TVP INFO (HD)

Tematyczne stacje nadawane przez Telewizję Polską.
Awatar użytkownika
pop
Obserwator

TVP INFO

Post autor: pop » 01 sie 2008, 8:21

Na miesiące przed zmianami potrafiliście napisać kilka stron bezsensownych postów dziennie. Jak przychodzi co do czego, to nikt nie potrafi wydusić z siebie opinii. Nie wiem, czy to dlatego, że nie potraficie normalnie pisać, czy dlatego, że zmiany nie przypadły wam do gustu. Stawiam na oba uzasadnienia. ;)

Przejdźmy do rzeczy - zmiany marne. Oprawa graficzna słaba, na poziomie Tele5. Wyobrażacie sobie coś takiego np. w Fox'ie czy inne szanującej się stacji newsowej? No więc właśnie. Do tego to coś podobnego do 16/9. Wygląda to żałośnie. Albo cały kanał przechodzi na dany format, albo nadal nadajemy w standardowym. Z tego, że kamery w studio są w 16/9 nic nie wynika. Pokazywanie studia w "Kurierze" w po każdym newsie też jest bez sensu - rozumiem, gdyby było się czym chwalić, to można... Ogólnie zmiany - w skali do 6 - oceniam na 3.

Prawie jak kanał informacyjny. Prawie jak zmiany.
TVP Info
...bo to Polska.
Obrazek
Paweł Ciupak
Obserwator
Kontakt:

TVP INFO

Post autor: Paweł Ciupak » 01 sie 2008, 8:38

pop pisze:Nie wiem, czy to dlatego, że nie potraficie normalnie pisać, czy dlatego, że zmiany nie przypadły wam do gustu. Stawiam na oba uzasadnienia. ;)
Nie, czekamy po prostu, żeby taki jeden troll się wynarzekał.
Obrazek
Evil
Junior

TVP INFO

Post autor: Evil » 01 sie 2008, 8:40

TVN 24 się chowa! TVP Info odwaliło naprawdę kawał dobrej roboty. Obraz ze studia w 16:9, czyli wszystko na plus. W końcu materiały w Serwisie Info są obszerne - nie ma tylko obrazu i komentarza ze studia, ani tylko wypowiedzi różnych osób, ale teraz mamy obszerne relacje, jak w np. "Wiadomościach". Brawo, brawo TVP!
Zapy ode mnie:

Obrazek
Obrazek
Obrazek

Za jakieś 10 minut dodam również video!!
pop pisze:Wyobrażacie sobie coś takiego np. w Fox'ie czy inne szanującej się stacji newsowej?
Te kanały dzieli głęboka otchłań, więc nie wiem czemu porównujesz Polskę do innych krajów?
pop pisze:Oprawa graficzna słaba, na poziomie Tele5.
No pewnie, najlepsza jest na wszystkich kanałach TVN. Ironia.
pop pisze:Do tego to coś podobnego do 16/9. Wygląda to żałośnie. Albo cały kanał przechodzi na dany format, albo nadal nadajemy w standardowym. Z tego, że kamery w studio są w 16/9 nic nie wynika.
Dla Ciebie to najlepiej by było, jakby w HD nadawali, no nie? Żenujący jesteś koleś ;]
Awatar użytkownika
glyzewski
Obserwator

TVP INFO

Post autor: glyzewski » 01 sie 2008, 8:55

Ogólne podsumowanie zmian, plusy i minusy:

+ nowe studio, które dobrze wygląda na ekranie
+ obszerne materiały tak jak już wspomniał Evil
+ nowe mapki pogody (w końcu !)
+ według mnie lepsza grafika
- gorsze belki z napisem Kraj, Świat
- szkoda, że nie zmienili identu reklamowego

Dzisiaj rozpoczęło nadawanie TVP Info, zgadzam się z przedmówcą, że odwalili kawał dobrej roboty. Jest OK !

