TVP INFO (HD)

Tematyczne stacje nadawane przez Telewizję Polską.
Awatar użytkownika
woy
Użytkownik

TVP INFO

Post autor: woy » 16 maja 2010, 23:37

A jak widzicie tę sprawę:
List pracowników TVP Info do Rady Nadzorczej TVP S.A.

Ten list jest wyrazem naszego moralnego niepokoju i troski o ideały naszego zawodu, o pracę, którą wykonujemy, o dobro Telewizji Publicznej - wspólne dobro pracowników i społeczeństwa, któremu pragniemy służyć.

TVP Info jest jak sama nazwa wskazuje, kanałem informacyjnym Telewizji Polskiej. Informacja, jak ją pojmujemy, ma być prawdziwa, różnorodna, rzetelna. Od nas zależy, by społeczeństwo nas oglądało i ufało naszym przekazom.

Kilka miesięcy temu w redakcji TVP Info powstał zarys tego, o co walczyliśmy od dawna. Mimo cięć budżetowych i wielu niezależnych od nas zawirowań udało się stworzyć młody i dobry zespół dziennikarski. Zespół, który w minionych tygodniach zdał swój dziennikarski egzamin, za co podziękował mu Zarząd Telewizji Polskiej.

Dobrą telewizję buduje się długofalowo, ceniąc i promując talenty, rzetelność, odwagę cywilną i uczciwość zawodową. Tego wymaga od nas dyrektor anteny Jacek Snopkiewicz. Nie niszczcie tego, co zaczął budować doświadczony i niezależny dziennikarz, od wielu lat związany z TVP. Połączenie doświadczenia z ambicją i sprawnością zespołu już pokazały, że redakcja TVP Info sprawdza się w sytuacjach kryzysowych.

Obecnie, w szczególnym czasie kampanii wyborczej, naszej pracy nie sprzyja medialna burza, której obiektem jest TVP Info.

Dziś w Polsce głównym tematem przekazu medialnego jest polityka. Nie uciekamy od tego tematu, chcemy informować społeczeństwo o stanowiskach wszystkich partii politycznych, o działaniach rządu. Chcemy robić to zgodnie z zasadami, jakie wyznacza dziennikarski kodeks pracy. Naszym regulatorem musi być czas antenowy - utrzymanie na antenie równowagi politycznej. Prominenci muszą zaś zdać sobie sprawę z tego, że ludzie nie zaakceptują na ekranie samych "gadających głów". Dlatego apelujemy: na polityce nie kończy się świat. Miliony Polaków, którzy codziennie śledzą kanały TVP oczekują od nas rzetelnej informacji o gospodarce, kulturze, nauce, również wiadomości lokalnych - z powiatów i gmin.

Media w demokracji są czwartą władzą, ale tylko wtedy gdy są niezależne i tworzą wspólnotę z tymi, którzy im ufają - a Ci maja w ręku piloty od telewizorów.

Szokują nas pojawiające się coraz częściej doniesienia o tym, który kanał TVP jest czyim "łupem" - jakiej partii, jakiej grupy, kto się z kim "dogadał". Protestujemy, nie chcemy być niczyim łupem, niczyją tubą. O jedno prosimy kierownictwo TVP: dajcie nam rzetelnie, uczciwie i długofalowo pracować! Niech się liczy doświadczenie zawodowe, talenty, uczciwość dziennikarska. Nie traktujcie nas jak pionków na szachownicy, ale jak partnerów w działaniu na rzecz dobra wspólnego.

Pozwólcie nam nadal pracować, nie niszczcie do końca telewizji publicznej. My nie wstydzimy się pracy w TVP Info. Liczymy, że nie będziemy musieli wstydzić się za Wasze pochopne decyzje.

