TVP INFO

Tematyczne stacje nadawane przez Telewizję Polską.
Awatar użytkownika
SNOL
Immortal VIP
Posty: 3931
Rejestracja: 05 paź 2007, 19:42
Lokalizacja: Wrocław
x 274
x 323
Kontakt:

TVP INFO

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: SNOL »

Lubię programy tego typu, więc od czasu do czasu oglądam. A nałogowo zerkam już na "Boso przez świat" Cejrowskiego. Genialny człowiek. :)

Z innej beczki: trochę przykre musi być bycie twórcą (np. reporterem, wydawcą) i prowadzącym "zwykłe" programy z ramówki TVP Info. Jestem chory od czwartku i dzięki temu mogę obserwować ten kanał dokładniej rano i koło południa. Przez te trzy dni na antenie pojawiło się bardzo mało programów magazynowych, ale także tych na żywo innych od serwisów informacyjnych. Na przykład ani razu nie zobaczyłem "Raportu z Polski", a bardzo, bardzo rzadko prognozę pogody. Wiem, że taka natura żywej telewizji informacyjnej, ale taki stan rzeczy na pewno nie jest zbyt przyjemny np. dla prowadzącego, który przychodzi do pracy, a nie może poprowadzić swojego programu.

EDIT z 6.04.br., godz. 12.14:
Z ogromną ulgą żegnam stary serwis internetowy TVP.INFO. Teraz główny adres przekierowuje już na NORMALNY, dotychczasowy beta serwis.
Tylko prywatne opinie. Tutaj od ponad 14 lat.
Awatar użytkownika
glyzewski
Obserwator
Posty: 324
Rejestracja: 04 sty 2008, 18:04

TVP INFO

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: glyzewski »

Ostatnio zauważyłem błędy w działaniu portalu tvp.info. Chodzi o to, że informacje pokazywane na podstronach w bloku "Najnowsze" wcale nie są najnowsze. Uważam, że jest to duży błąd, gdyż wiele osób patrząc na blok "Najnowsze" może uznać iż serwis jest rzadko aktualizowany (wszystko obrazuje screen). Nie rozumiem też w jaki sposób dobierane są informacje do bloku "Najpopularniejsze"? Moim zdaniem to właśnie te informacje układane są według daty dodania, a przecież powinny być układane według np. ilości odsłon.

Tutaj screen z wczoraj, który pokazuje błędy:

http://zagubieni24.info/inne/info/tvp_info.jpg
Awatar użytkownika
TiM
VIP Expert
Posty: 3999
Rejestracja: 31 maja 2008, 23:06
x 119
x 151

TVP INFO

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: TiM »

To jak już mówimy o portalu tvp.info, to ostatnio na antenach TVP pojawia się nowa reklama tego serwisu:
http://www.youtube.com/watch?v=5-Ypxzus ... annel_page

Co o tym powiecie? Jak dla mnie graficy TVP odwalili kawał dobrej roboty (no może poza końcówką, przeciętny widz może się nie ''połapać'' że ''tvp.info'' to dosłownie adres. gdyby przez przynajmniej kilka sekund pojawiało się na początku ''www'' które potem znika, byłoby o wiele lepiej)
michal
VIP Expert
Posty: 3106
Rejestracja: 06 sie 2008, 14:55
x 41
x 99

TVP INFO

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: michal »

Warto rówież dodać że inne serwisy TVP takie jak Wiadomości można obejżeć na tvp.info. Problem w tym że wczoraj chyba trzy minuty czekałem aż strona z wczorajszymi Wiadomościami z 19:30 raczy sie wgrać czego na tvp.pl nie było.
Awatar użytkownika
glyzewski
Obserwator
Posty: 324
Rejestracja: 04 sty 2008, 18:04

TVP INFO

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: glyzewski »

Dzisiaj w porannej pogodzie TVP Info studio zamieniono (dzięki animacji 3D) w łąkę, rosła tam trawa, drzewa, w miejscu gdzie jest ściana płynęła rzeka. Teraz pogoda pokazywana jest z balkonu, ale jeżeli będą pokazywać ją później ze studia to zrobię zapy. Wygląda to naprawdę bardzo dobrze. Cała animacja pokazywana na ścianach i podłodze łączy się z ekranem i jest dalej na nim przedłużona. Na rzece płynęła łódka, a na łące latają motyle. Domyślam się, że osoby które tego nie widziały mogą nie wiedzieć o co chodzi, ale gdy tylko się to znowu pojawi zrobię zapy.
Awatar użytkownika
TiM
VIP Expert
Posty: 3999
Rejestracja: 31 maja 2008, 23:06
x 119
x 151

TVP INFO

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: TiM »

Pojawiło się, więc zrobiłem zapa:
Obrazek

Bardzo dobrze to wyszło. Powiedziałby ktoś jak tak dobrze zasłoniono prawdziwą scenografię (wiem że animacja 3D, ale jak dokładniej.
Awatar użytkownika
Alfernando
Poster
Posty: 1707
Rejestracja: 06 sty 2008, 14:02
x 1
Kontakt:

