Polsat (HD)

Dział poświęcony ogólnopolskim kanałom Grupy Polsat.
Awatar użytkownika
glyzewski
Obserwator

Polsat (HD)

• zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: glyzewski »

Wiecie może ile meczy pokażą na "otwartym" Polsacie. Czy będą to tylko mecze Polaków, czy inne też? Mam nadzieję, że pokarzą jeszcze te najważniejsze, bo niestety nie mam Polsatu Sport.
Evil
Junior
x 2

Polsat (HD)

Post autor: Evil »

glyzewski pisze:Wiecie może ile meczy pokażą na "otwartym" Polsacie. Czy będą to tylko mecze Polaków, czy inne też ?
Mecze Polaków, mecz otwarcia i finał. Nie wiem, czy półfinały też. To już zależy od Polsatu.
Awatar użytkownika
Zonk
Użytkownik

Polsat (HD)

Post autor: Zonk »

Karol ma w pełni rację. Sama telewizja Polsat (a nie grupa) wyjdzie na minus, ale za to CP to już coś innego. U mnie w mieście od kilku dni zaczyna się ciąg na dekodery słoneczne. Po prostu zaczyna działać PR Polsatu (wszystkie mecze na żywo tylko w Polsacie Sport Extra i Polsacie Sport HD). Nie zdziwię się jak liczba abonentów platformy Solorza wzrośnie po Euro 2008 o 200-300 tys nowych gniazdek.
No i jeszcze debiut na giełdzie - co jak co, ale nic tak nie wywinduje na czerwcowy debiut cen akcji jak słupki sprzedaży dekoderów.
A jak jeszcze Polacy coś pokażą i nie zakończą po 3 meczach, to ceny reklam drastycznie wzrosną.
I tak dalej.....

Najwięcej straci TVP (prestiż i zaufanie wielu osobników z tzw. "betonu" widowni telewizji publicznej) jak i konkurenci Polsatu, bo co jak co, ale ktoś kto w maju czy czerwcu będzie chciał nabyć dekoder może właśnie TYM argumentem przechylić szalę na CP (konkurencja ma o tyle podłą pozycje, iż Polsat otwarty nie jest dostępny w ogóle w pakietach). Nie ukrywajmy - główny target platform cyfrowych - widzowie miast do 50 tys mieszkańców będą najpierw patrzeć na cenę, a potem na to co za nią jest, a Euro 2008 to jednak jest jakiś argument.
Awatar użytkownika
embi
Junior
x 1
Kontakt:

Polsat (HD)

Post autor: embi »

Niby czemu nie ma wyjść na plus skoro Polsat Sport transmitował MŚ 2002 o 2006 i czerpał z tego ogromne zyski.
Polsat-Włącz Emocje!
Awatar użytkownika
RaPi
VIP Expert
x 2
Kontakt:

Polsat (HD)

Post autor: RaPi »

Wg mnie nie ma co wariować. Pamiętam jak było z MŚ. Wszystkie mecze miały być tylko w PSE. A wyszło tak że chyba tylko ze dwa lub trzy mecze z całych mistrzostw byłe tylko i wyłącznie na tym kanale reszta albo w Polsacie albo w TVP. Niestety już po fakcie stwierdziłem że dodatkowy zakup pakietu sport nie był opłacalny. Podobnie będzie i tym razem, ludzie rzucą się na dekodery, kanał powędruję do kablówek itd. A gdy przyjdą mistrzostwa duża liczba meczy pójdzie do Polsatu bo dzięki temu będą mogli niezłą kasę z reklam wyciągnąć, będzie już można tylko zyskać.
krzemien
Użytkownik

Polsat (HD)

Post autor: krzemien »

Piotrek G. pisze:A o co chodzi w tym teleturnieju '1 vs. 100'?
Jest jeden zawodnik, któremu prowadzący zadaje pytania. Na te same pytania równolegle odpowiada złożona ze 100 osób publiczność. Jeśli zawodnik odpowie dobrze to ci z publiczności, którzy odpowiedzieli źle odpadają, a uczestnik otrzymuje pieniądze. Jak wyeliminuje wszystkich wygrywa 1,000,000 PLN (tak mniemam :D)
Awatar użytkownika
Alfernando
Poster
x 1
Kontakt:

Polsat (HD)

Post autor: Alfernando »

Na pewno wszystkie mecze pokaże Polsat Sport Extra, a wybrane (minimum 19) także Telewizja Polsat. W ramach licencji Polsat musi retransmitować wszystkie mecze polskiej reprezentacji oraz mecze otwarcia i finałowe w ogólnodostępnym kanale telewizyjnym. Chciano sprzedać prawa Telewizji Polskiej - na razie jednak to się nie udało.
To pochodzi z media2.pl

Ja od siebie dorzucę jeszcze fragment tekstu z PS:
(...) Na cały czerwiec Polsat zapowiada ośmiogodzinne bloki transmisji ME. W planach nie ma tylko pokazywania meczów, lecz rówież wywiady z piłkarzami i trenerami, reportaże, publicystykę i relacje ze wszystkich konferencji prasowych organizowanych przez polską ekpię. W gronie polsatowskich ekspertów pojawią się m.in Zbigniew Boniek, Tomasz Hajto, Wojciech Kowalczyk, Marek Koźmiński, Czesław Michniewicz i Maciej Skorża. 8 czerwca szefowie stacji staną przed dramtycznym dylematem: wieczorem będą musieli transmitować na otwartej antenie mecz Polska - Niemcy, ale w tym samym czasie będzie trwał wyścig Formuły 1 o Grand Prix Kanady z udziałem Roberta Kubicy, który na mocy podpisanego kontraktu - też powinien zostać pokazany w głównym Polsacie.

Ciekawe więc jak rozwiążą ten problem. Ja sobie jednak nie wyobrażam, żeby pokazali F1 a nie mecz. Napewno pokażą spotkanie Polska-Niemcy, a co do F1 do wydaję mi się ze najlepszym rozwiązaniem byłoby retransmisja tego wydarzenia po meczu bądź w przypadku braku transmisji z Euro w otwartym Polsacie 9 czerwca.
Evil
Junior
x 2

Polsat (HD)

Alfernando pisze:8 czerwca szefowie stacji staną przed dramtycznym dylematem: wieczorem będą musieli transmitować na otwartej antenie mecz Polska - Niemcy, ale w tym samym czasie będzie trwał wyścig Formuły 1 o Grand Prix Kanady z udziałem Roberta Kubicy, który na mocy podpisanego kontraktu - też powinien zostać pokazany w głównym Polsacie. [/i]

Ciekawe więc jak rozwiążą ten problem. Ja sobie jednak nie wyobrażam, żeby pokazali F1 a nie mecz. Napewno pokażą spotkanie Polska-Niemcy, a co do F1 do wydaję mi się ze najlepszym rozwiązaniem byłoby retransmisja tego wydarzenia po meczu bądź w przypadku braku transmisji z Euro w otwartym Polsacie 9 czerwca.
A musi być w Polsacie? Nie może być F1 w np. TV 4 albo Polsat 2? Są ogólnodostępne. Polsat jak najszybciej powinien tą sprawę wyjaśnić.
Awatar użytkownika
Alfernando
Poster
x 1
Kontakt:

Polsat (HD)

Post autor: Alfernando »

Pisze wyrażnie, że powinien zostać, a to znaczy, że musi być pokazany w otwartym Polsacie.
Awatar użytkownika
809.8136
Użytkownik
x 1
Kontakt:

Polsat (HD)

Post autor: 809.8136 »

Może się zdarzyć tak jak z meczami na Canal Plus Sport - będzie transmitowana F1, która co chwila będzie przerywana relacją z meczu. Tylko, że to wcale nie jest dobre rozwiązanie...
Obrazek

najczęściej: 306, 504, 505, 709, 809

często: 4, 19, 33, 36, 108, 148, 165, 177, 186, 189, 401, 503, 700, 706, 707, 715, 727

210, 1110, 2052, 2357, 8110, 8136
Awatar użytkownika
Zonk
Użytkownik

Polsat (HD)

Wyścig o Wielką Nagrodę Kanady zaczyna się o godz. 19 naszego czasu, a mecz Polska-Niemcy o 20:45 - to powoduje, iż jeśli wyścig nie będzie miał jakiś dramatycznych sytuacji (neutralizacje, złe warunki pogodowe przez co tempo wyścigu spada) to będzie ta rezerwa 10 minut (wyścig trwa około 1,5 godz) i problemu nie będzie.

PS: FOM pod sankcją wysokiej grzywny zakazuje zmiany ustaleń w umowie o transmisję (temu w 2006 Polsat nie mógł transmitować F1 - umowa z TV4 mówiła jasno - tylko na antenie Czwóreczki wyścigi), więc Polsat miałby olbrzymi problem, gdyby wyścig potrwał dłużej. A wyscig musi być pokazany na żywo.
UEFA nakazuje tylko transmisję meczu, ale nie koniecznie na zywo. Choć z drugiej strony - oglądalność takiego widowiska byłaby ogromna.. Cholera nie chce nigdy zasiąść na miejscu Kmity i Solorza.....
Daredevil
Użytkownik

Polsat (HD)

Post autor: Daredevil »

[quote=""Zonk""]Wyścig o Wielką Nagrodę Kanady zaczyna się o godz. 19 naszego czasu, a mecz Polska-Niemcy o 20:45 - to powoduje, iż jeśli wyścig nie będzie miał jakiś dramatycznych sytuacji (neutralizacje, złe warunki pogodowe przez co tempo wyścigu spada) to będzie ta rezerwa 10 minut (wyścig trwa około 1,5 godz) i problemu nie będzie.[/quote]
W zeszłym sezonie GP Kanady trwało... 1:44:11.292. Czyli na styk.

Czy Polsat ma obowiązek pokazać dekorację zwycięzców?
Awatar użytkownika
Zonk
Użytkownik

Polsat (HD)

Daredevil, nie. Tylko wyścig od startu do mety.

Od tego weekendu w Polsacie Sport Extra zwiększa się dawka ścigania - GP2 (oficjalna podseria F1) przenosi się z Eurosportu i Eurosportu 2 do koanału premium Solorza.

Wyścig Długi (około 180 km dystansu + obowiązkowy pit stop): 16:00 w tą sobotę
Wyścig Krótki (tylko 150 km dystansu bez pit stopu): 10:00 w niedzielę
Evil
Junior
x 2

Polsat (HD)

W maju na antenie Polsatu będzie program "Dziecięca Eskorta McDonald's", który prowadzić będzie... Artur Boruc.
Wiecej tutaj:

Kod: Zaznacz cały

http://www.wirtualnemedia.pl/article/2311510_Artur_Boruc_gwiazda_nowego_show_Polsatu.htm
Awatar użytkownika
zuber147
Użytkownik
Kontakt:

Polsat (HD)

Post autor: zuber147 »

Snolowi podziękowania za zamieszczone w wypowiedzi linki-fantastyczne strony-dzięki i pozdro.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Główne anteny Polsatu”