TVP INFO (HD)

Tematyczne stacje nadawane przez Telewizję Polską.
Awatar użytkownika
Svipp
Użytkownik

TVP INFO

Post autor: Svipp » 02 sty 2011, 15:51

Jacek_TVPinfo pisze:
Svipp pisze:Serwis Info o pełnej godzinie zyskał całkiem niedawno nowe kadrowanie - sprzed videowallu.

[url]http://img339.imageshack.us/img339/3923/50843831.th.jpg[/url]

//EDIT: Przy okazji podrzucam nowe promo TVP Info z okazji Telekamer 2010
http://www.youtube.com/watch?v=m_xNS6G1xaU
Jeżeli jest to serwis o 12 podsumowujący cały tydzień (a zapewne jest, bo prowadzi go Mariusz Pietrasik), to prowadzenie sprzed videowallu występuje od samego początku jego istnienia- ok kilku miesięcy.
Mówię o kadrowaniu.
Awatar użytkownika
Dijon
VIP Expert

TVP INFO

Post autor: Dijon » 02 sty 2011, 17:09

Kamil pisze:Wszystko fajnie ale chyba 16x9 powinno być priorytetem. Albo chociaż poprawne 4x3 a nie takie dziwy.
TVP to nie przystoi. To wstyd i farsa, że coś takiego emituje.
Ostatnio też podczas filmów dokumentalnych po północy logo jest podsuwane niżej i spłaszczane tak, aby był to letterbox 16:9.

Moim zdaniem stacja powinna się naprawdę zastanawiać mocno nad 16:9, nawet ze względu na konkurencję no i chociaż na to, aby rozwijać technologie! Chociaż na satelicie, no i w DVB-T. A analog niech zostanie w 16:9 letterbox...
Awatar użytkownika
SNOL
VIP Expert
Kontakt:

TVP INFO

Post autor: SNOL » 03 sty 2011, 23:52

Haha, kilkanaście minut temu miała miejsce żałosna scenka w "Info dzienniku". Kiedy po reklamach pokazano widok z kamery przy suficie w studiu, Jarosław Kulczycki natychmiast się "obudził" i zaczął coś bełkotać do Iwony Kutyny, tak niby "poza anteną". Podobne niby prawdziwe scenki mają miejsce zawsze, gdy Jarosław Kuźniar prowadzi "Wstajesz i wiesz" w TVN24. Zapewne celowo przemyca zakulisowe rozmówki na antenę, coraz lepiej mu to wychodzi.

Nowy "Info dziennik" zastąpił dziś wieczorne "Info serwisy". Przedłużenie programu to idealny sposób na wciśnięcie między jego części kolejne spoty reklamowe. Dziś podsumowanie dnia miało 3 części: 22.15, 22.30 (gość - dziś prowadził Karnowski) i 22.45 (do ok. 23.45).
tylko prywatne opinie. Tutaj od ponad dziesięciu lat.
wislok
Junior

TVP INFO

Post autor: wislok » 04 sty 2011, 0:32

Moim zdaniem poprezdnia forma info dziennika była ok,moim zdaniem za długi ten program,który ma być podsumowaniem dnia,wystarczy 30-40 minut,a nie półtorej godziny,kiedy ludzie muszą iść spać,żeby wcześnie wstać do pracy. TVN24 zmienił w tamtym roku ramówkę co prawda,ale poprzednia była przez ładnych parę lat,natomiast info musi co chwila,bo nawet nie co pora roku coś majstrować przy ramowce,wywracając ją do góry nogami..Za dużo tych zmian,nie buduje się tym przywiązania widzów.
Moje ulubione stacje tv: Eurosport,Polsat Sport,Polsat News,Polsat,kanały TVP.
Moje ulubione stacje radiowe: PR1 i RMF FM
Awatar użytkownika
TiM
VIP Expert

