Polsat Cafe (HD)

Pozostałe stacje nadawane przez Polsat i pod jego szyldem.
Awatar użytkownika
Majkell
VIP Expert
Kontakt:

Polsat Cafe (HD)

Post autor: Majkell » 07 paź 2008, 17:46

projektor.ols pisze:Jak już mamy się chwalić jak jest w każdej kablówce, to Multimedia Olsztyn za Polsat ZiU dało piękną czerń. :D Dodam, że tak jest od wczoraj od godz. 22:30. ;)
Moczymordy Gdynia wcale nie lepiej. Obraz kontrolny z pozbawionego sygnału tunera FTA. Pewnie nawet tam nie mają bladego pojęcia, że PZiU zakończył nadawanie, a co dopiero żeby mieli podpisać umowę na Polsat Cafe. W miejscu TVN Gra od maja mamy tylko piękny szum. To jest typowe - tej firmie zależy tylko na podłączaniu nowych klientów (a i to za nią robią podywkonawcy), a że oferują przy tym jakąkolwiek ofertę programową - to po części mus, a po części przypadek. Przynajmniej takie ma się wrażenie. Ostatnią zmianą w ofercie było wyłączenie Eurosportu i zastąpienie tańszym TVP Sport - ponad pół roku temu.

ObrazekObrazek
zalotnik
Użytkownik

Polsat Cafe (HD)

Post autor: zalotnik » 07 paź 2008, 17:55

U mnie, w mojej miejscowości o dziwo po Polsacie Zdrowie i Uroda pojawił się Polsat Cafe. Co do tego kanału mam mieszane uczucia.
Conan
VIP Expert

Polsat Cafe (HD)

Post autor: Conan » 07 paź 2008, 18:44

Mnie w tym kanale interesują produkcje historyczne. Widać że będą jedną z podstaw stacji i bardzo mnie to cieszy.Dobrze że program stacji nie składa się z samych typowych programików o diecie, zdrowiu, urodzie itd
Awatar użytkownika
projektor.ols
Użytkownik
Kontakt:

Polsat Cafe (HD)

Post autor: projektor.ols » 07 paź 2008, 21:08

Majkell pisze:
projektor.ols pisze:Jak już mamy się chwalić jak jest w każdej kablówce, to Multimedia Olsztyn za Polsat ZiU dało piękną czerń. :D Dodam, że tak jest od wczoraj od godz. 22:30. ;)
Moczymordy Gdynia wcale nie lepiej. Obraz kontrolny z pozbawionego sygnału tunera FTA. Pewnie nawet tam nie mają bladego pojęcia, że PZiU zakończył nadawanie, a co dopiero żeby mieli podpisać umowę na Polsat Cafe. W miejscu TVN Gra od maja mamy tylko piękny szum. To jest typowe - tej firmie zależy tylko na podłączaniu nowych klientów (a i to za nią robią podywkonawcy), a że oferują przy tym jakąkolwiek ofertę programową - to po części mus, a po części przypadek. Przynajmniej takie ma się wrażenie. Ostatnią zmianą w ofercie było wyłączenie Eurosportu i zastąpienie tańszym TVP Sport - ponad pół roku temu.
To nie wiem jak musi być w gdyńskim oddziale, bo w olsztyńskim na razie jest jako tako nawet dobrze. No może poza internetem, który od miesiąca ma częste powody do odmawiania posłuszeństwa. ;) Poza tym ciągnąc OT powiem jeszcze, że za TVN Gra u mnie dali "Sport Klub". ;)

Kończąc OT napiszę, że miałem okazję oglądać Polsat Cafe. Kanał ciekawy, oprawa znośna, oferta programowa też może być. :)
Odkąd ostatnio ściszałem telewizor to mnie tu nie ma.
// Telewizja jest dla słabych.
Awatar użytkownika
embi
Junior
Kontakt:

Polsat Cafe (HD)

Post autor: embi » 08 paź 2008, 19:33

Karol pisze:Wyszło im z Polsat News? Już wprowadzają tam cięcia budżetowe na 2009 rok.
Nie oszukujmy się Karol, ale z PN im akurat wyszło. Tam nie ma gadania cały dzień o jednym jak w twojej ulubionej stacji informacyjnej . A że robią cięcia to nic nie znaczy-sam Sobierajski czy Solorz mówili że kanał miał być rentowny po 3 latach. TVN24 też na pewno robiło na początku takie cięcia, nie uwierzę że nie. Przepraszam za off-topic.
Polsat-Włącz Emocje!
Awatar użytkownika
Ice
VIP Expert

Polsat Cafe (HD)

Post autor: Ice » 08 paź 2008, 19:50

Zależy, co rozumiesz poprzez pojecie ''wyszło'', dumbo. Moim zdaniem mogą sobie robić takie cięcia finansowe - jeżeli nie widać ich na ekranie to mnie to g*wno obchodzi. Merytorycznie są dobrzy i to się liczy.
dumbo93: Tam nie ma gadania cały dzień o jednym jak w twojej ulubionej stacji informacyjnej .
Gadanie o jednym przez cały dzień? Owszem, kiedyś tak było, jednak warto czasem włączyć TVN24. Obecnie nie ma tam gadanie w kółko o jednym temacie - chyba, że jakieś ważne wydarzenie, które rzeczywiście odbiło się w jakimś sensie w kraju czy na świecie - ale takiej praktyki nie stosuje tylko TVN24. Poza tym nie rozumiem, czemu piszesz, że TVN24 jest ulubioną telewizją informacyjną Karola (chociaż jak mówił - ta stacja nie jest jego ulubioną telewizją newsową) i masz z tego powodu jakieś wąty - Ty za to jesteś widzem i fanem Polsatu i co z tego? Nie uważajcie mnie za jakiegoś lizusa, ale jest to żałosne. Karol napisał, że wprowadzają cięcia i tyle - taka jest prawda. Myślę, że podobne wprowadzali w TVN24.
/Przepraszam za off-topic.

Co do Polsat Cafe - wszystko dobrze. Na pewno kanał będzie różnił się od TVN Style programowo i to jest dobre - no i najważniejsze, że obrali swoją drogę. Myślałem tylko, że wprowadzą kolorowe logo ekranowe a nie przeźroczyste. Fajnie jakby ktoś wrzucił zapy, ponieważ aktualnie nie mam dostępu do Polsat Cafe, a chciałbym zobaczyć jak to się prezentuje obecnie.

EDIT: Poprawiłem błędy w pisowni.
Awatar użytkownika
embi
Junior
Kontakt:

Polsat Cafe (HD)

Post autor: embi » 08 paź 2008, 19:59

Owszem powiedział o cięciach jednocześnie naśmiewając się z PN. Koniec tematu.
Polsat-Włącz Emocje!
Awatar użytkownika
Maciek23
VIP Expert

Polsat Cafe (HD)

Post autor: Maciek23 » 08 paź 2008, 20:30

Właśnie pojawiło się kolorowe logo na antenie Polsat Cafe. Wygląda moim zdaniem tragicznie...

Ja nie wiem czy stacje o tym wiedzą, ale Europejska Unia Nadawców (EBU) już dawno poruszyła ten problem. Tzn. ustalili że powinno emitować się logotypy przeźroczyste lub białe - tak żeby nie "wypalać" starszych telewizorów kineskopowych, a także słabszych telewizorów z ekranami LCD. Logotypy oddziałów TVP w formie kolorowej, być według mnie nie powinny...

Wracając do Polsat Cafe: miał bardzo dobre logo ekranowe, o lepszym kolorze tła niż na zwykłym Polsacie. Co ich podkusiło żeby zmieniać je na takie kolorowe, nieczytelne... coś?
Awatar użytkownika
TiM
VIP Expert

Polsat Cafe (HD)

Post autor: TiM » 08 paź 2008, 20:43

Polsat Play także ma kolorowe logo. Wygląda to naprawdę tragicznie (na Polsat Play troszkę lepiej). Miejmy nadzieję że to tylko testy, a nie na stałe.
Awatar użytkownika
Krewetka
Obserwator

Polsat Cafe (HD)

