Polsat News (HD)

Pozostałe stacje nadawane przez Polsat i pod jego szyldem.
Miś Uszatek
Użytkownik

Polsat News (HD)

• zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Miś Uszatek »

"Pakiet" program informacyjny, sport i prognoza pogody zostały ewidentnie skopiowane przez TVN i Polsat z TVP. Pary w weekendowych Faktach to kopia dawnych Wiadomości. W11 to naśladownictwo 997. Wszystko już było.
Awatar użytkownika
embi
Junior
x 1
Kontakt:

Polsat News (HD)

Post autor: embi »

Wiadomo coś o zapowiadanym portalu informacyjnym PN ? Z tego co wiem miał on się pojawić już we wrześniu a słuch po nim zaginął.
Polsat-Włącz Emocje!
Paweł Ciupak
Obserwator
Kontakt:

Polsat News (HD)

Post autor: Paweł Ciupak »

Hehe, czekamy teraz tylko na „Kolejne Wiadomości” i „Szerszą Panoramę” ;>.
Obrazek
Miś Uszatek
Użytkownik

Polsat News (HD)

dumbo93 pisze:Wiadomo coś o zapowiadanym portalu informacyjnym PN ? Z tego co wiem miał on się pojawić już we wrześniu a słuch po nim zaginął.
Jeśli się nie mylę to PN nie miał w planach portalu takiego jak tvn24.pl. Materiały z PN miały być dostępne w IPLA. I to jest słuszna koncepcja. tvn24.pl niczym nie różni się od Onetu, Interii czy gazeta.pl. Wszędzie te same informacje, prawie tak samo brzmiące.
michal
VIP Expert
x 6
x 18

Polsat News (HD)

Post autor: michal »

A wiecie może czy przy okazji uruchomienia portalu PN administratorzy strony raczyli by zamieszczać Wydarzenia w internecie? W końcu Wydarzenia to chyba jedyny serwis informacyjny w Polsce ktorego nie można w sieci zobaczyć.
Awatar użytkownika
Kamil
VIP Expert
x 41
x 81

Polsat News (HD)

Post autor: Kamil »

Dnia 1 marca 2009 roku informacyjny kanał Polsat News popełnił samobójstwo. Bliższa data pogrzebu jest nieznana. Peter Parker
Wiedziałem, że to kiedyś nastąpi ale nie sądziłem, że w tak chamski sposób. Żadnych komunikatów, ostrzeżeń, informacji - nic. Po cichutku w nocy zakodowano sygnał Polsatu News, licząc najpewniej na to, że widzowie wykupią od razu abonament Cyfrowego Polsatu. Ale słowa wypowiedziane przez Petera Parkera najpełniej oddają obraz sprawy. Poczuli się pewnie, tym iż przegonili kodowaną "Superstację" - mającą zresztą teraz problemy i zakodowali "Polsat News". Ale szczerze mówiąc, mimo iż kanał był ciekawą alternatywą dla TVP INFO czy TVN24 to chyba nie miał do końca wyrobionej marki i brak widzów "N", "Cyfry +" oraz "TNK" na pewno odczują. Zresztą niezmiernie mnie to dziwi, że na zachodzie największe kanały są zawsze ogólnodostępne. Niemców stać na to nawet, żeby dwa kanały telewizji publicznej nadawać równocześnie w trzech przekazach telewizyjnych (analogowym z Astry i cyfrowym z Hot Birda i Astry), nadając drogie licencjonowane programy telewizyjne. Włosi potrafią udostępnić FTA wszystkie kanały spod znaku RAI w tym kanał HD. Zresztą to Polsat rozpoczął głupią manierę tworzenia ekskluzywności oferty, tworząc sławetne swojego czasu hasło; "serial, transmisja sportowa lub film dostępne w przekazie analogowym lub poprzez dekoder Cyfrowego Polsatu".