TVP INFO

Post autor: TiM » 04 sty 2011, 8:25

Też wczoraj oglądałem i nie wiem sam, czy jest sens przedłużania takiego programu, mimo mojej sympatii do jego. Najgorsze, że wszystkie 3 części za bardzo nie różniły się od siebie (oprócz oczywiście rozmowy) i nazwy do nich dali chyba na ''chybił-trafił''. W ostatniej części INFO Dziennika mowa jest o sprawach zza granicy a nie (jak myślałem) podsumowaniu dnia ze wszystkimi informacjami). Do programu dołączyli też inni prezenterzy: Pan Siezieniewski i Pan Chęciński. Pierwszy mówił, co jutro w Info Poranku, później w ostatniej części drugi pan mówił o sprawach zagranicznych (powinno być odwrotnie, poranek powinien być chyba w ostatniej części). Najlepsza była pogoda w trakcie programu, która rozpoczęła się czołówką a zakończyła tą okropną belką ze znajomym napisem a potem powrócono do programu (!). Już myślałem, że puszczą znowu reklamy, bo mieli do tego świetną sytuacje. Zdziwiło mnie jednak, że pani pogodynka jakoś nie dołączyła się do programu, tylko zmontowano to tak, jakby Pogoda była wcześniej nagrana. Podsumuje to tak: Niby dobrze, ale na razie jest to wszystko nieuporządkowane. Powinni to zrobić tak, żeby program trwał tak jak wcześniej + dodatkowa część, a nie dzielenie tego wszystkiego rozmową (którą można by było przesunąć).
Awatar użytkownika
woy
Użytkownik

TVP INFO

Post autor: woy » 04 sty 2011, 14:15

TiM pisze:Najlepsza była pogoda w trakcie programu, która rozpoczęła się czołówką a zakończyła tą okropną belką ze znajomym napisem a potem powrócono do programu (!). Już myślałem, że puszczą znowu reklamy, bo mieli do tego świetną sytuacje. Zdziwiło mnie jednak, że pani pogodynka jakoś nie dołączyła się do programu, tylko zmontowano to tak, jakby Pogoda była wcześniej nagrana. Podsumuje to tak: Niby dobrze, ale na razie jest to wszystko nieuporządkowane. Powinni to zrobić tak, żeby program trwał tak jak wcześniej + dodatkowa część, a nie dzielenie tego wszystkiego rozmową (którą można by było przesunąć).
Jestem przekonany, że pogoda była nagrana. Pamiętam, że całkiem niedawno wieczorne prognozy prezentowała Monika Andrzejczak, a następnego dnia była w poranku - jakoś tak zeszło na temat powrotu do domu i powiedziała, że wracała około godziny 21 (nie jestem pewien, ale mniej więcej). Trochę mnie to zaskoczyło, gdyż sądziłem, że przynajmniej część wieczornych prognoz jest live. (Naiwnie?)

Jeżeli zaś chodzi o InfoDziennik to też mam mieszane uczucia. Zgadzam się zwłaszcza z zarzutami o znacznej różnicy pomiędzy częściami. Rozmowa (wczoraj Karnowskiego) jest już zupełnie wciśnięta bez sensu. Zwłaszcza, że nijak się ma do tematów poruszanych w programie. Przynajmniej wcześniej tak było, że program miał pewien temat przewodni z długim materiałem i właściwym gościem. Teraz gospodarze rozmowy mają (chyba) wolną rękę i kompletnie nie współgra to z resztą.
TiM pisze:Pierwszy mówił, co jutro w Info Poranku, później w ostatniej części drugi pan mówił o sprawach zagranicznych (powinno być odwrotnie, poranek powinien być chyba w ostatniej części).
Zgadzam się. Może chcieli wcześniej Siezieniewskiego puścić, ale logiką to rozwiązanie nie grzeszy.

I wracając do pogody. Szkoda, że nie jest na żywo wraz z gospodarzami programu. To też budowałoby pewną ciągłość programu i dodawało sympatycznego akcentu (w sam raz tak na wieczór).
dwaro
Użytkownik

TVP INFO

Post autor: dwaro » 04 sty 2011, 18:33

niby ok ale nie do końca
zapowiedz o 22:15 była trochę za długa (dzisiaj na pewno będzie krótsza i w ten sposób lepsza bo jest Lotto)
co do rozmowy nie mam większych zastrzeżeń
część główna powinna moim zdaniem skończyć się na zapowiedzi Siezeniewskiego czyli ok. 23:30
mogliby spokojnie wywalić Chęcińskiego i wiad. zagraniczne zwłaszcza że już w części głównej chyba o świecie też mówiła Kutyna
a o 23:30 powinni zrobić ten raport dnia
Awatar użytkownika
Svipp
Użytkownik

