TV4 (HD)

Dział poświęcony ogólnopolskim kanałom Grupy Polsat.
Awatar użytkownika
Ice
VIP Expert
x 8

TV4 (HD)

• zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Ice »

Jakość TV4 - przynajmniej u mnie - nie odbiega od tej z TV Puls. Rozumiem, że masz UPC, ale to, że u Ciebie TV4 fatalnie wypada jakością, nie oznacza, że u innych również.

Ja nadal uważam, że zmienili sprzęt. W ogóle oglądając Czwórkę widać konkretne zmiany w nadawaniu. Maciek już wyjaśnił o co chodzi więc powtarzać się w tej kwestii nie będę. Powiem jedynie, że jest lepiej.
Awatar użytkownika
Maciek23
VIP Expert
x 1

TV4 (HD)

Post autor: Maciek23 »

Argument z ratingami nie jest akurat zbyt dobry, ponieważ dokładnie te same oznaczenia wiekowe emitowane są w zapowiedziach programowych (zwiastunach), gdzie logo jest już zgrane z materiałem. Więc z ich perspektywy bez sensu byłoby zmieniać takie oznaczenie, bo wiązałoby się to między innymi z przemontowaniem wszystkich zapowiedzi, z których niektóre są stałe... A oznaczenia trochę się zmieniły, między innymi dodano ów cień.
Awatar użytkownika
Axel
Activist
Kontakt:

TV4 (HD)

Post autor: Axel »

3q33 pisze:Od dzisiaj także podpisy (np. na żywo, powtórka) są emitowane półprzezroczyście wraz ze zmienioną czcionką - to daję jako ciekawostkę
Wcześniej te podpisy "na żywo" i "powtórka" pochodziły jeszcze od starego logotypu czyli białej czwórki z czarnymi kwadracikami pod spodem i były aż do teraz wyświetlane. Czy zmieniono je na lepsze to nie wiem bo jeszcze nie widziałem tej wersji półprzeźroczystej.

Zauważyłem jeszcze, że w głównym jinglu zmieniła się nieco melodia i jest teraz nieco łagodniejsza
Awatar użytkownika
TiM
VIP Expert
x 11

TV4 (HD)

Post autor: TiM »

Oto zap tego loga:
Obrazek

Jak można zauważyć ''kwadracik'' jest matowy, a ''czwórka'' przezroczysta. Napis Na Żywo jest teraz pisane drukowanymi literami. Znaczka z wiekiem nie było.
Awatar użytkownika
Ice
VIP Expert
x 8

TV4 (HD)

Post autor: Ice »

Napis Na Żywo jest teraz pisane drukowanymi literami.
Kiedyś też był pisany drukowanymi literami. ;)

Napis 'na żywo' wygląda lepiej niż wcześniej. Logo przy transmisjach 16/9 jest mniejsze - oznaczenie wiekowe podczas transmisji sportowej było, ale zniknęło - wszak wiadomo, że podczas takich wydarzeń nie muszą go pokazywać, ale muszą je nieco zmodyfikować. Muszą jeszcze zmniejszyć napis 'na żywo' przy programach w 16/9. Jest OK.

PS. Axel co się stało z Twoim postem? :P
Awatar użytkownika
AtoMan
VIP Expert
x 36
x 325
Kontakt:

TV4 (HD)

Post autor: AtoMan »

Przy transmisjach "16:9", czyli de facto letterbox, logo ma identyczne rozmiary jak przy tych 4:3. Bodaj wczoraj podczas filmu age rating był większy niż przy 4:3...
dość
Awatar użytkownika
TiM
VIP Expert
x 11

TV4 (HD)

Post autor: TiM »

Kiedyś też był pisany drukowanymi literami. wink
Widocznie nie zauważyłem. Dzięki za poprawę :)
Napis 'na żywo' wygląda lepiej niż wcześniej.
Zgadzam się. Przedtem czcionka tego napisu w ogóle nie pasowała do nowego logo. Teraz ten napis wygląda

Logo przy transmisjach 16/9 jest mniejsze - oznaczenie wiekowe podczas transmisji sportowej było, ale zniknęło - wszak wiadomo, że podczas takich wydarzeń nie muszą go pokazywać, ale muszą je nieco zmodyfikować.
Wiem, ale czasami jest ''zielone kółeczko''. W sumie bez sensu, bo jak nie potrzeba, to po co zaśmiecać ekran....

Nie widziałem dzisiaj oznaczenia wiekowego, ale to za pewnie wina tego ze początek transmisji oglądałem na Polsacie Sport.
Awatar użytkownika
Karol
Administrator
x 554
x 2685

TV4 (HD)

Post autor: Karol »

Maciek23 pisze:Zmiany są spowodowane pewnie zmianą systemu emisyjnego - tzw. playout'u. Poprzedni zdaje się odziedziczyli po Polsacie, a przynajmniej Polsat używał podobnego co można zauważyć właśnie przy efekcie znikania itp.
Równocześnie mógł być to sprzęt używany w czasach Naszej TV. Ja bym stawiał właśnie na tą opcję.
Awatar użytkownika
Axel
Activist
Kontakt:

TV4 (HD)

A to nie było przypadkiem tak, że Nasza TV gdy przeniosła się z dawnej siedziby do dawnego budynku Polsatu to odziedziczyła cały stary sprzęt Polsatu ?

