TVP INFO (HD)

Tematyczne stacje nadawane przez Telewizję Polską.
Awatar użytkownika
Trzeciak
VIP Mod

TVP INFO

Post autor: Trzeciak » 27 wrz 2009, 23:00

W tej chwili TVP Info nadaje z awaryjnym logotypem ekranowym bez zegara i paska, więc jutro pewnie jak zwykle znów zmieni się grafika scrolla :).
Pozdrawiam, Trzeciak
Pawrzes
Użytkownik

TVP INFO

Post autor: Pawrzes » 27 wrz 2009, 23:19

Dziś po godz. 18 na antenie TVP Warszawa po raz pierwszy scroll był dostosowany do formatu 16:9 w którym to był transmitowany mecz...
Awatar użytkownika
Svipp
Użytkownik

TVP INFO

Post autor: Svipp » 27 wrz 2009, 23:24

Potwierdzam, pasek był puszczony w panoramie, ale dziwnym trafem logo tvp warszawa wyglądało jak w 4x3...
Awatar użytkownika
Peter Parker
VIP Expert

TVP INFO

Post autor: Peter Parker » 28 wrz 2009, 6:12

Dolna grafika w safe mode... Muzyka debilna. Czcionka na scrollu mała - jak na razie tyle.

No i zegarka cały czas szukam na dole, jakieś przyzwyczajenie... :lol:
krzysiu-007
Użytkownik

TVP INFO

Post autor: krzysiu-007 » 28 wrz 2009, 6:12

a ciekawe co z tym odstępem w lewym dolnym rogu... nie wygląda to dobrze
Awatar użytkownika
Peter Parker
VIP Expert

TVP INFO

Post autor: Peter Parker » 28 wrz 2009, 6:14

Ten odstęp to przerwa przygotowana na przejście na format 16:9 - coś jak w BBC World News ;]
Sasha33
Użytkownik

TVP INFO

Post autor: Sasha33 » 28 wrz 2009, 8:37

Muzyka - straszna, scroll - mała czcionka, jakiś urwany i ani to u góry, ani u dołu. Poza tym nie wiadomo jaki to format czy 4:3, czy 16:9. Kolory w mapach pogody - depresyjne. Za długie czołówki rozpoczynające prognozę pogody i przeglądy prasy. Prowadzący sztywni (może trema u pana Igora Zalewskiego ale pani Małgorzata Żochowska to doświadczona prowadząca), nadają na różnych falach. Po prostu żenada, dramat, kolosalne rozczarowanie.
Awatar użytkownika
Kamil
VIP Expert

TVP INFO

Post autor: Kamil » 28 wrz 2009, 8:41

Nie będę pisał, beznadziejnych opinii w stylu: tu za dużo czerni, belka jest bardziej wysoka niż niska.
Oprawa mi się podoba, jest tysiąc razy lepsza od tego co było wcześniej. Muzyka bardzo ale to bardzo amerykańska.
Widać, że szykują się do 16x9 - jednak czy nie lepiej było by teraz właśnie wszystko łącznie ze studiem nadawać w 4x3? Niech sobie panowie operatorzy kadrują w studio z safe area. Bo jak przyjdzie zmiana formatu to będziemy oglądać poucinane twarze.

Sam pasek jest podobny do tej grafiki z wcześniejszych postów. Na scrollu jest >> a na czarnym tle są takie szarawe paski. No i zegarek jest na samej górze :-)

Na głębsze refleksje przyjdzie czas wieczorem.

PS. Mazurek zdecydowanie sobie nie radzi.
Awatar użytkownika
Ice
VIP Expert

TVP INFO

Post autor: Ice » 28 wrz 2009, 8:50

Bardzo dobre posunięcie TVP INFO, dziwię się w sumie złym opinią. I znowu powróciły te smętne opinie (pasek jest lekko na górze, jest ciut przy mały, dlaczego nie wprowadzono 16/9 - ogólnie nawet to nie było pewne).

Muzyka strasznie amerykańska, ale to dobrze, bo poprzednią już rzygałem. Przyzwyczaicie się. Logo na samej górze - bardzo dobrze wkomponowane wraz z zegarkiem (TiM'ie - to co mówi Peter Parker to czysta prawda - takie to fakty rozwiązania elementów graficznych). W sumie to jestem rozczarowany Twoim postem, bo piszesz tak, jakby ktoś Ci na bank obiecał to 16/9. Krytyka na wymus? Dobra nie czepiam się już, bo zaraz trząśniesz tekstem, że każdy ma swoje zdanie - i to jest prawda. Ale mogę odnieść się do Twojej wypowiedzi.

Zdecydowanie grafika bardzo dobra. Stokroć lepsza od tego czegoś co wcześniej. Widać ogromne nerwy, widocznie zmiany potraktowali poważnie. I dobrze.