Pracownicy i współpracownicy TVP Info

1. Jakub Stefaniak
2. Paweł Moskalewicz
3. Monika Sieradzka
4. Agata Kalafarska
5. Paweł Prus
6. Milena Drzewiecka
7. Jolanta Wołowska
8. Piotr Górecki
9. Aleksandra Wiśniewska
10. Janusz Wołcz
11. Andrzej Siwek
12. Armin Kurasz
13. Grzegorz Siedlecki
14. Alina Gaworska
15. Beata Kubiczek
16. Agnieszka Lebioda
17. Anna Dudek
18. Tomasz Kuc
19. Jan Ordyński
20. Kazimierz Żurawski
21. Magda Szturemska
22. Rafał Jas
23. Jarosław Olechowski
24. Danuta Dobrzyńska
25. Jarosław Kulczycki
26. Piotr Jaźwiński
27. Mariusz Pietrasik
Moim zdaniem dobrze, że zespół próbuje jeszcze zamanifestować swoją niezależność, chociaż część tej niezależności utracili już jakiś czas temu, o czym i na tym forum dyskutowaliśmy.
Awatar użytkownika
SNOL
VIP Expert
Kontakt:

TVP INFO

Post autor: SNOL » 17 maja 2010, 17:30

Nowy dyrektor TVP Info twierdzi w wywiadzie dla WirtualneMedia.pl, że kanał ten nigdy nie był "sługusem" żadnej partii politycznej. Bajerować to my, ale nie nas... Na szczęście mam dar oddzielania informacji prawdziwych od "informacji nieprawdziwych" lub "informacji mocno naciąganych". Tymczasem mój region trzyma się dobrze, nie zauważyłem jeszcze żadnego wpływu jakiegoś nurtu politycznego.
W rozmowie jest także mowa o powyższym liście:
Więcej » http://www.wirtualnemedia.pl/artykul/tv ... andowa-sld

Dzisiaj po raz pierwszy zauważyłem ekran łączeniowy z reporterami, dzielony na 4 części:
Obrazek
Było to spowodowane jednoczesnym łączeniem z kilkoma miejscami na południu Polski, gdzie szaleją powodzie i podtopienia.
tylko prywatne opinie. Tutaj od ponad dziesięciu lat.
Uwidz
Użytkownik

TVP INFO

Post autor: Uwidz » 20 maja 2010, 12:35

Najnowszy jingiel reklamowy nie jest dziełem grafików z Placu Powstańców. Natomiast poprzedni jingiel i oprawa to ich sprawka :) Człowiek odpowiedzialny za tą granatowo-czarną 'tragedie' chciał w podobny sposób 'usprawnić' czołówki wiekszości programów TVP Info. Na całe szczęście jeszcze mu się nie udało.
Awatar użytkownika
SNOL
VIP Expert
Kontakt:

TVP INFO

Post autor: SNOL » 20 maja 2010, 15:48

Możesz napisać jeszcze coś więcej? Jaka agencja jest w takim razie odpowiedzialna za stworzenie tego jingla? Jak miały wyglądać wspomniane przez Ciebie odmienione przez tego człowieka inne czołówki programów?
tylko prywatne opinie. Tutaj od ponad dziesięciu lat.
Awatar użytkownika
Trzeciak
VIP Mod

TVP INFO

Post autor: Trzeciak » 20 maja 2010, 19:30

Jeśli chodzi o ten nowy jingiel reklamowy, to i może ten co go stworzył "wzorował" sie na TVN24 (chodzi tutaj o prostotę), ale nawet i to mu nie wyszło. W przeciwieństwie do jingla reklam TVN24, czy TVP Kultura zabrakło tutaj estetyki, przez co obraz jest nieczytelny i może się w oku zlewać.
Pozdrawiam, Trzeciak
Uwidz
Użytkownik

TVP INFO

Post autor: Uwidz » 21 maja 2010, 0:24

Telewizja znajduje się obecnie w trudnej i dziwnej sytuacji, i takie też rzeczy dzieją się w środku. Nie wiem dokładnie kim jest ten człowiek ani jaką pełni funkcje. Wiem jedynie, że jest w telewizji na kontrakcje i interesuje się całą oprawą TVP Info. Widziałem jedynie storyboard z pomysłem na nową czołówkę Minęła Dwudziesta. Założenia były następujące: Tło takie jak w jinglu rekalmowym, czarno-granatowy gradient. "Wjeżdżający od lewej strony biały napis "Minęła Dwudziesta" a zaraz po nim pojawiająca sie czerwona liczba 20. Jak łatwo sobie wyobrazić byłaby to czołówka bardzo prosta i przypominająca ten jingiel. Jingiel jinglem, ale taka czołówka to byłby krok kilknaście lat wstecz jeżeli chodzi o technologie i to co można pokazać widzowi.
Awatar użytkownika
Kamilo
VIP Expert

TVP INFO

Post autor: Kamilo » 21 maja 2010, 14:41

Uwidz pisze:Nie wiem dokładnie kim jest ten człowiek ani jaką pełni funkcje. Wiem jedynie, że jest w telewizji na kontrakcje i interesuje się całą oprawą TVP Info.
I niestety takich ludzi na kontrakcie, którzy pełnią bliżej nieokreślone i NIEPOTRZEBNE funkcje, jest w TVP od groma i jeszcze trochę. Dlatego to wszystko wygląda tak, a nie inaczej. Przychodzi facet, podpisuje kontrakt, psuje całą oprawę graficzną, dostaje kilkanaście tysięcy honorarium i odchodzi. Tak samo wszyscy spośród zmieniających się co chwilę dyrektorów, przewodniczących, prezesów itp. Jak TVP bez tego kredytu teraz padnie, to będzie to na własne życzenie. Rządzić wszak może kolesiostwo, ale wówczas, gdy zna się ono na rzeczy.
Awatar użytkownika
Jacek_TVPinfo
Obserwator

TVP INFO

Post autor: Jacek_TVPinfo » 21 maja 2010, 14:47

Wie ktoś może jak się nazywa ten podkład muzyczny co się pojawia zawsze przed serwisem odnośnie stanu wody, jest również przed serwisem, kiedy jest widok z Mostu Świętokrzyskiego z informacją na belce o stanie Wisły. Bardzo dramatyczny podkład. Pojawił się na przykład przed serwisem o 15:30 w czasie widoku z MŚ oraz przed Rozmową Dnia o 16
Daredevil
Użytkownik

TVP INFO

Post autor: Daredevil » 22 maja 2010, 15:51

Dołączam się do pytania z posta wyżej.
Awatar użytkownika
TiM
VIP Expert

TVP INFO

Post autor: TiM » 22 maja 2010, 16:37

To za pewnie kolejny utwór od Lorenca. Słychać motyw TVP INFO ;)
Awatar użytkownika
Jacek_TVPinfo
Obserwator

TVP INFO

Post autor: Jacek_TVPinfo » 23 maja 2010, 10:31

A wiesz może który? Bylibyśmy wdzięczni :)
Awatar użytkownika
lukin
Użytkownik
Kontakt:

TVP INFO

Post autor: lukin » 23 maja 2010, 12:10

Dziś patrze na TVP INFO i widzę, że powrócił stary jingiel reklamy :)
janusz080
Obserwator

TVP INFO

Post autor: janusz080 » 23 maja 2010, 15:08

Co za ulga. Ten nowy fatalny był. Jak dla mnie i tak najlepszy był pierwszy. :P
Awatar użytkownika
TiM
VIP Expert

TVP INFO

Post autor: TiM » 25 maja 2010, 7:39

Znowu został zmieniony jingiel reklamy. Tym razem (całe szczęście) opiera się na pomyśle pierwszego jingla z nowej oprawy: Literki ''Reklama'' wpadają do ruszających się pierścieni. Widok końcowy niemal identyczny jak poprzednio(tylko, że obecny wydaje się bardziej ''gumowy'' . Tło zrobiło się biedniejsze, bo białe. Trzeba dodać, że jingiel jest o wiele krótszy.
Awatar użytkownika
Dijon
VIP Expert

TVP INFO

Post autor: Dijon » 25 maja 2010, 11:00

Zmieniają te jingle jak rękawiczki, dobrze, bo ten niebieski z czerwonym napisem i efektami rodem z PowerPointa był okropny!
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kanały tematyczne TVP”