TVP INFO

Tematyczne stacje nadawane przez Telewizję Polską.
Awatar użytkownika
Kamil
VIP Expert
Posty: 3401
Rejestracja: 04 lip 2008, 9:58
Lokalizacja: Polska
x 405
x 704
Kontakt:

TVP INFO

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Kamil »

Ta firma to Jean Micheal Jarre...

Wydaje mi się że ludzie z TVP INFO czytają moje wypociny na tym forum:D. Co ja zobaczyłem! Poszli po rozum do głowy o emitują autoreklamy w 16:9 i z pięknymi belkami dla każdej pozycji programowej. Ładne szybkie tempo i muzyka. Oczywiście jest jedno ale, logo TVP INFO wchodzi na czarny pasek ale i tak jest super! Dział Oprawy TVP INFO Brawo!

Dzisiaj zobaczyłem że łączenia z reporterami odbywają się już w 16:9: (Sorki za słabą jakość zapów):

Obrazek

Obrazek

A materiały również były emitowane w 16:9:
Obrazek
Obrazek.

Niestety obraz na "bezszwówce" był w Pan&Scan co spowodowało jak zwykle "spłaszczenie" obrazu ale mam nadzieję że to naprawią w najbliższych dniach. Niektóre zdjęcia które były wykorzystane w wyżej wymienionych materiałach widziałem już wcześniej w 4:3 a tutaj były przycięte więc nic nie stoi na przeszkodzie aby Serwisy Info były w tym formacie.
ysiulec
Użytkownik
Posty: 37
Rejestracja: 06 mar 2008, 18:56
Kontakt:

TVP INFO

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: ysiulec »

Nadal twierdzę w przekonaniu, że obecna czołówka serwisu informacyjnego jest zupełnie bezsensowna.
http://pl.youtube.com/watch?v=faWB03QXokM - ta była zdecydowanie lepsza.

Jednocześnie proszę kogoś, gdyby mógł, nagrać tę nową czołówkę serwisu informacyjnego :-)
Evil
Junior
Posty: 1405
Rejestracja: 09 sie 2007, 14:46
x 2

TVP INFO

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Evil »

ysiulec pisze:Jednocześnie proszę kogoś, gdyby mógł, nagrać tę nową czołówkę serwisu informacyjnego :-)
Masz szczęście, akurat nagrywałem :) Chyba o tą chodzi:
http://pl.youtube.com/watch?v=T7kkrlvXP_g
Evil
Junior
Posty: 1405
Rejestracja: 09 sie 2007, 14:46
x 2

TVP INFO

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Evil »

kisiel205 pisze:Nie do robienia oprawy ale do słuchania na przykład poprzez Winamp :)
O Boże... Bez komentarza...
To tak jakbym włączył sobie dzwonek monofoniczny na kompa i go w kółko słuchał.
Awatar użytkownika
Poland
Legendary
Posty: 16164
Rejestracja: 24 maja 2006, 18:59
Lokalizacja: Trzciana k. Bochni
x 33
x 325
Kontakt:

TVP INFO

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Poland »

Oprawa TVP INFO w pełnej wersji trwa pewnie dłużej od takiego dzwonka.
Poland - Aktywnie najlepszy!
Awatar użytkownika
Ice
VIP Expert
Posty: 2669
Rejestracja: 06 mar 2008, 21:35
x 10

TVP INFO

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Ice »

kisiel: Oto czy że Jean Michael Jarre rzeczywiście najpierw skomponował nuty a potem to zagrał i wysłał do TVP INFO czy skomponował tylko nuty.
Tak, Jean 'skomponował nuty potem zagrał' i wysłał przez GG albo drogą mejlową ścieżki dźwiękowe dla TVP INFO. Mówiąc na serio ludzie z TVP na pewno się z nim spotkali w sprawie melodii, ale jak to wszystko dokladnie przebiegało - nie wiem. No i chyba jasne jest to, że 'stworzył oprawę muzyczną'. Przynajmniej dla mnie jest to najbardziej logiczne.
Awatar użytkownika
Poland
Legendary
Posty: 16164
Rejestracja: 24 maja 2006, 18:59
Lokalizacja: Trzciana k. Bochni
x 33
x 325
Kontakt:

TVP INFO

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Poland »