PS. Jeszcze mała uwaga, o 8:16 nie było przeglądu portali internetowych, ale to pewnie dlatego, że przedłużyła się rozmowa z Donaldem Tuskiem.
Awatar użytkownika
pop
Obserwator

TVP INFO

Post autor: pop » 01 sie 2008, 8:55

Evil pisze:TVN 24 się chowa!
Widać, że się nie wyspałeś. ;)
Evil pisze:TVP Info odwaliło naprawdę kawał dobrej roboty.
Gdzie?
Kawał dobrej roboty to odwalają inne stacje. Popatrz na studio Polsat News, popatrz na wszystkie studia newsowe TVN. Tam widać kawał dobrej roboty. Tu jest kicz.
Evil pisze:Obraz ze studia w 16:9, czyli wszystko na plus
I co z tego, że obraz ze studia jest w 16/9, skoro cała reszta jest 4/3. Nic z tego nie wynika. Wygląda to tylko żałośnie.
Evil pisze:Te kanały dzieli głęboka otchłań, więc nie wiem czemu porównujesz Polskę do innych krajów?
No tak, zapomniałem - Polska, najbardziej zacofany, zaściankowy kraj na świecie. Społeczeństwo zresztą też.
Evil pisze:Dla Ciebie to najlepiej by było, jakby w HD nadawali, no nie? Żenujący jesteś koleś ;]
Dziecko, kto tu jest żenujący. Takie zmiany podnieciłyby mnie kilka lat temu, ale nie teraz. Zapowiadali wielkie zmiany, wyszło jak zwykle - beznadziejnie.
Obrazek
Awatar użytkownika
TiM
VIP Expert

TVP INFO

Post autor: TiM » 01 sie 2008, 8:58

Zmiany nie są takie złe. Oprawa graficzna jest całkiem fajna, a studio naprawdę dobre. Także mam już wideo z oprawy. Co prawda na dysku, ale właśnie wkładam na YouTube. Ale raczej Evil mnie wyprzedzi znając prędkość mojego internetu :/
Evil
Junior

TVP INFO

Post autor: Evil » 01 sie 2008, 9:01

TiM pisze:Ale raczej Evil mnie wyprzedzi znając prędkość mojego internetu :/
Nie, ja tylko wrzucam czołówkę i początek powitania prezentera :)
Co do Popa - ile masz lat, że mówisz do mnie dziecko? Ty masz z 12, i masz czelność obrażać mnie bachorze bez szkoły? Rodzice nie nauczyli Cię szacunku dla starszych?
pop pisze:popatrz na wszystkie studia newsowe TVN. Tam widać kawał dobrej roboty.
Hahaha, mówiłem, że tak będzie? :D
Paweł Ciupak
Obserwator
Kontakt:

TVP INFO

Post autor: Paweł Ciupak » 01 sie 2008, 9:06

Evil pisze:TVN 24 się chowa!
Cóż, coś mam głupie kisielowate przeczucia, że kończy się dominacja TVN24 ;).
pop pisze:I co z tego, że obraz ze studia jest w 16/9, skoro cała reszta jest 4/3. Nic z tego nie wynika. Wygląda to tylko żałośnie.
Mniej żałośnie, niż twoje posty. I mniej żałośnie niż to, że sobie w Polsat News z formatem nie za bardzo radzą i podobno często im wychodzi porozciągane ;).
pop pisze:No tak, zapomniałem - Polska, najbardziej zacofany, zaściankowy kraj na świecie. Społeczeństwo zresztą też.
No, po twojej osobie to widać najbardziej ;).
Dziecko, kto tu jest żenujący. Takie zmiany podnieciłyby mnie kilka lat temu, ale nie teraz.
Podniecasz się zmianami w kanałach informacyjnych? Dewiant :D.
Obrazek
Evil
Junior

