TVP INFO (HD)

Tematyczne stacje nadawane przez Telewizję Polską.
mrc5
Obserwator

TVP INFO

Post autor: mrc5 » 14 lip 2009, 11:54

3q33 pisze:Co do przesunięcia "Poranka TVP Info" na godzinę póżniej, to wiele się nie powinno zmienić jeśli chodzi o oglądalność i udziały. To samo dotyczy likwidacji serwisu o 23:30. Powodów jest kilka - po pierwsze to są pory, gdzie wielu widzów nie ogląda serwisów na stacjach informacyjnych, po drugie TVP Info dociera do ponad 90 % gospodarstw domowych, co w dużej mierze wpływa też na udziały, a po trzecie w końcu jest "sezon ogórkowy", a jak zapowiedział na razie rzecznik TVP zmiany są tylko na wakacje, zresztą przekonamy się o tym pod koniec lata.
TVP zrobiła prezent dla Solorza przesuwając poranek. Od razu zapewne zwiększyły się udziały Polsatu (który retransmituje Polsat News).

Jeszcze chciałbym coś dodać na temat możliwości samodzielnej emisji TVP Warszawa, która, jak mówiłem jest możliwa tylko podczas przełączenia przy nadajniku (albo przy początku światłowodu lub radiolinii do nadajnika). TVP Warszawa samodzielnie emituje przecież obraz kontrolny! Podczas rozpoczęcia programu, o 06:55 następuje też ten charakterystyczny przeskok, który świadczy o pomijaniu playoutu.
Awatar użytkownika
Karol
Administrator

TVP INFO

Post autor: Karol » 14 lip 2009, 12:25

Czy ja wiem, czy to jest taki prezent. Równie dobrze udziały mogą wzrosnąć w TVN24 i TVP1, które także emitują audycje poranne. Macie jakieś głupie założenie, że gdy w Polsacie leci Polsat News, to żadna inna stacja się nie liczy. Zresztą nie widzę sensu porównywać stacji o ogólnotematycznej do kanału informacyjnego, bo chyba plansza kontrolna TVP Info nie będzie miała dużo mniejszej oglądalności niż PN.
michael112
Obserwator

TVP INFO

Post autor: michael112 » 14 lip 2009, 14:02

Karol pisze:Czy ja wiem, czy to jest taki prezent. Równie dobrze udziały mogą wzrosnąć w TVN24 i TVP1, które także emitują audycje poranne. Macie jakieś głupie założenie, że gdy w Polsacie leci Polsat News, to żadna inna stacja się nie liczy. Zresztą nie widzę sensu porównywać stacji o ogólnotematycznej do kanału informacyjnego, bo chyba plansza kontrolna TVP Info nie będzie miała dużo mniejszej oglądalności niż PN.
Nie do końca rozumiem tej wzmianki o porównaniu oglądalności planszy kontrolnej z Polsatem. Udziały Polsatu wzrosną, to oczywiste. Ktoś, kto przed 7 oglądał TVP Info, widocznie potrzebował o tej porze stacji informacyjnej. Polsat o tej porze jest stacją informacyjną i najprawdopodobniej ją wybierze. Mogą być ci, co wybiorą TVN24, ale ta stacja nie jest ogólnodostępna tak jak Polsat. A TVP1 to nie stacja informacyjna.
Awatar użytkownika
Karol
Administrator

TVP INFO

Post autor: Karol » 14 lip 2009, 14:18

Jeśli chodzi o programy poranne, to zarówno w TVP1 jak i TVN24 nie są to audycje typowo informacyjne, mimo, że funkcja tej drugiej stacji w pewnym sensie nawołuje do tego. Myślę, że między tymi audycjami występują nawet pewne podobieństwa - emitowane są wiadomości (TVP1 - co pół godz., TVN24 - co 15 min.), prognozy pogody i przeglądy prasy. Pojawiają się też aspekty rozrywkowe. W każdym razie - oglądalność stacji telewizyjnych po godz. 6:00 jest tak niska, że naprawdę przesunięcie rozpoczęcia nadawania w TVP Info nie jest niczym wielkim. Telewizje regionalne nie mają przecież aż tak dużego zasięgu, ludzie nadrabiają oglądaniem kanałów z satelity i sieci kablowych, a wtedy ma się już dostęp do TVN24.

