TVP INFO

Tematyczne stacje nadawane przez Telewizję Polską.
szymek48
Junior
Posty: 1140
Rejestracja: 31 lip 2013, 20:13
Lokalizacja: Wielkopolska
x 58
x 12
Kontakt:

TVP INFO

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: szymek48 »

Trzeba uważać, bo jak to bywa w American TV, czasem zamiast wypasionego studia powstaje coś, gdzie forma zdecydowanie przerasta treść. :)
Awatar użytkownika
Poland
Legendary
Posty: 16164
Rejestracja: 24 maja 2006, 18:59
Lokalizacja: Trzciana k. Bochni
x 33
x 325
Kontakt:

TVP INFO

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Poland »

medyk1234 pisze:W obecnej oprawie graficznej i muzycznej jedyne co lubię to podkład tyłówki serwisu, który jest świetny, czołówkę pogody oraz odliczanie przed serwisem szczególnie tym o 11:00, kiedy to najpierw mamy widok na Warszawę, a na niespełna ostatnie 3 sekundy kadr na studio, szczególnie świetnie wyszło to tutaj - http://www.youtube.com/watch?v=0i2zhWdU7Qw . Chciałbym aby w "nowym" info nadal coś takiego się pojawiało, ale jedynie w serwisach rozpoczynających i ewentualnie kończących dane pasmo dnia, więc coś takiego mogło by być na rozpoczęcie poranka i niekoniecznie odliczanie od 10.
Ja bym przy blokach dał odliczanie od 10 z samymi sekundami a w przypadku "INFOrmacji" czy "Panorama dnia" odliczanie z wykorzystaniem całego zegara. Ważne tylko aby takie odliczanie było punktualnie 10 sekund przed pełną godziną :-)
Poland - Aktywnie najlepszy!
Awatar użytkownika
Piotr6666
VIP Expert
Posty: 513
Rejestracja: 27 wrz 2009, 15:56

TVP INFO

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Piotr6666 »

@kisiel205 pozostawmy koncepcję odliczania grafikom TVP Info ;)
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Medyk24
VIP Expert
Posty: 11285
Rejestracja: 31 lip 2011, 11:37
x 660
x 1879

TVP INFO

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Medyk24 »

Ja bym raczej ograniczył się tylko do wymienionych prze ze mnie serwisów - co za dużo to nie zdrowo, co do tej punktualności z odliczaniem to bym raczej nie liczył, już teraz im się zdarza, ze jeśli nawet puszczą już widok na Warszawę na 10 sekund przed pełną godziną (11:00), to i tak odliczanie rozpoczyna się dopiero za kilka sekund.
Awatar użytkownika
TiM
VIP Expert
Posty: 3999
Rejestracja: 31 maja 2008, 23:06
x 119
x 151

TVP INFO

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: TiM »

Dzisiaj info dziennik z zastępczego studia.
Awatar użytkownika
Medyk24
VIP Expert
Posty: 11285
Rejestracja: 31 lip 2011, 11:37
x 660
x 1879

TVP INFO

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Medyk24 »

Dzisiaj ze względu na święto nie ma "info dziennika", a jest normalny serwis info, coś Ci się pomyliło :)
Awatar użytkownika
TiM
VIP Expert
Posty: 3999
Rejestracja: 31 maja 2008, 23:06
x 119
x 151

TVP INFO

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: TiM »

Fakt, ale daję głowę, że przez kilka minut po lewej stronie był ozdobnik "Info Dziennika", co mnie zmyliło.
Awatar użytkownika
Lord_info
VIP Expert
Posty: 3898
Rejestracja: 27 sie 2010, 16:56
x 16

TVP INFO

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Lord_info »

Potwierdzam, przez chwilę na początku serwisu był ozdobnik Info Dziennika.
ObrazekObrazekObrazekObrazek
szymek48
Junior
Posty: 1140
Rejestracja: 31 lip 2013, 20:13
Lokalizacja: Wielkopolska
x 58
x 12
Kontakt:

TVP INFO

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: szymek48 »

Czasami się zagapiają z ozdobnikami. Wczoraj o 21:00, na początku serwisu pokazali ozdobnik Minęła 20.
Awatar użytkownika
TomaszGasior
Użytkownik
Posty: 153
Rejestracja: 13 lut 2011, 20:09
x 7
Kontakt:

TVP INFO

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: TomaszGasior »

A na cholerę komu ten ozdobnik? Ludzie, pracownicy TVP Info nie wiedzą, że w DVB-T jest EPG? A w Telegazecie program...
Momentami jak patrzę na TVP Info, czuję się traktowany jak idiota...
Awatar użytkownika
Medyk24
VIP Expert
Posty: 11285
Rejestracja: 31 lip 2011, 11:37
x 660
x 1879

TVP INFO

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Medyk24 »

Masz rację, zresztą główną ideą stworzenia tego ozdobnika przez "3colors" było pokazywanie za jego pośrednictwem aktualnej pogody, co można zobaczyć na filmikach prezentujących ich oprawę. Mam nadzieję, że od września to coś już zniknie z ekranu ( na starych telewizorach pewnie wygląda to jeszcze bardziej nieczytelnie), tym bardziej, że zapewne grafika będzie już dostosowana do pełnego 16:9 bez safe-area.
Awatar użytkownika
TiM
VIP Expert
Posty: 3999
Rejestracja: 31 maja 2008, 23:06
x 119
x 151

TVP INFO

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: TiM »

TomaszGasior pisze:A na cholerę komu ten ozdobnik? Ludzie, pracownicy TVP Info nie wiedzą, że w DVB-T jest EPG? A w Telegazecie program...
Momentami jak patrzę na TVP Info, czuję się traktowany jak idiota...
Oglądając zapowiedzi też się czujesz jak idiota? Przecież masz epg :lol:. Przecież to tylko ozdobnik, być może kogoś podczas przełączania programów zainteresuje, że leci akurat dany program. Forma graficzna zawsze lepiej przykuwa niż zwykły napis.
Awatar użytkownika
Direct
VIP Expert
Posty: 9316
Rejestracja: 10 maja 2009, 18:09
Lokalizacja: Śląsk
x 154
x 425

TVP INFO

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Direct »

Dobry ozdobnik nie jest zły. Niestety te obecnie w TVP Info używane urodą nie grzeszą - małe, nieczytelne, często kostropate. Miejmy nadzieję, że od września będą ładniejsze.
2009-2021
Awatar użytkownika
Medyk24
VIP Expert
Posty: 11285
Rejestracja: 31 lip 2011, 11:37
x 660
x 1879

TVP INFO

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Medyk24 »

Jak już też jesteśmy przy grafice ekranowej, to mam nadzieję, że od września grafika będzie miała ładne wejście na antenę, a nie tak jak teraz, że od razu już widnieje na ekranie po reklamach, nie wiem oczywiście czy ich sprzęt umożliwia takie możliwości czy to kwestia lenistwa, bo obecny glob z logiem ma możliwość wejścia na ekran z odpowiednią animacją, a nie jest to stosowane.
Awatar użytkownika
Lord_info
VIP Expert
Posty: 3898
Rejestracja: 27 sie 2010, 16:56
x 16

TVP INFO

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Lord_info »

Mnie akurat ozdobniki nie przeszkadzają. Również mam nadzieję na poprawę ich jakości (oraz całego TVP Info) i ewentualnym lekkim powiększeniu, gdyż czasem są słabo czytelne.
ObrazekObrazekObrazekObrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kanały tematyczne TVP”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 18 gości