Polsat Games

Pozostałe stacje nadawane przez Polsat i pod jego szyldem.
Awatar użytkownika
Tomek
VIP Mod
x 49
x 235
Kontakt:

Polsat Games

Post autor: Tomek » 23 paź 2018, 23:19

Okej, może są pewne zbieżności, ale nadal nazwałbym to w najlepszym razie inspiracją niż plagiatem, bo powiedzmy nie ma za bardzo czego tu plagiatować ;).

Mnie nie interesuje ani jedna, ani druga audycja. Zbyt leniwa formuła, która może zastąpić zwykłe wejście na jakąś stronę z newsami.
0 x
HENSHIN!
Awatar użytkownika
Tomek
VIP Mod
x 49
x 235
Kontakt:

Polsat Games

Post autor: Tomek » 24 paź 2018, 19:16

Pierwszy odcinek programu Deja Vu (ten, który tak krytykowałem :P) trafił na youtube.
0 x
HENSHIN!
Awatar użytkownika
Maciek23
VIP Expert
x 1

Polsat Games

Post autor: Maciek23 » 25 paź 2018, 4:17

Faktycznie - gadka na stojaka w studiu ilustrowana obrazkami z Youtuba... Oj słabo.
0 x
Awatar użytkownika
Tomek
VIP Mod
x 49
x 235
Kontakt:

Polsat Games

Post autor: Tomek » 26 paź 2018, 0:34

No i jeszcze taka errata z komentarza na youtube :rolleyes:
Fajnie, że ktoś zauważył, że jest zapotrzebowanie na takie programy. Trzeba by się do nich jednak lepiej przygotować, a nie trochę "na żywioł" opowiadać nieprawdziwe historie.

1. Atari XE/XL nie miało jakiejś wyjątkowej karty muzycznej. To 16-bitowe Atari ST miało port MIDI, co wykorzystywali profesjonalni twórcy muzyki. Dla zwykłego użytkownika nie miało to szczególnego znaczenia.

2. Opowiadacie o Noth&South na C64, a screeny z wersji amigowej

3. Dyskietka amigi miała pojemność 880kB, a nie 720kB, ani nie 1.44MB ( tyle to miały PCty ). Spokojnie można było jednak wykorzystywać dyskietki 1.44 (High Density) formatując je na amidze jako 880kB
0 x
HENSHIN!
Awatar użytkownika
Maciek23
VIP Expert
x 1

Polsat Games

Post autor: Maciek23 » 26 paź 2018, 4:12

Tak jak powiedział @Tomek, temat retro ma mega duży potencjał. Także jeśli chodzi scenografię. Dużo przyjemniej wyglądałoby na kanapie czy fotelach w "retro" pokoju czy strychu/garażu. Z tego typu serii podobały mi się odcinki Flashbacka robione jakiś czas temu przez Włodka Markowicza na Youtubie. Oprócz prywatnych wspomnień było tam jednak i trochę merytoryki, a także samo pokazywanie przedmiotu było dopracowane i estetyczne.
0 x
Awatar użytkownika
Tomek
VIP Mod
x 49
x 235
Kontakt:

Polsat Games

Post autor: Tomek » 30 paź 2018, 1:41

Od 10 listopada na antenie Polsatu Games nowe, bonusowe anime - Koro Sensei Quest (parodystyczny spin-off serii Assassination Classroom - obecnie emitowanej na kanale - dziejący się w alternatywnym świecie na kształt gry komputerowej RPG).
Koro Sensei Quest.jpg

Premiera: godz. 22:00 (dwa odcinki)
Format: ONA (Original Net Anime)
Liczba odcinków: 12 odcinków po 10 minut
Rok produkcji: 2017
Materiał źródłowy: Manga

Opening:
0 x
HENSHIN!
Awatar użytkownika
Tomek
VIP Mod
x 49
x 235
Kontakt:

Polsat Games

Post autor: Tomek » 30 paź 2018, 2:07

Pojawiły się też pierwsze wyniki oglądalności z okresu od 15 do 25 października 2018 roku. Kanał był oglądany średnio przez 2,5 tysiąca widzów (0,04% wśród wszystkich widzów i 0,08% w grupie komercyjnej 16-49). Aż 62% widzów stanowią osoby poniżej 20 lat.
https://www.wirtualnemedia.pl/artykul/p ... e-programy
W rankingu najchętniej oglądanych pozycji programowych pierwsze miejsce zajęła wielogodzinna transmisja z Mistrzostw Świata w League Of Legends 2018. 20 października br. relację tę śledziło średnio 16,9 tys. osób, co przełożyło się na 0,32 proc. udziału.

Wśród 20 topowych pozycji najwięcej czyli po 5 miejsc zajęły tytuły: „Akademia bohaterów” i „One piece”.
:) :) :)

No i owa tabela, która nie spodoba się AtoManowi ;)
Polsat Games oglądalność programów.jpg
Przyznam, że też jestem zaskoczony słabą oglądalnością DBS. No, ale cóż - młodzi nie muszą czuć sentymentu do serii, która prezentuje historię od środka. Inna sprawa, że nawet znalazł się nad tym jednym epizodem po nocnym odcinku Assassination Classroom, Bleacha (serii też nieemitowanej od początku) i Monster Hunter Stories :lol:.

Tak czy owak - nigdy bym nie uwierzył, że będę kiedyś obserwował zestawienie wyników oglądalności różnych anime w jednej, polskiej stacji. Chyba powinienem pobiec po aparat fotograficzny/kamerę, aby to uwiecznić ;).
0 x
HENSHIN!
Awatar użytkownika
AtoMan
VIP Expert
x 26
x 232
Kontakt:

Polsat Games

Post autor: AtoMan » 30 paź 2018, 6:18

Tabela dość specyficzna, ale nie wyciągałbym z niej pochopnych wniosków - przypominam, że po 1 miesiącu badań oglądalności AXN Spin miało widownię w 75% składającą się z widzów mieszkających na wsiach xD a odsetek ten lawinowos padał w kolejnych miesiącach, kiedy wyniki się "urealniły". Trochę jak z sondażami ;)

Jest natomiast kilka rzeczy, jakie trzeba mieć na uwadze:
- najwyższy wynik osiągnęła transmisja w dniu startu, ale brakuje tu informacji, jaki odsetek widzów włączył się w okolicach godziny 16, kiedy miał lecieć DBS, a nie wytrwał ponad godziny, czekając na emisję. Spodziewam się, że gros widzów śledził transmisję raczej na YT/Twitchu, gdzie i zasięg większy, i dostęp darmowy
- z kolei jedyna pozycja DBS w zestawieniu nie figurowała w ramówce, bo miała wtedy trwać inna transmisja. Prawdopodobnie wciśnięto wtedy maraton, na który widzowie trafiali przypadkiem, co by znaczyło, że leciał wtedy "słynny" odcinek 5, do którego przypadkiem ja pisałem dialogi :P
- co się wiąże z poprzednim - poza nocnym Bleachem żaden z animowanych tytułów z topki nie jest "regularną emisją", co by oznaczało, że ktoś dał ciała układając ramówkę i kompletnie rozminął się z porami, o których widzowie chcą te programy oglądać xD W przypadku Bleacha godziny nocne to już raczej "standardowa" pora serialu na poprzednich stacjach. Natomiast wszystkie 5 pozycji One Piece to jeden maraton, a te nawet za AXN Spin miewały niezłe wyniki, nawet

Jeśli wyciągać jakieś wnioski już teraz - to ten, że DBS faktycznie nie jest aż taką lokomotywą, jakiej się wszyscy spodziewali; z drugiej strony, emitowany do dziś klip promujący stację raczej skupia się na MHA i ten tytuł faktycznie zdaje się przejawiać największy potencjał, jednak tragiczne tłumaczenie - nie tylko w formie, ale i treści - wyraźnie ten tytuł ogranicza i warto się nad tym zastanowić :P
0 x
dość
Awatar użytkownika
Tomek
VIP Mod
x 49
x 235
Kontakt:

Polsat Games

Post autor: Tomek » 30 paź 2018, 10:46

Tak sobie żartowałem - wiadomo, że trudno z tego wszystkiego wyciągnąć jakiekolwiek sensowne informacje. Trudno tu zwalać na jakiekolwiek tłumaczenie :P. Poza tym, jeśli czepiałbym się tutaj dubbingu, to raczej jakości wykonania.

My Hero Academia to też czwartkowy maraton i można go uznać za premierowy, biorąc pod uwagę premierową emisję. W sumie powinno to dać do myślenia stacji, patrząc na układ czwartkowego tygodnia i brak obecności anime na Ipli - widzowie nie mają czasu i ochoty siedzieć regularnie dla 25 minut w dniu :P

Oglądalność na youtube przynajmniej na youtube nie była jakaś szczególna (trochę lepsza niż TVP Sport), oczywiście także nie nadawano na nim anime z tego, co zauważyłem.

No i zgadzam się z tym, że stacja może stracić widzów, zresztą widać to po drugim tygodniu. No, ale jak ktoś nie chce zarobić równego 20 złotych na widzu przez 30 dni na ipli, czyli więcej niż za emitowane reklamy w tym czasie na osobę ;). Nie wspomnę, że w trzecim tygodniu zaczynają być emitowane powtórki niektórych seriali...
0 x
HENSHIN!
Awatar użytkownika
AtoMan
VIP Expert
x 26
x 232
Kontakt:

Polsat Games

Post autor: AtoMan » 30 paź 2018, 12:26

Trzeba też brać poprawkę na niedokładności pomiaru przy tak niskich wynikach - z tego co pamiętam wariancja w panelu Nielsena powinna być spora, a za te 20 tysięcy to może być kilka przypadkowych osób, które zostały na przypadkowo włączonym maratonie :P

Co do ograncizeń MHA miałem na myśli sukces komercyjny, bo że parę osób spojrzy na serial (np. przy okazji DBS :P) to oczywiste, ale niewiele z tego wyniknie, tym bardziej, że na razie kupili ledwie 13 odcinków. I zdaje się do obrobienia ich wzięli aż troje tłumaczy, którzy niespecjalnie się ze sobą konsultowali, więc...

DBS - tu spodziewałem się PRZYNAJMNIEJ dostępności na Ipli jak w czasach DBZ Kai na stacjach AXN i ich stronach (jako darmowy timeshift, czy jak to tam zwali), więc serial nie ma aż takiego przebicia, ergo brak jest zbyt wielu komentarzy (przy Naruto na Jetix trafiały się całe ściany tekstu opisujące konkretne odcinki xD)... możliwe, że to się nie zmieni aż do emisji w TV4/6, bo jednak pobranie odcinka z sieci to wysiłek podobny jak przy oryginale, a większość takich, co pobrałaby ten odcinek, już oryginał widziała.

A co do jakości DBS to oczywiście początek może być lekko wyboisty (mowa o ok. 20-30 odcinkach), ale biorąc pod uwagę mordercze tempo prac i ograniczony budżet jakość jest niewspółmiernie wysoka, a ilość aktorów w obsadzie wręcz rekordowa xD
0 x
dość
Awatar użytkownika
Tomek
VIP Mod
x 49
x 235
Kontakt:

Polsat Games

Post autor: Tomek » 30 paź 2018, 13:09

AtoMan pisze:Trzeba też brać poprawkę na niedokładności pomiaru przy tak niskich wynikach - z tego co pamiętam wariancja w panelu Nielsena powinna być spora, a za te 20 tysięcy to może być kilka przypadkowych osób, które zostały na przypadkowo włączonym maratonie :P
Niemniej reklamodawcy i nadawcy tymi wynikami interesują się - to jest podstawa.. Dla mnie te badania od dawna są przeceniane, bo wiadomo, że Nielsen nie będzie sikał do swojego posiłku, zaniżając liczbę telewidzów.
Co do ograncizeń MHA miałem na myśli sukces komercyjny, bo że parę osób spojrzy na serial (np. przy okazji DBS :P) to oczywiste, ale niewiele z tego wyniknie, tym bardziej, że na razie kupili ledwie 13 odcinków. I zdaje się do obrobienia ich wzięli aż troje tłumaczy, którzy niespecjalnie się ze sobą konsultowali, więc...
Ja tam nie wierzę w żaden sukces komercyjny anime na antenie kodowanej, satelitarnej stacji. Nie w erze internetu. Za to miło jest zobaczyć pewne małe "sukcesiki". Zawsze może to wpłynąć na sprzedaż kilku tomów mangi MHA więcej w naszym kraju.
DBS - tu spodziewałem się PRZYNAJMNIEJ dostępności na Ipli jak w czasach DBZ Kai na stacjach AXN i ich stronach (jako darmowy timeshift, czy jak to tam zwali), więc serial nie ma aż takiego przebicia, ergo brak jest zbyt wielu komentarzy (przy Naruto na Jetix trafiały się całe ściany tekstu opisujące konkretne odcinki xD)... możliwe, że to się nie zmieni aż do emisji w TV4/6, bo jednak pobranie odcinka z sieci to wysiłek podobny jak przy oryginale, a większość takich, co pobrałaby ten odcinek, już oryginał widziała.
Przede wszystkim w TV4/TV6 nie miałby obsuw programowych i nadawania w kratkę jako zapełniacz. Bardzo jest to dezorientujące, gdy serial jest o tej porze w jednym dniu, a w następnym - wcale. Oglądanie anime na Polsacie Games to takie mentalne czołganie się przez pole minowe. Nigdy nie wiesz, jaką bombę zaliczysz i czy nie zniechęci cię ona do dalszego egzystowania ;).

Ciekawe, czy podobnie wygląda licencja dla pozostałych seriali.
A co do jakości DBS to oczywiście początek może być lekko wyboisty (mowa o ok. 20-30 odcinkach), ale biorąc pod uwagę mordercze tempo prac i ograniczony budżet jakość jest niewspółmiernie wysoka, a ilość aktorów w obsadzie wręcz rekordowa xD
Dlatego lepiej obejrzeć dwa filmy kinowe (Battle of Gods i Resurrection F) niż pierwsze 27 odcinków. Różnice fabularne są, ale doznania estetyczne nie bolą ;).
0 x
HENSHIN!
Xeogran
Użytkownik
x 1

Polsat Games

Post autor: Xeogran » 10 lis 2018, 21:40

Tomek pisze:Od 10 listopada na antenie Polsatu Games nowe, bonusowe anime - Koro Sensei Quest (parodystyczny spin-off serii Assassination Classroom - obecnie emitowanej na kanale - dziejący się w alternatywnym świecie na kształt gry komputerowej RPG).
Cieszy mnie to, bo jestem fanem wszystkiego związanego z Koro Sensei'em ;D

Z lektorem?
0 x
Awatar użytkownika
AtoMan
VIP Expert
x 26
x 232
Kontakt:

Polsat Games

Post autor: AtoMan » 23 lis 2018, 15:03

Z kronikarskiego obowiązku - bo fanów serialu lektor raczej nie zainteresuje:

Obrazek
0 x
dość
Awatar użytkownika
Tomek
VIP Mod
x 49
x 235
Kontakt:

Polsat Games

Post autor: Tomek » 23 lis 2018, 18:59

Skoro mowa o tłumaczeniu na Polsat Games - włączyli w końcu na satelicie oryginalną ścieżkę dźwiękową (na Iplę nie liczę), czy może polskie napisy nadal są tam tylko opcją dla niesłyszących? ;)
0 x
HENSHIN!
Awatar użytkownika
Iluzjonista
Junior
x 38
x 28
Kontakt:

Polsat Games

Post autor: Iluzjonista » 15 gru 2018, 21:12

Z wielkiego bum nic. Takie huczne zapowiedzi były, a teraz o kanale nie słychać. Ten pomysł z 24/7 był zły, powinni ramówkę zaczynać gdzieś tak jak Hyper od 20/21.
0 x
Polska najlepsza w skokach! 4ever
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kanały tematyczne Polsatu”