Polsat Games

Pozostałe stacje nadawane przez Polsat i pod jego szyldem.
Awatar użytkownika
AtoMan
VIP Expert

Polsat Games

Postautor: AtoMan » 16 paź 2018, 21:05

Tomek pisze:Dziwnym trafem także wiele dubbingowanych serii (Naruto, Doreamon i wiele innych) nie wytrzymało na rynku.

Tutaj winne są wyłącznie decyzje centrali gdzieś w UK. Doraemona zamordowało m.in. zapowiadanie emisji 15 odcinków w jednym miesiącu i 15 w następnym, w praktyce w jednym wyemitowano 10, w następnym 0 :P "Naruto" zdjęto z kilku powodów, żaden nie był związany z niską oglądalnością, w przeciwieństwie do emisji na AXNach. Już zresztą kiedyś dość dogłębnie analizowałem temat i nie chcę do tego wracać, dla mnie wiążąca jest relacja rozmowy z przedstawicielem stacji na temat emisji SM z lektorem zamiast dubbingu, gdzie padł cytat "być może popełniliśmy błąd" ;)

Jak do tej pory nie mieliśmy możliwości porównania dwóch wersji na równych warunkach - teraz będziemy je mieć, choć oczywiście nie dostaniemy do ręki twardych danych. Faktem jest, że własne lektorki obecnie leżą i kwiczą na poziomie technicznym - odtwarzane na głośnikach sprawiają, że słyszymy lektora i "siakieś mydło" w tle. Ja się do tego zmuszać nie zamierzam i widzę po komentarzach w sieci, że całkiem spora grupa podziela moje zdanie.
Dopóki nie podłączyli mi neostrady nie wiedziałem, że ktokolwiek popiera PiS - Józef Piłsudski na swoim blogu
Awatar użytkownika
marek13
Użytkownik

Polsat Games

Postautor: marek13 » 16 paź 2018, 21:16

Tomek pisze:Dziwnym trafem także wiele dubbingowanych serii (Naruto, Doreamon i wiele innych) nie wytrzymało na rynku.

wait, ten Naruto, na którego był niemal istny szał wśród gimbazy w czasach, gdy leciał na Jetix, ten Naruto, dzięki któremu kupa dzisiejszych mangozj... eee, fanów anime w ogóle zainteresowała sie japońską animacją, ten Naruto, o którego emisję Disney XD dostawał prośby jeszcze przez parę lat po rebrandingu Jetiksa?
czy to jakiś inny Naruto?
Awatar użytkownika
Tomek
VIP Mod
Kontaktowanie:

Polsat Games

Postautor: Tomek » 16 paź 2018, 21:40

Ten Naruto, który zakończył swoją przedwczesną karierę w TV pomimo szału wokół niego (m.in. świetne wyniki sprzedaży mangi u JPF). Nigdy nie doczekaliśmy się nawet serii Shippuden. Oceniamy tu wartość legalną produktu, bo w polskich internecie jak wiadomo anime jest popularne... na stronach z nielegalnym streamingiem, gdzie jest oryginalna fonia i polskie napisy.

Poza tym moje wypowiedzi nie były poważne, raczej pewną parodią argumentacji AtoMana, która wyciąga jeden fakt z danej historii emisji jednego anime pod swoją tezę. Nie, nie twierdzę, że dubbing jest winą wszystkiego złego, co spotkało anime w tym kraju :P. Tu decyduje wiele czynników. Także Polsat Games nie będzie dobrym przykładem oceniania wielkości dubbingu nad lektorem i odwrotnie, bo każda z emitowanych serii ma inną popularność początkową i jakość.

