TVP INFO (HD)

Tematyczne stacje nadawane przez Telewizję Polską.
Damhan
Użytkownik

TVP INFO

• zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Damhan »

Po to jest telewizja informacyjna- żeby informować ludzi o tym o tym co ich interesuje. TVN24 też pokazywała tą imprezę, tyle że później zaczęła. Ja właśnie jestem zadowolony, że mogłem obejrzeć to + przemówienie premiera na odebraniu tytułu "Człowieka Roku 2008", a nie jakieś programy, które nie mają wiele wspólnego z informacjami. Nie mówię, że nie są ciekawe, ale to nie live'y (przynajmniej w Gdańsku), więc można je spokojnie powtórzyć, tym bardziej, że to wejście pasma ogólnopolskiego było wcześniej zapowiedziane.
Awatar użytkownika
Kamilo
VIP Expert
x 48
x 183

TVP INFO

Post autor: Kamilo »

Zauważyliście zmiany w ''Info dniu''? Dziś były jedynie serwisy informacyjne, kopia ''Dnia na żywo''. Zrezygnowano z dotychczasowego podziału na gospodarza pasma i serwisanta.
Awatar użytkownika
SNOL
VIP Expert
x 106
x 108
Kontakt:

TVP INFO

Post autor: SNOL »

No to zdecydowanie złe posunięcie. W programie zauważyłem, że pojawiły się duże luki pomiędzy programami. Przykładowo: od dzisiaj jeśli "5 minut dla zdrowia" rozpoczyna się o 14.43, to następny program rozpoczyna się dopiero o 14:55 - aż 12 minut później! Magazyn trwa dokładnie 5 minut, więc na reklamy zostaje aż 7 minut! W takim razie nie dziwię się, że nie ma miejsca na rozmowy w ramach "Info dnia". Już od dawna zapowiadano, że czas trwania bloków reklamowych na TVP drastycznie się zwiększy. Ale żeby usunąć drugiego prowadzącego? Tylko te nudne serwisy, które tak naprawdę powtarzają się co pół godziny i nic więcej. Jeżeli mają tak bardzo oszczędzać, to może niech usuną tą ścianę - ekran. Prognozę pogody można prowadzić sprzed blueboxa, a serwisy sportowe np. z newsroomu. To oznacza, że nie będzie już pozaserwisowych rozmów z reporterami! Beznadziejny pomysł.
Co do zmian w serwisach biznesowych, to nie było dzisiaj "Plus minus", a zwykły "Biznes" z Agatą Konarską. O 15.10 wyemitowano "Raport z Polski". Co innego program, co innego naprawdę... :/

Przeglądając piątkową prasę natknąłem się na artykuł w "Dużym formacie" "Gazety Wyborczej" dot. najbliższej historii Telewizji Polskiej, aktualnych wydarzeń w Radzie Nadzorczej, o zmianach w Agencji Informacji oraz o dylemacie szefowej AI: konferencję którego zarządu emitować na TVP INFO. A że nie ma ogólnego wątku o TVP, to informuję o tym tutaj. Jest również trochę o nowych zasadach zapraszania gości do TVP INFO (dziwnym trafem na antenie jest coraz więcej narodowców). Już zacząłem skanować gazetę, ale okazało się, że internet jednak rozwija się w Polsce. To samo jest na gazetawyborcza.pl:
Telewizja: po pierwsze, przetrwać
Tutaj każdy kiedyś się nagiął, choć raz w życiu dał d... . Ale trzeba przecież zacisnąć zęby
http://wyborcza.pl/1,75480,6199581,Tele ... trwac.html
Bardzo polecam, można dowiedzieć się wiele na temat aktualnej sytuacji i tego, co doprowadziło do zmian w TVP.
tylko prywatne opinie. Tutaj od ponad 12 lat.
Awatar użytkownika
Jacek_TVPinfo
Obserwator

TVP INFO

Post autor: Jacek_TVPinfo »

A zauważyliście, że od wczoraj (od poniedziałku) kiedy zaczyna się INFO DZIEŃ to jest widok na MOST ŚWIĘTOKRZYSKI, leci pętla i zaraz czołówka serwisu, a nie ma tego "spacerku" prezenterów INFO DNIA przed telebim i zapowiedzi tematów. Nie wiecie, czemu taka zmiana?
Awatar użytkownika
Jacek_TVPinfo
Obserwator