TVP INFO

Post autor: Evil » 01 sie 2008, 9:13

Paweł Ciupak pisze:
pop pisze:No tak, zapomniałem - Polska, najbardziej zacofany, zaściankowy kraj na świecie. Społeczeństwo zresztą też.
No, po twojej osobie to widać najbardziej ;).
Haha, świetne! :D
A co do TVN 24 się chowa - znacie słowo ironia? :D
Awatar użytkownika
glyzewski
Obserwator

TVP INFO

Post autor: glyzewski » 01 sie 2008, 9:14

Daję nowe zapy:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
pop
Obserwator

TVP INFO

Post autor: pop » 01 sie 2008, 9:15

Evil pisze:Hahaha, mówiłem, że tak będzie? :D
Chłopczyku, a jak miało być? Jeśli piszesz, że TVP Info z tym kiczowatym studiem jest lepsze od TVN24, to jest coś z tobą nie tak - choć to akurat prawda, więc ten argument odrzucam ;) - albo brak ci obiektywizmu. Wiem, że w twojej marnej kablóweczce nie ma kanałów, które mam na myśli, ale jeśli chcesz mogę zrobić jakieś zdjęcia. Wtedy będziesz miał pojęcie o czym piszesz. TVP jest najbogatszą stacją w Polsce, a nie może zrobić porządnego studia. Popatrz na Polsat, popatrz na TVN, który ma trzy studia newsowe (czwarte w budowie) na wysokim, światowym poziomie. Tam można pisać, że konkurencja się chowa.

Ale cóż, ktoś kiedyś napisał na jakimś forum, że Polacy kochają kicz. I to prawda.
Obrazek
Paweł Ciupak
Obserwator
Kontakt:

TVP INFO

Post autor: Paweł Ciupak » 01 sie 2008, 9:17

Evil pisze:A co do TVN 24 się chowa - znacie słowo ironia? :D
E… to ironia była? ;P
Obrazek
Awatar użytkownika
Ice
VIP Expert

TVP INFO

Post autor: Ice » 01 sie 2008, 9:30

Witam.
Na początku napiszę, że mnie to tito, czy obraz jest w 16/9 czy 4:3 czy jakoś jeszcze inaczej. Wiem, że niektorych podniecają takie ''zabawki'' (kolega pop 42 cale). Tak odnośnie tgo usera: wyobraź sobie, że część spoleczenstwa już ma dość TVN-owskiej papki TVN24. Wystarczy zauważyć, że przerzucają się powoli (bo powoli) na inne stacje newsowe. Ludzie mają wreszcie wybór - PiSowska TVP INFO, najmniej obiektywna TVN24, raczkujący Polsat News i amatorska Superstacja. Jeżeli liczy się dla Ciebie tylko studio pop i nazwa kanału to wybacz, ale nie wiem co robisz tutaj na Forum medialnym.

OGÓLNA OCENA ZMIAN:

OPRAWA GRAFICZNA - znacząco się nie zmieniła. Czołówki na pewno lepsze od poprzednich serwowanych. Liczyłem na coś bardziej wystrzałowego, jednak to co jest teraz w pełni mnie satysfakcjonuje. Co najważniejsze - jest ładna, przejrzysta i dobrze prezentuje się na ekranie. Xóż Belek nie zmienili - ale z jednej strony dobrze, bo po co zmieniać to co jest dobre? ;)
STUDIO - tutaj naprawdę się postarali. Przestrzeń studyjna wygląda elegancko, na ekranie TV również miło ją się ogląda. Na pewno lepsze od tego prześcieradła z plazmami. Dzięki temu TVP INFO wyglada jak kanal informacyjny.
PROWADZENIE - rzeczywiście po zmianach i sposobie prowadzenia informacji jest dynamicznej, nie usypia się przed telewizorem. Prowadzenie w parach - jak najbardziej trafione.