Osobiście jest mi to obojętne - "I'm Anime Purist", jakby powiedzialiby Amerykanie. Oglądam anime z oryginalną fonią i (angielskimi) napisami. Skoro Polsat Games nie daje mi takiego wyboru jak polskie suby to moją ostatnią deską ratunku jest lektor, a jak tego zabraknie na rzecz dubbingu to rzucę oglądanie tego kanału (chociaż brak anime w VOD-zie już teraz mnie zachęca do powzięcia takich środków :D). Zawsze pozostaje Crunchyroll, Netflix czy Amazon Prime Video + jeszcze torrenty.
HENSHIN!
Awatar użytkownika
Tomek
VIP Mod
Kontaktowanie:

Polsat Games

Postautor: Tomek » 17 paź 2018, 18:25

Godziny emisji powtórkowych maratonów pierwszych 5 odcinków wszystkich anime emitowanych na Polsat Games, zaczynając od jutra. Zrobiłem dla siebie, ale może komuś przyda się mój "Amerykański Sen" ;)
My Hero Academia Polsat Games.jpg
Dragon Ball Super
Czwartek 17:00 - 19:30

My Hero Academia
Czwartek 19:30 - 22:00

One Piece
Piątek 17:00 - 19:30

Monster Hunter Stories
Piątek 19:30 - 22:00

Assassination Classroom
Sobota 22:30 - 1:00

Bleach (odc. 168-172)
Niedziela 22:30 - 1:00

I jeszcze jedna taka ciekawostka dla abonamentów Ipli - dopiero teraz zauważyłem, że serwis posiada możliwość przewijania emisji stacji do 4 godzin w tył, co trochę ułatwia dostosowania planów codziennych odbiorcy do harmonogramu stacji ;)

Z drugiej ponarzekam trochę na jeden fakt - nie wiem, czy to wina przesyłu satelitarnego czy samego serwisu, ale czasem momentami widać pikselozę na ekranie. Oczekiwałbym trochę lepszej jakości po transmisji internetowej niezależnej od tego, co dzieje się na jakimś Hotbirdzie - Ipla może to nawet nazwać jako dodatkowy kanał FULL HD dla reklamy. Przyznam, że jak siedzi się metr-dwa od ekranu tego nie widać, ale niektóre osoby jak ja trzymają swoją brzydką gębę pół metra od PC i chcą sobie to puścić w tle podczas pisania na kompie - na drugim lub trzecim stojącym obok monitorze ;).

Oczekując na odcinek My Hero Academia (Polsat Games znowu spóźnił się z emisją Dragon Ball Super przez turniej LOL-a) obejrzałem kawałek kolejnego epizodu DBS. Moja podejście do poszczególnych głosów:

Dobre:
Beerus (brawa dla Jakuba Szydłowskiego; swoją drogą dochodzę do wniosku, że świetny - pomijając kwestie budżetowe - byłby też w tej roli Jerzy Stuhr :lol:)
Whis (fajnie uzupełnia się z głosem Beerusa)

W miarę "ok":
Satan
Buu
Wschodni Kaiōshin
Videl
Mistrz Roshi
C18
Narrator
Chi Chi

Złe:
Bulma
Son Gohan
Son Goten
Kuririn

Tragedia:
Son Goku
Vegeta

To nawet nie jest wina tych ostatnich dwóch aktorów tylko kompletnie złego doboru głosów. Zresztą tak czy owak oryginalne głosy będą zawsze lepsze (zbyt wielki kanion doświadczenia między japońskim seiyuu, a polskich voice actingiem w TV), nawet pewnie z lektorem. Dopóki Polsat Games dubbinguje tylko te serie, które nie chce mi się oglądać drugi raz to mogę przymknąć na to oko ;).
HENSHIN!
Awatar użytkownika
Tomek
VIP Mod
Kontaktowanie:

Polsat Games

Postautor: Tomek » 20 paź 2018, 11:50

Pierwszy odcinek programu o starych grach - "Deja vu" wyszedł jak dla mnie tak sobie.

Prowadzący obrali sobie za cel omówienie 5-6 komputerów na których grało się w latach 90 (m.in. Spectrum, Atari, Amiga, Commodore, PC) w ciągu około 20 minut. Prezentacja każdego z tych urządzeń składała się z dwóch części:

1. Materiału, który opowiadał o historii danej maszyny. Były to same ogólniki, ale powiedzmy, że można było się czegoś nowego z tego dowiedzieć.
Deja Vu Polsat Games 3.jpg
Zastrzeżenia mam jednak do samej formy. Za materiał posłużyły nagrania z... youtube, co było bardzo leniwe ze strony twórców programu. O ile rozumiem, że starych reklam raczej sami sobie nie wyczarują, to już gameplaye z gier mogli nagrać we własnym zakresie, skoro mieli większość z prezentowanych maszyn. Przykro mi, ale przez takie podejście prezenterzy wyszli na pozerów :P. Wolałbym osoby, które nadal potrafią żyć tymi starymi czasami niż kogoś, kto tylko pamięta tą epokę (niech wezmą przykład z takiego dużo młodszego ARHN, który nie rzuca od tak ciekawostkami, tylko zakupi sprzęt i do niego usiądzie, przetestuje). Do tego nie podoba mi się, jak w małym okienku te nagrania są pokazywane w stosunku do wielkiego obramowania wokół. Podczas oglądania poczułem się, jakbym oglądał jakiś program w stylu "30 najbardziej..." z VH1 czy TVN Style.
Deja Vu Polsat Games 2.jpg
Na plus za to 8-bitowa muzyczka w tle.

2. Drugą część prezentacji danego komputera stanowiła pogadanka między prowadzącymi o swoich komputerowych dzieciństwach i wyszło to jeszcze gorzej. Czuć, że goście jadą ze scenariusza, rozmowa jest prowadzona szybko (nie ma chwili oddechu dla widza) i postanowiono w nich zawrzeć najbardziej wyświechtane historyjki z retro czasów jak np. wypowiedź Carmacka o tym, że Doom nigdy nie powstanie na Amigę, czy fakt nocnych emisji gier komputerowych w radiu harcerskim za komuny - w formie dźwięku do nagrania. Wiem, że prowadzący znają te historie z młodości, ale były one ewidentnie wciskane na siłę w rozmowę w tym konkretnym odcinku "aby widz więcej usłyszał". Osobiście nienawidzę prowadzenia dyskusji w TV w stylu "a wiesz, że", bo ewidentnie pokazuje jak program jest wypunktowany. Nie jestem także przekonany, czy osoby nie mający kompletnie zielonego pojęcia o tych faktach załapią o co chodziło (ciekawostka o ID Software - bo chyba nie wymienili samego Carmacka - było wypowiedziana w sposób ironiczny).
Deja Vu Polsat Games.jpg
Mamy 2018 rok, dzisiaj nie wystarczy rzucić na youtube kilkoma wspominkami na szybko, aby rozłożyć widzów na kolana. Takie filmiki miały popularność kilka lat temu, dzisiaj dla fanów retro już bardziej liczy się profesjonalne podejście do tematu, a tutaj nawet żaden z tych prowadzących ani razu nie siada przed telewizorem czy monitorem, żeby uruchomić grę czy w tym wypadku - komputer, tylko stoi przed stołem jak w profesjonalnym programie popularno-naukowym - tylko, że tego typu audycje są zwykle pozbawione bardziej lub mniej osobistych podróży sentymentalnych, a technicznego przedstawiania urządzenia.

Dla mnie twórcy mieli pomysł "zróbmy program o starych grach", a gdy przyszło co do czego to nie mieli na niego ciekawego konceptu. Nostalgicznych uniesień to ja mogę sobie poszukać na youtube często w duże lepszej formie i w bardziej swojskim klimacie (jakiś siedzący przed kompem lub tapczanie) niż zimne studio. Wolałbym jakiś techniczny program z którego - dajmy na to - dowiem się jak podłączyć swojego Commodore 64 do współczesnego internetu i na przykład - ile będzie to kosztowało ;).

