TVP INFO (HD)

Tematyczne stacje nadawane przez Telewizję Polską.
Awatar użytkownika
SNOL
VIP Expert
x 67
x 68
Kontakt:

TVP INFO

Post autor: SNOL » 25 lip 2009, 16:25

Wczoraj rano Łukasz Warzecha, dziennikarz "Faktu" miał przeprowadzić na antenie TVP Info "Subiektywny przegląd prasy". Akurat tak się złożyło, że tego samego dnia na czołówce tabloidu pojawiło się ogromne zdjęcie sprzed lat Piotra Farfała, obecnego dyrektora TVP, który "heiluje" w stronę fotografa. Takich fotografii jest zresztą więcej.
Sytuację z "Poranka TVP Info" opisuje sam Warzecha na swoim blogu:
lukaszwarzecha.salon24.pl pisze:... Dojeżdżam do TVP Info na Placu Powstańców. Wchodzę do charakteryzatorni, malują mnie, potem siadam przy stoliku z gazetami. Tak się składa, że na okładce „Faktu” (w przeglądzie każdy zaczyna od swojej gazety) jest zdjęcie (...) Piotra Farfała sprzed lat, na którym unosi on rękę w geście charakterystycznego pozdrowienia. Niektórzy mówią, że rzymskiego. Układam w głowie komentarz do tego materiału, ale i tak głównie chcę powiedzieć o tekście Ludwika Dorna o kupcach z KDT, który mamy dziś na Opiniach.
Przeglądam inne gazety, wybieram teksty do omówienia. Parę minut przed wejściem na antenę idę na piętro, do studia połączonego z newsroomem. Zakładają mi mikroporty, gdy pojawia się prowadząca (Edyta Lewandowska - przyp. SNOL). Między nami rozgrywa się następujący dialog (cytuję oczywiście z pamięci).
– Panie redaktorze, jest taka sprawa, że my tego nie możemy pokazać – prowadząca wskazuje na okładkowy materiał z p.o. prezesem Farfałem.
– Jak mam mówić o dzisiejszym wydaniu swojej gazety bez omawiania głównego materiału z okładki? – pytam. – Mogę pani tylko powiedzieć, że mój komentarz nie będzie dla pana prezesa Farfała druzgocący.
Prowadząca jest zakłopotana, oznajmia, że decyzję musi podjąć wydawca. Powiada, że oni są w głupiej sytuacji.
– Jeśli pan to pokaże, to my wyjdziemy na idiotów, a jak pan nie pokaże, to pan wyjdzie na idiotę – mówi.
– Jeśli nie będę mógł tego materiału omówić – odpowiadam – to nie będzie przeglądu prasy.
Trwają nerwowe konsultacje z wydawcą, do wejścia zostało kilkadziesiąt sekund. Wydawca podejmuje w końcu decyzję, że przegląd ma zrobić prowadząca, ja nie wejdę do studia. Ludzie wokół mają głupie miny.
Po chwili przychodzi do mnie wydawca, kobieta.
– Bardzo przepraszam, ale mam nadzieję, że pan nas zrozumie – mówi.
– Proszę więcej mnie do tego programu nie zapraszać – odpowiadam. – To jest marnowanie mojego czasu.
Wychodzę.
Warzecha korzysta z okazji do skomentowania sytuacji w TVP:
Decyzja o ocenzurowaniu przeglądu prasy była prawdopodobnie klasycznym przykładem autocenzury czy może raczej cenzury instynktownej, wprowadzonej przez pracowników niższego szczebla w obawie o konsekwencje, gdyby coś niewygodnego stało się na ich szychcie. Czasu było na tyle mało, że wydawca zapewne nie miał szans zadzwonić nawet do dyrektora anteny. Inna sprawa, że kompromitujące jest, iż wydawca zorientował się, że sprawa jest dla niego śliska dopiero tuż przed moim wejściem na antenę. To znaczy, że nie przejrzał rano gazet i nie skojarzył, że robić przegląd przychodzi facet z „Faktu”, który będzie musiał powiedzieć o głównym materiale czołówkowym w swojej gazecie.
Decyzja, którą podjął wydawca, była poza tym głupia. Gdybym dostał szansę omówienia materiału o Piotrze Farfale – który przecież i tak już się ukazał i będzie komentowany w wielu miejscach – powiedziałbym, co o tym myślę i sprawa by się skończyła. Nie byłoby afery. Tymczasem wydawca postanowił dać mnie i wszystkim moim czytelnikom namacalny dowód na to, jak funkcjonuje w TVP cenzura.
Ponieważ zaś nie miałem okazji skomentować tegoż materiału w studiu, więc mój komentarz poniżej.

