TVP INFO

Tematyczne stacje nadawane przez Telewizję Polską.
Awatar użytkownika
Poland
Legendary
Posty: 16164
Rejestracja: 24 maja 2006, 18:59
Lokalizacja: Trzciana k. Bochni
x 33
x 325
Kontakt:

TVP INFO

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Poland »

Miejmy że taki stan rzeczy będzie do 28 września po tym czasie mają się zmienić. Znamy już pierwszy element tamtej ramówki - Flesz Parlamentarny.
Poland - Aktywnie najlepszy!
Awatar użytkownika
SNOL
Immortal VIP
Posty: 3931
Rejestracja: 05 paź 2007, 19:42
Lokalizacja: Wrocław
x 274
x 323
Kontakt:

TVP INFO

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: SNOL »

Bez echa przeszła świeża, bardzo ważna dla widzów TVP Info wiadomość sprzed kilku dni. Wspomniał o tym tylko @kisiel205, ale nie rozszerzył tematu. Oto link do Presserwisu dla osób, które jeszcze nie przeczytały:
http://www.press.pl/newsy/pokaz.php?id=19726
Obrady Sejmu oraz komisji zostaną prawie całkowicie usunięte z ramówki TVP Info i przeniesione do TVP Parlament. Jest to bardzo dobra informacja dla osób oczekujących od kanału informacyjnego TVP serwisów informacyjnych także w dniach obrad Sejmu. Mimo że TVP Info wprowadziła bezgłosowe "Serwisy info" o godzinach .00 i .30, to i tak były one prezentowane bardzo rzadko i w bardzo okrojonej wersji.
Jest to ogromna szansa dla TVP Info, by wreszcie wykorzystała odzyskane minuty na prawdziwą informację i programy oraz - śmieszy mnie to nadużywane już wyrażenie - stała się prawdziwą konkurencją dla TVN24. Zdanie to słyszymy już od dwóch lat! Czekam z niecierpliwością na wyniki wrześniowych zmian.
Tylko prywatne opinie. Tutaj od ponad 14 lat.
Paweł Ciupak
Obserwator
Posty: 312
Rejestracja: 02 gru 2007, 12:27
Kontakt:

TVP INFO

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Paweł Ciupak »

SNOL pisze:Jest to ogromna szansa dla TVP Info, by wreszcie wykorzystała odzyskane minuty na prawdziwą informację i programy oraz - śmieszy mnie to nadużywane już wyrażenie - stała się prawdziwą konkurencją dla TVN24. Zdanie to słyszymy już od dwóch lat! Czekam z niecierpliwością na wyniki wrześniowych zmian.
Nigdy się nie stanie konkurencją dla TVN24, kiedy nadal będą w niej naleciałości z czasów TVP3, m.in. programy całkowicie niepasujące do profilu stacji…

Poza tym, mam nadzieję, że skutkiem ubocznym konkurencji dla TVN24 nie stanie się nagła tabloidyzacja stacji. Ciekawe też, jak się spiszą Ziemkiewicz i Zalewski, i czy nie zrobią z poranka takiej szopki, jaka jest na TVN24.
Obrazek
Awatar użytkownika
Poland
Legendary
Posty: 16164
Rejestracja: 24 maja 2006, 18:59
Lokalizacja: Trzciana k. Bochni
x 33
x 325
Kontakt:

TVP INFO

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Poland »

Paweł Ciupak pisze:
SNOL pisze:Jest to ogromna szansa dla TVP Info, by wreszcie wykorzystała odzyskane minuty na prawdziwą informację i programy oraz - śmieszy mnie to nadużywane już wyrażenie - stała się prawdziwą konkurencją dla TVN24. Zdanie to słyszymy już od dwóch lat! Czekam z niecierpliwością na wyniki wrześniowych zmian.
Nigdy się nie stanie konkurencją dla TVN24, kiedy nadal będą w niej naleciałości z czasów TVP3, m.in. programy całkowicie niepasujące do profilu stacji…

Poza tym, mam nadzieję, że skutkiem ubocznym konkurencji dla TVN24 nie stanie się nagła tabloidyzacja stacji. Ciekawe też, jak się spiszą Ziemkiewicz i Zalewski, i czy nie zrobią z poranka takiej szopki, jaka jest na TVN24.
Masz tu na myśli pewnie programy w weekend min. Oblicza Armii czy Czas Seniora o magazynach dla mniejszości już nie wspominając. Całkowicie się zgadzam z tobą i mm nadzieje że w nowej ramówce zostaną one zlikwidowane lub zrzucone do godzin nocnych.
Poland - Aktywnie najlepszy!
michael112
Obserwator
Posty: 561
Rejestracja: 26 gru 2008, 14:04

TVP INFO

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: michael112 »