Trochę wstyd, że powstała telewizja, która niejako rywalizuje z internetem, a produkuje tak nijaki program :rolleyes:.
HENSHIN!
Awatar użytkownika
tefałen
Obserwator
Kontaktowanie:

Polsat Games

Postautor: tefałen » 20 paź 2018, 15:44

Oj tam, to lekka przesada. Hyper w 2001 też pewnie nie miał dużo fanów, każdy kanał co dopiero zaczyna swoją przygodę się rozkręca i nie będzie na poziomie Hypera ze złotych lat czyli lat 2005-2010.
Wydawało się że Rodzina Zastępcza będzie nieśmiertelna, niestety nie była...
I tak zapewne się stanie z paradokumentami TVN. :lol:

Sąd rodzinny i Anna Maria wracać do TVN!
Awatar użytkownika
Tomek
VIP Mod
Kontaktowanie:

Polsat Games

Postautor: Tomek » 20 paź 2018, 16:35

Dlatego napisałem, że pierwszy odcinek był "taki sobie" :P Najpierw ogólnikowe informacje o sprzęcie, a potem subiektywna, zaplanowana scenariuszowo paplanina nostalgiczna "na szybko", bo zaraz trzeba zaprezentować kolejną maszynę. No i korzystanie z jakiś materiałów na youtube innych twórców, które samemu można było spokojnie nagrać.

A Hypera nigdy nie miałem, pamiętam za to program Escape z Polonii 1 i tam potrafiono zarejestrować gameplay pomimo mniejszych możliwości technicznych - na taśmę kasetową. Sam prowadzący Deja vu pisał o tym w Gamblerze (podejrzewam, że Hyper też potrafił nagrać jakieś fragmenty rozgrywki z gier do swoich audycji).

Pamiętam też program Joystick i ludzi siedzących za monitorami. Tutaj mamy dwóch gości stojących nad stołem i gadających jakieś swoje wspomnienia na sucho, a w filmikach wprowadzających do sprzętu widzimy filmiki z netu, bo "po co? weźmiemy gotowce z netu". Chyba normalne, że wymagam od płatnej TV czegoś więcej.
HENSHIN!
Awatar użytkownika
Tomek
VIP Mod
Kontaktowanie:

Polsat Games

Postautor: Tomek » 21 paź 2018, 19:24

Wygląda na to, że Polsat kupił tylko jeden sezon Boku no Hero Academia - środa, 31 listopada:
https://www.teleman.pl/program-tv/stacj ... 2018-10-31
My Hero Academia 1 sezon.jpg
My Hero Academia 1 sezon.jpg (12.24 KiB) Przejrzano 604 razy

Od następnego dnia powtórka od początku. Smutna sprawa - jak tak dalej to Polsat Games nie zdąrzy wyemitować wszystkich 9 tysięcy zakupionych odcinków anime przed wygaśnięciem licencji ;).

Ciekawe, jak będzie z innymi anime. Czyżby w stacji miał panować format emisji kreskówek jak w Cartoon Network i Fox Kids - 25 odcinków Dragon Ball Super, One Piece, Monster Hunter Stories: Ride On i Bleach, a potem przez jakiś czas powtórki?
HENSHIN!
Jantar
VIP Expert
Kontaktowanie:

Polsat Games

Postautor: Jantar » 21 paź 2018, 19:31

Może na razie mają taki system ze względu na kwestie zasięgu? Jak stacja będzie dostępna prawie we wszystkich kablówkach to wtedy ruszy normalna emisja?
Awatar użytkownika
Tomek
VIP Mod
Kontaktowanie:

Polsat Games

Postautor: Tomek » 21 paź 2018, 21:27

Raczej wydaje mi się, że tak pozostaje. Nie posądzałbym zwykłego polsatowskiego kanału kodowanego o większe wydatki biorąc pod uwagę, ile już teraz produkują własnego, nowego programu na tydzień. I tak wygląda to lepiej niż na większości innych kanałów słoneczka (zresztą są lepsze powody do ukrzyżowania Polsatu - VOD i brak obiecanej oryginalnej ścieżki dźwiękowej, podobno także na satelicie ;)).

Zresztą nie muszą się śpieszyć aż tak bardzo, bo My Hero Academia ma teraz łącznie 63 odcinki (+ film kinowy) i kolejny sezon wystartuje najwcześniej na wiosnę. Mimo wszystko czuję malutki zawód, bo liczyłem, że skoro jest te 13 epizodów, to przynajmniej wyemitują te 38 odcinki - zwłaszcza, że pierwszy sezon to taki wstęp, a danie główne zaczyna się od drugiego ;).
HENSHIN!
Awatar użytkownika
AtoMan
VIP Expert

Polsat Games

Postautor: AtoMan » 21 paź 2018, 22:16

Bardzo dobrze, że MHA nie kupili całego od razu - może jeszcze zdążymy ich przekonać do normalnego tłumaczenia, które będzie dało się oglądać ;) Reszta chyba w większych paczkach, a DBS na 99% poleci od razu całe.

Za to 3 listopada pokażą premierowo pierwszą kinówkę OP. Nie wiem, jaki tam jest "podział", ale chyba też kupili wiekszą paczkę.
Dopóki nie podłączyli mi neostrady nie wiedziałem, że ktokolwiek popiera PiS - Józef Piłsudski na swoim blogu
Awatar użytkownika
Trzeciak
VIP Mod

Polsat Games

Postautor: Trzeciak » 22 paź 2018, 22:49

Jak zauważył @Michaal na forum TVPolsat.info Kuba Klawiter zarzuca stacji plagiat jego programu:
Pozdrawiam, Trzeciak
Awatar użytkownika
Tomek
VIP Mod
Kontaktowanie:

Polsat Games

Postautor: Tomek » 22 paź 2018, 23:41

No niezwykle oryginalna ta jego formuła programu (wymyśliłbym w dwie minuty), nie mówiąc o sposobie argumentacji, która w sumie ograniczyła się do nazwania konkurencji "gwnem" ;).

Dużo dowiedziałem się o plagiacie. Wygląda to na zwykłego atencjuszowego youtubera z clickbaitowym tytułem.
HENSHIN!
Awatar użytkownika
Tomek
VIP Mod
Kontaktowanie:

Polsat Games

Postautor: Tomek » 23 paź 2018, 22:28

Tymczasem w najbliższą sobotę i niedzielę o 6.00...
Polsat Games Okrutny jajcarze.jpg
Źródło: https://programtv.onet.pl/program-tv/po ... 53?dzien=4

Nie było innej powtórki z Polsatu Games do zapchania ramówki, że już sięgają po jakieś totalne odpady nie w profilu kanału z innych stacji? :rolleyes:

EDIT :

Od kolejnego weekendu...
Polsat Komedia.jpg

Polsat Games zamienia się w Polsat Komedia? ;)
HENSHIN!
Awatar użytkownika
Maciek23
VIP Expert

Polsat Games

Postautor: Maciek23 » 23 paź 2018, 22:57

Tomek pisze:No niezwykle oryginalna ta jego formuła programu (wymyśliłbym w dwie minuty), nie mówiąc o sposobie argumentacji, która w sumie ograniczyła się do nazwania konkurencji "gwnem" ;). .

Moim zdaniem chodzi bardziej o podobieństwo (moim zdaniem duże) w animacji logo programu, kolorystyce czy sposobie prezentowania "nowinek" - właśnie z greenscreenowym tłem, co w przypadku dużego i wyposażonego w wiele ekranów studia Polsatu Games, nie jest specjalnie uzasadnione :P

Klawitera oglądam od dłuższego czasu, sposób prezentowania w Tech to logiczne nie przypadł mi do gustu. Nie siadł mi prowadzący.

Wróć do „Kanały tematyczne Polsatu”