TVP INFO (HD)

Tematyczne stacje nadawane przez Telewizję Polską.
Evil
Junior

TVP INFO

Post autor: Evil » 11 lut 2008, 16:35

W styczniu spadła widownia TVP Info. Udziały stacji na poziomie 4,40 proc. Średnia oglądalność kanału w styczniu - 290 tys. osób.
Evil
Junior

TVP INFO

Post autor: Evil » 13 lut 2008, 8:07

Przepraszam za post pod postem, ale chciałbym powiedzieć, że TVP Info przesunęła w dół pasek informacyjny i co za tym idzie, logo i zegarek. Teraz ekran jest prawie pusty, szczerze mówiąc nie podoba mi się, przyzwyczaiłem się do tamtego sposobu.
Awatar użytkownika
Poland
VIP Expert
Kontakt:

TVP INFO

Post autor: Poland » 13 lut 2008, 9:05

No wreszcie jest tak jak w TVN24. Mam nadzieje że starym sposobem będą pokazywać logo i pasek tylko przy Plus Minus i Telekurierze.
Poland - Aktywnie najlepszy!
Evil
Junior

TVP INFO

Post autor: Evil » 13 lut 2008, 12:15

Nie ma już czerwonej belki "na żywo", jest zwykły napis, mniejszy od zegarka "na żywo" w lewym górnym rogu. Podczas jakiegoś programu o biznesie o 11 zamiast informacji na pasku były informacje biznesowe. Pod logo pisało "Biznes" na fioletowym tle a obok leciały właśnie te wiadomości.

EDIT
Marnie wyglądają podpisy teraz:
Obrazek
Obrazek

Dałbym zap z nowym napisem "na żywo", ale nie jest on tak widoczny na zapach.
Awatar użytkownika
AtoMan
VIP Expert
Kontakt:

TVP INFO

Post autor: AtoMan » 13 lut 2008, 12:54

Nie dosc, ze zegarek wciaz "popsuty", to teraz wszystko tam jakoś tak krzywo i nierówno... no ludzie, co to ma być?
dość
Paweł Ciupak
Obserwator
Kontakt:

TVP INFO

Post autor: Paweł Ciupak » 13 lut 2008, 13:51

AtoMan pisze:Nie dosc, ze zegarek wciaz "popsuty", to teraz wszystko tam jakoś tak krzywo i nierówno... no ludzie, co to ma być?
Hm, fuckt, nie rozumiem zmian dokonywanych przez TVP Info. Początkowo chciałem powiązać to z przejściem do nowego studia, ale jakoś nie mogłem znaleźć żadnego związku.

Ech, tak bardzo narzekano na oprawę przy starcie TVP Info, ale teraz jest jeszcze gorzej. Chyba jedyna zmiana na lepsze to poprawiony wygląd logo TVP Info na ekranie ;).
Obrazek
Awatar użytkownika
glyzewski
Obserwator

TVP INFO

Post autor: glyzewski » 13 lut 2008, 16:39

Teraz według mnie TVP Info wygląda lepiej, muszą dopracować jeszcze grafikę, ale jest ok. Mogli by jeszcze dać jakieś tło pod zegarek.
Awatar użytkownika
SNOL
VIP Expert
Kontakt:

TVP INFO

Post autor: SNOL » 13 lut 2008, 17:15

Najważniejsze, że wreszcie to zaczyna być dynamiczne, podpisy mogą być zmieniane z małym odstępem czasu pomiędzy, więc jest dobrze.
Teraz wystarczy "TYLKO" zmienić czcionkę zegara, wyśrodkować względem zegara, pod spód dać tło, belki lekko obniżyć do paska, stare napisy "na żywo" i "archiwum" wywalić na zbity pysk, ujednolicić czcionki na ekranie i na pasku zrobić podobne podpisy jak na tvn24, np. "kraj", "świat", "biznes" itp. i będzie OK. Haha, trochę tego dużo wyszło... :P Ale niech pracują nad tym, codziennie jest coraz lepiej.
tylko prywatne opinie. Tutaj od ponad 12 lat.
Evil
Junior

TVP INFO

Post autor: Evil » 13 lut 2008, 17:22

SNOL pisze:na pasku zrobić podobne podpisy jak na tvn24, np. "biznes" itp.
Ten napis już jest ;) Dzisiaj go zauważyłem podczas jednego z programów, jutro jak złapę to dam zapa. To podczas programu "Biznes otwarcie dnia" o 11.00.

