TVP INFO (HD)

Tematyczne stacje nadawane przez Telewizję Polską.
Awatar użytkownika
Tomek
VIP Mod
Kontaktowanie:

TVP INFO (HD)

Postautor: Tomek » 09 sie 2018, 13:01

Brak taktu? Umarła zwykła piosenkarka, a niektórzy zachowują się tak jakby umarł jakiś wzór cnót do naśladowania :lol:. Wbijcie sobie do głowy, że WASZ świat telewizji i innych mediów to nie jest lustrzane odbicie społeczeństwa i WASZE autorytety z Polsat i TVN nie są autorytetami wszystkich Polaków (ja na przykład w ogóle nie orientuję się, kto tam teraz występuje).

Na pogrzeb w TVP zasługują przede wszystkim ludzie, którzy swoimi bezinteresownymi czynami zasłużyli na wymienienie. Na przykład powstańcy, którzy odnosząc porażkę mogli liczyć na kulkę w łeb, a nie tylko wygwizdanie i spadek z pierwszych stron gazet. W najgorszym razie jacyś politycy wybrani w demokratycznych wyborach, NIE osoby, który trafiły na jakiś top muzycznych listy przebojów i niczym nie przyczynili się do rozwoju tego kraju czy jego organizacji.

Proszę mi powiedzieć - co takiego wielkiego osiągnęła Kora poza muzyką?

Ktoś to musi w końcu powiedzieć - Kora to nie Chopin. Jakby jej nie było to pojawiłaby się inne piosenkarka. To nie jest tak, że nikt w Polsce nie tworzył wtedy muzyki czy zakazywano śpiewać po polsku. Na tej waszej zasadzie za jakieś 20-30 lat TVP powinna wyemitować pogrzeb lidera Boysów, bo przecież poprawiali samopoczucie osobom z lat 90.

I cieszę się, że TVP trafił pod PiS. Przynajmniej świat mainstreamowy mediów nie jest już tak jednostajny i nie wszędzie są prezentowane te same twarze z kolorowych gazetek do czczenia.
HENSHIN!
Awatar użytkownika
pulkownik
VIP Expert

TVP INFO (HD)

Postautor: pulkownik » 09 sie 2018, 15:39

Szykuje się ogromne wzmocnienie ;) wg Press prezenterką poranków ma zostać pani Anna Popek.
Awatar użytkownika
wiatriwoda
VIP Expert

Re: TVP INFO (HD)

Postautor: wiatriwoda » 09 sie 2018, 15:41

Anna Popek- wielki powrót, widać, nerwowe ruchy i pewnie będzie więcej, po spadkach :)
Awatar użytkownika
Trzeciak
VIP Mod

TVP INFO (HD)

Postautor: Trzeciak » 09 sie 2018, 15:50

Widać, że z "Info Poranka" robią drugie "Dzień dobry Polsko!". Tylko czekać, aż "łaskawa" KRRITV pozwoli na poranną retransmisję w TVP1. ;D
Pozdrawiam, Trzeciak
Frontowiec
VIP Expert
Kontaktowanie:

TVP INFO (HD)

Postautor: Frontowiec » 09 sie 2018, 15:56

Poza tym w Czechach i Niemczech poranki są transmitowane na antenie ogólnej i informacyjnej, które podobnie jak nasza TVP1 i TVP Info również są dostępne wszędzie ;)
polajt2
Użytkownik

TVP INFO (HD)

Postautor: polajt2 » 09 sie 2018, 17:58

Wirtualnemedia.pl pisały wczoraj o nowym studiu TVP Info i Wiadomości: https://www.wirtualnemedia.pl/artykul/n ... ujaca-faze

Domyślam się, że wzorem do nowych rozwiązań będą amerykańskie stacje, a widząc zmiany, przede wszystkim te drobne, które pojawiają się w TVP Info od roku, dwóch lat, a są codziennością w Stanach, wiem, że będziemy mieli do czynienia z prawdziwie amerykańskim stylem. Często go w polskich mediach zapowiadano, a wychodziło z tego tyle, co nic. Mam nadzieję, że nowa oprawa graficzna TVP Info nie będzie odbiegać jakością od studia. Chyba każdy przyzna, że to z czym mamy do czynienia teraz wyglądałoby jako-tako jeszcze 10 lat temu, ale nie obecnie. Nie mogę doczekać się tych zmian. 8)
Awatar użytkownika
Jacek_TVPinfo
Obserwator

TVP INFO (HD)

Postautor: Jacek_TVPinfo » 09 sie 2018, 21:14

Ja powiem krótko - jestem zwyczajnie ciekawy, jakie zmiany będą. Nic więcej - po prostu zwyczajna ludzka ciekawość?
A dlaczego nic więcej? Bo byłem na tyle często rozczarowany nagłaśnianymi "wielkimi, niebotycznymi, rewolucyjnymi" zmianami, które po krótkim czasie cofały się w rozwoju, że nie chcę być znów zawiedziony. Dlatego- "poczekamy, zobaczymy co tam nowego pokażą"...
Awatar użytkownika
komosa
Użytkownik

TVP INFO (HD)

Postautor: komosa » 10 sie 2018, 10:07

polajt2 pisze:Domyślam się, że wzorem do nowych rozwiązań będą amerykańskie stacje, a widząc zmiany, przede wszystkim te drobne, które pojawiają się w TVP Info od roku, dwóch lat, a są codziennością w Stanach[...]

A możesz napisać, jakie drobne zmiany masz na myśli? Dla mnie amerykański jest styl prowadzenia programów przez Rachonia, także takie okienka z gośćmi, wzorowane chyba na Fox News.
Frontowiec
VIP Expert
Kontaktowanie:

TVP INFO (HD)

Postautor: Frontowiec » 10 sie 2018, 11:39

Przecież Rachoń inspiruje się Fox News (choć w CNN też się stosuje okienka), dokładniej mówiąc inspiruje się programem ''Tucker Carlson Tonight''. Poza tym skoro do ''Poranka Info'' ma dołączyć Anna Popek, to nie zdziwię się jeśli z ''Poranka Info'' zrobią polski odpowiednik ''Fox & Friends'', czyli informacyjno-lifestyle'owy poranek (nawet w ''Fox & Friends'' lecą piosenki przed wejściem prowadzących).
bastus18
Junior

TVP INFO (HD)

Postautor: bastus18 » 10 sie 2018, 12:28

W niedziele o 19.50 reportaż Marii Stepan o agresji wojsk rosyjskich na Gruzję - "Zapomniana wojna. My mówimy nie!"
polajt2
Użytkownik

TVP INFO (HD)

Postautor: polajt2 » 10 sie 2018, 12:51

Tak, miałem na myśli przede wszystkim okienka. W Stanach to norma. Nawet jeśli goście siedzą obok siebie każdy patrzy wprost do "swojej" kamery. Świetnie się to sprawdza zwłaszcza, jeśli jeden z gości jest poza studiem. I jakoś przyjemniej się ogląda. W CNN to norma. Ale chodziło mi również o to, od czego inne telewizje odchodzą. W Stanach jak oglądasz telewizję masz wrażenie, że nic się nie zmieniło od początku lat 2000. tylko zostało unowocześnione. Brak tam, jak w Europie, wszechobecnych green/blue boxów tylko nadal królują scenografie, często - nawet w stacjach informacyjnych - w nieco domowym stylu: półki z książkami, obrazki. Do tego dynamiczne podkłady muzyczne, czołówki w starym dobrym stylu. No i spoty z gwiazdami. Uważam, że obecna ekipa TVP Info o wiele lepiej niż poprzednia wykorzystuje (i tak w sumie niewielkie) możliwości obecnego studia. Genialne kadrowania, inne oświetlenie, obecna w niektórych programach czerń - to wszystko wygląda świetnie. Wiem, że nowe studio będziecie mieć jeszcze więcej takich możliwości. Jedną z lepszych czołówek i podkładów w TVP Info ma "Info wieczór". Szkoda, że nie jest ona wykorzystywana jako czołówka i podkład dla zwykłych serwisów. Fajnie, gdyby cała stacja miała równie dynamiczną oprawę - może tak się stanie. Spoty wizerunkowe i promocyjne, sposób ich wykonania - do tego również nie można się przyczepić. I przez jakiś czas, teraz już chyba nie, pojawianie się prowadzących dany program w czołówkach programów - to typowo amerykańska rzecz. Ale też widoki na miasto, z którego nadaje dana stacja - to w TVP Info pojawiło się już wcześniej. Żadna inna telewizja informacyjna w Polsce tego nie robi. TVP Info ma tę przewagę, że ich studio znajduje się w samym centrum miasta, w gęsto zabudowanej części, nieopodal najwyższych budynków - fajnie, że to wykorzystują.W Stanach normą jest, że w programach śniadaniowych stacji informacyjnych pojawiają się widoki na skyline miast z emitowanym w tle aktualnym hitem rozgłośni radiowych. Fajnie coś takiego wyglądałoby w "Info Poranku".
Awatar użytkownika
Trzeciak
VIP Mod

TVP INFO (HD)

Postautor: Trzeciak » 10 sie 2018, 12:56

polajt2 pisze:Jedną z lepszych czołówek i podkładów w TVP Info ma "Info wieczór". Szkoda, że nie jest ona wykorzystywana jako czołówka i podkład dla zwykłych serwisów.

Z drugiej strony dzięki temu, że wykorzystywana jest raz dziennie, o i to pod wieczór - zyskuje ona na atrakcyjności. :)
Pozdrawiam, Trzeciak
Awatar użytkownika
Poland
VIP Expert
Kontaktowanie:

TVP INFO (HD)

Postautor: Poland » 10 sie 2018, 13:00

TVP Info ma na swoim koncie kilka dobrych czołówek swojego serwisu - mam tu na myśli tą czerwono-czarną oraz to z zegarem a'la countdown BBC :)
Od 24.05.2006 do 27.08.2014 jako kisiel205 / Od 27.08.2014 jako Poland
Aktywnie najlepszy na forum już od 12 lat! Na moim koncie już ponad 10,000 postów!
bastus18
Junior

TVP INFO (HD)

Postautor: bastus18 » 10 sie 2018, 13:07

Ewa Bugała powraca i poprowadzi "W pełnym świetle": https://www.wirtualnemedia.pl/artykul/e ... ez-retuszu

"Ma to być program w luźniejszym tonie komentujący wydarzenia polityczne".
Awatar użytkownika
PLTelewizja2016
Obserwator
Kontaktowanie:

TVP INFO (HD)

Postautor: PLTelewizja2016 » 10 sie 2018, 13:12

Z Bugałą, w luźniejszym tonie? Wątpię. :lol: :lol: :lol:
Obrazek

Wróć do „Kanały tematyczne TVP”