TVP INFO

Post autor: Svipp » 05 sty 2011, 5:34

Wątpię, żeby zmieniono dopiero co zmienioną koncepcję Info Dziennika. Ale zgadzam się, nieco za długie - prezenterzy pewnie również nie skaczą z radości, że tyle czasu mają spędzać w pracy :)
Awatar użytkownika
Jacek_TVPinfo
Obserwator

TVP INFO

Post autor: Jacek_TVPinfo » 05 sty 2011, 13:17

Svipp pisze:Wątpię, żeby zmieniono dopiero co zmienioną koncepcję Info Dziennika. Ale zgadzam się, nieco za długie - prezenterzy pewnie również nie skaczą z radości, że tyle czasu mają spędzać w pracy :)
Może nie tyle czasu, co do takiej późnej pory muszą siedzieć. Ostatnim programem po Info Dzienniku jest już serwis podsumowujący dzień, więc gospodarze Dziennika na pewno nie są zadowoleni, że zaczynając program chwile po 22 kończą go (po zmianie formatu) przed ostatnim programem wieczornym. Zasadniczo, to spokojnie można by znieść serwis o 23:30- po jakie licho drugi raz podsumowywać dzień... No i jeszcze jak zobaczyłem Sławka Siezieniewskiego, którego posadzili na 5 minut i na koniec opowiadał o czym będzie mówił na drugi dzień od 5:55 to mu szczerze współczułem. Spokojnie para prowadząca Info Dziennik może przedstawić o czym będzie Info Poranek...

Moja opinia o "nowym" Info Dzienniku: 3+, a konkretnie teraz jest to przekombinowane wszystko, jeszcze ta rozmowa prowadzona przez ziomków-komentatorów z niedzielnego programu o 10 (Ziemkiewicz gospodarzem) i innych dziennikarzy jest do przyjęcia. Po drugie za długo ten program trwa.Już ktoś z wyższego piętra wspomniał, że ludzie nie będą go oglądać do późna, ponieważ na drugi dzień udają się do pracy- i to jest prawda.
Awatar użytkownika
SNOL
VIP Expert
Kontakt:

TVP INFO

Post autor: SNOL » 05 sty 2011, 21:43

Musiało Ci się coś pomylić, bo de facto ostatnim "normalnym" serwisem w Info jest wydanie o 21:30. Wcześniej jest tylko flesz o 20.00 przed "Minęła 20.". Wychodzi więc na to, że serwisant, który zaczyna wieczorny dyżur jest potrzebny od ok. 20.00 do ok. 21.45. Później są już tylko poszczególne części "Info dziennika". Nie ma oddzielnego serwisu podsumowującego dzień.
Zgadzam się z Wami co do braku pełnego serwisu, dzięki któremu można dowiedzieć się tego, co wydarzyło się w ciągu dnia. "Info dziennik" to magazyn z - często - mniej istotnymi materiałami filmowymi. Gdy ktoś włączy telewizor o 23.00 albo 23.30 nie zobaczy podsumowania dnia, a po prostu mniej ważne, lżejsze relacje, które znajdują się na końcu "Info dziennika". Niekoniecznie dobre posunięcie. Albo walczy się o jak najdłuższe zatrzymanie widza przed ekranem (co jest trudne o tej porze), albo dzieli się na części, które niewiele się od siebie różnią. W poniedziałek było tak, że ok. 22.25 i 23.00 puścili ten sam materiał o skokach narciarskich bez lektora (zakończenie muzyczne przed reklamami). Powinni się zdecydować, do jakiego widza kierują program.