EDIT

Ohoho. Powrócili do dawnej, czerwonej belki "na żywo" oraz wyrównali belki z podpisem do logo! Ładnie, ładnie ;) Ogólnie wydaję mi się, że te belki z podpisami są bardziej wyraźne niż wcześniej.
Obrazek

Hehe, a podczas czołówki "Serwisu info" wyświetlona była jakaś wypowiedź pana Szmajdzińskiego :D
Obrazek
Awatar użytkownika
projektor.ols
Użytkownik
Kontakt:

TVP INFO

Post autor: projektor.ols » 13 lut 2008, 20:13

Zmiany w TVP Info idą w dobrym kierunku. Ale i tak bym jeszcze troszeczkę "po eksperymentował" (post edytowany):
Obrazek

Robione w Photoshopie. Jeszcze przydałoby się powrócić do belki "Na żywo" z samiusieńkiego początku TVP Info.
Odkąd ostatnio ściszałem telewizor to mnie tu nie ma.
// Telewizja jest dla słabych.
Evil
Junior

TVP INFO

Post autor: Evil » 13 lut 2008, 20:21

Ja w miejsce "Godziny" wstawił bym kraj, świat, biznes itd. A do "na żywo" powrócili, masz zapa na górze ;)
Awatar użytkownika
projektor.ols
Użytkownik
Kontakt:

TVP INFO

Post autor: projektor.ols » 13 lut 2008, 20:31

FanTIVI pisze:A do "na żywo" powrócili, masz zapa na górze ;)
A to ja widziałem, tylko, że mi chodziło o te "Na żywo" z samych początków TVP Info (półprzeźroczyste, mały rozmiar, widziany w pierwszym ''Poranku TVP Info") ;) .

A tym "Krajem", "Światami" to prawie jak w TVN24 by było. :) Ale też nie jest zły pomysł. ;)
Odkąd ostatnio ściszałem telewizor to mnie tu nie ma.
// Telewizja jest dla słabych.
Awatar użytkownika
Axel
Activist
Kontakt:

TVP INFO

Post autor: Axel » 13 lut 2008, 23:11

Podczas emisji "Telekuriera" na ekranie były jeszcze gorsze rzeczy na ekranie. Belka z napisem "na żywo" była przesunięta bardziej w prawo (nie stykała sie z krawędzią ekranu) a żółty trójkąt z prawej strony był wysunięty aż na czarny pasek - w większości telewizorów był w ogóle niewidoczny. Ogólnie niedbalstwo. Ale plus należy sie za to, że realizatorzy zareagowali dobrze i logo programu czyli napis "Telekurier" był wyświetlany z prawej strony ekranu a nie z lewej jak dotychczas bo tak to byłby teraz pewnie zbyt wysoko od zegarka.

Obrazek

Ogólnie zmiany są ale patrze ile czasu musieliśmy na nie czekać a i tak nadal nie jest to idealnie. Nigdy tego chyba nie zrozumiem dlaczego na telewizji publicznej, opłacanej z pieniędzy z abonamentu wszystko jest niedbale i brzydkie a na stacjach komercyjnych, które utrzymują sie z reklam wszystko jest elegancko.
Awatar użytkownika
AtoMan
VIP Expert
Kontakt:

TVP INFO

Post autor: AtoMan » 13 lut 2008, 23:47

...na dodatek, jak było zwykłe TVP3 informacyjne, to wszystko jakoś było dobrze...

Tu się chyba studenci "Realizacji Audycji Telewizyjnych" czy czegoś w ten deseń na 1szym roku bawią na laborkach :P
dość
Awatar użytkownika
Artu
Junior

TVP INFO

Post autor: Artu » 14 lut 2008, 9:28

No właśnie, mówiło się, że TVP3 jest złą telewizją informacyjną.
TVP chyba chce nas zasypać amatorką, syfem i kiczem, żebyśmy się udławili od krytykowania :lol:
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kanały tematyczne TVP”