Wracając do tematu podpisów "na żywo" i "powtórka" to podaje linki do dwóch filmików z TV4 - jeden z czasów starego logo (biała czwórka i cztery czarne kwadraciki pod spodem) i nowego. Porównajcie sobie, że napis "na żywo" jest ten sam czyli nie zmieniali go od kilku dobrych lat (a może nawet i od początku nadawania ?).

Stare logo: http://www.youtube.com/watch?v=56Qb0vtmPq8
Nowe logo: http://www.youtube.com/watch?v=fcqpYdHGrlw
Awatar użytkownika
AtoMan
VIP Expert
x 36
x 325
Kontakt:

TV4 (HD)

Post autor: AtoMan »

A więc screenshoty! (nienawidze słowa "zap", jakieś z kosmosu i guzik ma wspólnego z tym co ma niby znaczyć)

EDIT: Dalej nie widzę związku. "Screenshot" = "Zrzut ekranu", a nie zaprzeczysz, że telewizor ma ekran ;-)

Na fullscreenie to wygąda tak. Materiał jest w letterbox, pochodzi z programu Galileo.
Obrazek

A tak wygląda na "16:9", zarówno logo jak i rating mają te same wymiary, chociaż cień pod trójkątem jakby większy.
Obrazek

Generalnie jest logo aż tak przezroczyste jak wcześniej (gdzie na jasnym tle nie było go wcale widać), ani aż tak nieprzezroczyste jak pierwsza wersja; wymiary chyba tez "tak pomiędzy". Oznaczenia wiekowe wyglądają identycznie zarówno pod względem rozmiaru jak i stylu, nie licząc cienia.
dość
Awatar użytkownika
Axel
Activist
Kontakt:

TV4 (HD)

AtoMan pisze:A więc screenshoty! (nienawidze słowa "zap", jakieś z kosmosu i guzik ma wspólnego z tym co ma niby znaczyć)
Zap to słowo pochodzące od wyrażenia Zapping a zatem jest jak najbardziej poprawne. A jak nie wiesz co to jest zapping to odsyłam tutaj: http://pl.wikipedia.org/wiki/Zapping
A zatem Zap to klatka obrazu z telewizji. Screenshot to może być np. z programu komputerowego albo z jakiejś gry.
Koniec off topu.
Awatar użytkownika
arczi13_90
Użytkownik

TV4 (HD)

Post autor: arczi13_90 »

Mam pytanie. Odbieram TV4 z nadajnika naziemnego i nie wiem czy to wina tego, że jakoś nie tak mam ustawioną antenę czy to wina telewizora (ale nie może to być chyba wina tv bo na innych kanałach wszystko jest ok.) Po przestawieniu anteny (jak kazano w wakacje), obraz TV4 znacznie się poprawił, ale zauważyłem, że niedawno (może ze 2 tyg. temu) wieczorem w czasie programu np. "Happy Hour" lub "Kłamczuch" obraz z kolorowego robi się na kilka sekund czarno-biały i z powrotem staje się kolorowy. Czy wam też się tak dzieje? Czy to tylko u mnie? :)
janusz080
Obserwator

TV4 (HD)

Post autor: janusz080 »

Może to pogoda?
Awatar użytkownika
Axel
Activist
Kontakt:

TV4 (HD)

Wczoraj po filmie "Policyjna opowieść 3" na TV4 zauważyłem, że na napisach końcowych obraz jest przesuwany do małego ekraniku w lewym dolnym ekranie a w większym emitowane jest coś w zastępstwie a mianowicie jakieś urywki z serialu "Sex FM". Ładnie to wygląda ale to jest zupełnie bez sensu bo nie można w spokoju obejrzeć filmu do końca - akurat we wspomnianym filmie "Policyjna opowieść 3" z Jackie Chanem, na napisach końcowych są pokazywane jeszcze sceny jak nagrywano film i bardzo zdenerwowało mnie, że zamiast tego na pierwszym planie musiałem oglądać jakieś głupoty z serialu "Sex FM" zupełnie nie śmieszne. Jak już wymyślili takie rozwiązanie żeby emitować coś w trakcie napisów końcowych na filmie to niech puszczą coś ciekawego a nie jakiś stary serial.
Awatar użytkownika
wojt.20
Obserwator
Kontakt:

TV4 (HD)

Post autor: wojt.20 »

@Axel, ale np. Vox i pare innych niemieckich tv dawno robi takie właśnie "obrazy w obrazie" i wątpie by po jakimś serialu, czy filmie ludzi interesowały napisy końcowe. Dobre posunięcie Czwórki z tym wykonaniem zapowiedzi.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Główne anteny Polsatu”