TVP INFO (HD)

Tematyczne stacje nadawane przez Telewizję Polską.
Awatar użytkownika
Kamil
VIP Expert
x 15
x 36

TVP INFO

• zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Kamil »

Osobiście nie sądzę, gdyż to wiązało by się z przejściem na ten format wszystkich programów informacyjnych TVP w tym regionalnych. TVP Info może będzie po prostu emitować ten pasek przy produkcjach panoramicznych.
Awatar użytkownika
Ice
VIP Expert
x 8

TVP INFO

Post autor: Ice »

glyzewski pisze:Dzisiaj ok. 15:00 w TVP Info pokazywano rozmowę w studio z jednym z reporterów. W czasie rozmowy na ekranie pokazano szary półprzezroczysty pasek z podpisem. Pasek ten był na ekranie wyżej niż zwykle, wyglądał jakby był dostosowany do formatu 16:9, pokazany był on tylko przez kilkanaście sekund, później zamieniono go na dotychczasowy. Może to sugerować, że TVP Info szykuje się do przejścia na 16:9 ?
Czyli oglądając TVP INFO od sierpnia cały czas sugerujesz się tym, że chcą przejść na format 16/9? TVP INFO tylko się tym bawi, a jak kiedyś
powiedziała na tym forum pewna osoba z TVP - nikt tam nie może podjąć jednoznacznej decyzji. Tam jest pod tym względem wielki bałagan.

A ten 'błąd' to tylko 'błąd' - i tak raczej bym to nazywał. :] Bo w TVP INFO różne rzeczy się dzieją na ekranie. :]
Awatar użytkownika
Maciek23
VIP Expert
x 1

TVP INFO

Post autor: Maciek23 »

Belki z podpisem "węższe" i umiejscowione wyżej emitowane są przy relacjach sportowych 16:9 - ponieważ w przypadku serwisu sportowego podpisówki są wgrywane na materiał podczas montażu - jeżeli jest w 16:9 - podpis również jest "spłaszczany" przy konwertowaniu do letterboxu.
Awatar użytkownika
glyzewski
Obserwator

TVP INFO

Post autor: glyzewski »

Maciek23 pisze:emitowane są przy relacjach sportowych 16:9
Tak, tylko to o czym ja pisałem miało miejsce w czasie rozmowy z gościem w studio, a na belce napisana była informacja o czym jest rozmowa. Belka tak jak już pisałem była szara półprzezroczyta, a tekst napisany czerwoną czcionką. Ale macie rację, że pewnie był to zwykły błąd jakich wiele w TVP Info.
Awatar użytkownika
SNOL
VIP Expert
x 106
x 108
Kontakt:

TVP INFO

Post autor: SNOL »

glyzewski pisze:... Belka tak jak już pisałem była szara półprzezroczyta, a tekst napisany czerwoną czcionką...
Już od niedzieli na kompie siedział mi zap z tą belką i nie mogłem się zebrać, żeby ją przerobić i wrzucić tutaj. Dopiero w weekend znalazłem czas. Tak więc przerobiłem grafikę ekranową na 16/9. Te belki pojawiają się codziennie od tygodnia. Zawsze są szare i półprzezroczyste i "pilne". Z pewnością są przygotowane na wejście 16/9 i komuś się włączają. Tylko dlaczego akurat w ciągu ostatnich dni? Mogę się tylko domyślać, że została wrzucona do używanej na co dzień bazy belek z powodu opublikowania filmu z morderstwa polskiego geologa w Pakistanie. Polskie telewizje zdecydowały, że nie będą pokazywały tego nagrania, a jedynie stop-klatkę (oczywiście na ekranie wyraz pojawił się z błędem, w TVP nie mają słownika języka polskiego).
Przemilczę (a może nie?) to, że wszystkie stacje informacyjne na potęgę nazywały to egzekucją. I znowu kłania się brak mądrej książki. Jest to morderstwo, zbrodnia, zabójstwo. Egzekucja jest to wykonanie KARY. A wymysłów kilku talibów nie można nazwać karaniem porwanego Polaka. Bo niby za co? Ale że wyraz ładnie brzmi, to był używany. Wystarczyłby jeden telefon do profesora Jana Miodka (w końcu jest pracownikiem TVP Wrocław)...
To właśnie wtedy pod grafiką ze zdjęciem z filmu pojawiła się inna belka, ustawiona wyżej:
Obrazek
Zrobiłem screena i przerobiłem to na niby-grafikę 16/9. Dziwnie to wygląda. Wolę sobie nie wyobrażać, jak podczas przejścia na nowy format wyglądałby krwistoczerwony napis "Na żywo". Pewnie sięgałby do środka ekranu... Dla potrzeb przeróbki musiałem zmienić panu Lewandowskiemu ramię. Po prawej możecie zobaczyć pierwotną wersję:
Obrazek
[ZNAJDŹ 10 RÓŻNIC] :P
tylko prywatne opinie. Tutaj od ponad 12 lat.
Awatar użytkownika
Maciek23
VIP Expert
x 1

TVP INFO

Dla mnie samo takie podnoszenie belek nie miałoby sensu. Oczywiście lepiej by to wyglądało, ale jeżeli dostosowywać coś do 16:9 to przede wszystkim powinno się to proporcjonalnie zmniejszyć. Tak jak logotypy na TVN czy kanałach tematycznych Polsatu.
Paweł Ciupak
Obserwator
Kontakt:

TVP INFO

Post autor: Paweł Ciupak »

SNOL pisze:To właśnie wtedy pod grafiką ze zdjęciem z filmu pojawiła się inna belka, ustawiona wyżej:
http://img.v2.itvp.pl/news_new/images/1 ... 1_gs_0.jpg
Hm, ja tam sądzę, że to prawdopodobnie pozostałość jeszcze po początkach TVP Info, kiedy grafika była faktycznie dostosowana do 16:9 – zapewne do tej pory tej półprzezroczystej belki nie używano, i zapomniano jej zrepozycjonować.
Obrazek
Awatar użytkownika
matti
Obserwator
x 8
x 7

TVP INFO

Post autor: matti »

Nie sądzę. Tamta belka była nieco inna.
Obrazek
mrc5
Obserwator
x 2
x 3

TVP INFO

Post autor: mrc5 »

TVP INFO od 2 marca br. rozpoczyna 24 godzinną emisję swojego programu przez satelitę Astra 1KR. Z myślą o polskich widzach przebywających poza granicami kraju, w nocnym paśmie będą emitowane główne pozycje programowe minionego dnia. Każdego dnia w nocnym paśmie pojawi się ostatnie wydanie Serwisu Informacyjnego INFO (pn.-pt. wydanie z godz. 23.30; sob.-niedz. wydanie z godz. 22.30). Nie zabraknie również takich programów jak: „Minęła dwudziesta”, „Telekurier - Bliżej Ciebie”, „Forum”, „Komentarz świat”, „Studio Wschód”, „Raport z Polski” oraz „Młodzież kontra”. W nocnym paśmie będą powtarzane także nowości wiosennej ramówki TVP INFO, przede wszystkim: „Plus Minus”, „Trudny rynek”, „Zawodowcy”, „Raport z Polski Extra”, „Telewizyjny Klub Seniora”, „Czas Seniora” czy „Aleja Gwiazd na L 4”. Nie zabraknie również takich programów jak: „Patrol”, „Światowiec”, „Sprint przez historię Przemysława Babiarza”, „Oblicza armii”, „Etniczne klimaty”, „Antysalon Ziemkiewicza”, „Tygodnik polski”, „Było nie minęło” a także „Miejsca przeklęte” oraz wiele innych programów, które zyskały zainteresowanie oraz sympatię widzów. »
źródło: tvp.pl
2 marca:
00:56 Minęła 20ta; program publicystyczny
01:43 Telekurier - Bliżej Ciebie; magazyn
02:00 Serwis INFO wieczór - podsumowanie
02:20 Pogoda Info Wieczór
02:24 Plus - minus; magazyn
02:37 Patrol
02:59 Komentarz - �wiat
03:10 Sportowy Wieczór
03:32 Studio Wschód; magazyn
03:45 Studio Wschód; magazyn
04:00 Serwis INFO wieczór - podsumowanie
04:20 Pogoda Info Wieczór
04:24 Minęła 20ta; program publicystyczny
05:08 Trudny rynek; magazyn
05:33 Raport z Polski; STEREO
3 marca:
00:49 Minęła 20ta; program publicystyczny
01:36 Telekurier - Bliżej Ciebie; magazyn
01:53 Serwis INFO wieczór - podsumowanie
02:13 Pogoda Info Wieczór
02:16 Plus - minus; magazyn
02:29 Miejsca Przeklęte; cykl dokumentalny
02:52 Komentarz - �wiat
03:03 Sportowy Wieczór
03:25 Młodzież kontra
03:58 Serwis INFO wieczór - podsumowanie
04:18 Pogoda Info Wieczór
04:22 Minęła 20ta; program publicystyczny
05:00 Patrol
05:30 Raport z Polski; STEREO
4 marca:
00:56 Minęła 20ta; program publicystyczny
01:43 Telekurier - Bliżej Ciebie; magazyn
02:00 Serwis INFO wieczór - podsumowanie
02:20 Pogoda Info Wieczór
02:25 Plus - minus; magazyn
02:38 Zawodowcy; magazyn
03:00 Komentarz - �wiat
03:11 Sportowy Wieczór
03:30 �wiatowiec; magazyn turystyczny
04:00 Serwis INFO wieczór - podsumowanie
04:20 Pogoda Info Wieczór
04:25 Minęła 20ta; program publicystyczny
05:00 Teleplotki
05:30 Raport z Polski; STEREO
Brawo TVP!
Awatar użytkownika
glyzewski
Obserwator

TVP INFO

Post autor: glyzewski »

Wydłużenie programu do 24 godzin to bardzo dobra decyzja, dziwi mnie jednak to dlaczego całodobowa emisja będzie miała miejsce tylko na satelicie? Ale i tak pochwalam zmianę.
Awatar użytkownika
telefan
Obserwator
x 4
x 14

TVP INFO

Post autor: telefan »

Mam nadzieję, że jeśli pomysł się sprawdzi to całodobowe TVP Info zejdzie na ziemię. Od kiedy na antenie ogólnej jest wrocławski ,,Telewizyjny Klub Seniora''. Ja tego jakoś nie zauważyłem na ekranie oprócz TVP Wrocław.
Awatar użytkownika
Maciek23
VIP Expert
x 1

TVP INFO

Nie wiem jak w waszych ośrodkach, ale w Gdańsku leci przez całą noc plansza testowa "TVP Warszawa" prosto z satelity, więc jeżeli będą tam nadawane powtórki pasma wieczornego i innych programów - pojawią się one także naziemnie.

A tymczasem TVP Info zmieniło po raz kolejny tło używane przy łączeniach. Nieco inny kolor i trochę jaśniejsze ;)
Awatar użytkownika
TiM
VIP Expert
x 17

TVP INFO

Post autor: TiM »

A to nie jest te pierwsze po zmianie (jasnoniebieskie), tyle że już ruchome? Bo wczoraj wieczorem taką widziałem.
Damhan
Użytkownik

TVP INFO

Post autor: Damhan »

Pierwsze po zmianie (jeżeli o tym myślę) było jasnoszare, a nie jasnoniebieskie i były na nim takie pionowe nieregularne paski (mnie kojarzą się ze strefami czasowymi), a teraz są te latające >> złożone z kwadracików i jeszcze inne linie. Ogólnie ładnie to się prezentuje.
mrc5
Obserwator
x 2
x 3

TVP INFO

Post autor: mrc5 »

Telewizja Polska nic nie wspomniała w komunikacie prasowym o nadajnikach naziemnych, ponieważ wiele nadajników jest na noc wyłączanych.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kanały tematyczne TVP”