Nieraz broniłem p.o. prezesa Farfała przed wypominaniem mu niechlubnej przeszłości. Rozumiem, że zdjęcia, takie jak w dzisiejszym „Fakcie”, mogą u niego wywołać poczucie dyskomfortu. Ale ta przeszłość to nie jest główny argument przeciwko sposobowi, w jaki sprawuje swoją funkcję. Wolałbym, żeby dyskusja toczyła się wokół spraw bieżących – polityki personalnej TVP, kosztów, oszczędności, pojęcia misji – niż heilowania pana Farfała sprzed 10 lat.
Te zdjęcia są zresztą bardziej niewygodne dla Platformy niż dla p.o. prezesa. PO, która oficjalnie brzydzi się „elementem skrajnie nacjonalistycznym”, rękami ministra Grada dopiero co uratowała stanowisko dla rzekomego przedstawiciela tejże grupy, bo – jak się okazuje – lepiej mieć TVP w rękach byłego skinheada, który sam sobie jest dzisiaj sternikiem, niż oddać ją politycznym przeciwnikom.
Jest to prawie cały (wyciąłem tylko link do zdjęcia P.Farfała) post Łukasza Warzechy z http://lukaszwarzecha.salon24.pl/116725 ... ladu-prasy . Sprawą zainteresowała się oczywiście stacja tvn24, której dziennikarze umieścili na tvn24.pl dużo fragmentów wpisu z bloga. Niestety artykuł tvnu nie wnosi nic nowego do sprawy: http://www.tvn24.pl/-1,1611358,0,1,hail ... omosc.html .

Jak już przypisałem powyżej, tego dnia rzeczoną prowadzącą w studiu była Edyta Lewandowska, a drugim prowadzącym (w momencie wymiany zdań z Warzechą prowadził "Serwis info" o 7.30) - Adam Krzykowski. Łukasz Warzecha jest częstym gościem innego programu TVP Info, "Antysalon Rafała Ziemkiewicza", mimo że w TV Puls prowadził on przed wakacjami swój własny program pt. "Warzecha - taki był tydzień".
0 x
tylko prywatne opinie. Tutaj od ponad dziesięciu lat.
Awatar użytkownika
Trzeciak
VIP Mod
x 2330
x 994

TVP INFO

Post autor: Trzeciak » 26 lip 2009, 22:18

Cóż, może warto zadać sobie pytanie do kogo tak naprawdę powinna należeć telewizja publiczna i dla kogo istnieje? Rzecz jasna, że do nas i dla nas. Akurat nic dobrego szczególnie w TVP nie jest to co o czym napisał @SNOL. Rozumiem, że Farfał miał przeszłość taką jaką miał, i nic już jej nie zmieni, ale widzowie mają prawo dostać rzetelny, niezależny przegląd prasy, przecież informacja o Farfale być może utonęła wśród innych informacji, które miały byc przedstawione w tym przeglądzie, przecież w końcu rządzi "mentalność grilowa". No cóż, w końcu na pracowników padł blady strach, że za chwilę moga zostać zwolnieni.
0 x
Pozdrawiam, Trzeciak
Awatar użytkownika
Kamilo
VIP Expert
x 27
x 112

TVP INFO

Post autor: Kamilo » 31 lip 2009, 13:06

Press: Iwona Kutyna z "Panoramy" w TVP 2 i Dariusz Nowakowski z poznańskiego oddziału TVP dołączą w sierpniu do grona prowadzących serwisy informacyjne TVP Info.
0 x
Awatar użytkownika
Trzeciak
VIP Mod
x 2330
x 994

TVP INFO

Post autor: Trzeciak » 31 lip 2009, 14:41

Iwona Kutyna nadal będzie prowadziła "Panoramę" na TVP2, a Dariusz Nowakowski nadal będzie pracował w "Teleskopie" TVP Poznań - tak podał Presserwis. Przy okazji warto dodać, że jutro w związku z 65. rocznicą rozpoczęcia Powstania Warszawskiego będzie specjalne wydanie "Poranku TVP Info" z Muzeum Powstania Warszawskiego (otworzono je dokładnie 5 lat temu na 60. rocznicę rozpoczęcia Powstania Warszawskiego).

EDIT: TVP Info nadaje transmisję ze mszy św. w związku z 65 rocznicą Powstania Warszawskiego z włączonym napisem na żywo i ekranowym logotypem awaryjnym bez paska.

EDIT z 1.08: Ekranowy logotyp normalny przywrócono dopiero podczas programu "Minęła Dwudziesta". Przy okazji dziś mija rok, odkąd TVP Info używa obecnego studia.
0 x
Pozdrawiam, Trzeciak
Awatar użytkownika
Jacek_TVPinfo
Obserwator

TVP INFO

Post autor: Jacek_TVPinfo » 03 sie 2009, 7:35

http://www.efakt.pl/artykuly/artykul.as ... suj=1#Poll

Iwona Kutyna (34 l.) w pierwszych dniach sierpnia dołącza do grona prowadzących serwisy informacyjne w TVP Info.
Dziennikarka, która do tej pory prowadziła jedynie wydanie „Panoramy” w TVP 2, teraz zmierzy się z poważniejszym wyzwaniem. Kutyna wraz z Dariuszem Nowakowskim z poznańskiego oddziału TVP będą nowymi twarzami tej stacji.

Dziś kiedy rano włączyłem Poranek TVP INFO i zobaczyłem obcych ludzi pomyślałem, że do TVP Info dali kogoś z ulicy... Dopiero po chwili zdałem sobie sprawę, że to Kutyna i Nowakowski... Ale ciekawie im narazie idzie, zwłaszcza serwis Nowakowskiemu. Zobaczymy co czas pokaże :)
0 x
Awatar użytkownika
Poland
VIP Expert
x 11
x 126
Kontakt:

TVP INFO

Post autor: Poland » 03 sie 2009, 8:29

A to początek bo audycje od 28 września mają prowadzić prowadzący innych programów w tym też "Wiadomości" i "Panoramy". Związku z tym 28 września ruszy nowa ramówka.
Źródło tej informacji : http://www.wirtualnemedia.pl/article/27 ... P_Info.htm
0 x
Od 24.05.2006 do 27.08.2014 jako kisiel205 / Od 27.08.2014 jako Poland
Aktywnie najlepszy na forum już od 12 lat! Na moim koncie już ponad 10,000 postów!
Awatar użytkownika
glyzewski
Obserwator

TVP INFO

Post autor: glyzewski » 03 sie 2009, 10:06

W serwisie Wirtualnemedia.pl napisano również, że zmienić ma się oprawa studia TVP Info, mam nadzieję, że wystrój będzie lepszy od obecnego. To, że Ziemkiewicz i Zalewski poprowadzą poranek uważam za bardzo dobry pomysł, będą oni prowadzić poranek, co oznacza, że prezenterzy w końcu zostaną przypisani do określonych pasm.
0 x
kamil2505
VIP Expert
x 7
x 219

