Polsat

Dział poświęcony ogólnopolskim kanałom Grupy Polsat.
Awatar użytkownika
Mocny FULL
Activist
Posty: 2631
Rejestracja: 27 lip 2010, 19:19
Lokalizacja: Essen [Deutschland]
x 10

Polsat (HD)

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Mocny FULL »

Może tak już robiono wcześniej, ale ja dzisiaj zauważyłem, że po bloku reklamowym i zapowiedziach jeszcze raz puszczają sponsora serialu "Linia życia", takie samo zdarzenie miało miejsce dzisiaj w "Prosto w serce".
Srały muchy, będzie wiosna. Będzie trawka lepiej rosła - wł.

INNA
Awatar użytkownika
matik
VIP Mod
Posty: 8576
Rejestracja: 27 sie 2010, 18:41
Lokalizacja: Warszawa
x 170
x 870

Polsat (HD)

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: matik »

Może dlatego, że nieformalnie dzielą swoje programy na części po to by w trakcie reklam pokazać zapowiedzi np. co będzie wieczorem, gdyż od dziś zakazane jest emitowanie zapowiedzi w trakcie audycji i zapowiedzi mogą być tylko przed i po programie i tylko 2 min na godzinę
TVN np. po zapowiedziach emituje plansze "produkcja tvn 2011" by ominąć przepis i nadać zapowiedzi po których znów nadają sponsorów programu, który został przerwany zapowiedziami
Awatar użytkownika
Mocny FULL
Activist
Posty: 2631
Rejestracja: 27 lip 2010, 19:19
Lokalizacja: Essen [Deutschland]
x 10

Polsat (HD)

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Mocny FULL »

Mogę tylko dodać, że Polsat będzie miał "przegibane", bo puszczali zapowiedzi w czasie napisów końcowych prawie po każdych filmach i serialach.

Jeszcze jedno pytanko, jak to będzie w czasie napisów końcowych seriali, które są emitowane przed "Wydarzeniami", ponieważ codziennie puszczają zapowiedzi "Dziś w Wydarzeniach"
Srały muchy, będzie wiosna. Będzie trawka lepiej rosła - wł.

INNA
Awatar użytkownika
krystian1394
Użytkownik
Posty: 69
Rejestracja: 28 lut 2008, 10:05

Polsat (HD)

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: krystian1394 »

Właśnie dzisiaj gdy przerwano "Trudne sprawy" reklamami po bloku nagle pojawił się sponsor .Podobnie jest w Czechach,co zawsze mnie dziwiło,bo w Polsce dotąd tego nie było. Dodatkowo na w oprawie graficznej zamiast "POLECAMY " było "TYLKO W POLSACIE"
Awatar użytkownika
Trzeciak
VIP Mod
Posty: 49669
Rejestracja: 23 kwie 2008, 19:38
x 5349
x 3240

Polsat (HD)

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Trzeciak »

Z tymi blokami sposorskimi, to wygląda naprawdę zabawnie. Reklamy sposorują reklamy. A na TVN-ie i TVN7, to już szczególnie. Na tym drugim jest jingiel "TVN7 informuje" (wcześniej było "TVN7 poleca"), a na koniec "produkcja TVN7 - 2011". Chyba najbardziej łagodnie nowe przepisy wpłynęły na TVP, który usunął promocję podczas programów i spoty z SMS-ami. Na TVP2 wyemitowano "Dziś w Tomasz Lis na żywo" będącą zapowiedzia programu, ale ta chyba jest emitowana od tygodnia lub nawet dwóch.
A Brzózka w TVP1 trochę "pojechał" po ustawie, mówiąc, że zgodnie z nia nie może promować kolejnych programów.

A zamieszania naprawdę można było uniknąć chociażby poinformowania stacji telewizyjnych o zmianie ustawy, i przesunięcię jej wejścia w życie np. o 3 miesiące. Wtedy nie mielibyśmy tak "śmiesznych" i "dziwnych" sytuacji jak dziś.

Z resztą nie do końca rozumiem po co ta nowelizacja ustawy. Tymbardziej, że widzowie bardziej narzekali na długie reklamy i spoty SMS-owe. A jeśli chodzi o autopromocję, to były skargi przede wszystkim na TVP, ale to z powodu niedoróbstwa technicznego w tej stacji.
Poza tym, to stacje chyba decydują o tym (pod warunkiem, że to nie szkodzi nikomu), co chcą emitować, a co nie, a nie ustawa i KRRiTV. A jak już, to powinno się tyczyć tylko mediów publicznych, ale to już na inny temat.
Pozdrawiam, Trzeciak
Awatar użytkownika
SzymonNP
VIP Expert
Posty: 2686
Rejestracja: 27 sty 2010, 14:15
Lokalizacja: Poznań
x 611
x 130
Kontakt:

Polsat (HD)

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: SzymonNP »

Na początku pomyślałem, że to "Tylko w Polsacie", nowe belki "za chwilę" i "następnie" oraz te reklamy po reklamach są przygotowaniem do nowej oprawy graficznej, a zapomniałem o tej nowej ustawie. Co do tych zapowiedzi w trakcie napisów sądzę, że się nie przyczepią.
Najnowszy wpis - wejdź
27/01/10-18/07/18 Szytr Wielki | Od 18/07/18 SzymonNP
Pozdrawiam, Szymon.
Awatar użytkownika
jekyll
Junior
Posty: 1008
Rejestracja: 25 wrz 2010, 15:12
x 1

Polsat (HD)

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: jekyll »