Post autor: Krewetka » 08 paź 2008, 21:07

Ice pisze:Fajnie jakby ktoś wrzucił zapy, ponieważ aktualnie nie mam dostępu do Polsat Cafe, a chciałbym zobaczyć jak to się prezentuje obecnie..
Prosze bardzo :)

http://img79.imageshack.us/my.php?image=alim1199xi8.jpg
http://img145.imageshack.us/my.php?imag ... 196vx6.jpg
Awatar użytkownika
Karol
Administrator

Polsat Cafe (HD)

Post autor: Karol » 08 paź 2008, 22:57

dumbo93 pisze:Owszem powiedział o cięciach jednocześnie naśmiewając się z PN. Koniec tematu.
Naśmiewając się? Przecież to Ty ciągle dogryzasz wszystkim, którzy bardziej od Polsatu tolerują TVN i TVN24. W ten sposób udowadniasz, że to Polsat News jest twoją "ulubioną stacją telewizyjną". Przepraszam, że szmacę Polsat i Solorza i że nadal uważam, że robię dobrze. Przynajmniej nie mam w awatarze na 1/4 ekranu loga swojego ulubionego TVN.
Awatar użytkownika
embi
Junior
Kontakt:

Polsat Cafe (HD)

Post autor: embi » 08 paź 2008, 23:04

Sądzisz że mój awatar jest na 1/4 ekranu? Dobra skończmy już.
Polsat-Włącz Emocje!
Awatar użytkownika
Krewetka
Obserwator

Polsat Cafe (HD)

Post autor: Krewetka » 09 paź 2008, 8:27

Maciek23 pisze:Ja nie wiem czy stacje o tym wiedzą, ale Europejska Unia Nadawców (EBU) już dawno poruszyła ten problem. Tzn. ustalili że powinno emitować się logotypy przeźroczyste lub białe - tak żeby nie "wypalać" starszych telewizorów kineskopowych, a także słabszych telewizorów z ekranami LCD.
Przepraszam za off, ale mam pytanie: Dlaczego nie powinno sie nadawac kolorowego logo? Szczegolnie jesli logo jest tak proste jak np. logo Polsat'u Cafe. Skoro telewizja i tak nadaje w kolorze to o co im chodzi z tym logiem? :/
Awatar użytkownika
Karol
Administrator

Polsat Cafe (HD)

Post autor: Karol » 09 paź 2008, 9:50

dumbo93 pisze:Sądzisz że mój awatar jest na 1/4 ekranu? Dobra skończmy już.
Wiesz co? Nigdy nie widziałem nikogo tak bardzo błyskotliwego jak Ty, musisz łapać mnie za słowa? Jeśli powiedziałem o 1/4 ekranu, to znaczyło, że zaraz strzelać w ciemno, powinienem wziąć linijkę i odmierzać obszar jaki zajmuje logo gównianego Polsatu? Woda w klozecie lepiej by to zrozumiała.
Awatar użytkownika
Maciek23
VIP Expert

Polsat Cafe (HD)

Post autor: Maciek23 » 09 paź 2008, 16:33

Krewetka pisze:Przepraszam za off, ale mam pytanie: Dlaczego nie powinno sie nadawac kolorowego logo? Szczegolnie jesli logo jest tak proste jak np. logo Polsat'u Cafe. Skoro telewizja i tak nadaje w kolorze to o co im chodzi z tym logiem? :/
Obraz który jest nadawany stale się zmienia, a logo jest przez cały czas emitowane w jednym, niezmienionym miejscu i postaci. Szczególnie właśnie logo Polsat Cafe, które zawiera odcień koloru czerwonego - doskonale może wypalić kineskop po dłuższym oglądaniu. Oczywiście nie dzieje się to po jednym, dwóch dniach... Musiałbyś oglądać ten kanał praktycznie non stop i to przez dłuższy czas. Po jakimś czasie zwróciłbyś uwagę, że zmieniasz kanał a jakiś ślad logotypu ciągle zostaje na ekranie :P Na typ polega wypalanie kineskopów przez tego typu logotypy.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kanały tematyczne Polsatu”