Zresztą co tu dużo mówić, głupi krok, głupich dyrektorów zarządzających stacją i chyba mających poczucie, iż tworzą drugie "CNN". Polsat News działa od wakacji i nawet dostępność FTA, atrakcyjne pozycjonowanie w dekoderach CP, chyba na 5 pozycji i przesunięcie tvn24 jeszcze dalej do końca listy programów, promocja w postaci rannego pasma w Polsacie nie pomogło w uzyskaniu dobrych wyników oglądalności, więc decyzja o zakodowaniu kanału, zwłaszcza teraz kiedy mogą zdobyć część widzów "Wydarzeń" nie śledzących kanałów newsowych programem "Więcej Wydarzeń" jest dla mnie niezrozumiała i nielogiczna.
Awatar użytkownika
embi
Junior
x 1
Kontakt:

Polsat News (HD)

O co wam chodzi? Oni tylko zakodowali sygnał. Odtąd PN będzie dostępne także dla użytkowników pakietu mini. Więcej możecie przeczytać tutaj: http://tvpolsat.info/news.php?readmore=1706. No i @Ka.mil, przepraszam że o tym wspomnę, ale masz rację że zrobili to beż żadnych ostrzeżeń, bo Polsatowi chodziło o pieniądze. Nie ostrzegli abonentów CP, że kanał będzie dostępny także w pakiecie Mini Max, więc posiadacze tego pakietu w CP chcąc odbierać PN musieli wydać dodatkowe pieniądze na pakiet familijny. I proszę mi nie narzucać, że mam zły tok myślenia, bo Polsatowi zawsze chodziło tylko o kasę.

Dodam jeszcze, że w ofercie sieci Aster pojawił się Polsat News. Źródło:tvpolsat.info.
Polsat-Włącz Emocje!
michal
VIP Expert
x 6
x 18

Polsat News (HD)

Post autor: michal »

Ale czy wogule PN opłaca się kodować swój kanał? Przecież przez to mają gorsze wyniki oglądalności. W końcu TVN24 kiedyś zrobił to samo a później odkodował swój kanał.
Awatar użytkownika
Ice
VIP Expert
x 8

Polsat News (HD)

Post autor: Ice »

Kamil: Wiedziałem, że to kiedyś nastąpi ale nie sądziłem, że w tak chamski sposób. Żadnych komunikatów, ostrzeżeń, informacji - nic.
Były komunikaty. Tej wiadomości przecież nie podadzą Ci w głównym Polsacie. :lol: To nie jest robiony w chamski sposób. Powiem więcej - to była konieczność. Więcej w dalszej części postu. ;)
Kamil: Zresztą co tu dużo mówić, głupi krok, głupich dyrektorów zarządzających stacją i chyba mających poczucie, iż tworzą drugie "CNN".
Czy ty czasem nie przesadzasz? Przecież z innymi kanałami informacyjnymi było podobnie. Ja wiem, że masz TNK i, że nie możesz teraz odbierać PN, ale bez przesady. To jest normalne podejście - podobne do TVN24 i Superstacji. Zakodowanie ma jeden cel. Konkretny.
dumbo93: No i @Ka.mil, przepraszam że o tym wspomnę, ale masz rację że zrobili to beż żadnych ostrzeżeń, bo Polsatowi chodziło o pieniądze
Nazywajmy rzeczy po imieniu. Polsat News był dostępny FTA tylko dla promocji swojego kanału. Tyle. Platformy czerpały - z tego co się orientuję - praktycznie za darmo sygnał, przez co Polsat News nie mógł na siebie zarabiać w dobie kryzysu. Inne kanały też popełniły taki krok m.in. TVN24. A oglądalność widzów oglądając Polsat News drogą Free-to-air nie liczy się w wynikach oglądalności - tak byłem uświadomiony. A jeśli chodzi o pieniądze w biznesie telewizyjnym - to chyba normalne? Jeżeli uważasz, że nie, to przykro mi, jesteś inny.
michal: Ale czy wogule PN opłaca się kodować swój kanał? Przecież przez to mają gorsze wyniki oglądalności. W końcu TVN24 kiedyś zrobił to samo a później odkodował swój kanał.
Przy okazji odpowiedziałem na Twojego posta. Ale sprostuję - zakodowanie = zdobycie miejsc w kablówkach i rozwijanie zasięgu w wyniku czego czerpać z tego zyski. U nas - przy takich kanałach - to normalne. Można powiedzieć, że robią to samo co TVN24 i Superstacja.

Dzięki Ka.mil za rozruszenie dyskusji - widać od razu jak niektórzy reagują na takie posty jak Twój. Dumbo pozdr. ;)
Awatar użytkownika
embi
Junior
x 1
Kontakt:

Polsat News (HD)

Ice pisze:A jeśli chodzi o pieniądze w biznesie telewizyjnym - to chyba normalne?
Owszem, jest to normalne. Ale gdy w kółko pisałem o pieniądzach to byłem uważany za jakiegoś głupka. Więc zdecyduj się w końcu czy pieniądze w telewizji to normalne czy nie.
Polsat-Włącz Emocje!
Awatar użytkownika
Ice
VIP Expert
x 8

Polsat News (HD)

Ja nie uważam, że to jest nie normalne. Ja uważam, że nienormalne jest ciągłe gadanie o pieniądzach. To różnica. Przecież zawsze Cię to dziwi jak telewizja robi coś dla kasy kiedy to zjawisko jest całkowicie normalne. ;)

I tym oto akcentem - zakończmy off-topic.
Miś Uszatek
Użytkownik

Polsat News (HD)

Ice pisze:A oglądalność widzów oglądając Polsat News drogą Free-to-air nie liczy się w wynikach oglądalności - tak byłem uświadomiony.
Wydaje mi się że jednak są liczeni wszyscy widzowie. Ale i tak mogę się założyć że pomimo zakodowania liczba widzów PN wzrośnie. Tak było z Polsat Cafe i z Polsat2. Przy prawie 5 mln. abonentów platform cyfrowych ludzi oglądających FTA jest pewnie garstka.
Awatar użytkownika
yellou
Użytkownik

Polsat News (HD)

Post autor: yellou »

polecam się zastanowić nad pewnym może drobnym, jednak według mnie ogromnie istotnym faktem. polsat news sprzedaje sygnał do coraz większej ilości sieci kablowych. wyobraźcie sobie kablarza, który płaci stację za emisję sygnału, który równocześnie widzowie mogą odbierać za darmo bez ich pośrednictwa. chcielibyście być takim kablarzem? pomijając kwestię uprzedzenia o zakodowaniu sygnału, która tu bardzo niektórych dotyka (a wg mnie nadawca nie ma najmniejszego obowiązku informować odbiorców o takich posunięciach) całe to zamieszanie wokół zniknięcia PN z FTA jest co najmniej bzdurne. Polsat zakodował sygnał, a kablarze, którzy go kupują, teraz wiedzą za co płacą.
Polsat News
Awatar użytkownika
Ice
VIP Expert
x 8

Polsat News (HD)

Miś Uszatek pisze:
Ice pisze:A oglądalność widzów oglądając Polsat News drogą Free-to-air nie liczy się w wynikach oglądalności - tak byłem uświadomiony.
Wydaje mi się że jednak są liczeni wszyscy widzowie.
Ja jednak miałem rację: http://www.wirtualnemedia.pl/article/26 ... dowany.htm

;)
Miś Uszatek
Użytkownik

Polsat News (HD)

Ja też miałem rację że liczba osób oglądających FTA jest niewielka. To teraz oglądalność PN może tylko rosnąć. Będą przybywać widzowie z kablówek. Ciekawe czy jeśli PN będzie zyskiwał widownię to czy kosztem TVN24 czy Superstacji?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kanały tematyczne Polsatu”