SNOL pisze:Bez echa przeszła świeża, bardzo ważna dla widzów TVP Info wiadomość sprzed kilku dni. Wspomniał o tym tylko @kisiel205, ale nie rozszerzył tematu. Oto link do Presserwisu dla osób, które jeszcze nie przeczytały:
http://www.press.pl/newsy/pokaz.php?id=19726
Obrady Sejmu oraz komisji zostaną prawie całkowicie usunięte z ramówki TVP Info i przeniesione do TVP Parlament. Jest to bardzo dobra informacja dla osób oczekujących od kanału informacyjnego TVP serwisów informacyjnych także w dniach obrad Sejmu. Mimo że TVP Info wprowadziła bezgłosowe "Serwisy info" o godzinach .00 i .30, to i tak były one prezentowane bardzo rzadko i w bardzo okrojonej wersji.
Jest to ogromna szansa dla TVP Info, by wreszcie wykorzystała odzyskane minuty na prawdziwą informację i programy oraz - śmieszy mnie to nadużywane już wyrażenie - stała się prawdziwą konkurencją dla TVN24. Zdanie to słyszymy już od dwóch lat! Czekam z niecierpliwością na wyniki wrześniowych zmian.
Nie wiem, czy się stanie (edit: czy stanie się prawdziwą konkurencją dla TVN24). Czy mam szansę ujrzeć serwisy w godzinach popołudniowych? Raczej nie. Czy wróci serwis o 17:30? Będzie trudno, chyba że ktoś wreszcie pomyśli, że jak pasmo lokalne jest w TVP2, to nie musi być w tym samym czasie w TVP Info. I w ogóle ciężko myśleć o poważnej konkurencji dla TVN24 jeżeli TVP Info będzie obciążone koniecznością oddawania sporej części pasma dla ośrodków lokalnych. Można co najwyżej zoptymalizować ich układ, tak aby chociaż serwisy co godzinę były w paśmie popołudniowym (16:30, 17:30, 18:30), przerywając pasmo lokalne na kilka minut i ograniczając dostępność pasma w godzinach 17:30-18:00 tylko do TVP2. Chyba, że ktoś wpadnie na pomysł, aby więcej pasm lokalnych było w Dwójce.
Awatar użytkownika
Poland
Legendary
Posty: 16164
Rejestracja: 24 maja 2006, 18:59
Lokalizacja: Trzciana k. Bochni
x 33
x 325
Kontakt:

TVP INFO

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Poland »

Mogli by też utworzyć wersje "TVP INFO bez regionów" która byłaby w kablówkach i satelitarnie ale to zapewnie dużo kosztuje.
Poland - Aktywnie najlepszy!
Awatar użytkownika
Ice
VIP Expert
Posty: 2669
Rejestracja: 06 mar 2008, 21:35
x 10

TVP INFO

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Ice »

Jeszcze raz będziecie układać te żałosne ramówczki (które nie przekładają się na realia...) to pogadamy inaczej. Forum ucierpiało kiedyś za takie bzdety a zasady są zasadami.
Awatar użytkownika
Poland
Legendary
Posty: 16164
Rejestracja: 24 maja 2006, 18:59
Lokalizacja: Trzciana k. Bochni
x 33
x 325
Kontakt:

TVP INFO

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Poland »

Co racja to racja - na układanie ramówek nie ma tutaj miejsca. Poza tym te pomysły michael112 są chyba wzięte żywcem z kosmosu.
Poland - Aktywnie najlepszy!
janusz080
Obserwator
Posty: 353
Rejestracja: 24 paź 2008, 17:53

TVP INFO

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: janusz080 »

kisiel205 pisze:Masz tu na myśli pewnie programy w weekend min. Oblicza Armii czy Czas Seniora o magazynach dla mniejszości już nie wspominając. Całkowicie się zgadzam z tobą i mm nadzieje że w nowej ramówce zostaną one zlikwidowane lub zrzucone do godzin nocnych.
Jak Ci się nie podobają, to nie oglądaj. Czy to, że TVP Info jest kanałem informacyjnym znaczy, że nie mogą pokazywać czegoś innego niż newsy? Przecież choćby na Polsat News jest "Encyklopedia zdrowia". Magazyny te mają jak najbardziej miejsce - zresztą czym niby mieliby je zastąpić? Telezakupami?
Awatar użytkownika
SNOL
Immortal VIP
Posty: 3931
Rejestracja: 05 paź 2007, 19:42
Lokalizacja: Wrocław
x 274
x 323
Kontakt:

TVP INFO

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: SNOL »

Moim zdaniem właśnie takie programy są podstawą kanału informacyjnego i za żadne skarby nie powinno się ich usuwać z ramówki. To one są same w sobie skarbem, który przyciąga widzów.
"Czas seniora" / "Telewizyjny Klub Seniora" - jeżeli choć raz oglądałeś, to wiesz, że zamieszczone są tam INFORMACJE i porady dla ludzi w podeszłym wieku. "Oblicza armii" - kolejny program zawierający INFORMACJE dot. naszej armii. "Telenowyny" - magazyn polsko-ukraiński z INFORMACJAMI (m.in. kulturalnymi) dla Ukraińców (4. pod względem ilości mniejszość narodowa w Polsce). "Kowalski i Schmidt" - audycja poświęcona sprawom polsko-niemieckim przy zachodniej granicy naszego kraju, również zawierająca INFORMACJE dot. obu narodowości.
Czy naprawdę muszę to dalej tłumaczyć jak dziecku z przedszkola? Te programy nie pasują do profilu stacji?
Najważniejszym z nich jest wg mnie "Telewizja objazdowa". Jest to podstawowa wersja dziennikarstwa, od której powinien zaczynać każdy dziennikarz. Bez programów typu "Telewizja objazdowa" Marii Wiernikowskiej nie byłoby na świecie żadnego kanału informacyjnego.

Na YouTube zamieściłem 3. część programu "Minęła dwudziesta" z 28 lipca br., w którym D. Szwed z Zielonych 2004 i W. Cejrowski rozmawiają o legalizacji i dyskryminacji homoseksualizmu. Bardzo ciekawy program, kontrowersyjne wypowiedzi z ust obu panów, polecam: http://www.youtube.com/watch?v=wPpUuq6NsVw

___
PS Błagam. Błagam na kolanach: @kisiel205 - naucz się wreszcie pisać, albo nie racz nas już więcej swoimi wynurzeniami. Już setny raz widzę w Twoim poście skrót "min." (MINISTER!) albo "min" (MINUTA!) zamiast m.in. (MIĘDZY INNYMI!). Jeszcze jedna rada: czytaj to co napisałeś zanim klikniesz magiczny przycisk "Potwierdź" albo używaj chwilę po opublikowaniu przycisk "Edytuj". Ułatwisz nam życie.
Tylko prywatne opinie. Tutaj od ponad 14 lat.
janusz080
Obserwator
Posty: 353
Rejestracja: 24 paź 2008, 17:53

TVP INFO

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: janusz080 »

Dziś po dwutygodniowej przerwie, spowodowanej podobno urlopem Ziemkiewicza, powrócił "Antysalon" o swojej stałej porze (10:00).
Awatar użytkownika
SNOL
Immortal VIP
Posty: 3931
Rejestracja: 05 paź 2007, 19:42
Lokalizacja: Wrocław
x 274
x 323
Kontakt:

TVP INFO

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: SNOL »

Dziennikarze.info za Presserwisem pisze:Jarosław Kret w TVP Info
Kanał informacyjny TVP Info ma nowego gospodarza poranków, którym został Jarosław Kret – prezenter pogody TVP...
więcej » http://www.dziennikarze.info/2009/08/16 ... -tvp-info/
Teraz moja opinia: jestem przerażony. Zła decyzja, która pewnie odbije się czkawką Telewizji Polskiej. Od 28 września w "Poranku" będziemy świadkami żenujących żarcików. Zobaczymy drugiego Jarosława Kuźniara, a na porządku dziennym będą takie sytuacje: http://www.youtube.com/watch?v=jZWHpm-Bfj4 . Nie tego oczekiwałem od wrześniowych zmian. Mam nadzieję, że od Zalewskiego i Ziemkiewicza nie będą wymagane zachowania à la Kuźniar. Kretowi takich zachowań nie będą musieli narzucać.
Tylko prywatne opinie. Tutaj od ponad 14 lat.
Awatar użytkownika
Karol
Administrator
Posty: 21741
Rejestracja: 24 maja 2006, 15:29
x 858
x 7152

TVP INFO

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Karol »

Mówiąc, że zobaczymy drugiego Jarosława Kuźniara, miałeś zamiar go obrazić? Jest to jeden z bardziej rozgarniętych prezenterów TVN24, dużo lepiej idzie mu prowadzenie "Poranków..." niż Kubie Poradzie czy prezenterom PN czy TVP Info.
Awatar użytkownika
SNOL
Immortal VIP
Posty: 3931
Rejestracja: 05 paź 2007, 19:42
Lokalizacja: Wrocław
x 274
x 323
Kontakt:

TVP INFO

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: SNOL »

Jarosław Kuźniar nie przekonuje mnie swoimi tekstami, niby-wpadkami. Nadmierne "szołmenstwo" w porannych programach informacyjnych do mnie nie trafia.
[OK, koniec OT]
Tylko prywatne opinie. Tutaj od ponad 14 lat.
Awatar użytkownika
ww.
Użytkownik
Posty: 22
Rejestracja: 28 wrz 2008, 14:50

TVP INFO

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: ww. »

[///mod.]Sądzę że zwolnienie dwóch "anchorów" TVP INFO tzn. Edyty Lewandowskiej i Adriana Klarenbacha jest po prostu żenujące. Są oni twarzami tej telewizji, jeżeli tvp tak postąpi to będzi to krok w kierunku dalszej utraty widzów, nie mówiąc już o jakości w tej telewizji...

[Usunąłem wulgarne wypowiedzi trolii - Ice.]
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kanały tematyczne TVP”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Kubib i 10 gości