TVP INFO

Post autor: kamil2505 » 03 sie 2009, 12:20

Jacek_TVPinfo pisze:http://www.efakt.pl/artykuly/artykul.as ... suj=1#Poll

Iwona Kutyna (34 l.) w pierwszych dniach sierpnia dołącza do grona prowadzących serwisy informacyjne w TVP Info.
Dziennikarka, która do tej pory prowadziła jedynie wydanie „Panoramy” w TVP 2, teraz zmierzy się z poważniejszym wyzwaniem. Kutyna wraz z Dariuszem Nowakowskim z poznańskiego oddziału TVP będą nowymi twarzami tej stacji.

Dziś kiedy rano włączyłem Poranek TVP INFO i zobaczyłem obcych ludzi pomyślałem, że do TVP Info dali kogoś z ulicy... Dopiero po chwili zdałem sobie sprawę, że to Kutyna i Nowakowski... Ale ciekawie im narazie idzie, zwłaszcza serwis Nowakowskiemu. Zobaczymy co czas pokaże :)
Pan Dariusz Nowakowski to świetny prowadzący poznańskiego "Teleskopu". Bardzo dobrze, ze trafił do TVP INFO. Jednak za panią Kutyną nie przepadam. Jest taka jakaś "sztywna".

Moim zdaniem nie powinno się ściągać prezenterów z TVP1 czy TVP2. TVP Info powinno promować swoje twarze i w dalszym czasie kontynuować politykę "nowych, zdolnych twarzy". Z resztą TVP INFO ma już swoje twarze. Są to chociazby: Danuta Holecka, Sławomir Siezinewski, Edyta Lewandowska, Małgorzata Motyl czy Adrian Klarenbach. Wielu z nich związanych jest jeszcze za czasów "Kuriera" Trójki i to moim zdaniem na nich powinni się skupić wprowadzając kampanie reklamową promującą twarze TVP INFO. Tak jak chociażby robi to ostatnio TVN24. Pokusiłbym się tez o kampanie w prasie.
0 x
Paweł Ciupak
Obserwator
Kontakt:

TVP INFO

Post autor: Paweł Ciupak » 03 sie 2009, 14:20

Jacek_TVPinfo pisze:Dopiero po chwili zdałem sobie sprawę, że to Kutyna i Nowakowski... Ale ciekawie im narazie idzie, zwłaszcza serwis Nowakowskiemu.
A Iwonakutyna nadal trajkocze bez przerw między wyrazami, czy tutaj się poprawiła?
0 x
Obrazek
Awatar użytkownika
Ama18
VIP Expert
x 43
x 75
Kontakt:

TVP INFO

Post autor: Ama18 » 03 sie 2009, 15:08

Dzisiaj nie prowadziła serwisu informacyjnego, zajmowała się przeprowadzaniem rozmów, przeglądów prasy itp. Źle nie było, choć moim zdaniem pani Kutyna nie pasuje do TVP Info.
0 x
Paweł Ciupak
Obserwator
Kontakt:

TVP INFO

Post autor: Paweł Ciupak » 03 sie 2009, 16:55

Ama18 pisze:Źle nie było, choć moim zdaniem pani Kutyna nie pasuje do TVP Info.
Akurat ona to ogólnie do telewizji nie pasuje…
0 x
Obrazek
michal
VIP Expert
x 5
x 14

TVP INFO

Post autor: michal » 03 sie 2009, 21:42

A Ja lubie Iwone Kutyne i uważam ją za naprawde dobrą prowadzącą i myśle że to całkiem dobry pomysł że ściągneli ją do TVP Info choć wolałbym ostatnio nie potrzebnie odstawioną na boczny tor Danutę Dobrzyńską choć to tylko marzenia. A jeśli chodzi o Dariusza Nowakowskiego to bardzo dobrze się spisuje jako prezenter TVP Info więc jego pojawienie się w tym kanale oceniam bardzo pozytywnie.
0 x
kamil2505
VIP Expert
x 7
x 219

