Eska TV

Pozostałe stacje nadawane przez Polsat i pod jego szyldem.
Awatar użytkownika
Karol
Administrator
Posty: 21741
Rejestracja: 24 maja 2006, 15:29
x 858
x 7152

Eska TV

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Karol »

Zakładam, ponieważ nikt jeszcze nie zainteresował się na tym forum tym wątkiem. Już chyba każdy wie, że wkrótce w ofercie platformy N (póki co nie ma umowy na wyłączność, więc jest szansa, że także gdzieś indziej) pojawi się satelitarny kanał Eska TV. Będzie to kontynuacja tego, co od sierpnia ub. r. testuje się na multimedialnej stronie kanału.

Generalnie jestem bardzo zadowolony z tego projektu, bowiem wreszcie otrzymamy alternatywę dla takich kanałów jak VIVA, MTV, VH1 i 4fun.tv. W zasadzie to nie ma w Polsce kanału muzycznego, który spełniałby wśród widzów wszystkie oczekiwania, bowiem każdy musi psuć swój wizerunek albo dennymi serialami, konkursami SMS, które prawie przez cały dzień lecą na ekranie albo ciągle powtarzającą się muzyką. Oglądając Eska TV w internecie miałem całkiem inne zdanie - ciekaw jestem jednak czy będzie to wizualne uzupełnienie oferty Radia Eska (coś takiego jak RMF Maxxx TV), które emitowałoby normalnie te same programy, te same piosenki i tylko różne spoty reklamowe, czy może uruchomiono by oddzielną ramówkę... To się na pewno okaże już niedługo. Chociaż jeśli pójdą w ślady francuskiego radia NRJ (do tej pory wiele pomysłów brali stamtąd) to kanał będzie nie tylko muzyczny, ale i z programami oraz pasmami serialowymi skierowanymi do młodzieży. Jednak to już jest jedynie mój domysł.
Awatar użytkownika
Ice
VIP Expert
Posty: 2669
Rejestracja: 06 mar 2008, 21:35
x 10

Eska TV (HD)

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Ice »

Mam podobne zdanie co Ty. Jeśli chodzi o ofertę programową to myślę, że to będzie oddzielna ramówka od radiowego odpowiednika. Chodzi mi głównie oto, że będzie to zupełnie inny podział. Jeśli chodzi o te serialiki i reaity-showy dla nastolatek to tego bardzo nie chciałbym znaleźć w Eska TV... od tego mamy już MTV. Chociaż nowa stacja muzyczna nie będzie różniła się muzycznie od takich kanałów jak 4Fun.tv czy VIVA to myślę, że może być dość ciekawą alternatywą, tylko, że jest kilka warunków do spełnienia. Eska TV nadając w internecie bardzo mi się podobała, głównie ze względu na inny styl przekazu. Po prostu. Mam nadzieję, że całkowicie to się przełoży na jakość gdy kanał będzie nadawał drogą satelitarną.

Za wiele nie chcę mówić - bo mało na razie wiadomo, szczerze mówiąc, ani chwalić - bo kanał na poważnie nie wystartował.
Czaja
Obserwator
Posty: 643
Rejestracja: 17 maja 2008, 12:34
x 1

Eska TV (HD)

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Czaja »

A czy ten kanał ma być kodowany, czy FTA?
dominikptaszynski
Użytkownik
Posty: 52
Rejestracja: 29 gru 2008, 19:09

Eska TV (HD)

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: dominikptaszynski »

Jak tylko w N to chyba kodowany
Awatar użytkownika
Karol
Administrator
Posty: 21741
Rejestracja: 24 maja 2006, 15:29
x 858
x 7152

Eska TV (HD)

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Karol »

Wystarczy DVB-S2 i nawet nie muszą kodować. Nikt tego nie złapie.
kochaś
Użytkownik
Posty: 33
Rejestracja: 09 mar 2008, 0:38

Eska TV (HD)

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: kochaś »

Jak nikt tego nie złapie? Złapie i to dość spora grupa osób, jednak nie będzie to spory procent w porównaniu do posiadaczy zwykłych odbiorników DVB-S.
Awatar użytkownika
Karol
Administrator
Posty: 21741
Rejestracja: 24 maja 2006, 15:29
x 858
x 7152

Eska TV (HD)

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Karol »

Większość odbiorników odbiera sygnał w standardzie DVB-S, więc sprawa jest bezdyskusyjna. Może źle określiłem, że nikt tego nie odbierze - przecież są normalnie w sprzedaży odbiorniki, które odbierają DVB-S2, jednak nie oszukujmy się - jest to nowość na polskim rynku i do tej pory nie było potrzeby dystrybucji tego typu sprzętu w Polsce - dopiero po wejściu N wszystko się ruszyło.
Awatar użytkownika
Trzeciak
VIP Mod
Posty: 49675
Rejestracja: 23 kwie 2008, 19:38
x 5349
x 3242

Eska TV (HD)

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Trzeciak »

wirtualnemedia.pl pisze:Eska TV już nadaje
Wczoraj o godz. 12.00 ruszyła emisja satelitarna kanału muzycznego Eska TV, który należy do ZPR SA. Do jesieni stacja dostępna będzie wyłącznie na platformie N, potem trafi również do sieci kablowych. W ofercie kanału są listy przebojów, wywiady i magazyny tematyczne.

Dotychczas Eska TV nadawała testowo w internecie (od sierpnia br.). Od wczoraj stacja nadaje już z pełną ramówką, w której znaleźć można teledyski, kilka list przebojów (m.in. "Dance Chart czy "Gorąco 20"), serwis plotkarski "Wazzzup", program o grach "Eska Games", magazyn filmowy "Multi premier" powstający z Multikinem czy program "Backstage" pokazujący kulisy powstawania teledysków. Wśród prezenterów stacji są znani z Radia Eska Jankes, Puoteck i Kinga Zdrojewska Na antenie kanału oglądać można też audycję radiową "Poranny WF" Kuby Wojewódzkiego i Michała Figurskiego, nadawaną na antenie Eski Rock.
więcej:http://[link zakazany]/article/27 ... nadaje.htm
Oferta programowa i piosenki jakie są emitowane w Esce TV są rzecz jasna podobne, jakie sa na radiowej Esce.

Co do oprawy graficznej, to jej tematem są różne krajobrazy miejskie wykonanae jakby techniką kolażu. Warto zwrócić uwage, że podczas trwania programów i wyświetlania teledysków wyświetlane logo Eska TV na antenie na chwile zmienia się w rosnąco-malejące paski. Sam kanał jest nadawany o ilę się nie mylę w formacie 16:9. Warto dodać, że także sa emitowane pierwsze bloki reklamowe, które zawierają na razie tylko reklamę Radia Eska.
Pozdrawiam, Trzeciak
Awatar użytkownika
majkel
Użytkownik
Posty: 70
Rejestracja: 23 kwie 2008, 20:00

Eska TV (HD)

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: majkel »

słucham i oglądam ten kanał od ok dwóch godzin i.. no własnie... nie slucham eski od jakiegos czasu ale bardzo często utwory się powtarzają zwłaszcza te "topowe" ( w ciągu godziny 3 razy ten sam utwór) poza tym czasami coś nowego, czasami coś starszego..więc nie jest źle :) mało gadania i dużo grania czyli tak jak powinno być w stacji muzycznej

co do prawy graficznej to bardzo mi przypomina vive z pewnego okresu,nie podoba mi się ale to kwestia gustu..liczyłem na coś bardziej interaktywnego z lepszą animacją ale może za dużo wymagam :) format 16:9 oczywiście jest tylko szkoda że stacja dostępna wyłącznie w ence... dla mnie to niezrozumiałe ale jak nie wiadomo o co chodzi to chodzi o kase ...
Awatar użytkownika
Trzeciak
VIP Mod
Posty: 49675
Rejestracja: 23 kwie 2008, 19:38
x 5349
x 3242

Eska TV (HD)

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Trzeciak »

Przecież w artukule jest wyraźnie napisane, że kanał trafi także do sieci kablowych, a poza tym to mógłbyś pisać nieco wyrażniej i dużymi literami.
Pozdrawiam, Trzeciak
Awatar użytkownika
Ice
VIP Expert
Posty: 2669
Rejestracja: 06 mar 2008, 21:35
x 10

Eska TV (HD)

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Ice »

majkel pisze:dla mnie to niezrozumiałe ale jak nie wiadomo o co chodzi to chodzi o kase ...
I promocję. Nawet w TVN. Wszystko podane jest w newsach. Nie trzeba się zbytnio wysilać bo wszędzie trąbią o powodach tej decyzji i nawiązaniu współpracy z ''N''.
majkel pisze:słucham i oglądam ten kanał od ok dwóch godzin i.. no własnie... nie slucham eski od jakiegos czasu ale bardzo często utwory się powtarzają zwłaszcza te "topowe" ( w ciągu godziny 3 razy ten sam utwór) poza tym czasami coś nowego, czasami coś starszego..więc nie jest źle smile
Podobnie jest w innych stacjach muzycznych. Ale chyba możemy liczyć na zmiany w tym kierunku, bo bazę muzyczną mają bardzo rozwiniętą.
majkel pisze:mało gadania i dużo grania czyli tak jak powinno być w stacji muzycznej
I to jest rzeczywiście plus. Sam przekaz mi się podoba chociaż nie przepadam wybitnie za muzyką pop, dance.
Awatar użytkownika
majkel
Użytkownik
Posty: 70
Rejestracja: 23 kwie 2008, 20:00

Eska TV (HD)

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: majkel »

3q33 pisze:Przecież w artukule jest wyraźnie napisane, że kanał trafi także do sieci kablowych
Tak, jest napisane że będzie dopiero dostępna od jesieni...w tej chwili pozostaje albo enka albo net... poza tym to jest kanał muzyczny, który nie wyróżnia się na tle innych kanałów ze swojej grupy, dlatego już samo założenie o wyłączności kanału jest dla mnie nie zrozumiałe.
3q33 pisze:a poza tym to mógłbyś pisać nieco wyrażniej i dużymi literami.
Poprawiłem się specjalnie dla ciebie:) To złe przyzwyczajenie ale już się go wyzbywam. Więcej tego nie zrobię.
Awatar użytkownika
Trzeciak
VIP Mod
Posty: 49675
Rejestracja: 23 kwie 2008, 19:38
x 5349
x 3242

Eska TV (HD)

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Trzeciak »

majkel pisze:poza tym to jest kanał muzyczny, który nie wyróżnia się na tle innych kanałów ze swojej grupy, dlatego już samo założenie o wyłączności kanału jest dla mnie nie zrozumiałe.
A mi trudno się dziwić. Zresztą zwykle tak startują kanały tematyczne (nie tylko muzyczne), że na samym początku są dostępne do niewielkiej grupy odbiorców.
majkel pisze:
3q33 pisze:a poza tym to mógłbyś pisać nieco wyrażniej i dużymi literami.
Poprawiłem się specjalnie dla ciebie:) To złe przyzwyczajenie ale już się go wyzbywam. Więcej tego nie zrobię.
Dla mnie tego nie zrobiłeś tylko dla poziomu merytorycznego forum :).
Pozdrawiam, Trzeciak
Awatar użytkownika
jakub0947
Użytkownik
Posty: 67
Rejestracja: 27 wrz 2009, 13:49
Lokalizacja: Opole
x 2
x 5

Eska TV (HD)

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: jakub0947 »

Czy ktoś z was mógłby wrzucić parę zapów.Z góry dziękuję!
Awatar użytkownika
Poland
Legendary
Posty: 16164
Rejestracja: 24 maja 2006, 18:59
Lokalizacja: Trzciana k. Bochni
x 33
x 325
Kontakt:

Eska TV (HD)

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Poland »

Od 1 września Eska TV zmienia częstotliwość i poszerza (wreszcie) zasięg o zwykłe dekodery cyfrowe : http://satkurier.pl/news/58495/eska-tv- ... a-13e.html
Poland - Aktywnie najlepszy!
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kanały tematyczne Polsatu”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] i 11 gości