TVP INFO (HD)

Tematyczne stacje nadawane przez Telewizję Polską.
Awatar użytkownika
embi
Junior
Kontakt:

TVP INFO

Post autor: embi » 27 lip 2008, 9:52

No fajnie by było jak by odbyła się bieżąca relacja z konferencji na media2.pl :) Już kiedyś tak było, np. konferencja Play.
Polsat-Włącz Emocje!
Awatar użytkownika
Kamil
VIP Expert

TVP INFO

Post autor: Kamil » 27 lip 2008, 9:57

Bezpośrednia to jest chyba na żywo - ale kłócić się nie będę. Fakt jako taki portal powinni tam iść, ale wszystko się okaże.
Wczoraj zdenerwował mnie fakt że prezenterka pogody z TVP INFO pojechała do Szklarskiej Poręby powygłupiać się z kijkami przed ekranem za pieniądze z abonamentu. Są nierozsądni.
Awatar użytkownika
Bartek0912
Użytkownik

TVP INFO

Post autor: Bartek0912 » 27 lip 2008, 10:55

Ktoś kto ma kartę telewizyjną może nagrać i wrzucić na YouTube. Czy ktoś tutaj posiada takie urządzenie ?
31% produkcji Telewizji Polskiej finansowane jest z abonamentu
Abonament potrzebny na 100%
Evil
Junior

TVP INFO

Post autor: Evil » 27 lip 2008, 10:59

Bartek0912 pisze:Ktoś kto ma kartę telewizyjną może nagrać i wrzucić na YouTube. Czy ktoś tutaj posiada takie urządzenie ?
Tak, i jeśli będę tylko miał czas, nagram i wrzucę.
Awatar użytkownika
Poland
VIP Expert
Kontakt:

TVP INFO

Post autor: Poland » 27 lip 2008, 11:03

Bylibyśmy bardzo wdzięczni bo na przykład jedni nie widzieli a drudzy chcą zobaczyć jeszcze raz. Ja sam nie wiem czy będę to oglądał ale chyba jednak to zobaczę.
Poland - Aktywnie najlepszy!
Awatar użytkownika
pop
Obserwator

TVP INFO

Post autor: pop » 27 lip 2008, 11:04

cmabb93 pisze:A co złego jest w naszych postach?
Nie no, nic. Powiedz mi tylko, czy mam się śmiać czy płakać jak czytam coś takiego:
Bezpośrednia to jest chyba na żywo - ale kłócić się nie będę
Wczoraj zdenerwował mnie fakt że prezenterka pogody z TVP INFO pojechała do Szklarskiej Poręby powygłupiać się z kijkami przed ekranem za pieniądze z abonamentu. Są nierozsądni.
Masz na myśli LIVE jak w CNN?
Będą chcieli się pochwalić nowym studiem.
Chodzi mi dokładnie o to samo, że nowa oprawa może być tylko lepsza o obecnej.
Przecież nie zamienią tej oprawy na gorszą. Trochę logiki.
A mi się wydaje że Piątka jak na taką nisz ma fajną oprawę.
Zresztą jak można porównywać te dwie oprawy? To jak porównywać Budyń i Kisiel.
Kisiel poczekamy do 1 sierpnia. Jeśli pojawi się nowe studio i oprawa to osobiście Cię przeproszę i przyznam się do błędu twierdząc że nowe studio i ramówka rusza 8.08.
może mapki pogody też, KISIEL MOŻE KTOŚ CZYTAŁ TWÓJ BŁAGALNY POST I ZROBIĄ LIFTING CZCIONKI
Ciekawe czy zmieni się serwis TVP INFO?
Czy będzie bardziej współgrał z nową oprawą graficzną kanału?
Nie wiem na 100%, ale chyba tak, a przynajmniej posłowie tego chcą.
To tylko kilka(naście) przykładów z ostatnich stron.

...dlatego się tu rzadko udzielam, piszę tam, gdzie ludzie mają przynajmniej trochę pojęcia o mediach.
Obrazek
Awatar użytkownika
Kamil
VIP Expert

TVP INFO

Post autor: Kamil » 27 lip 2008, 11:17

Rzeczywiście to Live z CNN jest kretyństwem ale reszta to wypowiedzi wyrwane z kontekstu. Jakbyś przeczytał całe posty zrozumiał byś bez problemu. Po za tym nie wszystkie posty są moje.