TVP INFO

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Alfernando »

Prawdopodobnie prezydnet RP Lech Kaczyński wprowadzi z dniem dzisiejszym trzydniową żałobę związaną ze śmiercią 18 osób w pożarze w Kamieniu Pomorskim. Gdzie mogę napisac nt. zmian programowych?
Awatar użytkownika
Ice
VIP Expert
Posty: 2669
Rejestracja: 06 mar 2008, 21:35
x 10

TVP INFO

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Ice »

Awatar użytkownika
SNOL
Immortal VIP
Posty: 3931
Rejestracja: 05 paź 2007, 19:42
Lokalizacja: Wrocław
x 274
x 323
Kontakt:

TVP INFO

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: SNOL »

BBC World News puszcza nakręcone przez TVP Szczecin dla TVP INFO zdjęcia z Kamienia Pomorskiego. BBC uznało to najważniejszą informacją dnia na świecie. AlJazeera English również emituje zdjęcia TVP, ale uznaje to wydarzenie jako drugie w kolejności. SKY News nie pokazuje materiałów TVP i uznaje pożar za jedną z ważniejszych informacji dnia.
Tylko prywatne opinie. Tutaj od ponad 14 lat.
Awatar użytkownika
Karol
Administrator
Posty: 21741
Rejestracja: 24 maja 2006, 15:29
x 858
x 7152

TVP INFO

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Karol »

Obrazek Obrazek

To się nazywa 16/9 :D
Awatar użytkownika
Artu
Junior
Posty: 917
Rejestracja: 05 lis 2007, 14:10
x 2

TVP INFO

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Artu »

Niee, to się nazwya porządny letterbox, a nie jakieś panoramiczne badziewie :cool:
Awatar użytkownika
Karol
Administrator
Posty: 21741
Rejestracja: 24 maja 2006, 15:29
x 858
x 7152

TVP INFO

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Karol »

Ciekawi mnie jedynie ten pasek na dole :D Czemu zawężony? :D
Awatar użytkownika
Artu
Junior
Posty: 917
Rejestracja: 05 lis 2007, 14:10
x 2

TVP INFO

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Artu »

żeby powkurzać ludków którzy chcą przeczytać napisy :P:P
Awatar użytkownika
Alfernando
Poster
Posty: 1707
Rejestracja: 06 sty 2008, 14:02
x 1
Kontakt:

TVP INFO

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Alfernando »

Nowym korespondentem TVP w Berlinie został Marcin Antosiewcz. Dziś zdawał relację dla Poranka TVP INFO. Jeżeli to prawda, że zastąpił lub dołączył do Magdaleny Karpińskiej oznaczałoby to kolejną zmianę korespondenta TVP. Przypomnę iż wcześniej TVP zrezygnowała z usług Wiktora Batera (Moskwa). Katarzyna Nowicka i Marcin Antosiewicz opuścili placówkę w Londynie, a na ich miejsce powołano Rafała Jasa. Klaudia Kocimska w Waszyngtonie została zastąpiona przez korespondenta wojennego - Marcina Firleja. Dwa miesiące po IO w Pekinie z Chin wyniósł się tymczasowy korespondent Robert Góralczyk. W Brukseli także nastąpiła zmiana. Michała Adamczyka zastąpiła Joanna Wajda. Chyba też zrezygnowana z usług Magdaleny Walczak. Tak więc zmiany, zmiany, zmiany. Nadal bez zmian pozostają więc placówki, które sa dość stabilne w ostatnich latach, a mianowicie - Paryż (Magda Tadeusiak), Rzym (Urszula Rzepczak), Kijów (Roman Kryk), Moskwa (Barbara Włodarczyk).
michal
VIP Expert
Posty: 3106
Rejestracja: 06 sie 2008, 14:55
x 41
x 99

TVP INFO

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: michal »

Myślę że to byłaby dobra decyzja. Uważam że Marcin Antosiewicz jest bardzo dobrym reporterem i sprawdzi się jako korespondent w Berlinie. Bardzo bym się również ucieszył gdyby podziękowali Magdalenie Karpińskiej. Ja jej poprostu nie znoszę i nigdy nie mogłem znieść jej relacji. Bardzo Mi brakuje Marii Bartczak. Ona chyba była najlepszą berlińską korespondentką. Szkoda że jej podziękowali na rzecz M. Karpińskiej. A skoro już mowa o korespondentach to skoro podziękowali Wiktorowi Baterowi to wiecie czemu nadal mówi w Radiu Zet "Wiktor Bater TVP".
@Alfernando, zapomniałeś wymienić Walentego Wojniłło korespondenta z Wilna.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kanały tematyczne TVP”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Majestic-12 [Bot] i 3 gości