TVP INFO

Tematyczne stacje nadawane przez Telewizję Polską.
bustram
Activist
Posty: 4855
Rejestracja: 17 kwie 2008, 20:04
x 89
x 1716

TVP INFO (HD)

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: bustram »

Nie, to nie kabaret. Ten pan przy stoliku to Andrzej Duda podpisujący ustawę :)

Przechwytywanie.JPG
Awatar użytkownika
Damian1998
VIP Expert
Posty: 2135
Rejestracja: 22 mar 2017, 22:09
x 1755
x 694

TVP INFO (HD)

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Damian1998 »

Jakby ten peron był chociaż ładny.
"Żeby Polska była Polską. Bądźmy razem z Telewizją Polską" AD 2021 - J. O. Kurski 🤡🤡
darotv
Obserwator
Posty: 596
Rejestracja: 13 wrz 2017, 9:10
x 3
x 171
Kontakt:

TVP INFO (HD)

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: darotv »

Sam Info Raport zupełnie niczym się nie wyróżnia od innych programów, jakie TVP Info emitowało/emituje w tym paśmie. Równie dobrze mogłoby tego programu nie być i nie byłoby żadnej straty. Za jakiś czas okaże się, że Raport nie ma tylko pięciu prowadzących, tylko że prowadzą go wszyscy inni prezenterzy Info, tak jak Info Dzień czy Info Wieczór.

Ramówka TVP Info już dawno przestała być jakkolwiek uporządkowana i nic tam się kupy nie trzyma. W Polsacie News i TVN24 te programy są chociaż emitowane o jakiejś logicznej porze (np 12:50, 15:50, 18:50, 21:50) i pod jedną marką. A w Info? Info Raport, Info Dzień, Info Wieczór, poranek którego już w zasadzie nie ma, a to co zostało jest mega niestrawne w formie (o treści nie wspominając). Ciekawe co jeszcze panowie na placu Powstańców wymyślą.

Inna kwestia jest taka, że ktoś kto pozwolił Małgorzacie Opczowskiej prowadzić serwisy, powinien mieć dożywotni zakaz zarządzania jakąkolwiek telewizją xD
Pozdrawiam
m1992
Junior
Posty: 1048
Rejestracja: 12 cze 2018, 20:54
x 22
x 198

TVP INFO (HD)

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: m1992 »

W zasadzie to tam od dawna był nieporządek, niezależnie od władzy w telewizji. Programy w tym samym paśmie zmieniały nazwy albo radykalnie zmieniały pory. Przykłady? Wieczorny magazyn informacyjny to był a to "Minął dzień" (2009), a to "Info dziennik" (bodaj 2010-13), a to "Panorama Info". Potem nastąpiło zdublowanie magazynów i powstał jeszcze jeden koło 23-ciej, zdaje się pod nazwą "Z dnia na dzień" a potem "Godzina po godzinie". Z kolei "Panorama info" była wielokrotnie przerzucana godzinowo. Potrafił być taki bałagan że w tygodniu była o 21.00, a w weekendy o 21.50, prawdopodobnie tylko dlatego że o pierwotnej porze (21.50) wsadzono w tygodniu "W tyle wizji", a w weekend zostało wolne miejsce. Jak pojawiło się "Studio Polska" to w soboty też przerzucili na 21.00, potem na wakacje chyba program wstrzymano to "Panorama" wróciła na starą porę itd.
Magazyn późnowieczorny o 23 najpierw zniknął, potem wrócił już jako "Info wieczór". Potem była jeszcze zamiana pór z "Panoramą" na 21, potem powrót na 23, a Panorama wylądowała o 16.30 czy tam o 16.00. Potem zniknęła, krótko później odrodziła się jako "Info dzień", potem przerzucony z 16.00 na 15.30.
Wcześniej zdarzały się też nietypowe pory emisji - np. z powodu programu Pospieszalskiego w czwartki i z powodu "Sportowego Wieczoru" w niedziele wieczorny magazyn informacyjny lądował o 23.15.
A sytuacja z serwisem informacyjnym występującym pod nazwą "Twoje Info" jeszcze kilka lat po faktycznej likwidacji tego programu?
Majstrowanie przy poranku to chyba jedyna nowość, która pojawiła się za czasów obecnej władzy. Poprzednio faktycznie to było w miarę spójne pasmo, a teraz to raczej grupa kilku niepowiązanych ze sobą programów. To powitanie pary prowadzących Poranka to zostało chyba tylko dla tradycji, bo właściwy Poranek (w tygodniu) to już tylko pierwsze dwadzieścia minut programu - co ciekawe, w porze, w której dawniej w ogóle nie było programu na żywo - plus ostatni serwis o 10, kiedy to już mógłby trwać Info Dzień i nikt by nie zauważył różnicy.
Awatar użytkownika
bedi
Użytkownik
Posty: 41
Rejestracja: 04 maja 2016, 20:49
x 10
x 10

TVP INFO (HD)

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: bedi »

Od poniedziałku w info poranku jest tylko jeden prowadzący.
m1992
Junior
Posty: 1048
Rejestracja: 12 cze 2018, 20:54
x 22
x 198

