TVP INFO (HD)

Tematyczne stacje nadawane przez Telewizję Polską.
michael112
Obserwator

TVP INFO

Post autor: michael112 » 04 sty 2010, 22:26

Dzisiaj jednak "Minął Dzień". Na razie w ramówce dla prasy pozycja ta widnieje do końca tygodnia. Nie wiem jednak, czy to opóżnienie startu "Zdarzyło się dziś", czy jednak zdecydowano się pozostać przy starej nazwie, tylko jeszcze nie zaaktualizowali wszystkich ramówek. Moim zdaniem to może i lepiej, nazwa "Minął Dzień" wydaje się mi być bardziej profesjonalna, a poza tym po co zmieniać nazwę po kilku miesiącach. Cieszę się tym bardziej, że już od dziś MD będzie chyba ponownie dłuższe, jako że przenieśli Plus Minus z 22:45. Także obecność "Minął Dzień" w dłuższej formule i przy dłuższym paśmie lokalnym wydaje mi się optymalnym rozwiązaniem.

Edit: Ostatecznie"MD" skończyło się o 22:51, trwało 36 minut, czyli nawet dłużej niż w swoich najlepszych czasach przy 15-minutowym wieczornym paśmie lokalnym. Jedynym mankamentem był brak przeglądu prasy jutrzejszej, choć być może był on wcześniej - nie oglądałem w całości. Ogólnie dzisiejsze zmiany w ramówce to strzał w dziesiątkę! Trzymajcie tak dalej.
0 x
Awatar użytkownika
Kamilo
VIP Expert
x 26
x 102

TVP INFO

Post autor: Kamilo » 05 sty 2010, 14:41

Do obsady ''Raportu z Polski'' dołączył ostatnio Kacper Kaliszewski, znany niegdyś z TVN24.
0 x
Awatar użytkownika
AtoMan
VIP Expert
x 11
x 178
Kontakt:

TVP INFO

Post autor: AtoMan » 05 sty 2010, 14:42

No proszę, czyli Ireneusz Królikiewicz powraca do stacji informacyjnych :P
0 x
dość
Awatar użytkownika
SNOL
VIP Expert
x 55
x 52
Kontakt:

TVP INFO

Post autor: SNOL » 05 sty 2010, 23:02

Nowy program TVP Info będzie nosił tytuł "INFODZIENNIK. Zdarzyło się dziś". Przynajmniej częściowo prowadzony będzie na stojąco przy dużym ekranie w głównym studiu TVP Info przez Danutę Dobrzyńską i Jarosława Kulczyckiego.

W zimowej ramówce kanału znajduje się kilka nowości, już potwierdzonych oficjalnie w spocie reklamowym - m.in. "Tydzień Jacka Żakowskiego" czy "Piosenka też jest dokumentem":

"PRAWDA EKRANU", sobota 20.00, niedziela 1.25 i 11.00, poniedziałek 2.35:
Obrazek
"Nowy, weekendowy magazyn reporterów TVP Info. Alfred Hitchcock powiedział kiedyś że absurdalność daje się wyrazić tylko za pomocą humoru. Wzięliśmy te słowa do siebie i stworzyliśmy program który będzie pokazywał rzeczywistość z przymrużeniem oka, czasami dotykając spraw bardzo poważnych. Na przykład, kto wie, że w Krakowie od wielu lat obowiązuje zakaz zbierania kasztanów? Jeśli uważają państwo że nic już Was nie zdziwi zapraszamy do oglądania "Prawdy Ekranu". Udowodnimy że absurdów jest w Polsce więcej! "Prawda Ekranu" w każdą sobotę o 20.00 i niedzielę o 11.00 na antenie TVP INFO. Premiera w sobotę 9 stycznia 2010 o godzinie 20.00."
źródło: www.tvp.pl/program-telewizyjny

"TYDZIEŃ JACKA ŻAKOWSKIEGO", niedziela 20.00, poniedziałek 3.00:
"Znany publicysta zaprasza do studia znawców zagadnień politycznych, ekonomicznych i społecznych oraz dziennikarzy, którzy komentują wydarzenia z ostatniego tygodnia. Omawiany okres jest podzielony na trzy części: od poniedziałku do środy, od środy do piątku i od soboty do niedzieli. Każdej z nich dotyczy felieton prezentowany przez prowadzącego. Następnie gospodarz wraz z trzema komentatorami - specjalistami do spraw krajowych, międzynarodowych oraz gospodarczych - dyskutują o najważniejszych zdarzeniach. Program jest emitowany na żywo."

"PIOSENKA TEŻ JEST DOKUMENTEM", niedziela 15.00, poniedziałek 5.25.
"STADION NARODOWY", niedziela 17.15, poniedziałek 5.10.

źródło: www.teleman.pl
0 x
tylko prywatne opinie. Tutaj od ponad dziesięciu lat.
Paweł Ciupak
Obserwator
Kontakt:

TVP INFO

Post autor: Paweł Ciupak » 06 sty 2010, 1:58

SNOL pisze:prowadzony będzie na stojąco
Ćóż, jak to mówią – w przyrodzie nic nie ginie…
0 x
Obrazek
Awatar użytkownika
SNOL
VIP Expert
x 55
x 52
Kontakt:

TVP INFO

Post autor: SNOL » 06 sty 2010, 20:05

ja pisze:... W zimowej ramówce kanału znajduje się kilka nowości, już potwierdzonych oficjalnie w spocie reklamowym...
... który możecie zobaczyć tutaj: http://www.youtube.com/watch?v=SjY0yS0uUq4 . Polecam.
0 x
wislok
Obserwator
x 19
x 79

TVP INFO

Post autor: wislok » 08 sty 2010, 20:46

Moim zdaniem za dużo rotacji programowych w TVP INFO. Moim zdaniem bardzo ważna jest stabilność programowa,a tej brakuje.Ciągle są jakieś zmiany nazw programów,pór emisji i nie wiem czemu ma to służyć. Może obecnie się to jakoś ustabilizuje,bo ciągłe zmiany są spowodowane ruchami kadrowymi związanymi z zmianami władz TVP.
0 x
Moje ulubione stacje tv: Eurosport,Polsat Sport,Polsat News,Polsat,kanały TVP.
Moje ulubione stacje radiowe: PR1 i RMF FM
Awatar użytkownika
Mattatyah_LION
Użytkownik
Kontakt:

TVP INFO

Post autor: Mattatyah_LION » 08 sty 2010, 21:12

Widział ktoś nowy spot tvp info "piękno i profesjonalizm" w którym bodaj Diana Rudnik "pozuje" do kamery?
0 x
Awatar użytkownika
SNOL
VIP Expert
x 55
x 52
Kontakt:

TVP INFO

Post autor: SNOL » 08 sty 2010, 21:14

Widziałem nowy spot reklamowy, jestem nim mile zaskoczony. Obejrzałem z rozdziawionymi ustami, bo kompletnie się tego nie spodziewałem. Otóż występują w nim prezenterki i reporterki TVP Info, a w tle leci miła, raczej znana mi piosenka. Na końcu pojawia się napis "Profesjonalizm i piękno" oraz logo kanału. Tło jest jasne, a występują m.in.: Diana Rudnik, Danuta Holecka, Edyta Lewandowska, Marta Budzyńska oraz pewna reporterka "Biznesu". Pod koniec Diana Rudnik poprawia włosy i patrzy w oko kamery. Aż miło popatrzeć... :D

EDIT: No proszę, @Mattatyah_LION mnie uprzedził...

EDIT2: W tym momencie na portalu TVP.INFO jako główna informacja została zamieszczona przerażająca wiadomość o morderstwie pod Opalenicą. Piszę o tym dlatego, że obok zamieszczono zap z czołówki "Z ostatniej chwili", o której już wspominałem w tym temacie (na początku odliczanie 3, 2, 1, a po chwili ten napis):
Obrazek
Link do newsa: http://www.tvp.info/informacje/polska/c ... eza-i-ojca . Widocznie nie mają jeszcze żadnych materiałów dotyczących bezpośrednio sprawy (informacja podana przez TOK FM), więc zamieścili element grafiki.
0 x
Awatar użytkownika
glyzewski
Obserwator

TVP INFO

Post autor: glyzewski » 09 sty 2010, 12:36

Na stronie z programem TVP Info pojawił się zap z czołówki programu "Info Dziennik - zdarzyło się dziś"

Obrazek

Tutaj w powiększeniu: http://s.v3.tvp.pl/images/a/b/f/uid_abf ... 3_gs_0.jpg
0 x
Awatar użytkownika
SNOL
VIP Expert
x 55
x 52
Kontakt:

TVP INFO

Post autor: SNOL » 09 sty 2010, 13:15

SNOL EXCLUSIVE :D
Znalazłem wczoraj fotografie z prób kamerowych D. Dobrzyńskiej i J. Kulczyckiego do "Info Dziennika". Na ekranie możecie zobaczyć animację, która jest z pewnością bardzo statyczna, niewiele się na niej dzieje. Bardzo możliwe, że to tylko wersja beta. Bardzo się cieszę, że w TVP Info pojawi się program, w którym ekran ten zostanie wykorzystany jako tło dla siedzących przy stole prowadzących (dla mnie niedościgniony wzór dla polskich telewizji to Al Jazeera English i ich rewelacyjne grafiki za prezenterami).
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
źródło: Agencja EAST NEWS
0 x
michal
VIP Expert
x 5
x 12

TVP INFO

Post autor: michal » 09 sty 2010, 13:19

Zato od jutra wraca na anenę TVP Info "Światowiec" Elżbiety i Andrzeja Lisowskich. Wiadomo również, że program będzie emitowany w niedzielę o 09:00 i zyska nową czołówkę, której kadr można zobaczyć tutaj: http://ww6.tvp.pl/6263,20080417698352.strona
Mam pytanie, czy wiecie jaki los czeka "Planetę Kreta"?
0 x
Awatar użytkownika
Piotr6666
Mythical VIP

TVP INFO

Post autor: Piotr6666 » 09 sty 2010, 13:57

Z tego co widziałem to "Planeta Według Kreta" będzie przeniesiona na godz.17:15 w Sobotę:)
0 x
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
SNOL
VIP Expert
x 55
x 52
Kontakt:

TVP INFO

Post autor: SNOL » 09 sty 2010, 14:11

Przepraszam za nadmierną aktywność, ale po prostu tematy same wpadają mi w ręce:
Dzisiaj o 13.00 pojawiła się nowa odsłona "Debaty TVP Info", czyli "Info Debata" z nową prowadzącą - Joanną Osińską, nowym studiem (tam, skąd leci od niedawna "Kwadrans po ósmej", czyli piętro wyżej niż "Antysalon Ziemkiewicza") i odmienioną, czerwoną oprawą graficzną. Zauważcie, że w nowych czołówkach nie pojawiają się "sierżanty"! Czyżby zauważyli w stolicy, że bombardują widzów tym symbolem na każdym kroku? Nie podoba mi się jedynie wykorzystanie elementów starej scenografii, ponieważ w tym momencie kompletnie nie pasuje do aktualnego wizerunku kanału:
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

W tak zwanym "międzyczasie" na tvp.pl pojawiło się pierwsze wydanie "Prawdy ekranu": http://www.tvp.info/prawda-ekranu/wideo (program realizowany w głównym studiu) oraz rozmowa w dzisiejszym "Info Poranku" z twórcami: http://www.tvp.info/informacje/ludzie/p ... wdy-ekranu .
Na tvp.info dodano większą wersję jednego z powyższych zdjęć z prób do "Info dziennika":
Obrazek
W powiększeniu: http://s.v3.tvp.pl/images/5/6/5/uid_565 ... 3_gs_0.jpg . Moje oko samoczynnie wyłapało pewien szczegół: tutaj na końcu podtytułu nie ma wykrzyknika.
0 x
Awatar użytkownika
SNOL
VIP Expert
x 55
x 52
Kontakt:

TVP INFO

Post autor: SNOL » 10 sty 2010, 23:59

W ostatnim dziś "Info Serwisie" o 22.30 Małgorzata Żochowska zaprosiła na "trochę inny niż zwykle" poranek w TVP Info, który rozpocznie się tuż przed godziną 6.00. Bardzo ciekawe, jakie zmiany czekają na widzów.
0 x
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kanały tematyczne TVP”