Mało tego. TVN24 nadając tylko w sieciach kablowych i platformach cyfrowych ma jedynie o połowę mniejszą oglądalność w godzinach porannych niż TVP1, która jest wszechobecna.
Awatar użytkownika
pop
Obserwator

TVP INFO

Post autor: pop » 16 lip 2009, 22:47

TVP się rozpada. Dosłownie...
http://www.youtube.com/watch?v=nlCFQaelMtE
Obrazek
michael112
Obserwator

TVP INFO

Post autor: michael112 » 18 lip 2009, 18:42

Po wakacjach pasmo lokalne w Dwójce pozostanie o 17:30, a Panorama o 22:45, a co za tym idzie, pozostaje problem deficytu serwisów informacyjnych w godziach popołdniowych. Dlatego myślę że warto by przywrócić Serwis Info o 17:30, a także wprowadzić serwis o 18:30 - w zamian za brak Panoramy o tej porze. Co za tym idzie - trzeba zrekonstruować układ pasm lokalnych. Na początek przypomnę sytuację sprzed wakacji:
1. 16:45-17:15
2. 18:00-20:00 (w tym pasmo w Dwójce 18:00-18:30)
i obecną:
2. 17:30-19:30 (w tym pasmo w Dwójce 17:30-18:00)
Rozważam kilka propozycji. Najlepsza jest chyba ta:
2. 18:00-18:30
3. 19:00-20:00
I wówczas pomiędzy pasmami lokalnymi mamy 2 półgodzinne Serwisy Info - o 17:30 i 18:30. (Półgodzinny to mniej-więcej tyle, ile trwał serwis o 17:30 przed wakacjami i tyle, co Panorama o 18:30 razem ze sportem i pogodą.) Długość pasm lokalnych w TVP Info co prawda skraca się o pół godziny, ale za to pasmo w Dwójce (17:30) odbywa się w czasie pasma wspólnego w TVP Info, co oznacza że de facto ośrodki mają tyle samo czasu (jedno pasmo jest tylko w Dwójce). Myślę, że nie powinno być problemu z dostępnością pasma o 17:30. To TVP Info miewa gdzieniegdzie problemy z zasięgiem. Dwójka chyba dociera wszędzie. Dzięki temu znika niemal dwugodzinna dziura pomiędzy kolejnymi serwisami (osoba z dostępem tylko do stacji naziemnych ma Teleexpress o 17:00 a potem dopiero Wydarzenia o 18:50). Natomiast "Raportu z Polski" o 19:30 może chyba nie być. Przed wakacjami o tej porze było pasmo lokalne, a program chyba i tak nie ma za dużej oglądalności ze względu na nadawane równocześnie w Jedynce główne wydanie Wiadomości. Toteż bez żalu zwracam ten czas z powrotem ośrodkom.
W innych propozycjach rozważałem m.in przedłużenie pierwszego pasma do 17:30, albo skrócenie jednego z dodatkowych serwisów do 15 minut, dzięki czemu zapewne nie skróciłbym czasu ośrodkom na antenie TVP Info.
Awatar użytkownika
glyzewski
Obserwator

TVP INFO

Post autor: glyzewski » 18 lip 2009, 19:09

Ostatnio myślałem nad tym samym, zgadam się z kolegą michael112, że jedno z pasm lokalnych powinno być tylko w TVP 2, wtedy TVP Info miałoby możliwość nadawania dodatkowych serwisów. W chwili obecnej od 16:30 do 20:00 w TVP Info ich brakuje. Mam nadzieję, że ktoś z TVP czyta to forum i zmienią tą sytuację.
Awatar użytkownika
SNOL
VIP Expert
Kontakt:

TVP INFO

Post autor: SNOL » 21 lip 2009, 1:27

Ale się dzisiaj rozochociłem na forum... Kilkudniowa przerwa robi swoje :P

"Raport z Polski" otrzymał nową scenografię na ekranie za prowadzącym:
http://s.v3.tvp.pl/images/0/a/1/uid_0a1 ... 3_gs_0.jpg
źródło: TVP.INFO
tylko prywatne opinie. Tutaj od ponad dziesięciu lat.
erkk
Użytkownik

TVP INFO

Post autor: erkk » 21 lip 2009, 13:36

Ta scenografia to praktycznie widok na Warszawę. Ale widzę, że gdy Olimpia Górska przestała prowadzić Panoramę to i tak znalazła zajęcie w centrali :)
Awatar użytkownika
SNOL
VIP Expert
Kontakt:

TVP INFO

Post autor: SNOL » 22 lip 2009, 21:48

10 minut temu otrzymałem e-maila od redakcji "Telenowyn" TVP Info. A że wygrałem ostatnio u nich w konkursie (http://www.youtube.com/watch?v=wxE94hxO9UE), mieli zapewne mój adres e-mailowy w bazie. Zapraszam do przeczytania całości, Telewizja Polska jest całkowicie zmieniana na naszych oczach:
[quote="Jana Winogradnik, "Telenowyny" TVP Info"]Szanowni Państwo

Kierownictwo TVP podjęło decyzję o likwidacji magazynu „Telenowyny”, jedynej ogólnopolskiej audycji telewizyjnej w języku ukraińskim.

Historia, a dokładniej przymusowe wysiedlenie w ramach akcji „Wisła” spowodowało, że Ukraińcy zostali rozproszeni i mieszkają dzisiaj praktycznie we wszystkich regionach Polski. W połowie lat 90. ówczesne władze telewizji uznały szczególną sytuację ukraińskiej mniejszości narodowej w Polsce i stworzyły warunki do powstania ukraińskojęzycznego programu transmitowanego na terytorium całego kraju. Inne mniejszości mają swoje programy w regionach, które w sposób zwarty zamieszkują.

Magazyn „Telenowyny” obecny był na antenie Telewizji Polskiej przez kilkanaście lat. W tym czasie zmieniał się, aby dostosować się do oczekiwań widzów i zmian, które następowały wewnątrz ukraińskiej społeczności, m.in. w związku z pojawieniem się w Polsce imigrantów z Ukrainy, którzy włączyli się w życie tejże społeczności. Ale „Telenowyny” pozostawały wciąż przede wszystkim środkiem komunikacji dla historycznej ukraińskiej mniejszości narodowej w Polsce. Ukraińcy wysiedleni na Mazury mogli zobaczyć, co się dzieje u tych wysiedlonych na Dolny Śląsk i tych, którzy wrócili w rodzinne strony w Karpatach czy Przemyślu. Ponadto program był wizytówką życia ukraińskiego prezentowaną Polakom, aby wiedzieli, co dzieje się u ich ukraińskich współobywateli. Tę ostatnią rolę program spełniał dobrze, bo nie-Ukraińcy stanowili co najmniej połowę widzów „Telenowyn”.

Decyzja kierownictwa TVP o likwidacji programu motywowana jest względami finansowymi i niską oglądalnością. W piśmie wyjaśniającym stanowisko TVP podano, że oglądalność Telenowyn wynosi średnio 140 tysięcy widzów. Dla tego rodzaju programu, który na dodatek nadawany jest po ukraińsku z polskimi napisami, taki poziom oglądalności na tle wielu innych programów TVP jest raczej sukcesem, a nie porażką.

„Telenowyny” emitowane były na antenie TVP INFO raz w miesiącu. Program miał 25 minut.

Szanowni Państwo, jeśli uznacie, że decyzja kierownictwa TVP o likwidacji magazynu „Telenowyny” narusza obowiązek nadawcy publicznego wypełniania misji, możecie dać wyraz swojemu stanowisku dołączając do protestu i rozsyłając ten apel Waszym znajomym.

Jedna z form wyrażenia opinii jest złożenie podpisu pod listem protestacyjnym na stronie: http://harazd.net/telenowyny

Inną bardziej skuteczną formą będzie wysyłanie listów bezpośrednio do prezesa TVP:
Piotr Farfał
Prezes TVP S.A.
ul. J. P. Woronicza 17
00-999 Warszawa
albo faksem na numer 022 547 67 70[/quote]
Decyzja, co zrobicie z tym listem, należy do Was.

EDIT:
Mam kolejne zdjęcie nowej grafiki za prowadzącym "Raport z Polski":
Obrazek
powiększenie: http://s.v3.tvp.pl/images/b/1/f/uid_b1f ... 3_gs_0.jpg ; źródło: TVP.INFO
tylko prywatne opinie. Tutaj od ponad dziesięciu lat.
Awatar użytkownika
Trzeciak
VIP Mod

TVP INFO

Post autor: Trzeciak » 23 lip 2009, 22:46

Robi się to coraz bardziej żałosne. Najpierw nagłe zdjęcie "Studia Wschód" i zmniejszenie budżetu na tą audycję, póżniej zmniejszenie zasięgu nadawania TVP Polonia na Litwie, teraz likwidacja "Telenowin". Cóż, TVP przestaje być misyjna, bo nie ma pieniędzy, niech teraz tylko przerwą "Teatr Telewizji" reklamami, to będziemy mieli po "telewizji publicznej". :mad:

A co do studia "Raportu z Polski", to jest nic innego jak studio w studiu :D. A co do tego widoku, to przypomina "Panoramę" w latach 2006-2008. Ale daję plus, bo jest przynajmniej ładnie i estetycznie. :)
Pozdrawiam, Trzeciak
Awatar użytkownika
Kpc21
Junior
Kontakt:

TVP INFO

Post autor: Kpc21 » 24 lip 2009, 23:48

A jakby tak przenieść więcej pasm lokalnych na TVP2? Nad tym warto by też się zastanowić.
A co do studia "Raportu z Polski", to jest nic innego jak studio w studiu big_smile
Nie mają blueboksa, więc radzą sobie jak mogą :)
Obrazek... i znów: Obrazek, i... Obrazek ponownie. Co wymyślą następne?
Awatar użytkownika
TiM
VIP Expert

TVP INFO

Post autor: TiM » 25 lip 2009, 0:19

Rzeczywiście, ''widok z okna'' przypomina niebieską scenografię ''Panoramy''. Co do studia, to dlaczego nie chcą skorzystać z wirtualnego ''Agrobiznesu''? Wyglądałoby o wiele estetyczniej (widoczne łączenia monitorów połączone z wyświetlaną scenografią budzą u mnie śmiech...)
Awatar użytkownika
Kpc21
Junior
Kontakt:

TVP INFO

Post autor: Kpc21 » 25 lip 2009, 0:22

Co do studia, to dlaczego nie chcą skorzystać z wirtualnego ''Agrobiznesu''?
Bo należy do redakcji rolnej? Równie dobrze mogliby wykorzystać wirtualne studio, jakim dysponuje TVP Warszawa (bo Agrobiznes to chyba tylko bluebox).
Obrazek... i znów: Obrazek, i... Obrazek ponownie. Co wymyślą następne?
wislok
Junior

TVP INFO

Post autor: wislok » 25 lip 2009, 13:27

Szkoda mi upolitycznienia TVP INFO i tego jak Farfał wywala po kolei programy misyjne.
Moje ulubione stacje tv: Eurosport,Polsat Sport,Polsat News,Polsat,kanały TVP.
Moje ulubione stacje radiowe: PR1 i RMF FM
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kanały tematyczne TVP”