TVP INFO (HD)

Tematyczne stacje nadawane przez Telewizję Polską.
Awatar użytkownika
Trzeciak
VIP Mod
x 2329
x 992

TVP INFO

Post autor: Trzeciak » 07 lip 2009, 17:26

To ja jeszcze do zdania kolegi dodam, że pożegnanie i pogrzeb Jacksona jest wydarzeniem medialnym na skalę globalną (ma oglądać ok. miliarda osób na całym świecie) porównywalnym np. z pogrzebem Elvisa Presleya. Zresztą także konkurencja (TVN24, Polsat News) zmieniła swoje ramówki w związku z pogrzebem Jacksona.
0 x
Pozdrawiam, Trzeciak
Awatar użytkownika
glyzewski
Obserwator

TVP INFO

Post autor: glyzewski » 07 lip 2009, 17:51

Paweł Ciupak pisze:Jak dla mnie, przegięcie. Ja rozumiem, jakby to był pogrzeb np. prezydenta, czy jakieś innej ważnej osoby, ale Jacksona? TVP przesadziła, tyle.
Nie uważam tego za przegięcie, TVN 24 również przeprowadzi transmisję z pogrzebu Jacksona. A była to powszechnie znana osoba, więc dobrze, że i TVP Info pokaże to wydarzenie.
0 x
Awatar użytkownika
Trzeciak
VIP Mod
x 2329
x 992

TVP INFO

Post autor: Trzeciak » 07 lip 2009, 17:58

To ja jeszcze dodam do swojego przedostatniego posta, że specjale studio z goścmi podczas pożegnania i pogrzebu Jacksona poprowadzi Marta Budzyńska - podał serwis wirtualnemedia.pl.
0 x
Pozdrawiam, Trzeciak
Paweł Ciupak
Obserwator
Kontakt:

TVP INFO

Post autor: Paweł Ciupak » 07 lip 2009, 23:55

3q33 pisze:To ja jeszcze do zdania kolegi dodam, że pożegnanie i pogrzeb Jacksona jest wydarzeniem medialnym na skalę globalną (ma oglądać ok. miliarda osób na całym świecie) porównywalnym np. z pogrzebem Elvisa Presleya.
Dla mnie to lekkie przegięcie takie porównanie – Presley nigdy nie był oskarżany o to, o co Jackson; poza tym przy Jacksonie, Presley to prawie muzyka poważna.
glyzewski pisze:A była to powszechnie znana osoba, więc dobrze, że i TVP Info pokaże to wydarzenie.
…za cenę 3/4 programów lokalnych i paru programów ogólnopolskich. Bo oczywiście, Wielka Gwiazda była ważniejsza. A co do TVN24 – TVP nie powinna ich małpować, i szkoda że to robi…
0 x
Obrazek
Awatar użytkownika
Trzeciak
VIP Mod
x 2329
x 992

TVP INFO

Post autor: Trzeciak » 08 lip 2009, 7:18

Paweł Ciupak pisze:Dla mnie to lekkie przegięcie takie porównanie – Presley nigdy nie był oskarżany o to, o co Jackson; poza tym przy Jacksonie, Presley to prawie muzyka poważna.
1. Zapytam się tak, czy to, że osoba jest publicznie oskarżona oznacza, że dopuściła się zarzucanego mu czynu, oczywiście, że nie, zresztą już nie raz także w historii Polskiego i Światowego Sądownictwa były takie przypadki, że osoby oskarżane o poważne czyny były uniewinniane, bowiem okazało się, że nie one dopuściły się czynu.
2. To cała popkultura na świecie porównuje geniusz Jacksona do geniusza Presleya. Tyle.
3. Słuchałeś chociaż przebojów Presleya, żeby pisać, że to jest prawie muzyka poważna, proszę Cię.
Paweł Ciupak pisze:A co do TVN24 – TVP nie powinna ich małpować, i szkoda że to robi…
To idąc twoim tropem myślenia także Polsat News małpował TVN24. Tak? Swoją drogą, to jest tylko twoje zdanie, i nie każdy musi je podzielać. Inni userzy już wyjasnili w czym rzecz.

