TVP INFO (HD)

Tematyczne stacje nadawane przez Telewizję Polską.
Awatar użytkownika
kossa
VIP Expert
x 6

TVP INFO

• zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: kossa »

Patrząc na skrót z programu "Wschodnia flanka" muszę powiedzieć że bardzo interesująco to wygląda. Na plus ładny ozdobnik nad logiem, no i nowe belki z ładną animacją i grafiką. Czy tylko mi się wydaje, że po zmianie władz TVP - graficznie są coraz lepsi?
1000 postów minęło jak z pejcza strzelił ;)
----------------------------------------------------

Obrazek
bastus18
Junior
x 6
x 18

TVP INFO

Post autor: bastus18 »

To prawda, są. Nowe spoty, ozdobnik, czołówki.
Ale jeżeli na prawdę są dobrzy, to czym prędzej ten koszmarek z zapowiedzią gości powinien zniknąć. Psuje cały zamysł minimalistycznej grafiki ekranowej, do tego wygląda koszmarnie. Osobiście bardzo mnie on denerwuje. Uważam też, że grafika ekranowa powinna zostać zmodyfikowana, stwarza wrażenie niedopracowanej.
Awatar użytkownika
janekpogwad
Tech Administrator
x 91
x 217
Kontakt:

TVP INFO

Post autor: janekpogwad »

Czołówka "Wschodniej Flanki" naprawdę jest bardzo dobra. Taki fajny motyw z tymi latającymi sześcianami. Chciałbym osobiście pogratulować tym kocurom od grafiki w TVP Info! :D
Awatar użytkownika
Manieq
VIP Expert
x 255
x 900

TVP INFO

Post autor: Manieq »

Gdyby tylko troszkę podkręcili te koszmarne czołówki serwisów, to wyszłaby naprawdę dobra oprawa graficzna ;) Oprawę ekranową mogą zostawić taką samą jaka jest obecnie, nie jest może zachwycająca, ale też nienajgorsza :)
POZDRAWIAM | MANIEQ
Awatar użytkownika
Medyk24
VIP Expert
x 490
x 1226

TVP INFO

Post autor: Medyk24 »

Co do oprawy ekranowej, to mogliby zmodyfikować belki na wzór z tego nowego programu. A te czołówki są dowodem na to, że jednak da się zrobić z pomysłem i w miły dla oka sposób intra z scenkami nazwijmy to live-action, a nie wstawienie pierwszych lepszych zdjęć na szarawym tle jak to mamy w tych z 2013 roku....
bartex9
Użytkownik

TVP INFO

Post autor: bartex9 »

Macie jakieś zapy/video?
Awatar użytkownika
TiM
VIP Expert
x 17

TVP INFO

Post autor: TiM »

Lord_info pisze:Od wczoraj o 18:50 nowy cykl "Wschodnia flanka", który poprowadzi Piotr Chęciński. Co ciekawe powtórka jest emitowana następnego dnia po 7:15. Poniżej skrót:
https://youtu.be/_JF8Qn40eKg

Dziś w związku z referendum w Wielkiej Brytanii odnośnie Brexitu, o 22:25 program "Być albo nie być".
Cała identyfikacja TVP INFO powinna być oparta na tym motywie. Jest świetny!
Awatar użytkownika
Lord_info
VIP Expert
x 9

TVP INFO

Post autor: Lord_info »

Zapy z wczorajszego wydania specjalnego:
[ Spoiler ]
Edit: Od 7:55 trwa specjalny program "Być albo nie być", który tak jak wczoraj poprowadzą: Piotr Chęciński i Michał Rachoń.
ObrazekObrazekObrazekObrazek
Awatar użytkownika
mateusz_71
VIP Expert
x 202
x 90
Kontakt:

TVP INFO

Post autor: mateusz_71 »

kossa pisze:Patrząc na skrót z programu "Wschodnia flanka" muszę powiedzieć że bardzo interesująco to wygląda. Na plus ładny ozdobnik nad logiem, no i nowe belki z ładną animacją i grafiką. Czy tylko mi się wydaje, że po zmianie władz TVP - graficznie są coraz lepsi?
Potwierdzam, po zmianach, graficznie TVP Info wygląda o wiele lepiej. Szczególnie podobają mi się spoty promocyjne programów. :)

A teraz coś na temat 4 stron:
bastus18
Junior
x 6
x 18

TVP INFO

Co w tym dziwnego? Dziś temat jest tylko jeden: Wyjście Wielkiej Brytania z UE. Na naszych oczach dzieje się historia, zaprzątanie sobie głowy tekstami o Macierewiczu w tak ważnym dniu byłoby niepoważne!
Awatar użytkownika
mateusz_71
VIP Expert
x 202
x 90
Kontakt:

TVP INFO

Istnieje życie poza "Brexitem". To co było do powiedzenia już zostało przekazane i nie widzę sensu, aby rozwlekać jeden temat na cały dzień. Oczywiście w między czasie może wiele się jeszcze wydarzyć, ale wtedy po prostu przerywa się program.
bastus18
Junior
x 6
x 18

TVP INFO

A ja widzę. Wiele osób wieczorem wróci do domu i będzie chciało szybko i dużo dowiedzieć się o tym co wydarzyło się Wielkiej Brytanii i jakie skutki niesie to dla Polski i Europy. To tak ważne z punktu widzenia historii, że jeden dzień patrząc no to z pkt. widzenia naszych dzieci, które o tym będą uczyć się w szkole to nie jest nic nadzwyczajnego.
Awatar użytkownika
mateusz_71
VIP Expert
x 202
x 90
Kontakt:

TVP INFO

Osoby, które wrócą wieczorem obejrzą sobie Wiadomości. Poza tym przed audycją publicystyczną jest serwis informacyjny, a po InfoBiznes. Jestem też pewny, że dzisiaj będzie pokazywane Po przecinku (również audycja publicystyczna) ;) .
Za poprzedniej władzy w TVP również niektóre tematy były zbyt długo na antenie TVP Info, a inne niestety schodziły na drugi plan.
Temat Macierewicza mnie kompletnie nie obchodzi. Jednak 4 strony miał być programem, w którym prowadzący mieli dostać swobodę zapraszania gości- czterech różnych prowadzących jako pewna forma pluralizmu (tak ten program był promowany, jeśli się mylę, proszę mnie wyprowadzić z błędu).

Edit: A teraz w TVP Info o Euro 2016 :) .
Awatar użytkownika
Dijon
VIP Expert
x 5
x 7

TVP INFO

Post autor: Dijon »

Bardzo dobrze odebrałem wiadomość, że Tomasz Piątek miał pojawić się w "4 stronach" u Marcina Celińskiego. Miał dzięki temu na antenie TVP Info możliwość przedstawienia też swojego punktu widzenia na sprawę – program prowadzony przez Celińskiego jest chyba jedynym, w którym Piątek mógłby się pojawić. Informacja o zdjęciu programu z emisji jest za pewne spowodowana Brexitem, bo to dzisiaj tzw. „breaking news”. Ale czy tylko na pewno tym? TVP Info nie mówi w swoich programach dzisiaj tylko i wyłącznie o nim, bo pojawia się też np. temat jutrzejszego meczu ze Szwajcarią. Poza tym, nie jest to ciągłe wydanie specjalne, a serwisy normalnie przerywane są reklamami i autopromocją, więc Brexit nie jest dzisiaj jedyny na antenie Info. Używanie argumentu troski o widzów jest chyba raczej spowodowane tym, że ktoś tutaj chyba po prostu nie chce dzisiaj (a także i w ogóle) T. Piątka w Info ;) Co zobaczymy zamiast "4 stron"? Pewnie kolejne wydanie serwisu, w którym pojawią się jacyś komentatorzy i nie będzie to raczej kompleksowe przedstawienie problemu dla tych, którzy dopiero włączyli TV, a raczej ciąg dalszy różnych dyskusji, które się dzisiaj toczą.
Mam nadzieję, że będzie jeszcze okazja, aby Marcin Celiński mógł przeprowadzić tę rozmowę z Tomaszem Piątkiem w jakimś innym terminie.

Dzisiaj TVP Info wzorem innych stacji umieściło kursy walut w swojej grafice ekranowej:

Obrazek
[ Spoiler ]
Oglądając wczorajsze wieczorne wydanie specjalne z całkiem ciekawą czołówką, które prowadził Michał Rachoń zauważyłem, że nawet na trwający półtorej godziny program przy zaproszeniu na 5 gości dwóch pochodziło z tygodnika „wSieci”. Jak widać, większa rotacja redakcji prasowych nie jest obecnie potrzebna ;)
[ Spoiler ]
Jedno jest pewne, jutro temat Brexitu zostanie kompletnie przyćmiony meczem. Wszędzie ;)
Awatar użytkownika
TiM
VIP Expert
x 17

TVP INFO

Post autor: TiM »

Kurcze, to nie może być przypadek, że program Celińskiego i Brexit wypada akurat dzisiaj :D

Dobra, tak na poważnie: Myślę, że sporo osób pamięta, że to nic niezwykłego że ze stacji informacyjnej w ważnych dniach wypadają niektóre programy. Pamiętam, jak niektórzy kręcili aferę z tego, kiedy odwołano program Pospieszalskiego, ale spodziewałem się jednak więcej zdrowego rozsądku po drugiej stronie ;). Naprawdę, INFO już marnowało kiedyś czas antenowy na znacznie mniej ważne rzeczy (2 września i praktycznie cały dzień poświęcony "mamie Madzi").
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kanały tematyczne TVP”