 13:55

Kuriera nie ma od października! Tymczasowe było studio które weszło wraz z "czerwoną" oprawą TVP3.
forum-polsat
Użytkownik

TVP INFO

Post autor: forum-polsat » 05 sty 2008, 14:18

Artu pisze:Kuriera nie ma od października!
Żadna różnica.
Awatar użytkownika
Artu
Junior

TVP INFO

Post autor: Artu » 05 sty 2008, 15:50

Ale wraz ze zmianą zmienili studio na takie, które już długo postoi ;)
Awatar użytkownika
projektor.ols
Użytkownik
Kontakt:

TVP INFO

Post autor: projektor.ols » 05 sty 2008, 22:26

@Artu: Akurat ja słyszałem, że teraźniejsze studio TVP Info jest na razie tymczasowe. I słyszałem, że budują newsroom na Powstańców. ;)
Odkąd ostatnio ściszałem telewizor to mnie tu nie ma.
// Telewizja jest dla słabych.
Awatar użytkownika
glyzewski
Obserwator

TVP INFO

Post autor: glyzewski » 06 sty 2008, 13:33

Dokładnie, już od początku października wiadomo, że studio TVP Info jest tymczasowe i jest to studio zastępcze WOT. Wystarczy poszukać w Google, jednak nie wiadomo, kiedy TVP przeniesie się do nowego newsroomu.
Evil
Junior

TVP INFO

Post autor: Evil » 06 sty 2008, 14:48

Ruszył program "Stadiony INFO", czyli program o sporcie. Przedstawione są tam najważniejsze wydarzenia sportowe. Program prowadzi Rafał Patyra w studio TVP Sport, przedmeczowym. Logo programu - takie jak logo kanału TVP Info, tylko zamiast TVP jest napis "Stadiony" a Info już pozostało. Pasek informacyjny podczas programu obniżony w dół. Tylko belki z podpisami takie nijakie - fioletowe :D
Awatar użytkownika
projektor.ols
Użytkownik
Kontakt:

TVP INFO

Post autor: projektor.ols » 06 sty 2008, 18:20

glyzewski pisze:Dokładnie, już od początku października wiadomo, że studio TVP Info jest tymczasowe i jest to studio zastępcze WOT. Wystarczy poszukać w Google, jednak nie wiadomo, kiedy TVP przeniesie się do nowego newsroomu.
Mówili, że w grudniu się przeniosą. :)
No ale w TVP przetargami wszystko trzeba... ;)
Odkąd ostatnio ściszałem telewizor to mnie tu nie ma.
// Telewizja jest dla słabych.
Awatar użytkownika
Poland
VIP Expert
Kontakt:

TVP INFO

Post autor: Poland » 16 sty 2008, 10:59

Coś my się chyba na te nowe studio nie doczekamy bo :
[quote=""media2.pl""]Długo czekaliśmy na uruchomienie informacyjnego kanału telewizji publicznej – TVP Info, który powstał na bazie lokalnych programów Telewizji Polskiej, a jego start był wiele razy przekładany. Teraz pojawiły się plany, by ponownie powrócić do poprzedniej wersji kanału.

Platforma Obywatelska zamierza przekazać regionalne media publiczne samorządom województw, czytamy w Gazecie Wyborczej. Posłowie swoje plany tłumacza tym, że od kiedy TVP3 przekształcono w TVP Info, coraz mniej czasu antenowego poświęca się sprawom lokalnym, na co skarżą się rady programowe ośrodków regionalnych TVP .

Posłowie Platformy Obywatelskiej pracują nad projektem, który powinien rozwiązać ten problem. - Na bazie regionalnego radia i telewizji można zbudować prawdziwie regionalne media, których gospodarzem byłby sejmik wojewódzki – mówi Gazecie Wyborczej Iwona Śledzińska-Katarasińska z PO. Warunek jest jeden - sejmiki musiałyby dołożyć część pieniędzy.

Są to na razie plany, ale medioznawcy już kręcą nosem i zwracają uwagę na fakt, że dzięki nowemu projektowi lokalne ośrodki mogą paść łupem dla lokalnych polityków. Choć nie do końca przekreślają pomysłu. Pomysł natomiast krytykuje opozycja. Nie spodobał się na razie także w otoczeniu premiera. Jaka będzie jego przyszłość – czas pokaże.[/quote]
Z jednej strony jestem za powrotem większego czasu dla regionów a z drugiej strony żal mi TVP INFO i wszystkiego co tam już zrobili (i robią). Posłowie się z kolei pomylili bo chyba regiony zaczeły się cofać z ramówki po rewolucji w 2002 roku.
Poland - Aktywnie najlepszy!
Awatar użytkownika
AtoMan
VIP Expert
Kontakt:

TVP INFO

Post autor: AtoMan » 16 sty 2008, 11:05

"TVP Info" w pewnym sensie było już od dawna, ja osobiście tęsknię za bardziej regionalno-rozrywkową niż regionalno-informacyjną stacją. Zresztą oczywiste jest, ze PO "własna" stacja informacyjna jest niepotrzebna, TVN24 starczy :D

(tak, trochę się nabijam. niemniej jednak obecny rząd nie musi się zniżać do poziomu PiSu, który, aby w TV dobrze o nim mówiono, musiał sobie stację tv podporządkować)
dość
Awatar użytkownika
Karol
Administrator

TVP INFO

Post autor: Karol » 16 sty 2008, 13:03

Ja nie widzę problemu. Wystarczy zwiększyć ilość i długość pasm lokalnych w TVP Info żeby w oczach tych, którzy obserwują polskie media nie wyjść na idiotów i nie zmieniać dziesięć razy nazwy jednego kanału i jego formuły.
Awatar użytkownika
Poland
VIP Expert
Kontakt:

TVP INFO

Post autor: Poland » 16 sty 2008, 13:14

Ciekawe jak by to wyglądało ?? Obecna ramówka jest już tak ściśnięta w dni powszednie że chyba tam się nie da nic zrobić co innego w weekendy bo tam luz (dokumenty) jest większy
Poland - Aktywnie najlepszy!
Awatar użytkownika
Karol
Administrator

TVP INFO

Post autor: Karol » 16 sty 2008, 13:19

Ja bym za przeproszeniem wypie*dolił większość programów i wstawił niezależne pasma lokalne.
Miro
Obserwator
Kontakt:

TVP INFO

Post autor: Miro » 16 sty 2008, 13:26

a może stworzyć tak nowe kanaly lokalne,które nadawalyby przez całą dobe swoje programy np. TVP Pomorze,TVP Wielkopolska,TVP Mazowsze , tak jest chyba w niemczech.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kanały tematyczne TVP”