Dzisiaj była kolejna wpadka graficzna tym razem w Pogodzie. Wpadka polegała na tym że graficy przy mapce z regionami zamiast w Zamościu dać słońce dali księżyc.
Poland - Aktywnie najlepszy!
Evil
Junior
Posty: 1405
Rejestracja: 09 sie 2007, 14:46
x 2

TVP INFO

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Evil »

kisiel205 pisze:Wpadka polegała na tym że graficy przy mapce z regionami zamiast w Zamościu dać słońce dali księżyc.
Hahaha, no to dość kontrowersyjna sytuacja. Myślę, że trzeba zgłosić ją prokuraturze? A Kisiel, napisałeś do nich mejla w tej sprawie?
Awatar użytkownika
Poland
Legendary
Posty: 16164
Rejestracja: 24 maja 2006, 18:59
Lokalizacja: Trzciana k. Bochni
x 33
x 325
Kontakt:

TVP INFO

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Poland »

Nie żartuj. Ja tylko zgłosiłem wpadkę jaką zauważyłem a ty już z prokuraturą wyskakujesz.
TVP tymczasem podsumowała sprawę nowego TVP INFO jedną dużą notką :
Sierpień w TVP INFO
1 sierpnia kanał TVP Info rozpoczął nadawanie programu z nowego newsroomu. Wystartowała również nowa ramówka stacji, w której znalazło się więcej wydań serwisów informacyjnych, a program stał się bardziej dynamiczny.

Zmianie oprawy TVP Info towarzyszy modyfikacja ramówki. Program został podzielony na trzy pasma: poranek, dzień i wieczór.

Poranek TVP Info to informacyjno-publicystyczne pasmo między godziną 6.00 a 11.00, nadawane od poniedziałku do piątku. Częściami składowymi programu porannego są m. in. „Serwisy Informacyjne”, „Przeglądy prasy krajowej i zagranicznej”, „Przeglądy portali internetowych”, „Łączenia z korespondentami krajowymi i zagranicznymi”, „Informacje ekonomiczne – otwarcie dnia” oraz wiadomości pogodowe, sportowe, czy też rozmowy z gośćmi.Sobotni poranek rozpoczyna się o godzinie 7.00 i składa się z rozmów z gośćmi przeplatanych krótkimi serwisami informacyjnymi. Chcemy być bliżej widza i w tym celu wykorzystujemy potencjał naszych oddziałów terenowych. Poranek wzbogacony jest pasmami lokalnymi o godz. 7:45 i 8:45. Pasmo dzienne ma dwóch gospodarzy.

Info Dzień to programy nadawane od poniedziałku do piątku między godziną 11:00 a 18:00. Gospodarzami „Info Dnia” jest para prezenterów. Jeden prowadzi serwis informacyjny, a drugi rozmowy a także łączy się z korespondentami. Programy nadawane w tym paśmie to m. in. „Serwisy Informacyjne”, „Informacje kulturalne”, Informacje pogodowe, sportowe, czy ekonomiczne, a także „Reporter w Info Dniu” i „Gość w Info Dniu”. Naszą dotychczasową ofertę („Raport z Polski”, „Komentarz świat”) wzbogacamy o nowe pozycje. Są to m. in.:
• „Pięć minut dla zdrowia”, czyli ważne dla każdego informacje, rozmowy z lekarzami, dietetykami, ekologami. Felietony o tym, jak zdrowo się odżywiać, jak dbać o swoje ciało, o swoje otoczenie.
• „Okno na Polskę” jest programem nadawanym od początku wakacji. Jego formuła opiera się na łączeniach z korespondentami krajowymi, którzy przedstawią ciekawe turystycznie miejsca. Gospodarzem programu jest Marta Kielczyk i jej współprowadzący. Oddziały terenowe TVP w godzinach 16:45 – 17:15 i 18:00 – 20:00 prezentują własną, bogatą ofertę programową.