Warto dodać, że z powodu nadania całej powtórki z pożegnania Jacksona dzisiejszy "Poranek TVP Info" rozpoczał się o godzinę póżniej niż zwykle. Zresztą od dziś do końca wakacji "Poranek TVP Info" rozpoczynać się będzie kilka minut przed 7.00. A wczorajsze studio w czasie pożegnania Jacksona prowadziła Marta Budzyńska. Goścmi byli: Maciej Zakrocki, Halina Frąckowiak, Marek Sierocki i Maria Szabłowska.
0 x
Pozdrawiam, Trzeciak
Awatar użytkownika
glyzewski
Obserwator

TVP INFO

Post autor: glyzewski » 08 lip 2009, 9:04

Z tego co widzę to z ramówki zniknął program Komentarz Świat, nie ma go w programie na najbliższe dni. Zamiast wydania o 17:15 zobaczymy Raport z Polski. Więc teraz Raport z Polski ma aż 4 wydania o 13:10, o 15:10, o 17:15 i 19:30. Według mnie to już trochę przesada, ale mam nadzieję, że to tylko chwilowa sytuacja. Tutaj program TVP Info na dziś: http://www.tvp.pl/prasa/TVPInfo/p0708_3.txt
0 x
Paweł Ciupak
Obserwator
Kontakt:

TVP INFO

Post autor: Paweł Ciupak » 08 lip 2009, 14:20

3q33 pisze:1. Zapytam się tak, czy to, że osoba jest publicznie oskarżona oznacza, że dopuściła się zarzucanego mu czynu, oczywiście, że nie, zresztą już nie raz także w historii Polskiego i Światowego Sądownictwa były takie przypadki, że osoby oskarżane o poważne czyny były uniewinniane, bowiem okazało się, że nie one dopuściły się czynu.
A po jakimś czasie się okazywało, że jednak dopuściły się czynu, a nie zostali skazani jedynie z powodu wpływów/pieniędzy/popularności/etc.
2. To cała popkultura na świecie porównuje geniusz Jacksona do geniusza Presleya. Tyle.
Bo popkultura chce zarobić na jego śmierci, i tyle…
3. Słuchałeś chociaż przebojów Presleya, żeby pisać, że to jest prawie muzyka poważna, proszę Cię.
Nie raz i nie dwa.
To idąc twoim tropem myślenia także Polsat News małpował TVN24. Tak?
No ale on ma prawo, wszakże to telewizja komercyjna.
0 x
Obrazek
Awatar użytkownika
Trzeciak
VIP Mod
x 2329
x 992

TVP INFO

Post autor: Trzeciak » 08 lip 2009, 16:11

Paweł Ciupak pisze:A po jakimś czasie się okazywało, że jednak dopuściły się czynu, a nie zostali skazani jedynie z powodu wpływów/pieniędzy/popularności/etc.
Co nie znaczy, że musi się Jacksona tyczyć. To, że ty uważasz, to inna sprawa.
Bo popkultura chce zarobić na jego śmierci, i tyle…
A wiesz ile Jackson miał fanów na świecie? Ile jego płyt sprzedano? Ilu ludzi w ogóle zna Jacksona na świecie nawet za jego dzieciństwa? Zresztą sam się nazwał "król popu" a reszta świata zgodziła się z tym. Więc nieprzypadkowo stąd te porównania.
No ale on ma prawo, wszakże to telewizja komercyjna.
Zależy kto jak rozumie pojęcie "telewizja publiczna". Bo dla mnie to telewizja publiczna, to telewizja, która wypełnia "misję publiczną", a "misja publiczna", to dla mnie dostęp do szerokiej oferty programowej stacji w tym rozrywki i sportu. Więc moim zdaniem pokazanie pogrzebu Jacksona było częścią "misji publicznej". Poza tym wyobraź sobie jakie krytyki płynęłyby do TVP, gdyby ta nie pokazała pogrzebu Jacksona.

Tymczasem już niedługo także Maria Stepan - dziennikarka "Wiadomości" TVP1, wcześniej dziennikarka Radia Zet poprowadzi magazyn "Minęła Dwudziesta" - poinformował Presserwis.
0 x
Pozdrawiam, Trzeciak
kamil2505
VIP Expert
x 7
x 217

TVP INFO

Post autor: kamil2505 » 08 lip 2009, 20:22

Do tego skrócony "poranek". Będzie zaczynał się godzinę później. Znika tez serwis informacyjny o 23:30. Oraz serwis informacyjny o 17:30. Znika też "Komentarz swiat", a w jego miejsce zobaczymy "Raport z Polski'. 4 wydania to mega przesada. Mam nadzieje, ze to zmiany tylko na okres wakacyjny.

Do tego znana z TVP3 i TVP INFO Marzena Kawa, prowadząca pogodę dziś prowadziła pogodę po "Wiadomościach" o 19:30 w TVP1.
0 x
Awatar użytkownika
Trzeciak
VIP Mod
x 2329
x 992

TVP INFO

Post autor: Trzeciak » 08 lip 2009, 21:37

Tymczasem TVP Info zaliczyła wpadkę, "nie wyłączono" oznaczenia wiekowego (+12) po programie "Telekurier", oznaczenie wiekowe było emitowane przez cały blok reklamowy, a obecnie jest emitowane podczas "Serwisu Info".

Edit z 21.50: Wpadka została usunięta podczas serwisu pogodowego.
0 x
Pozdrawiam, Trzeciak
mak_12
Użytkownik

TVP INFO

Post autor: mak_12 » 09 lip 2009, 9:06

Skoro tu mówimy o tej wpadce to niedawno przez całą noc w TVP info było oznakowane kółko zielone.A przy niektórych magazynach były dwa 16+ i kółko nawet na reklamach !!! Niedługo spróbuję wgrać jakieś fotki i film na YT
0 x
michal
VIP Expert
x 5
x 14

TVP INFO

Post autor: michal » 09 lip 2009, 9:42

3q33 pisze:Tymczasem już niedługo także Maria Stepan - dziennikarka "Wiadomości" TVP1, wcześniej dziennikarka Radia Zet poprowadzi magazyn "Minęła Dwudziesta" - poinformował Presserwis.
Według media2.pl ten magazyn ma jeszcze prowadzić Piotr Czyżkowski. Uważam że to dobry pomysł. Piotr Czyżkowski jest dość dobrym prezenterem więc myśle że w tym programie się sprawdzi. Miejmy nadzieję że Maria Stepan również dobrze się spisze w nowej roli a nie jak w przypadku Marcina Szczepańskiego z "W" który jest dobrym reporterem i kiepskim prezenterem.
0 x
poocho
Użytkownik

TVP INFO

Post autor: poocho » 09 lip 2009, 10:52

Witam wszystkich. Czy ktoś mógł by podać dwójkę prowadzących dzisiejszy serwis info od 10:30 (oddział poznań)
z góry dzieki.
0 x
Awatar użytkownika
Kamil
VIP Expert
x 10
x 21
Kontakt:

TVP INFO

Post autor: Kamil » 09 lip 2009, 10:54

Wejdź sobie na www.tvp.pl i sprawdź - zresztą TVP INFO nie nadaje z Poznania tylko z Warszawy...
0 x
Awatar użytkownika
Kamilo
VIP Expert
x 27
x 112

TVP INFO

Post autor: Kamilo » 09 lip 2009, 10:57

Małgorzata Żochowska i Sławomir Siezieniewski.
0 x
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kanały tematyczne TVP”