TVP INFO (HD)

Tematyczne stacje nadawane przez Telewizję Polską.
Awatar użytkownika
SNOL
VIP Expert
Kontakt:

TVP INFO

Post autor: SNOL » 07 lis 2012, 17:18

Cisza o nocy wyborczej "Ameryka wybiera" TVP Info, więc skopiuję mój krótki opis z wątku o TVN24:

W TVP Info rozmowy odbywały się przy głównym stole - dwóch prowadzących [Agnieszka Górniakowska i Jarosław Kulczycki] + najczęściej trzech gości. Przeplatano je wywiadami Piotra Chęcińskiego z jednym albo dwoma gośćmi przy wideowallu, gdzie także łączono się ze studiem wyborczym CBS News z najnowszymi doniesieniami exit-poll (Juliusz Kaszyński, cytat: "exit pól" :/ ). Poza tym łączenia z Krakowem, gdzie odbywała się duża wyborcza impreza, a także Info Serwisy ze specjalnie zaaranżowanego studia w newsroomie - prowadził Jacek Tacik.

Kadr z czołówki:
Obrazek

Studio wizualnie prezentowało się o niebo lepiej niż na co dzień w białej aranżacji. Jednak co granat, to granat. Niebieskie oświetlenie jest bardzo telewizyjne i uszlachetniło wygląd studia. Podczas programu nie było widać newsroomu przez szybę, ponieważ użyto płachty i projektora wyświetlającego ruchomą flagę USA.

Stanowisko dla serwisów zlokalizowano niedaleko wejścia do newsroomu - tej szklanej "klatki" z windami. Za Tacikiem był chyba ostatni ekran na lewej ścianie (patrząc z codziennej perspektywy widza). Początkowo według planu serwisy miały być emitowane o równych godzinach. Po pewnym czasie z tego zrezygnowano - leciały "za piętnaście", ponieważ około równych godzin CBS podawało nowe dane sondażowe. Wciąż jestem pod wrażeniem translacji. Tłumacz praktycznie ani razu się nie zająknął - na bieżąco tłumaczył łączenia z CBS News! Nie wiem tylko jak wyglądał Poranek, odsypiałem "Ameryka wybiera". :)
tylko prywatne opinie. Tutaj od ponad 12 lat.
Awatar użytkownika
Lord_info
VIP Expert

TVP INFO

Post autor: Lord_info » 07 lis 2012, 18:17

@SNOL, Masz może jakieś zdjęcia z tych serwisów? Bo ja do tego momentu nie nagrywałem.

To ja też coś od siebie dorzucę:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Studio dosyć ładnie się prezentowało i oprawa nawet znośna.

A teraz trochę zapów z Poranka. Na górze ekranu dodano nawet grafikę z obecnym wynikiem wyborów:
Obrazek
Obrazek
Obrazek

trochę więcej na: http://min.us/mbrwumLSxDLgPh
ObrazekObrazekObrazekObrazek
Awatar użytkownika
SNOL
VIP Expert
Kontakt:

TVP INFO

Post autor: SNOL » 07 lis 2012, 21:40

Zapy serwisów będę miał jutro, ale w słabej jakości i 4/3. Pasek z wynikiem na ekranie pojawił się po pierwszych doniesieniach o wynikach exit-poll z NBC, jutro będę wiedział, o której dokładnie.
tylko prywatne opinie. Tutaj od ponad 12 lat.
Awatar użytkownika
Dijon
VIP Expert

TVP INFO

Post autor: Dijon » 08 lis 2012, 0:22

Zapy znajdziecie tutaj: http://min.us/muhaLjRW9
Awatar użytkownika
TiM
VIP Expert

TVP INFO

Post autor: TiM » 08 lis 2012, 1:13

Zdecydowanie trzeba przyznać, że niebiesko-białe podświetlenie idealnie wczoraj pasowało do scenografii. Dobrze kadrowane rozmowy z gościem przy stole i ciekawy kącik na serwisy. Można by było pomyśleć nad wprowadzeniem podobnej gry świateł w INFO Dzienniku, który jak dla mnie jest trochę zbyt "jasny" jak na porę.
Awatar użytkownika
Lord_info
VIP Expert

TVP INFO

Post autor: Lord_info » 08 lis 2012, 6:55

Zdecydowanie się zgadzam z TiMem. Myślałem jeszcze, że zmienią podświetlenie stołu, ale go nieruszyli.
Awatar użytkownika
TiM
VIP Expert

TVP INFO

Post autor: TiM » 09 lis 2012, 13:21

Świetna wiadomość dla posiadaczy smartfonów, bo jak podaje Media2.pl
TVP Info i programy lokalne w urządzeniach mobilnych

Użytkownicy smartfonów i tabletów opartych na systemach operacyjnych IOS i Android będą mogli korzystać z nowej aplikacji, która umożliwia oglądanie programu aktualnie nadawanego przez 16 kanałów regionalnych TVP, TVP Info oraz TVP Parlament.

Gotowa wersja aplikacji jeszcze w tym roku trafi na rynek, za pośrednictwem witryny App Store i Google Play.
Przyznam, że bardzo podoba mi się ten pomysł. Ba, po cichu na to liczyłem, że skoro mamy już stream dla komputerów, to czas na urządzenia mobilne. Kiedyś darmowy przekaz tvn24 przekazywał Orange i czasami się przydawało obejrzeć tam, gdzie telewizor nie sięga ;) W dobie 4 calowych (i więcej!) smartfonów nie jest to już tylko bajer.
Awatar użytkownika
Peter Parker
VIP Expert

TVP INFO

Post autor: Peter Parker » 09 lis 2012, 14:11

...nie tylko smartfonów :)
Awatar użytkownika
TiM
VIP Expert

TVP INFO

Post autor: TiM » 09 lis 2012, 16:02

Jak podaje "Panorama TVP2" taką aplikację zobaczymy w grudniu ;)
Awatar użytkownika
Trzeciak
VIP Mod

TVP INFO

Post autor: Trzeciak » 09 lis 2012, 16:14

Na profilu TVP Info na Facebooku spore kontrowersje wywołało umieszczenie tego obrazka satyrycznego:
https://www.facebook.com/photo.php?fbid ... t=1&ref=nf.

Kilkadziesiąt minut później powyższy obrazek został usunięty z profilu stacji, jednocześnie TVP Info zamieściło taki komunikat:
facebook.com/tvp.info pisze:W związku z opublikowaniem obrazka o charakterze satyrycznym, który wzbudził w Was skrajne odczucia, postanowiliśmy o jego usunięciu. Wszystkich, którzy zostali dotknięci jego przekazem, przepraszamy.
Pozdrawiam, Trzeciak
pavl6
Junior

TVP INFO

Post autor: pavl6 » 09 lis 2012, 22:47

TiM pisze:Jak podaje "Panorama TVP2" taką aplikację zobaczymy w grudniu ;)
To dobrze, bo to niedługo. Zaciekawił mnie ten fragment, w którym pisze, że będzie można te 16 kanałów regionalnych, itd. oglądać także z poziomu komputera. Czyli że od grudnia każdy Polak z dostępem do internetu będzie mógł oglądać dowolne pasmo regionalne TVP INFO?
Awatar użytkownika
Kamil
VIP Expert

TVP INFO

Post autor: Kamil » 09 lis 2012, 22:52

W swoim telewizorze mam aplikację TVP.PL.
Aż dziw, że nie udostępniają tam serwisów informacyjnych plus programów regionalnych. To byłaby ich mega siła!
Awatar użytkownika
Lord_info
VIP Expert

TVP INFO

Post autor: Lord_info » 13 lis 2012, 14:05

Święta tuż, tuż.
A tak prawdopodobnie będą wyglądać spoty TVP INFO z okazji Świąt Bożego Narodzenia: http://www.youtube.com/watch?v=RkgKpzpRomc
Awatar użytkownika
Kamil
VIP Expert

TVP INFO

Post autor: Kamil » 13 lis 2012, 14:08

Okropne i brzydkie.
Zero magii... Zero czegokolwiek.
Awatar użytkownika
Trzeciak
VIP Mod

TVP INFO

Post autor: Trzeciak » 13 lis 2012, 20:55

Mam zupełnie inne zdanie od @Kamila. Grafika jest naprawdę ładnie wykonana i wykończona. Tylko jeszcze do świąt ponad 1,5 miesiąca i pewnie przez ten może się coś jeszcze się zmienić.
Pozdrawiam, Trzeciak
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kanały tematyczne TVP”