TVP INFO

SNOL pisze:W ostatnim programie "Minął dzień" Diana Rudnik z widocznym ogromnym żalem żegnała się z widzami. Powiedziała, że "wszystko musi się kiedyś skończyć".
To oznacza, że odchodzi od redagowania MINĄŁ DZIEŃ czy w ogóle odchodzi z TVP INFO?
Czaja
Obserwator

TVP INFO

Post autor: Czaja »

Minął dzień nie ma już na antenie a ona prowadzi teraz serwisy.
Awatar użytkownika
Jacek_TVPinfo
Obserwator

TVP INFO

Co było powodem wycofania Minął Dzień? Może ktoś wie?
Awatar użytkownika
Ice
VIP Expert
x 8

TVP INFO

Post autor: Ice »

Cięcia finansowe w TVP. I wszystko jasne.
Awatar użytkownika
SNOL
VIP Expert
x 106
x 108
Kontakt:

TVP INFO

Post autor: SNOL »

Czekam na "Serwis informacyjny" o 17.30. Oglądam reklamy, aż tu nagle po którejś z nich pokazuje się widok z warszawskiego Mostu Świętokrzyskiego, bez jingla zamykającego blok reklamowy! Pomyślałem: dobra, zapomniało im się...
Oglądam dość długi wstęp muzyczny (była 17.29 i czekano na równą "wpół do") z rzeczonym widokiem z mostu, gdy nagle moim oczom ukazała się nowa oprawa serwisu! W środku czerwonych pierścieni z przelatującym po nich napisem "Serwis info" i nieśmiertelnym "»" pojawiły się krótkie zapowiedzi video materiałów, o których będzie mowa, okraszone hasłami rzucanymi przez Adriana Klarenbacha ze studia! Właśnie czegoś takiego brakowało mi w TVP INFO! Tło było chyba takie samo jak np. w czołówce "Pogody", a całość ogólnie bardzo przypominała mi czołówkę programu "Forum" (tam są te zajawki z prezydentem i premierem i dookoła pierścienie z napisem "Forum"). Później filmiki z zapowiedziami zniknęły, zastąpił je kolor czerwony i logo TVP INFO, bez żadnych napisów. Na końcu serwisu wyemitowano dotychczasową czołówkę. Ogólnie bardzo fajnie to wyglądało, tylko jak dla mnie trochę za dużo czerwieni. Ale zmiana oczywiście na plus.
Nie wiem, czy to tylko rozwiązanie w serwisach podsumowujących pasma, będziemy mogli to sprawdzić dopiero o 21.30.

Wczoraj zauważyłem, że w lewej części "scrolla" z wyświetlanym "www.tvp.info" w tylnej części studia pojawił się podświetlany kursor myszki! Taki bajer... :P

EDIT: Poprawiłem mały błąd, na "pierścieniach" widnieje "Serwis info" - zauważcie, że to nowość, do tej pory była to nazwa nieoficjalna! Co do tła (napisałem, że podobne do pogodowego), to pomyliłem się, jest mu zdecydowanie bliżej do tła podczas bezdźwiękowych Serwisów sejmowych.
tylko prywatne opinie. Tutaj od ponad 12 lat.
Awatar użytkownika
Poland
VIP Expert
x 18
x 191
Kontakt:

TVP INFO

Post autor: Poland »

Ma ktoś może jakieś video lub screeny z przebiegu tej zmiany ?? Według mnie dobrze że zmienili gdyż oprawa serwisu nie współ grała z resztą.
Poland - Aktywnie najlepszy!
Awatar użytkownika
pop
Obserwator

TVP INFO

Post autor: pop »

A czy wszędzie o 18.00 w TVP Info emitowany jest serwis informacyjny, a program lokalny nadawany jest tylko w TVP 2? Czy jest tak jedynie w Warszawie?
Obrazek
Awatar użytkownika
Ice
VIP Expert
x 8

TVP INFO

Post autor: Ice »

kisiel205 pisze:Ma ktoś może jakieś video lub screeny z przebiegu tej zmiany ?? Według mnie dobrze że zmienili gdyż oprawa serwisu nie współ grała z resztą.
Tylko, że stara oprawa ''serwisu'' (która zresztą jest bardzo dobra i właśnie współgra z resztą) cały czas funkcjonuje o czym możesz przeczytać w poście @SNOL'a.
Awatar użytkownika
Peter Parker
VIP Expert
x 1

TVP INFO

Post autor: Peter Parker »

SNOL pisze:Czekam na "Serwis informacyjny" o 17.30. Oglądam reklamy, aż tu nagle po którejś z nich pokazuje się widok z warszawskiego Mostu Świętokrzyskiego, bez jingla zamykającego blok reklamowy! Pomyślałem: dobra, zapomniało im się... Oglądam dość długi wstęp muzyczny (była 17.29 i czekano na równą "wpół do") z rzeczonym widokiem z mostu, gdy nagle moim oczom ukazała się nowa oprawa serwisu! W środku czerwonych pierścieni z przelatującym po nich napisem "serwis informacyjnym" i nieśmiertelnym "»" pojawiły się krótkie zapowiedzi video materiałów, o których będzie mowa, okraszone hasłami rzucanymi przez Adriana Klarenbacha ze studia! Właśnie czegoś takiego brakowało mi w TVP INFO! Tło było chyba takie samo jak np. w czołówce "Pogody", a całość ogólnie bardzo przypominała mi czołówkę programu "Forum" (tam są te zajawki z prezydentem i premierem i dookoła pierścienie z napisem "Forum"). Później filmiki z zapowiedziami zniknęły, zastąpił je kolor czerwony i logo TVP INFO, bez żadnych napisów. Na końcu serwisu wyemitowano dotychczasową czołówkę. Ogólnie bardzo fajnie to wyglądało, tylko jak dla mnie trochę za dużo czerwieni. Ale zmiana oczywiście na plus.
Nie wiem, czy to tylko rozwiązanie w serwisach podsumowujących pasma, będziemy mogli to sprawdzić dopiero o 21.30.

Wczoraj zauważyłem, że w lewej części "scrolla" z wyświetlanym "www.tvp.info" w tylnej części studia pojawił się kursor myszki! Taki bajer... :P
http://www.itvp.pl/player2.html?mode=3& ... o_id=87583 Taki bajer ;)
Awatar użytkownika
TiM
VIP Expert
x 17

TVP INFO

Post autor: TiM »

Jak dla mnie ta obecna czołówka nie współgra z muzyką. Jest o wiele gorzej wykonana niż ta pierwsza, całkiem czerwona (jedynie końcówka jest dobra, bo logo przechodzi na chwilę w kadr studia.

Niestety, o 21:30 nadano standardową czołówkę.
Awatar użytkownika
Axel
Activist
Kontakt:

TVP INFO

Post autor: Axel »

Oglądałem dzisiaj na TVP Info relację na żywo z konferencji gdzie historycy omawiali 20 rocznicę obrad przy okrągłym stole. Niby wszystko dobrze ale zdenerwowało mnie gdy relacja na żywo została przerwana gdy jeden z historyków skończył przemawiać i wtedy Siezieniewski rozmawiał z jakimiś dwoma gośćmi zaproszonymi do studia - tyle, że ci goście to byli mało ważni komentatorzy w porównaniu z historykami z pałacu prezydenta. Dziwi mnie takie zachowanie TVP Info bo organizatorzy tej konferencji wyraźnie powiedzieli, że rozmowy trwać będą jeszcze około 50 minut i po nich nastąpi spora przerwa po której ponownie powrócą do debaty. A TVP Info przerwało rozmowy mniej więcej w połowie czyli około 25 minucie i właśnie pozostało drugie tyle do przerwy. A przecież właśnie podczas przerwy mogli nadać te rozmowy z ekspertami w studio (który zresztą i tak nie powiedzieli niczego ciekawego).
Bulwersuje mnie takie zachowanie ludzi z TVP Info bo relacja z tego wydarzenia była pokazywana najdłużej tylko w TVP Info bo TVN24 przerwało transmisje kilka minut po przemówieniu prezydenta Kaczyńskiego.
Oglądał ktoś jeszcze ? Może SNOL, którego ulubioną stacją jest TVP Info.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kanały tematyczne TVP”