Wieczór TVP Info to pasmo trwające między godz. 20:00 a północą. I tu, poza sztandarowymi propozycjami TVP INFO, jak: „Minęła dwudziesta” (program nadawany od poniedziałku do czwartku), piątkowym „Forum”, czy „Telekurier – Bliżej Ciebie”, pojawi się nowa pozycja – „Minął Dzień”. W „Minął Dzień” przedstawiamy dzień w skrócie, już po wszystkich wydarzeniach. Podsumowujemy i porządkujemy wszystkie istotne informacje z życia politycznego, regionalnego, społecznego, kulturalnego i ekonomicznego. Nowy program stanowi również zapowiedź wydarzeń następnego dnia.

Cztery razy dziennie (tuż przed 10:00, kilka minut po 14:00, po 16:00, a także przed 23:00) na antenie TVP Info pojawią się programy biznesowe. Gospodarzami serwisów będzie większość dotychczasowych prezenterów audycji ekonomicznych emitowanych na antenie TVP Info, m.in. Agata Konarska, Joanna Osińska, Marta Budzyńska, Tomasz Boruszczak i Sebastian Augustyniak.

W czasie Olimpiady, w dniach 8-24 sierpnia, nadawane będą specjalne audycje związane z Igrzyskami. Łącząc się z korespondentami i na bieżąco transmitując zmagania sportowców, TVP INFO przekaże widzom najświeższe informacje prosto z Pekinu. „Raport Olimpijski” codziennie o 17:15 i 23:00 będzie relacjonował najistotniejsze wydarzenia Igrzysk, ujęte w przejrzystą całość.
I co o tym sądzicie ?? Według mnie ta notka zamyka całą sprawę z nowym studiem.
Poland - Aktywnie najlepszy!
mrc5
Obserwator
Posty: 570
Rejestracja: 26 mar 2008, 12:46
Lokalizacja: Warszawa
x 5
x 41

TVP INFO

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: mrc5 »

Evil pisze:
ysiulec pisze:Jednocześnie proszę kogoś, gdyby mógł, nagrać tę nową czołówkę serwisu informacyjnego :-)
Masz szczęście, akurat nagrywałem :) Chyba o tą chodzi:
http://pl.youtube.com/watch?v=T7kkrlvXP_g
To jest czołówka serwisu, ale tylko jej fragment. Cała czołówka jest rzadko pokazywana i jest ona bardzo podobna do starej, tyle że jest więcej szarości.
Evil
Junior
Posty: 1405
Rejestracja: 09 sie 2007, 14:46
x 2

TVP INFO

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Evil »

Też tak myślałem. Może natrafię na całą czołówkę to nagram. No i niedługo nagram też tyłówkę i wrzucę.
Awatar użytkownika
TiM
VIP Expert
Posty: 3999
Rejestracja: 31 maja 2008, 23:06
x 119
x 151

TVP INFO

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: TiM »

A ja tym razem umieściłem czołówkę Pogody, Sportu i INFO Dnia :)

http://pl.youtube.com/watch?v=ccr_wiu36uc&fmt=18
Evil
Junior
Posty: 1405
Rejestracja: 09 sie 2007, 14:46
x 2

TVP INFO

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Evil »

Czym to nagrywasz, że taka dobra jakość?
Awatar użytkownika
TiM
VIP Expert
Posty: 3999
Rejestracja: 31 maja 2008, 23:06
x 119
x 151

TVP INFO

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: TiM »

Aparatem cyfrowym. Niestety nic więcej na razie do nagrywania nie mam :/


PS: Mam nadzieję że ta ''dobra jakość'' nie była w przenośni xD
Awatar użytkownika
projektor.ols
Użytkownik
Posty: 195
Rejestracja: 31 lip 2007, 17:15
Lokalizacja: Igristoje
x 1
x 1
Kontakt:

TVP INFO

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: projektor.ols »

mrc5 pisze:To jest czołówka serwisu, ale tylko jej fragment. Cała czołówka jest rzadko pokazywana i jest ona bardzo podobna do starej, tyle że jest więcej szarości.
Mam chyba nawet nagraną całość. ;) Zaraz może dam linka, kiedy na YT mi się filmik załaduje. ;)
EDIT:
http://pl.youtube.com/watch?v=3htiaffdGwQ - proszę (i przepraszam za dosyć słabą jakość - wina tunera (bo na TV TVP Info odbiera wyśmienicie)).
Odkąd ostatnio ściszałem telewizor to mnie tu nie ma.
// Telewizja jest dla słabych.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kanały tematyczne TVP”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości