TVP INFO (HD)

Tematyczne stacje nadawane przez Telewizję Polską.
bastus18
Junior
x 5
x 18

TVP INFO (HD)

• zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: bastus18 »

Tak, Extra Świat znika. Od dziś prognozy pogody w INFO Dniu prowadzone są przez prezenterów. Dotychczas były tylko mapy z podkładem muzycznym.
Awatar użytkownika
Piotr6666
VIP Expert

TVP INFO (HD)

Post autor: Piotr6666 »

Jeśli to zmiana na stałe z Pogodą to to bardzo dobra zmiana ;)
Przydałoby się jeszcze przywrócenie normalnych serwisów sportowych do Info Dnia.
Do dziś nie rozumiem skąd ta decyzja Syguta by tak ograniczyć wydania Pogody i Sportu ;)
Obrazek
Obrazek
Memorex_94
Poster
x 4
x 95

TVP INFO (HD)

Post autor: Memorex_94 »

Wiedziałem, ze kiedys pomyle nazwiska. Bije się w pierś.

Ale z Kuklewiczem juz trafione, że poszło o zmiany ramówkowe.

Jeszcze co do tych mlokosow, nie wiem w jakim celu to jest robione. Ale jeżeli dalej ktoś uważa, ze poziom publicystyki poszedł w górę to chyba te materiały to punktuja. A pan Filip niech ta koszule całkiem zdejmie. :D
Awatar użytkownika
Manieq
VIP Expert
x 224
x 835

TVP INFO (HD)

Post autor: Manieq »

Skoro mowa o zmianach ramówkowych, to pora na to abym coś wykrzesał z siebie na ten temat. Ostrzegam, że trochę tego jest :P

Zacznę więc od tych negatywnych zmian, bo ich jest zdecydowanie więcej:
- "Puls Polski" o 23:30 - raz, że to zbyt późna pora na emisję premierowego programu (tym bardziej interwencyjnego), a dwa - bardziej dziwne jest to, że na jego dawny slot czasowy wszedło tzw. "popołudniowe podsumowanie dnia", którego swoją drogą nie toleruję - najwcześniejszą porą na zbieranie w jedną całość najważniejszych wydarzeń z kraju i ze świata wraz z wnikliwymi analizami ekspertów itp. powinna być godzina między 18:00 a 20:00, a nie już 16:00/16:30 - gdzie dodajmy - wielu jeszcze dokańcza wtedy swój 8-godzinny dyżur w pracy. No i zdecydowanie szkoda Kuklewicza - może w grę wchodzi nawet powrót do polsatowskiej "Interwencji", gdzie pracował przez ponad 10 lat, kto wie?
- nowy program "Nie da się ukryć" - pomijając już to, z czego "zasłynęła" Pani prowadząca, to rzecz biorąc - powinien być emitowany nie codziennie, ale raz (od biedy nawet 2x) w tygodniu. Jakoś przecież nie widać u konkurencji (np. w Polsat News w przypadku audycji Gawryluk bądź Durczoka), aby takie praktyki były stosowane - i nie mówię o "Kropce nad i" Moniki Olejnik - tam głównie jest to rozmowa, a nie program publicystyczny.
- likwidacja Extra Świata - nie jestem pewien, czy jest to błąd w programie dla prasy, czy program rzeczywiście żegna się z anteną TVP Info - ale jeżeli potwierdzi się to drugie - naprawdę szkoda. Program ciekawie pokazywał wszystko, co się dzieje na świecie w szybki i przystępny sposób + do tego jeszcze luźne materiały w stylu "w chińskim ZOO urodziła się panda". Najgorsze w tym jest, że redakcja światowa praktycznie zostaje ograniczona do minimum (czyt. maksymalnie 10-minutowe łączenia z "światowym" newsroomem w "infodniowych" Serwisach Info i omówienie 2-3 najbardziej istotnych tematów zagranicznych). Całe szczęście, że w ramówce trzyma się jeszcze program "Na czym świat stoi" - i oby ten stan rzeczy pozostał jak najdłużej.

Z rzeczy pozytywnych:
- powrót "To jest temat" - w trakcie pisania posta w tle oglądam początek i widać, że powrócono do starej (i moim zdaniem zdecydowanie lepszej formuły interwencjnej - co przy "Pulsie Polski" i jego emisji pół godziny przed północą jest swego rodzaju "rekompensatą" - niż grzanie pięćdziesiąty raz tzw. "jedynki" dnia)
- prognozy pogody z prezenterami podczas Info Dnia - w przeciwieństwie do puszczonej z puszki, pogoda z prezenterami jest przyjemniejsza do oglądania (i nie chodzi tu o to i owo, a o sposób przekazu do widza).
POZDRAWIAM | MANIEQ
28 VI zagłosowałeś mądrze? 12 VII zagłosuj jeszcze mądrzej! ✌️🇵🇱
.
Frontowiec
VIP Expert
x 54
x 162
Kontakt:

TVP INFO (HD)

Post autor: Frontowiec »

Widziałem nowy program Ewy Bugały pt. ''Nie da się ukryć''. Moim zdaniem jest to zdecydowana kopia ''Czarno na Białym'' TVN24, ale w inną stronę polityczną.

Z tego co słyszałem, to podobno ci młodzi reporterzy ''Minęła 20'' są studentami WSKSiM w Toruniu. Dzisiaj Marcin Kierwiński (PO) pytał się jednego z nich, czy ma zapłacone składki?.
#StopNienawiści (nawet tutaj!)
Awatar użytkownika
Kamilo
VIP Expert
x 40
x 156

TVP INFO (HD)

Post autor: Kamilo »

Najwidoczniej źle słyszałeś. Scenariopisarstwa, które jeden z nich studiuje, na uczelni Rydzyka nawet nie ma.
Awatar użytkownika
Direct
VIP Mod
x 123
x 258

TVP INFO (HD)

Post autor: Direct »

Dijon pisze:Mało tego, TVP Info jeden z tych "pościgów" dziennikarskich młodych, zdolnych i niepokornych stosuje jako spot autopromocyjny :)
https://www.youtube.com/watch?v=D6LuXM1ud-w
To naprawdę lata po antenie TVP INFO jako autopromocja? :o
Fakt, nie oglądam INFO w zasadzie odkąd stery w TVP objął Kurski, ale nie wiedziałem, że tam aż takie rzeczy się wyprawiają. Przecież ten chłopaczek z mikrofonem i głupim uśmieszkiem ewidentnie robi sobie jaja...
Pozdrawiam, Direct
Awatar użytkownika
Kamilo
VIP Expert
x 40
x 156

TVP INFO (HD)

Lata, lata. Po programie Bugały, a przed "Studiem Lotto" (czyli w odstępie niespełna 5 minut), zdążyło dziś przelecieć 2 razy.
Memorex_94
Poster
x 4
x 95

TVP INFO (HD)

Post autor: Memorex_94 »

Oj chodzi jako autopromocja.

Ba, dzisiaj po programie pani Bugaly, poleciała dosłownie seria tych spotów, az do za przeproszeniem obrzydzenia. Wiec to chyba będzie stała tendencja autopromocyjna.

Jak juz poruszony temat programu, to niestety zawiodlem sie, oczywiście w warstwie merytorycznej nie spodziewałem sie wielkiego bum, ale realizacyjnie srednio. Myślałem, ze chociaz jakis wall bedzie. A ona siedziala na przy stole, a kadrowana byla ze reke dalbym, ze jest na stojaka. Reportaże, a raczej dluzsze felietony na biezace tematy jak juz napisałem typowa mielonka TVP. Zobaczymy dalej, po dziś slabiutkie 2+. W sumie to troche szkoda, ze poszła w tym kierunku, bo prezencje ma, w sumie do jakiś "pustych" nie należy, mogłaby naprawde wyjść z cienia a tak zostanie zapamiętana jako jedna z twarzy TVP prezesa Jacka.
Frontowiec
VIP Expert
x 54
x 162
Kontakt:

TVP INFO (HD)

Jeszcze była jako autopromocja wypowiedź Ryszarda Petru, który mówił ''wszyscy wszystko wiedzą''.
bastus18
Junior
x 5
x 18

TVP INFO (HD)

Post autor: bastus18 »

Kilka zdań nt. nowego programu "Nie da się ukryć". Na początek plus, że program realizowany jest ze studia INFO, a nie z jakiegoś tandetnego wirtualnego. Podoba mi się też przejście z INFO Wieczoru oraz czołówka i ozdobnik, niestety motyw muzyczny bardzo słaby, wgl. nie pasujący do programu, ani tym bardziej do oprawy muzycznej stacji. Zawartość do przewidzenia, aczkolwiek spodziewałem się lepiej przygotowanych materiałów, oraz że nie będą ich przygotowywać reporterzy - oprócz oczywiście Ewy Bugały i Piotra Pawelca - którzy przygotowują takowe dla serwisów informacyjnych. Realizacja nie jest zła. Nie widzę jednak sensu dla 10 minutowego flesza IW, zamiast tego mogliby dać zwykły serwis, a już marzeniem byłoby wyrzucenie z ramówki Studia LOTTO i program red. Bugały wrzucić na 21:30, wcześniej o 21:00 - INFO wieczór, W tyle wizji przesunąć na 22:00, a na 23:00 przygotować rasowy, godzinny dziennik podsumowując wszystkie wydarzenia z kraju i zagranicy.
Frontowiec
VIP Expert
x 54
x 162
Kontakt:

TVP INFO (HD)

''Studio Lotto'' nie usuną - mają umowę z Totalizatorem Sportowym.
Awatar użytkownika
rafik
VIP Expert
x 91
x 57
Kontakt:

TVP INFO (HD)

Post autor: rafik »

Obejrzałem program pani Bugały i to takie "Czarno na Białym" dla widzów TVP Info, tylko tutaj materiały atakują PO (pewnie w następnych wydaniach będzie to kolejna część opozycji, bo że w PiS ekipa pani Bugały nie walnie, to jestem pewny na stówę), a w TVN24 materiały idą w PiS. Plus za realizację w studiu, minus za muzykę w intrze, bo mogłaby być lepsza. No i niekoniecznie używają tych dramatycznych podkładów muzycznych w materiałach, przecież nie trzeba widzom podpowiadać, w jakiej tonacji jest dany materiał.

Na pewno wrócę do tego tytułu, bo lubię sobie wyrabiać zdanie, patrzeć na TVN, TVP i na Polsat i samemu stwierdzać, co się myśli na dane tematy.
Dziękuję, że przeczytałeś/aś mój post :) Jeżeli chcesz, odpisz :)
[ Spoiler ]
Awatar użytkownika
Kamilo
VIP Expert
x 40
x 156

TVP INFO (HD)

Wczorajsza oglądalność wieczornych pozycji (w tym "Nie da się ukryć") w 4+.
Awatar użytkownika
Karol
Administrator
x 554
x 2685

TVP INFO (HD)

Post autor: Karol »

A teraz niech pochwali się grupą komercyjną :-)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kanały tematyczne TVP”