Przy okazji polecam "Łapu Capu", w którym na początku widać niezłą wpadkę ekipy Info. 28 grudnia ub.r. o 15.30 zaspali wszyscy w studiu: :D
http://www.youtube.com/watch?v=-iEqgDj0i4M
EDIT: I kolejne "ŁC" z efektami awarii programu Wizzart, o której była mowa na forum:
http://www.youtube.com/watch?v=SGr_s4reKp4&t=3m24s
.
tylko prywatne opinie. Tutaj od ponad dziesięciu lat.
michael112
Obserwator

TVP INFO

Post autor: michael112 » 05 sty 2011, 22:48

Hm. Czyli co z tym Raportem Dnia? Nie ma go, czy zawiera mniej istotne informacje? Jeśli tak, to zgadzam się ze SNOL co do serwisu podsumowującego dnia.
vicar
Użytkownik

TVP INFO

Post autor: vicar » 06 sty 2011, 0:24

Właśnie widzę na TVP Info materiał z Rajdu Dakar. Jest on dokładnie taki sam jak kilkanaście minut wcześniej na Eurosporcie (inny lektor). Zawsze myślałem, że Eurosport przygotowuje swoje materiały. Czy to są ogólnie przygotowane materiały przez jakiegoś realizatora, które dostały odpowiednie telewizje? Czy można te materiały oglądać w sieci?
Awatar użytkownika
Jacek_TVPinfo
Obserwator

TVP INFO

Post autor: Jacek_TVPinfo » 06 sty 2011, 12:21

SNOL pisze:Musiało Ci się coś pomylić, bo de facto ostatnim "normalnym" serwisem w Info jest wydanie o 21:30. Wcześniej jest tylko flesz o 20.00 przed "Minęła 20.". Wychodzi więc na to, że serwisant, który zaczyna wieczorny dyżur jest potrzebny od ok. 20.00 do ok. 21.45. Później są już tylko poszczególne części "Info dziennika". Nie ma oddzielnego serwisu podsumowującego dzień.
Zgadzam się z Wami co do braku pełnego serwisu, dzięki któremu można dowiedzieć się tego, co wydarzyło się w ciągu dnia. "Info dziennik" to magazyn z - często - mniej istotnymi materiałami filmowymi. Gdy ktoś włączy telewizor o 23.00 albo 23.30 nie zobaczy podsumowania dnia, a po prostu mniej ważne, lżejsze relacje, które znajdują się na końcu "Info dziennika". Niekoniecznie dobre posunięcie. Albo walczy się o jak najdłuższe zatrzymanie widza przed ekranem (co jest trudne o tej porze), albo dzieli się na części, które niewiele się od siebie różnią. W poniedziałek było tak, że ok. 22.25 i 23.00 puścili ten sam materiał o skokach narciarskich bez lektora (zakończenie muzyczne przed reklamami). Powinni się zdecydować, do jakiego widza kierują program.

Przy okazji polecam "Łapu Capu", w którym na początku widać niezłą wpadkę ekipy Info. 28 grudnia ub.r. o 15.30 zaspali wszyscy w studiu: :D
http://www.youtube.com/watch?v=-iEqgDj0i4M
EDIT: I kolejne "ŁC" z efektami awarii programu Wizzart, o której była mowa na forum:
http://www.youtube.com/watch?v=SGr_s4reKp4&t=3m24s
.
Owszem, ale przed zmianą Info Dziennika mogliśmy widzieć ostatni serwis o 23:30, jedynie brak go było w weekendy i święta (jak dobrze pamiętam). Przyznam, że rzadko potrafię dotrwać do Info Dziennika a co dopiero zobaczyć cały program- zaczyna się za późno i trwa do późna, a na drugi dzień szkoła. A co do pierwszego filmu "ŁP" to przyznam, że gdyby nie Twój link do bym nie wiedział, że taka pomyłka zaszła :D
wislok
Junior

TVP INFO

Post autor: wislok » 06 sty 2011, 13:23

vicar nie oglądałem relacji na Eurosporcie z rajdu dakar o 23.00 jeszcze w tym roku,ale z tego co piszesz,wynika,że zarówno Eurosport jak i TVP INFO korzystają z realizacji międzynarodowej. Tak jest na pewno(bo wiem) w TVP INFO,bo mówił lektor. Eurosport widac w tym roku nie wysłał swoich własnych reporterów jak to miało miejsce przed rokiem.
Moje ulubione stacje tv: Eurosport,Polsat Sport,Polsat News,Polsat,kanały TVP.
Moje ulubione stacje radiowe: PR1 i RMF FM
tvp2
Użytkownik

TVP INFO

Post autor: tvp2 » 06 sty 2011, 23:23

Ekipa Eurosportu jest w Ameryce poł. ale na żywo tylko około 20:15 do 20:45
TAK DLA HD W DVB-T
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kanały tematyczne TVP”