Np. to:
może mapki pogody też, KISIEL MOŻE KTOŚ CZYTAŁ TWÓJ BŁAGALNY POST I ZROBIĄ LIFTING CZCIONKI
. Kisiel kilka stron temu wraz z chyba Dumbo pisali przez prawie całą stronę o zmianie czcionki w mapie pogody TVP INFO to miała być na to odpowiedź wiadomo w jakim stylu.
A mi się wydaje że Piątka jak na taką nisz ma fajną oprawę - Porównywanie TVP INFO do TELE5?
No właśnie.
Zresztą jak można porównywać te dwie oprawy? To jak porównywać Budyń i Kisiel.
- to były tylko przykłady. Coś co jest zupełnie inne i ma inny charakter. Kisiel i Budyń to niby jakaś tam potrawa ale inaczej smakują. Tak samo TVP INFO i TELE 5 to telewizyjne kanały, ale każdy jest zupełnie inny. Mam nadzieję że analogia zrozumiała.

A wydaje mi się że te ostatnie posty są dobre, bo pytanie o to czy zmieni się po 1 sierpnia oprawa serwisu tvp.info jest jak najbardziej na miejscu.
END
Awatar użytkownika
Poland
VIP Expert
Kontakt:

TVP INFO

Post autor: Poland » 27 lip 2008, 11:23

Myślę że może się zmienić wraz z oficjalną stroną kanału czyli www.tvp.pl/tvpinfo .
Evil
Junior

TVP INFO

Post autor: Evil » 27 lip 2008, 12:22

pop pisze:...dlatego się tu rzadko udzielam, piszę tam, gdzie ludzie mają przynajmniej trochę pojęcia o mediach.
I jesteś tam małym, nic nieznaczącym 12-latkiem, który 24 godziny na dobę ogląda kanały w HD.
Awatar użytkownika
Kamil
VIP Expert

TVP INFO

Post autor: Kamil » 28 lip 2008, 11:12

TVP Info zmienia oblicze - nowe studio

Od piątku, 1 sierpnia 2008 roku, telewizja TVP Info będzie bardziej nowoczesna. Oprócz nowej ramówki największą zmianą stacji ma być nowe studio z obrotowym podestem z prowadzącymi. Jakie nowości czekają na widzów?
Szefowie stacji TVP Info nie ukrywają, że zmiany, które nastąpią od sierpnia to dla TVP Info wielki technologiczny skok do przodu. Według Rzeczpospolitej, wśród nowinek nowego studia warto wymienić m.in. zmieniające się tła, obrotowy podest oraz ścianę z ekranami plazmowymi.

Do nowego studia zostaną przeniesione prawie wszystkie programy informacyjne. Jedynie niektóre programy (np. "O co chodzi?", "Minęła 20" czy "Rozmowa dnia") pozostaną w swoich dotychczasowych lokalizacjach.

W TVP Info mają pojawić się także nowi dziennikarze, znani między innymi z anteny TV Puls. Prowadzone są także rozmowy z dziennikarzami TVN24 oraz Polsat News.
Źródło: media2.pl
Awatar użytkownika
glyzewski
Obserwator

TVP INFO

Post autor: glyzewski » 28 lip 2008, 11:16

Kolejne zdjęcie nowego studia:
Obrazek
http://www.rp.pl/galeria/118849,1,168535.html

Link do artykułu:
http://www.rp.pl/artykul/168535.html

No, no, teraz TVN24 i Polsat News szykuję się prawdziwy konkurent. Studio wygląda bardzo dobrze, mam jeszcze nadzieję, że nowa oprawa graficzna też będzie dobra.
Awatar użytkownika
Kamil
VIP Expert

TVP INFO

Post autor: Kamil » 28 lip 2008, 11:18

Obrazek

Pięknie będzie!
Awatar użytkownika
Poland
VIP Expert
Kontakt:

TVP INFO

Post autor: Poland » 28 lip 2008, 11:20

Mamy nowe wiadomości na temat TVP INFO od 1 sierpnia
[quote=""rp.pl""]Nowe studio TVP Info

Zmiany na wizji. Od 1 sierpnia w TVP Info zobaczymy m.in. obrotowy podest z prowadzącymi

Studio mieści się na pierwszym piętrze budynku przy warszawskim pl. Powstańców, w dawnej redakcji „Wiadomości”. Scenografia i sprzęt będą jednak nowe. Spośród nowinek technicznych widzowie zobaczą m.in. zmieniające się tła, obrotowy podest oraz ścianę z ekranami plazmowymi. – To dla nas wielki technologiczny skok do przodu – mówi „Rz” Grzegorz Pawelczyk, szef działu informacji TVP Info.

Telewizja Polska przygotowywała studio od przeszło pół roku.

Do nowego studia zostaną przeniesione wszystkie programy informacyjne. Krótkie serwisy będą nadawane z połączonego ze studiem newsroomu. Z dotychczasowymi siedzibami pożegna się także większość programów publicystycznych. Jedynie programy Rafała Ziemkiewicza „O co chodzi?”, „Minęła 20”, a także „Młodzież kontra... czyli pod obstrzałem” Tomasza Czeczótki i Sławomira Mokrzyckiego oraz „Rozmowa dnia” pozostaną w dawnych lokalizacjach.

Zmiany nie ominą również ramówki. Dotychczasowe bloki tematyczne zostaną zastąpione przez luźniejszą formułę trzech pasm: „Poranek TVP Info”, „Info dzień” oraz pasma wieczornego. – Zamierzamy stać się nowoczesną telewizją informacyjną – tłumaczy Pawelczyk.

Redakcja TVP Info chce wykorzystać równoczesne otwarcie nowego studia i start olimpiady w Pekinie do promocji stacji. Telewizja publiczna ma wyłączne prawo do relacji z igrzysk. Oczekuje, że w związku z tym oglądalność wzrośnie o 15 – 20 proc. – Olimpiada w Chinach to nie tylko sport, ale też istotne problemy polityczne. TVP Info skoncentruje się na publicystyce związanej z tym zagadnieniem – mówi Jan Pawlicki, wiceszef publicystyki stacji. Kwestiami typowo sportowymi zajmie się TVP Sport. Poszerzony zostanie także zespół redakcyjny. Obok dotychczasowych dziennikarzy pojawią się nowi, głównie z TV Puls, która likwiduje dział informacyjny.

Trwają również rozmowy z częścią dziennikarzy Polsat News i TVN 24. – W najbliższych tygodniach dołączy do nas grupa nowych prowadzących i reporterów. Na razie nie mogę jednak zdradzić nazwisk – wyjaśnia Pawelczyk.[/quote]
Co do konferencji na temat nowego studia to chyba jednak się nie pojawi na TVP INFO. Tak mi powiedziała osoba odpowiedzialna za konferencje. Ale zobaczmy jutro czy się nie myli.

Z kolei Wirtualnemedia piszą o Biznesie :
Od 1 sierpnia br. na antenie TVP info emitowany będzie nowy serwis gospodarczy zatytułowany "Biznes". Zastąpi on dotychczasowe programy biznesowe stacji: "Plus-minus", "Ekonomia i rynek" oraz serwis ekonomiczny.

"Biznes" nadawany będzie w TVP Info cztery razy dziennie, o godz. 9.55, 14.07, 16.05 i 22.50. Poza tym o 6.55 w ramówce kanału znajdzie się przegląd prasy gospodarczej z udziałem dziennikarzy biznesowych stacji.

Nowy serwis będzie emitowany z nowego studia TVP Info oraz ze studia na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Gospodarzami programu będzie większość dotychczasowych prezenterów audycji biznesowych TVP Info oraz osoby, które pracowały przy programach ekonomicznych stacji, ale nie pojawiały się do tej pory na wizji.
Jak widać pożegnamy się z Plus Minus ale co najważniejsze chyba nikt stamtąd nie zniknie nam z oczu.
Awatar użytkownika
Poland
VIP Expert
Kontakt:

TVP INFO

Post autor: Poland » 28 lip 2008, 11:32

Nie wiem jak wam ale mi ten tył studia zalatuje Silesia Informacjami.
Awatar użytkownika
Kamil
VIP Expert

TVP INFO

Post autor: Kamil » 28 lip 2008, 11:33

Nie szkodzi. Po za tym wszystkie stacje informacyjne są troszkę podobne. No ale Kisiel popatrzyłem uważnie i widzę to samo. Ale na podstawie jednej fotki nie oceniajmy!
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kanały tematyczne TVP”