Odnaleziono przestrzeń w studiu, wywalono te bzdurne ścianki z ''>>'' (o czym pisał @TiM) - to plus oczywiście. Rozwiązania w ''InfoTrafficu'' również ciekawe.

Na razie wszystko prezentuje się bardzo ładnie i nowocześnie. I wreszcie - z porządną grafiką, muzyką i oprawą antenową (pasek, zegarek, logo). Zawsze można się czepnąć, że można przygotować coś lepiej, ale tak jest zawsze i każdemu się nie dogodzi. ;)
Pawrzes
Użytkownik

TVP INFO

Post autor: Pawrzes » 28 wrz 2009, 9:13

Mi się nowa oprawa bardzo podoba - szczególnie kolorystyka która teraz wyraźnie odróżnia TVP Info bez oklepanego niebieskiego. Czołówki bardzo ładne, muzyka przyjemna, studio bardzo estetyczne - świetnie wygląda połączenie intensywnej czerwieni z bielą a to nasze barwy narodowe :) Zmiany na plus.

P.S. TVP Warszawa odświeżyła też oprawę Kuriera Warszawskiego (i pewnie też Mazowieckiego oraz Kuriera Warszawy i Mazowsza) - wreszcie zmieniono podkład muzyczny jest znacznie przyjemniejszy i bardziej dynamiczny ale zachowana ta sama linia melodyczna :)
Awatar użytkownika
Mattatyah_LION
Użytkownik
Kontakt:

TVP INFO

Post autor: Mattatyah_LION » 28 wrz 2009, 9:22

Moje pierwsze wrażenia:
belki i grafika ekranowa o niebo lepsze
muzyka i czołówki jakieś - średnio jak dla mnie - może trzeba się przyzwyczaić
studio w porządku - choć mnie osobiście drażnią i nie podobają się skośne, czerwone świetlówki

EDIT: Infotrafiic mi się bardzo podoba - Maciej Dolega dobry prowadzący do tego programu
Awatar użytkownika
Poland
VIP Expert
Kontakt:

TVP INFO

Post autor: Poland » 28 wrz 2009, 9:25

Mi się też ta oprawa graficzna a w szczególności czołówki podoba. Ciekawy jestem natomiast czy zmodyfikują później scroll do takiego czegoś jak było jeszcze wczoraj czyli kategorii + informacji - jakoś czytelniej to wyglądało. Co do belek to trochę przypominało Panoramę za czasów niebieskiej oprawy mam tu na pomysł z białą kreskowaną poziomą krawędzią belki i scrolla.
Od 24.05.2006 do 27.08.2014 jako kisiel205 / Od 27.08.2014 jako Poland
Aktywnie najlepszy na forum już od 12 lat! Na moim koncie już ponad 10,000 postów!
michal
VIP Expert

TVP INFO

Post autor: michal » 28 wrz 2009, 10:54

Właśnie zobaczyłem nową oprawę Info Serwisu i powiem że jestem zażenowany. Nowa muzyka jest okropna. Czołówka pod względem graficznym prezentuje się ciekawie, ale nic się w niej nie dzieje. To pomniejszone logo z godziną w prawej części ekranu nie wygląda atrakcyjnie a newsroom po remoncie jest średni. Jedyne co mi się podoba to nowe belki i pasek. Ogólnie dzisiejsze zmiany mogę ocenić na +2 i podsumowując wolałem popszednią oprawę.
sziraczek17
Junior
Kontakt:

TVP INFO

Post autor: sziraczek17 » 28 wrz 2009, 11:10

A mnie bardzo podoba się nowa oprawa. Jest nowoczesna wzorowana na amerykańskich stacjach. Jedyne co mi się nie za bardzo podoba to to, że pasek nie idzie przez cały ekran. Muzyka lepsza od poprzedniej bardziej "poważna". Osobiście oceniam tą zmanę na 5-.
aree1987
Użytkownik

TVP INFO

Post autor: aree1987 » 28 wrz 2009, 12:05

Zmiany również mi się podobają. Belki o wiele lepsze niż poprzednio. Nie podoba mi się tylko umiejscowienie loga stacji i zegara, nie wiem jak Wy ale ja mam ucięte w połowie O w wyrazie INFO. Wszystko wydaje się bardziej dynamiczne. Pogoda, Sport, Serwis Info kończy się szybko, a nie jak poprzednio trochę to trwało. Podoba mi się również kadrowanie prezenterów, kojarzy mi się to teraz z BBC World. Wszystko jest bardziej na luzie, nie tylko czyste nudne newsy. Chociaż nie podobają mi się te obrazki flag itd w lewym dolnym rogu jakoś nie komponują się z resztą grafiki na ekranie. Zmiany na 4+.
Nie wiem czemu czepiacie się paska, teraz z odległości 4m widzę co na nim piszę, co przy poprzednim było niewykonalne. Nowy chociaż mniejszy jest zdecydowanie czytelniejszy.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kanały tematyczne TVP”