Ja nie rozumiem tej nowej ustawy. Czy to w niej jest napisane, że ma być napis "Tylko w..." ? Może ktoś mi to wyjaśnić :)?
Awatar użytkownika
embi
Junior
Posty: 1006
Rejestracja: 07 paź 2007, 19:13
Lokalizacja: kuj.-pom.
x 1
Kontakt:

Polsat (HD)

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: embi »

Mocny FULL pisze:Może tak już robiono wcześniej, ale ja dzisiaj zauważyłem, że po bloku reklamowym i zapowiedziach jeszcze raz puszczają sponsora serialu "Linia życia", takie samo zdarzenie miało miejsce dzisiaj w "Prosto w serce".
To samo było na TVNie po przerwie podczas "Na wspólnej". Sorry za offtop.
Polsat-Włącz Emocje!
Awatar użytkownika
SzymonNP
VIP Expert
Posty: 2686
Rejestracja: 27 sty 2010, 14:15
Lokalizacja: Poznań
x 611
x 130
Kontakt:

Polsat (HD)

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: SzymonNP »

No jest to największa rewolucja w tym roku sądzę jeśli chodzi o reklamy, rok temu rewolucją było nadanie przez Polsat dolnego pasku "REKLAMA" 25 grudnia podczas "Kevina" co według mnie dzięki tej ustawie mogłoby być częściej używane w tej stacji.
Najnowszy wpis - wejdź
27/01/10-18/07/18 Szytr Wielki | Od 18/07/18 SzymonNP
Pozdrawiam, Szymon.
Awatar użytkownika
Direct
VIP Expert
Posty: 9316
Rejestracja: 10 maja 2009, 18:09
Lokalizacja: Śląsk
x 154
x 425

Polsat (HD)

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Direct »

Ja to nie rozumiem ludzi w KRRiT, którzy nie widzą, że wprowadzają przepisy, które stacje i tak obchodzą, a w efekcie na jedno wychodzi, bo zapowiedzi, jak były tak są.
2009-2021
Awatar użytkownika
Dijon
VIP Expert
Posty: 6518
Rejestracja: 28 gru 2009, 21:48
x 131
x 58

Polsat (HD)

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Dijon »

Jeśli jedziemy offtopem, to na TVN sprawa wygląda dziwnie. Przykład: w trakcie SMS: po zapowiedziach propozycji stacji emitowany jest ident "produkcja TVN" z dźwiękiem wziętym z jingla reklamowego, a po nim emitowane spoty sponsorów SMS.
Też uważam, że ta nowa wersja ustawy godzi przede wszystkim w nadawców prywatnych, którzy w przeciwieństwie do TVP nie są tak zacofani technicznie i potrafią schludnie emitować zapowiedzi swoich programów.
Awatar użytkownika
waldus_5
Junior
Posty: 1353
Rejestracja: 25 sty 2009, 16:12
x 1
x 25

Polsat (HD)

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: waldus_5 »

Ustawę przepchnęli politycy, KRRiT ma ją wykonać, na co nie jest w ogóle gotowa, nie ma instrumentów prawnych. Przepisy są odpowiedzą na wymagania UE. Co do zmian, to uważam je za głupie bo, co się stanie jakby spółka Polsat Reklama, wykupił reklamę w stacji Polsat, polegającą na zapowiedzeniu pewnego programu w tej stacji? Zapewne nic. Zmiany spowodowały, (chyba, bo nie sprawdzałem) jedną rzecz, mianowicie w czasie trwania programu nie pojawi się żadna belka z zapowiedziami zasłaniająca obraz.
▲waldus_5
Awatar użytkownika
Peter Parker
VIP Expert
Posty: 1235
Rejestracja: 21 wrz 2007, 22:38
Lokalizacja: 076
x 21
x 33

Polsat (HD)

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Peter Parker »

A czy ta ustawa zmienia coś w kwestii bannera reklamowego, jakiego Polsat nieraz używa (np. podczas Kevina czy MBTM)?
Awatar użytkownika
Dijon
VIP Expert
Posty: 6518
Rejestracja: 28 gru 2009, 21:48
x 131
x 58

Polsat (HD)

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Dijon »

W Polsacie HD takie belki nie są w ogóle emitowane. Jest tylko pokazywana belka po reklamach, informująca nazwie trwającego programu.

Czyli już nie zobaczymy na ekranie czegoś takiego? Szkoda...

ObrazekObrazekObrazekObrazek


Ja osobiście do nich nic nie mam - a nawet wręcz przeciwnie. Bo to pokazuje, że stacja może się dobrze promować a zarazem też informuje widza, co dalej w programie. Dzięki temu widz wie, czy warto zostać z danym kanałem dalej, czy nie - jak o tym wspomniał SNOL tutaj.
Awatar użytkownika
waldus_5
Junior
Posty: 1353
Rejestracja: 25 sty 2009, 16:12
x 1
x 25

Polsat (HD)

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: waldus_5 »

Ja uważam brak tych elementów za zaletę, mam cyfrową tv, wcisnę guzik jak ja chcę (nie ktoś w Polsacie) i zobaczę co będzie zaraz, absolutnie muszę przyznać że Polsat miał dyskretne rozwiązanie, które ogólnie nie przeszkadzało (raczej), dla porównania tvn walił belkę po środku ekranu która niejednokrotnie przekrywała mi aktora co było ewidentnie wkur... było brzydkie z ich strony. Więc trochę szkoda, trochę nie, osobą które nie mają telewizji cyfrowej polecam telegazetę, strona 300 program tv (na każdym kanale).
▲waldus_5
ODPOWIEDZ

Wróć do „Główne anteny Polsatu”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości