TVP INFO (HD)

Tematyczne stacje nadawane przez Telewizję Polską.
Paweł Ciupak
Obserwator
Kontakt:

TVP INFO

• zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Paweł Ciupak »

Ech. Tak jak przeczuwałem, po wejściu nowej oprawy połowa zaczęła na wszystko narzekać… ech, polaczkizm ;). No ale z mojej strony, to tak:

Plusy dodatnie:
— Oprawa graficzna wszystkiego prócz Info Serwisów – no, w końcu cała robota nie zalatuje amatorką, aczkolwiek troszkię jest ona jak dla mnie przyciemna i zbyt błyszcząca.
— Belki – zapewne po jakimś czasie ktoś pewnie wynajdzie podobieństwa do belek jakiejś stacji BBC – no ale ich układ odróżnia się od układu w konkurencyjnych polskich stacjach, i nie sprawia wrażenia zatłoczenia ekranu różnymi belkami. No i przede wszystkim w końcu belki elegancko wyglądają, w przeciwieństwie do poprzednich.
— Scroll – wrócili do przewijanego, i to się im chwali. Tylko szkoda, że pisany jest wielkimi literami…
— Studio – wygląda o wiele nowocześniej, jest bardziej jasne i w końcu wykorzystany jest ekstensywnie kolor czerwony, przez co kolory wyglądają „żywiej”. Aczkolwiek tło za prowadzącym tak samo średnie i nudne, jak poprzednio.

Plusy ujemne:
— Oprawa graficzna Info Serwisów – te latające napisy w czołówce troszkię śmiesznie wyglądają, a sama czołówka jest za mało dynamiczna. Dobrze, że przynajmniej poprawili te „New Dheli” i „Cape Town”…
— Oprawa muzyczna – ech, zamienili całkiem dobrą, elektroniczną oprawę na jakieś orkiestrowo-trąbkowe chujumuju w stylu TVN24. Poza tym, jak dla mnie jest brzydka i nieprzyjemna dla uszu, i brak w niej jakiegoś dobrze zapamiętywalnego leitmotivu.
— Poranki – tak jak się spodziewałem: śmichy-hihy i rozmowy jak przy stole w kuchni, chociaż bez nadmiernego pajacowania. I nawet mimo tego, że Zalewski jakoś mało mi przeszkadzał, to jednak takie coś nie powinno się znaleźć w TV publicznej. Poza tym dobór do roli pajaców dwóch Wprostaków budzi moje mieszane uczucia co do ich obiektywizmu.

A co do 16:9… to jak ktoś chce, żeby to od razu wprowadzili, to niech najpierw zasponsoruje wymianę kamer w TVP i wszystkich ośrodkach.
Obrazek
Mnn media
Użytkownik

TVP INFO

Post autor: Mnn media »

Widze, że nie jestem zbytnio lubiany na tym forum :)
Ale skoro już sie tu wlogowalem to pozwólcie że ocenie zmiany.
Niestety kiepściutko im to wyszło :( oprawa praktycznie do kitu muzyka z czołówki tak jak to już ktoś wcześniej wspominał amatorska,logo z zegarem okropne,informacje na scroolu nie dopasowane do tych kaszet,bez formatu 16:9.Dobrze że chociaz belki są lepsze a nie jak te poprzednie szaro podobne.
Rozczarowało mnie równiez studio: stół podobny do TVP Sport.Ogólnie zawiodłem się :(
WIADOMOŚCI-ZEPSUTE PRZEZ "NAJLEPSZYCH"!
adekpabianice
Obserwator
Kontakt:

TVP INFO

Post autor: adekpabianice »

Wierzysz w cuda TVP - ja niestety nie. Nadal bez formatu 16:9 :(
Ale mnie zmiany podobają się. W końcu normalna stacja informacyjna. W końcu serwisy co 30 minut. w końcu infotraffic. Tylko studio za małe nadal. Bardzo ładny podkład muzyczny i oprawa.
Awatar użytkownika
Ama18
VIP Expert
x 81
x 119
Kontakt:

TVP INFO

Post autor: Ama18 »

Zmiany w TVP Info - fantastyczne. Rozpocznę od grafiki - wygląda bardzo dobrze. Od teraz wszystkie czołówki są zamknięte w jednym motywie koloru - czerń, trochę czerwieni i pierścienie. Sama animacja jest w końcu porządna. Grafika ekranowa też znacząco wyładniała, jej kolor (dominująca czerń) mi nie przeszkadza.

Muzyka - tu też zaszła poprawa, choć poprzednia zła nie była. Nie wyczuwam w niej zbytniej "amerykańskości". Przy okazji - podkład do czołówki Pogody wyszedł, tradycyjnie dla TVP, wyśmienicie ;) .

Lifting studia też wyszedł dobrze, wydaje się, że znacząco je powiększono. Kadrowanie do Serwisów jest różne: raz jest on prowadzony przy głównym stole prezenterskim, raz sprzed ekranu.

Formuły "Poranka..." nie ocenię - oglądałem go zbyt krótki czas.

Minusów zbyt dużo nie ma - logo wraz z zegarkiem jest "nadcięte" - na "rubinach", można by je minimalnie przesunąć w lewo. Ponadto jakość nadal "trąci myszką".

Brakiem formatu 16:9 nie jestem specjalnie zaskoczony - to by była zbyt duża rewolucja jak na TVP.

Pozostaje życzyć tylko jednego - rzetelności, reszta jest na dobrym poziomie :) .

EDIT: Uzupełniając informację 3q33 dot. nowego TVP Info - oprawę wykonała Pracownia Graficzna Agencji Informacji pod kierownictwem Katarzyny Kubery. Studio odświeżyła projektantka scenografii - Magdalena Kujszczyk.

Pomyłek realizacyjnych (pokazywanie ujęcia ze złej kamery, wpadek realizacyjnych itp.) jest sporo - ale to możemy na początku wybaczyć.

Raport z Polski jest prowadzony z blue-boxa, nadawany jest bez czarnych pasów na górze i dole ekranu.

Grafika z zapowiedzi pozostała niezmieniona - nie pasuje ona do reszty oprawy.
Awatar użytkownika
Peter Parker
VIP Expert
x 1

TVP INFO

Post autor: Peter Parker »

Już wszystko jasne z przerwą, po lewej stronie paska i belek - TVP Info ma wreszcie miejsce na ozdobniki ;] No i będzie gdzie wrzucić czarną wstążkę podczas żałoby.
Awatar użytkownika
Trzeciak
VIP Mod
x 3103
x 1370

TVP INFO

Post autor: Trzeciak »

http://www.youtube.com/watch?v=O4T5TknU9nI- "pożegnanie" starej oprawy TVP Info i powitanie nowej - wzięte z innego forum :).

Tak więc zmieniła się nie tylko oprawa serwisów informacyjnych, ale także całe ID TVP Info (w tym jingle reklamy i "wypełniacz" między regionami). Jedyne co pozostało bez zmian, to logo i słynny symbol ">>". Za oprawę muzyczna odpowiada MIchał Lorenc (stworzył on także obecnie emitowaną oprawę muzyczną "Panoramy"). Natomiast nie wiem kto odpowiadał za oprawę graficzną - mam nadzieję, że @Svipp da informacje na ten temat.

Nikt nie wspominał jeszcze o nowych jinglach reklamy TVP Info, warto dodać, że kolorystyka jingla zmienia się w zależności od pasma (np. rano w tle był kolor szary, a obecnie biały), to także plus, bo "dynamizuje" tą oprawę.

A co do całości to jestem bardzo mile zaskoczony, i z kilkoma userami (m. in. @Ice, @Ama18) sie zgadzam. Widzowie, aż na takie detale nie patrzą, a to, że komuś coś tam nie pasuje to już jest kwestia gustu. Poza tym sama oprawa ekranowa jest wreszcie oderwaniem od TVN24 i Polsat News a "nie same ściąganie". Więcej nie piszę, bo teraz mam nieco inne zajęcia :).

Na dobre "nowe" TVP Info jescze nie ruszyło, a już jest pierwszy incydent. I to w studiu : http://www.tvp.info/informacje/polska/m ... cil-studio

Edit: Warto zwrócić także uwagę, że od kilku dni serwisy TVP Info prowadzi Michał Adamczyk.
Pozdrawiam, Trzeciak
erkk
Użytkownik

TVP INFO

Post autor: erkk »

Czas na mój komentarz.
Czołówki fajne, ale w Info Serwisie spodziewałem się czegoś lepszego. Muzyka także mi się podoba.
Dobrze również, że logo i godzina umieszczone są na górze, a nie wzorem TVN24 na dole ekranu. Taka odskocznia. Myślę, że zmiana kolorów też wyszła na plus i to bardzo duży.
Nie podoba mi się kilku prowadzących, jak również mapy pogody. Ale cóż pooglądam jeszcze - zobaczymy.
Poza tym zaobserwowałem dużą liczbę wpadek.
dlukasz
Użytkownik
x 6
x 3

TVP INFO

Post autor: dlukasz »

http://forum.media2.pl/viewtopic.php?id=962&p=148 jednak demo grafiki dodane przez lexusa ma coś wspólnego z obecną grafiką. Logo jest na górze i te paski są też (te paski co są nad logiem są w belkach)
dlukasz
Użytkownik
x 6
x 3

TVP INFO

Post autor: dlukasz »

A co do zmian to oceniam je dobrze. Logo na górze to kwestia przyzwyczajenia ale wygląda dobrze, czołówki fajne , sportu szczególnie mi się podoba za to pogody już nie.
Awatar użytkownika
Trzeciak
VIP Mod
x 3103
x 1370

TVP INFO

Post autor: Trzeciak »

Jednak nie wszytko w ID się zmieniło. Grafika do zapowiedzi pozostała bez zmian - to tak ku woli uściślenia.

Jeszcze dodam, że niektóre wydania "Info Serwisu" są prowadzone sprzed videowallu na stojąco.

Edit z 16.00 : przed chwilą miała miejsce wpadka. Podczas widoku na Warszawę pokazali niekatualną już belkę "na zywo". Po czym pojawiła się czołówka "Rozmowy Dnia" i obecnie nowa belka "na żywo" jest już pod logotypem ekranowym.
Pozdrawiam, Trzeciak
Awatar użytkownika
Peter Parker
VIP Expert
x 1

TVP INFO

Post autor: Peter Parker »

Jan Piński, dyrektor Agencji Informacji TVP:
W poniedziałek rusza nowa ramówka TVP Info z nową oprawą graficzną i muzyczną przygotowaną przez znanego kompozytora Michała Lorenca. Pojawią się w niej programy misyjne, m.in. „Potrzebni” z Anną Dymną i ks. Tadeuszem Isakowiczem–Zaleskim o problemach niepełnosprawnych. Jarosław Kret będzie miał program podróżniczy, Marek Sierocki poprowadzi w soboty „Info nutę”, a Krzysztof Skiba program satyryczny. Wróci program ukraiński „Telenowyny”
Ciekaw jestem Info nuty. Ma także ruszyć "Lista przebojów Teleexpressu" - czyżby powrót "30 ton, lista, lista" z nową nazwą? :)
konrad2350
Użytkownik

TVP INFO

Post autor: konrad2350 »

Zmiany w TVP INFO oceniam na bardziej pozytywne. Najlepiej podobają mi się belki oraz logo z zegarem na górze. Zastosowanie ciemnego koloru oceniam na dodatkowy plus. Stół wygląda lepiej. Spodobał mi się również traffik.
Prognoza pogody wypada przy tym źle. Wcześniej była ładniejsza. Muzyka trochę lepsza. Myślałem, że zaczną nadawać w 16:9, ale niestety zawiodłem się. Czekam na dalsze posunięcia.
Jest lepiej niż było.
caszek_99
Użytkownik

TVP INFO

Post autor: caszek_99 »

No to teraz czas na moją opinię :)
Prawie wszystkie zmiany w TVP Info wychodzą u mnie na plus.
Gdy oglądałem rano start, to uważałem, że muzyka jest nie fajna, ale teraz uważam, że fajnie wpada w ucho. Jeżeli chodzi o belkę z logiem i zegarem, to bardzo się cieszę, że jest ona w prawym górnym rogu, ponieważ to odróżnia TVP Info od innych stacji informacyjnych, bo wszystkie mają logo i zegar w lewym dolnym rogu, a TVP Info nie. Bardzo podoba mi się podoba też grafika. Fajnie ona wygląda i jest podobna do światowej grafiki, co mi się strasznie podoba. Jeżeli chodzi o scroll, to też mi się podoba, że jest przewijany, bo to jest teraz w informacyjnych stacjach telewizyjnych modne. Podoba mi się też to, że niektóre Info Serwisy są prowadzone na stojąco.
Na początku wypowiedzi napisałem, że prawie wszystkie zmiany w TVP Info mi się podobają. Jedyna rzecz, która mi się nie podoba, to poranki, które bardzo są podobne do tych z TVN24. Na początku zapowiedzi, co będzie w poranku i po serwisie siedzący obok prezentera Info Serwisu, gospodarz Info Poranka. Nie podoba mi się to. Ale moja ocena 1 skali 1 - 10, to 9, 5 :)

Na http://www.tvp.info/ był zawsze przed zmianą scroll, którego teraz nie widać i miejsce na niego jest puste.
Czyżby strona już wkrótce zyska nowy pasek, taki jak teraz ma TVP Info? Bo wcześniej pasek też był taki sam jak w telewizji.
Awatar użytkownika
Jacek_TVPinfo
Obserwator

TVP INFO

Post autor: Jacek_TVPinfo »

Moja opinia: włączyłem TVP INFO jeszcze przed 6 rano aby niczego nie przegapić. Czołówka do serwisu bardzo dobra, lecz malutkie te odnośniki do światowych państw, muzyka do serwisu też fajna, dynamiczna, nie to co przed rozpoczęciem każdego serwisu (muzyka w czasie pokazywania M. Świętokrzyskiego brzmi dość chaotycznie, jest zmienione tempo pod koniec, nie można się połapać kiedy końcówka i rozpoczęcie 'pętli'). Poranek ładnie rozpoczęty z końca newsroomu. Pogoda chwilami dalej na blue boxie... no comment. O 15 włączyłem ponownie TVP INFO po powrocie ze szkoły i nawet ciekawy serwis na stojąco (i ten amerykański akcent: obowiązkowo laptop na stoliku...) Rozmowa dnia ładnie kadrowana i tutaj największe oklaski: wspaniałe zakończeni. Dynamiczna jazda kamery spod szyby poprzez przekątną newsroomu, (odrazu widać że kamera była na szynach) pokazane bardzo ładnie studio od tyłu i wszystkie jego zakamarki. Całokształt zmian oceniam na 9+ /10 (dobre oceny zdobyły u mnie w większej mierze końcówki serwisów, i końcówka 'RD' z tą jazdą). Przed chwilą w INFO SERWISIE o 16:30 pokazywano materiał mówiący o zmianach w TVP INFO, gdzie pokazano wiele nowości technicznych, m.in. wspomniana już wiele razu kamera na szynie. Pokazywano także urywki z chwil przed wejściem na antenę (czesanie się Diany, co wzbudziło jej uśmiech po zakończeniu materiału) Ogólnie bardzo ładnie to wyszło, bardzo dużo różni się nowe studio od starego, a także ogół zmian dotyczących kadrowania, techniki etc. itd.
Awatar użytkownika
glyzewski
Obserwator

TVP INFO

Post autor: glyzewski »

Przeczytałem już dotychczasowe opinie o zmianach w TVP Info. Więc teraz ja coś napiszę ;)

Zmiany w TVP Info mogę ocenić na plus. Program stał się bardziej dynamiczny. Oprawa graficzna bardzo dobra, do muzycznej da się przyzwyczaić. Przeszkadza mi trochę, że na pasku z informacjami nie ma kategorii tak jak było to przed zmianami (np. Kraj, Świat). Mam jednak nadzieję, że to poprawią. Na początku denerwowało mnie to, że zegar i logo są na górze ekranu, jednak teraz uważam podobnie jak poprzednicy, że odróżnia to TVP Info od konkurencji, a to jest oczywisty plus. Podoba mi się również to, że często pojawiają się informacje o tym co za chwilę w programie.Myślę, że w najbliższym czasie poprawią jeszcze drobne uchybienia. Zmiany oceniam 9/10
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kanały tematyczne TVP”