Ciąg dalszy nastąpi. ;)
Evil
Junior

TVP INFO

Post autor: Evil » 01 sie 2008, 9:31

pop pisze:
Evil pisze:Hahaha, mówiłem, że tak będzie? :D
Chłopczyku, a jak miało być? Jeśli piszesz, że TVP Info z tym kiczowatym studiem jest lepsze od TVN24, to jest coś z tobą nie tak - choć to akurat prawda, więc ten argument odrzucam ;) - albo brak ci obiektywizmu. Wiem, że w twojej marnej kablóweczce nie ma kanałów, które mam na myśli, ale jeśli chcesz mogę zrobić jakieś zdjęcia. Wtedy będziesz miał pojęcie o czym piszesz. TVP jest najbogatszą stacją w Polsce, a nie może zrobić porządnego studia. Popatrz na Polsat, popatrz na TVN, który ma trzy studia newsowe (czwarte w budowie) na wysokim, światowym poziomie. Tam można pisać, że konkurencja się chowa.

Ale cóż, ktoś kiedyś napisał na jakimś forum, że Polacy kochają kicz. I to prawda.
Pop, Ciebie to naprawdę w domu krzywdzili, krzywdzą i zanosi się na to, że będą dalej krzywdzić. Jesteś głupim
dzieciakiem z mnóstwem kasy, telewizją N i telewizorem HD. Wchodząc tu, robisz z siebie jeszcze większego
debila niż jesteś. Nie widzisz, że każdy po Tobie jedzie, wyzywając Cię od najgorszych, a Ty nadal tu piszesz.
Jesteś koleś żenujący. W życiu nic Ci nie wyjdzie. Wątpię, żeby jakaś laska chciała by być z takim, jak Ty.
Ja Cię nie mam zamiaru pouczać, bo od tego są Twoi rodzice. Ale widać, nie wychowali Cię tak, jak trzeba.
No cóż, Twój problem, że za 20 lat będziesz siedział sam, w pustym domu, oglądał telewizję HD i siedział przed
komputerem wypisując kolejne bzdury.

Życie Cię jeszcze nie jednego nauczy i z całego serca Ci tego życzę.

Aha, i wyjdź trochę na dwór, pograj z rówieśnikami w piłkę, a nie siedzisz 24/h przed kompem i telewizorem, głupiejąc jeszcze bardziej.
__________________________________________________________________________________
W fajny sposób prowadzony program "Sport", belki z prognozą pogody takie "se". Oprawa graficzna mogłaby być lepsza, ale to jedyne, co mogę zarzucić na obecną chwilę TVP Info.

Wiecie, czy dzisiaj będzie losowanie par pucharu UEFA w TVP Info?
Awatar użytkownika
Kamil
VIP Expert

TVP INFO

Post autor: Kamil » 01 sie 2008, 9:32

Zmiany w moim odczuciu:
-oprawa graficzna jest ładna (czołówki) ale mogliby je zrobić w innych odcieniach bo są bardzo podobne do TVN24
- Belka z zegarem i logo są za duże - brak tła pod zegarem - nie pasuje zupełnie przy białych czołówkach.
-Debilizm z tym studiem 16/9 (A NIE MÓWIŁEM JA TO JEDNAK MAM DOBRY WZROK :D) - ale może jak będą jakieś programy publicystyczne z tego studia to dostosują grafikę i będzie git, ale ogólnie marnie.
-Telebim - mogliby te łączenia wsadzać w jakimś kwadracie, bo te rozciągnięte gęby rażą.
-Studio jest ładne i przestrzenne mimo swojej wielkości (newsroom za prowadzącymi tylko malutki ale jest super :D)
- Mapy pogody - ktoś na pewno czytał to forum - ale odwalili chałturkę - tamte były lepsze >> może to się zmieni za kilka dni, na razie jak na Pulsie w pierwszym wydaniu Puls Raportu [*].
-To straszne że nie zmienili belek z podpisami.

-Generalnie grafika przypomina program "Okno na Polskę".
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kanały tematyczne TVP”