TVP INFO

Post autor: kamil2505 » 04 sie 2009, 18:40

I jeszcze jedno.... Nie rozumiem po co zmieniają oprawę studia, gdy ta obecna jest dobra i ma dopiero rok??? Tym bardziej, że ostatnio patrząc po ramówce mają coraz mniej kasy.... ;/
0 x
Awatar użytkownika
Ama18
VIP Expert
x 43
x 75
Kontakt:

TVP INFO

Post autor: Ama18 » 04 sie 2009, 18:54

Przecież te zmiany nie będą zbytnio kosztowne. Inne kadrowanie, kolor "kolumn" (elementów z perspektywy widza po prawej, tam, gdzie są umieszczone małe ekrany, nie wiem jak to nazwać), nowe nadruki na "ściankach" używanych w studiu nie kosztują dużo.
0 x
Awatar użytkownika
SNOL
VIP Expert
x 67
x 68
Kontakt:

TVP INFO

Post autor: SNOL » 04 sie 2009, 18:55

A ja czytając o zmianie oprawy studia jakoś nie mogę sobie tego wyobrazić. Mamy na razie zbyt mało informacji, żeby mówić, że zmiana taka jest niepotrzebna. Bo może chodzić o rewolucję: przestawienie stołu, jego wymianę, odmianę ścianek czy kadrowania, całkowity remont, powrót do koncepcji sprzed startu (http://forum.media2.pl/viewtopic.php?pid=56698#p56698), wprowadzenie nowej oprawy - ale graficznej, większe wykorzystanie zmieniającego się oświetlenia ścianek (co wg mnie byłoby strzałem w dziesiątkę wraz z powrotem do podziału kolorystycznego np. "Sportu" i "Serwisów" czy oddzielnych kolorów dla spraw z zagranicy i kraju - tak to sobie wyobrażałem przed rokiem). A może chodzić jedynie o nowe animacje na ekranach w studiu. Proponuję nie wyrokować, czy jest to potrzebne - sami widzicie, że jeszcze za mało wiemy.

EDIT: Wracając do personaliów: wybór Igora Zalewskiego i Rafała Ziemkiewicza na prowadzących pasmo poranne może być bombą - w pozytywnym ale i negatywnym znaczeniu. Zalewski jest genialny, przynajmniej w wersji papierowej - prasowej w "Polsce", jak i książkowej ("Ogólna teoria wszystkiego" - m.in. zbiór jego prasowych felietonów). Ziemkiewicz również jest postrzegany przeze mnie jako człowiek inteligentny, a i w wersji książkowej (tak słyszałem od kolegi, który czytał) jest podobno świetny. Obaj z pewnością mają cięty język, co jest złotem w porannej telewizji informacyjnej. Wyobrażacie sobie rozmowę Ziemkiewicza z politykami o 8.00? To może być hit!
Obydwaj mogą wprowadzić do TVP Info świeżość, ale także mogą pogrążyć "Poranek" - nie każdy, kto z łatwością pisze, dobrze prezentuje się jako szołmen (czy jak kto woli: prowadzący XXI wieku) w tv. Drugi z panów dodatkowo może być często posądzany (zresztą nieraz sam to zauważyłem) o bezgraniczne oddanie jednej, obecnie opozycyjnej partii. Co tu dużo mówić - kto ogląda "Antysalon..." wie, OCK.
Jedno można przyznać: ktoś chce, aby "Poranek" wreszcie drgnął i zdobył nowych widzów. Od 28 września w TVP Info możemy mieć coś à la poranne "Szkło kontaktowe", ale również gniota z nieumiejętnie dobranymi prowadzącymi.
0 x
tylko prywatne opinie. Tutaj od ponad dziesięciu lat.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kanały tematyczne TVP”