Polsat News (HD)

Pozostałe stacje nadawane przez Polsat i pod jego szyldem.
Awatar użytkownika
kossa
VIP Expert

Polsat News (HD)

Post autor: kossa » 23 wrz 2019, 18:14

Wydaje mi się, że artykuł ze strony Polsat News może wprowadzać w błąd: https://www.polsatnews.pl/wiadomosc/201 ... ref=slider

W artykule jest podane, że: "Został też odkodowany na multipleksie czwartym, który dociera do 33 proc. Polaków.

Oglądać go mogą za darmo mieszkańcy między innymi Wrocławia, Szczecina, Koszalina, Słupska, Trójmiasta, Elbląga, Olsztyna, Białegostoku, Gorzowa Wielkopolskiego, Bydgoszczy, Inowrocławia, Płocka, Warszawy, Poznania, Zielonej Góry, Ostrowa Wielkopolskiego, Łodzi i Pabianic, Radomia, Lublina, Legnicy, Wałbrzycha, Jeleniej Góry, Opola, Częstochowa, Kielc, Katowic, Rybnika, Jaworzna, Jastrzębia-Zdrój, Bielsko-Białej, Krakowa, Tarnowa, Rzeszowa, Włocławka i Kolbuszowej."

Jestem w zasięgu nadajnika, który nadaje MUX4 - chodzi o Białystok. I tutaj wszystkie wyszukane kanały na MUX4 są zakodowane. Czy może ktoś to potwierdzić z innych miast niż Warszawa, Katowice, Poznań i Trójmiasto.
Bo coś mi się zdaje, że tylko w tych 4 miastach można odbierać bezpłatnie Polsat News.
1000 postów minęło jak z pejcza strzelił ;)
----------------------------------------------------

Obrazek
Kamilx
Obserwator
Kontakt:

Re: Polsat News (HD)

Post autor: Kamilx » 23 wrz 2019, 18:37

Kanał w MUX4 zostal odkodowany, ale w przekazie tego multipleksu jest nadawany znacznik kanału kodowanego, przez co niektóre telewizory nie zapisują kanału lub go ukrywają, a nawet w skrajnych przypadkach pokazują komunikat o zakodowaniu.
tvradio.cba.pl
Awatar użytkownika
telefan
Obserwator

Polsat News (HD)

Post autor: telefan » 23 wrz 2019, 21:38

Mam ok. 7 km do PKiN i sygnał wchodzi w takiej jakości jak reszta darmowych multipleksów poza MUX-8. Jakość typowa dla SD (rozdzielczość 1047x576), ale z jakiegoś powodu przy podglądzie na żywo mam dziwną pikselozę przy ruchu, dynamicznych scenach. Biorę poprawkę na to że może mój sprzęt kiepsko dekoduje sygnał przeznaczony dla urządzeń mobilnych. Na próbkach z nagrań nie ma problemu.

Cieszę się z ruchu Polsatu. Po pierwsze powstała jakaś alternatywa pod względem informacji w darmowej telewizji dla TVP Info, po drugie to próba poszerzenia audytorium dla Polsatu. PN nigdy nie zbliży się do TVN24 ale z TVP Info konkurować może i do tego właśnie wykorzystuje zasięg: okienko w otwartym Polsacie, transmisje wybranych programów w internecie a teraz udostępnienie sygnału w DVB-T.
Załączniki
Przechwyt z odbioru na żywo
Przechwyt z odbioru na żywo
Przechwyt z nagrania
Przechwyt z nagrania
mateusz.janecki25
Użytkownik

Polsat News (HD)

Post autor: mateusz.janecki25 » 24 wrz 2019, 7:29

kossa pisze:
23 wrz 2019, 18:14
Wydaje mi się, że artykuł ze strony Polsat News może wprowadzać w błąd: https://www.polsatnews.pl/wiadomosc/201 ... ref=slider

W artykule jest podane, że: "Został też odkodowany na multipleksie czwartym, który dociera do 33 proc. Polaków.

Oglądać go mogą za darmo mieszkańcy między innymi Wrocławia, Szczecina, Koszalina, Słupska, Trójmiasta, Elbląga, Olsztyna, Białegostoku, Gorzowa Wielkopolskiego, Bydgoszczy, Inowrocławia, Płocka, Warszawy, Poznania, Zielonej Góry, Ostrowa Wielkopolskiego, Łodzi i Pabianic, Radomia, Lublina, Legnicy, Wałbrzycha, Jeleniej Góry, Opola, Częstochowa, Kielc, Katowic, Rybnika, Jaworzna, Jastrzębia-Zdrój, Bielsko-Białej, Krakowa, Tarnowa, Rzeszowa, Włocławka i Kolbuszowej."

Jestem w zasięgu nadajnika, który nadaje MUX4 - chodzi o Białystok. I tutaj wszystkie wyszukane kanały na MUX4 są zakodowane. Czy może ktoś to potwierdzić z innych miast niż Warszawa, Katowice, Poznań i Trójmiasto.
Bo coś mi się zdaje, że tylko w tych 4 miastach można odbierać bezpłatnie Polsat News.
co????
mateusz.janecki25
Użytkownik

Polsat News (HD)

Post autor: mateusz.janecki25 » 24 wrz 2019, 7:36

Przecież w ramach usługi telewizji hybrydowej każdy wie, że korzysta z dostępu do coraz większej liczby informacji za pośrednictwem telewizora podłączonego do internetu tak jak w systemie HbbTV. Polsat News HD przygotuje się na wdrożenie multimedialnego panelu z tak zwanym "news ticker".
Awatar użytkownika
SNOL
VIP Expert
Kontakt:

Polsat News (HD)

Post autor: SNOL » 24 wrz 2019, 12:29

Nie rozumiem. To PN w końcu został odkodowany tylko w czterech miastach i okolicach czy w całym MUX-4? W materiale „Wydarzeń” wypowiada się zadowolona pani ze Szczecina, a przecież przez cały czas jest mowa tylko o Warszawie, Katowicach, Poznaniu i Gdańsku.
tylko prywatne opinie. Tutaj od ponad dziesięciu lat.
Awatar użytkownika
Poland
VIP Expert
Kontakt:

Polsat News (HD)

Post autor: Poland » 24 wrz 2019, 12:49

W całej Polsce na MUX-4 (jako SD) a dodatkowo jest też testowy przekaz w HD na osobnym multipleksie.
Od 24.05.2006 do 27.08.2014 jako kisiel205 / Od 27.08.2014 jako Poland
Aktywnie najlepszy na forum już od 12 lat! Na moim koncie już ponad 10,000 postów!
Awatar użytkownika
kossa
VIP Expert

Polsat News (HD)

Post autor: kossa » 24 wrz 2019, 12:52

Dobra ok, już wszystko jest ogarnięte. Wczoraj na jednym telewizorze po wyszukaniu MUX-a-4, wyświetlało mi się, że Polsat News jest zakodowany. Na drugim telewizorze ponownie wyszukałem kanały i faktycznie - w MUX-4 Polsat News został odkodowany. Z tym, że przynajmniej ja mam problem taki, że jest mocna pixeloza, siła sygnału mocno skacze. Nie wiem jak u innych, ale u mnie może jest to spowodowane np. anteną. Aha, został odkodowany w MUX-4 Polsat News w wersji SD.

Obrazek
Dkdomjk
Obserwator

Polsat News (HD)

Post autor: Dkdomjk » 25 wrz 2019, 9:32

Dziś "W rytmie dnia" ze studia Polsat Rodzina.
Awatar użytkownika
Poland
VIP Expert
Kontakt:

Polsat News (HD)

Post autor: Poland » 27 wrz 2019, 15:39

Polsat News się przyjął w naziemnej gromadząc 13 tysięcy widzów i wyprzedzając kablówki: https://www.press.pl/tresc/58679,polsat ... 0ifnoSTuo0
Od 24.05.2006 do 27.08.2014 jako kisiel205 / Od 27.08.2014 jako Poland
Aktywnie najlepszy na forum już od 12 lat! Na moim koncie już ponad 10,000 postów!
Awatar użytkownika
Kamilo
VIP Expert

Polsat News (HD)

Post autor: Kamilo » 27 wrz 2019, 16:54

No dobrze, ale jak to przekłada się na udziały w rynku?
Awatar użytkownika
kossa
VIP Expert

Polsat News (HD)

Post autor: kossa » 27 wrz 2019, 17:11

Czy u was też jest tak tragiczna jakość odbioru MUX4? Bo u mnie po prostu nie da się oglądać Polsatu News z naziemnej z MUX4, w ramach którego jestem zasięgu.

Obrazek
Awatar użytkownika
Desovsky
Użytkownik

Polsat News (HD)

Post autor: Desovsky » 27 wrz 2019, 17:43

Chodzi o słabą jakość obrazu czy sygnału? Jeśli drugie, to u mnie też jest ten problem. Moc skacze między 0 a 50% więc oglądać się nie da
Pozdrawiam! :DD 🏳️‍🌈
Awatar użytkownika
kossa
VIP Expert

Polsat News (HD)

Post autor: kossa » 27 wrz 2019, 21:55

Słaba jakość sygnału powoduje w konsekwencji słabą jakość obrazu ;).

Obrazek
Awatar użytkownika
United
Użytkownik

Polsat News (HD)

Post autor: United » 30 wrz 2019, 12:47

W Polsat News trwa wydanie specjalne w związku ze śmiercią marszałka seniora Kornela Morawieckiego.
,,Ludzie budują za dużo murów, a za mało mostów''
- Isaac Newton.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kanały tematyczne Polsatu”