TVP INFO (HD)

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: m1992 »

Zmiana in plus, dziwne że dopiero teraz im to wpadło do głowy, jednak mam wrażenie że przy obecnej ramówce to pasmo w dzień powszedni jest w ogóle niepotrzebne. Wystarczyłoby przedłużyć Wstaje dzień żeby zaczynało się o 5:35 i Info Dzień żeby zaczynał się o 10:00.
Awatar użytkownika
SNOL
Immortal VIP
Posty: 3931
Rejestracja: 05 paź 2007, 19:42
Lokalizacja: Wrocław
x 274
x 323
Kontakt:

TVP INFO (HD)

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: SNOL »

pepefrog pisze: 04 mar 2020, 12:49 Obrazek
Nie ma to jak mieć przestronne studio i stawiać w nim na pierwszym planie wirtualną ścianę z okienkiem... Dawne wrota „Wydarzeń” Polsatu jeszcze rozumiem, bo były realne, rozsuwane. Ale sztuczne mury? Nie pojmuję.

Logo programu bardzo podobne do tego Sky News, dobrze mi się kojarzy. W ogóle tak moim zdaniem powinno wyglądać logo Info - człon TVP pisany na niebiesko.

Jeśli chodzi o noc, którą wspominałem, to był mój falstart, wybaczcie. :)
Tylko prywatne opinie. Tutaj od ponad 14 lat.
Awatar użytkownika
Poland
Legendary
Posty: 16164
Rejestracja: 24 maja 2006, 18:59
Lokalizacja: Trzciana k. Bochni
x 33
x 325
Kontakt:

TVP INFO (HD)

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Poland »

@SNOL Ale to znaczy jednak że TVP Info coś planuje w kwestii grafiki ekranowej? Ta mogłaby być lepsza :)
Poland - Aktywnie najlepszy!
morus1000
Poster
Posty: 2087
Rejestracja: 05 cze 2006, 16:44
x 86
x 134

TVP INFO (HD)

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: morus1000 »

SNOL pisze: 06 mar 2020, 9:30
pepefrog pisze: 04 mar 2020, 12:49 Obrazek
Jeśli chodzi o noc, którą wspominałem, to był mój falstart, wybaczcie. :)
Poland pisze: 06 mar 2020, 10:29 @SNOL Ale to znaczy jednak że TVP Info coś planuje w kwestii grafiki ekranowej? Ta mogłaby być lepsza :)
Oby TVP INFO z oprawą ekranową poszła w minimalizm. Fajne oprawy ekranowe mają we Francji LCI i CNEWS łącza karuzele z ozdobnikami. Już nie wspomnę o France Info od której Poland In wziął oprawę ekranową.
Awatar użytkownika
pulkownik
User of the Year 2021!
Posty: 19312
Rejestracja: 06 mar 2008, 20:39
x 2217
x 13421

TVP INFO (HD)

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: pulkownik »

TVP Info bez programów z publicznością, specjalne środki ostrożności dla ekip wracających z zagranicy:
https://twitter.com/OlechowskiJarek/status/1237697652940255232
Awatar użytkownika
Kamilo
VIP Expert
Posty: 6216
Rejestracja: 30 sie 2007, 13:43
x 144
x 600

TVP INFO (HD)

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Kamilo »

O koronawirusie jest „Raport” w TVN24, a w TVP Info „Poradnik” - 5 razy na dobę https://[link zakazany]/artykul/k ... s-poradnik
bustram
Activist
Posty: 4855
Rejestracja: 17 kwie 2008, 20:04
x 89
x 1716

TVP INFO (HD)

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: bustram »

Na dobre dziennikarstwo każda pora jest dobra :rolleyes:

Ostatnio zmieniony 12 mar 2020, 23:46 przez bustram, łącznie zmieniany 2 razy.
bastus18
Junior
Posty: 1021
Rejestracja: 23 sty 2014, 7:17
Lokalizacja: Kraków
x 6
x 32

TVP INFO (HD)

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: bastus18 »

To wpis do wątku Teleexpressu, niekoniecznie tutaj.
bustram
Activist
Posty: 4855
Rejestracja: 17 kwie 2008, 20:04
x 89
x 1716

TVP INFO (HD)

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: bustram »

TVP Info czy Teleexpress - jeden grzyb. Faktem jest, że ja od 2016 roku nie słyszałem na tych antenach słowa krytyki pod adresem polityków partii rządzącej i to jest znamienne. Myślałem jednak, że w obliczu pandemii zaprzestaną pewnych praktyk, ale jak widać przeliczyłem się.
Awatar użytkownika
Karol
Administrator
Posty: 21741
Rejestracja: 24 maja 2006, 15:29
x 858
x 7152

TVP INFO (HD)

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Karol »

Dziwnie by było, gdyby zaczęli cisnąć po rządzie MM i siać panikę... Także w tym wyjątkowym czasie, naprawdę mam to gdzieś ich upolitycznienie :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kanały tematyczne TVP”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości