Polo TV

Pozostałe stacje nadawane przez Polsat i pod jego szyldem.
cfcpoland
Poster

Polo TV

• zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: cfcpoland »

Zmiany w Polo TV - od 13 kwietnia w dni robocze o 17:15 "Disco studio". Program potrwa do 19:00, powtórki kolejnego dnia o 9:10. Znikają m.in. "Poczekalnia DPL" i "Lista przebojów DPL", "Kuchnia POLOwa", "Wszystko mi disco". Program poprowadzą: Edyta Folwarska, Maciej Smoliński i Jacek Mędrala.

Dodatkowo w święta logo było nieco zmienione, pojawiał się od czasu do czasu zając wielkanocny oraz wyemitowano archiwalne teledyski zespołu "Akcent" ;)
tvferdex97
Junior
x 5
x 13

Polo TV

Post autor: tvferdex97 »

Być może Poczekalnia i Lista przebojów DPL będzie emitowana właśnie w Disco Studio. A tak wogóle to w jakiej formie to emitowali kiedy DPL był na Polsacie?
cfcpoland
Poster

Polo TV

Już nie pamiętam, jak to było za czasów Polsatu, chyba były tylko powtórki DPL bez poczekalni ale nie jestem pewny ;) przedstawię jak wygląda te Disco Studio - wszystkie programy w tym poczekalnia i lista przebojów DPL, "Wszystko mi disco" itd. są w tym programie jako całość, nadal są emitowane a swój epizod w DS ma też znana z "Kuchni POLOwej" Elwira Smilgin-Brodzik z zespołu Mejk.

W programie prezentowanych jest dużo wywiadów, muzyki i wypowiedzi wokalistów disco polo. W środy "Video Mix Sierockiego" jest teraz o 19, pasmo starych teledysków skrócono do 10 minut. Dla mnie jednak zmiana na minus.
Kamilx
Obserwator
x 51
x 5
Kontakt:

Polo TV

Post autor: Kamilx »

Logotyp Polo TV w akcji: http://youtu.be/uHOv2vUcVnY
Kiedy w końcu zrezygnują z wyłączania logo przed końcem teledysku/programu (tak jak Eska TV).
tvradio.ugu.pl
bustram
Activist
x 84
x 1538

Polo TV

Post autor: bustram »

Dzisiaj rano włączyłem na chwilę telewizor, by zobaczyć co na Polo TV leci i akurat emitowana była powtórka programu "Disco Studio" ze znaczkiem wiekowym "12". Prowadzący zapowiedzieli wywiad z zespołem "Piękni i Młodzi" i po chwili na ekranie już był zespół oraz Maciej Smoliński, który zaczął zadawać pytania do wokalistki dotyczące jej rozbieranej sesji w CKM. Rozmowa się luźno toczyła jakąś chwilę lecz po jakimś potknięciu językowym Smoliński stwierdził nagle z uśmiechem "z**bałem temat" i potem od nowa zaczął zadawać te same pytania. W pierwszym momencie byłem zaskoczony i w sumie do teraz nie wiem czy to było tak specjalnie zrobione (że niby stacja muzyczna i młodzieżowa, więc od czasu do czasu coś tam przemycają) albo po prostu może jakiś błąd przy montażu. Polo TV przyzwyczaiło mnie do "schematycznych" wywiadów a i sam Smoliński prowadzi schematycznie i dlatego chyba lekkie zaskoczenie mnie złapało. A tak ogólnie to ciekawe czy takie słownictwo w biały dzień przy znaczku "od 12 lat" podlegałoby jakiejś sankcji ze strony KRRiT ?
cfcpoland
Poster

Polo TV

Dla Polo TV KRRiT jest raczej pobłażliwa, kara byłaby pewnie znikoma. Teraz program "Disco Studio" został skrócony, wg programu trwa od 18:05 do 19:00. Przedtem jest pasmo muzyczne, zwłaszcza z lat 90-tych.
cfcpoland
Poster

Polo TV

Według programu TV "Disco studio" trwa znowu od 17:15 do 19:00. Dodatkowo 24.07 i 25.07 od 20:00 relacja na żywo z 20. Ogólnopolskiego Festiwalu Muzyki Tanecznej - Ostróda 2015. Chyba Ostróda nie zgarnia dużej oglądalności w TV..
cfcpoland
Poster

Polo TV

Na koniec niektórych pasm w Polo TV (np. Szalone lata 90) od pewnego czasu pojawia się kwadracik z nazwą pasma, który się obraca a w tle bawiący się ludzie, na koniec logo stacji i rok produkcji.
bustram
Activist
x 84
x 1538

Polo TV

Na wielu kanałach muzycznych niektóre "hity" puszczane są na okrągło, jednak dzisiaj Polo TV postanowiło potraktować ten zwyczaj wyjątkowo dosłownie - włączam ja sobie telewizor i zerkam na Polo TV, by spojrzeć jaka piosenka akurat leci i jaka poleci za chwilę, a leciała mianowicie końcówka piosenki zespołu Megustar pt."Na okrągło". Jak wiadomo, gdy dany klip się kończy to wyświetla się na belce nazwa tego klipu i od razu nazwa kolejnego... jakież było moje zdziwienie, gdy ujrzałem napis, że kończy się piosenka Megustar pt."Na okrągło" a kolejnym klipem ma być Megustar pt."Na okrągło" - myślałem, że oczopląsu dostałem albo błąd w napisach... - skończył się klip, potem dali króciutką planszę-przerywnik i po chwili puścili po raz kolejny ten klip... pierwszy raz się z taką sytuacją spotkałem, bo nieraz zerkam na Polo TV, by właśnie sprawdzić co leci i co za chwilę i nieraz irytowałem się, że niektóre piosenki wyjątkowo często dają a niektóre nie... no to od dzisiaj nie będę narzekał, bo już lepsze to niż puszczanie klipów "Na okrągło" :)
cfcpoland
Poster

Polo TV

Pewnie playlista się zacięła, lubią często pokazywać te same piosenki albo co kilkadziesiąt minut.
Stało się! Chyba od dzisiaj od 23:00..TELEZAKUPY w Polo TV :lol:

Pasmo 15 minut i napis TELESPRZEDAŻ. Era telezakupów minęła z dobre 10 lat temu.
cfcpoland
Poster

Polo TV

Pasmo telezakupowe emitowane jest codziennie na antenie ok. 23:00.
Mariusz W.
Użytkownik

Polo TV

Post autor: Mariusz W. »

Zaciekawiło mnie, że Polo TV nie puszcza piosenek Toples. Niby grają teledyski wytwórni Green Star, a ta ma wszelkie prawa do utworów, teledysków a nawet nazwy zespołu Toples, ale mimo chyba nigdy nie puścili nawet klasyka "Ciało do ciała":
http://www.youtube.com/watch?v=htGNS3e_kVQ
Marcin Siegieńczuk (właściwe Toples) wykonuje ten utwór na występach i Polo TV je pokazywało, np. Mrągowo 2014:
http://www.youtube.com/watch?v=YX4YCTGEei8
Tudzież Sopot 2014:
http://www.youtube.com/watch?v=TBc1UR23eKI

Sam zainteresowany, czyli Marcin Siegieńczuk na swoim forum odniósł się do wyboru "Hitu wszechczasów", w którym oczywiście także nie było piosenek Toples (co niejako ośmiesza, bo takie "Ciało do ciała" powinno być w czołówce):
Marcin Siegieńczuk pisze:Z pewnych źródeł wiem ( i to jest oczywiste), że Polo TV ma kategoryczny zakaz emitowania moich teledysków pod pseudonimem TOPLES ( to są w naszych czasach - ZAKAZANE PIOSENKI). Tych piosenek " nigdy nie było" one "nigdy nie powstały".
A właśnie tego w teledyskach lat 90. mi brakuje. Teledysków lat 90. jest całe mnóstwo, ale bez większej rotacji obecnie przedstawiany w Polo TV zasób się nudzi po około 1 roku oglądania Polo TV.

W ostateczności mogliby powycinać piosenki Toples z występów Marcina Siegieńczuka i puszczać je jako teledyski, tak jak robią z niektórymi innymi. Z resztą nie tylko o Toples chodzi, bo takiego Bohdana Smolenia też nigdy nie widziałem w Polo TV, a toż to też klasyk disco polo.
bustram
Activist
x 84
x 1538

Polo TV

Nie tylko Toples nie jest puszczany, no niestety ale tutaj w grę wchodzą pozwolenia, licencje itp. i pewnych piosenek w ogóle w Polo TV nie było a niektóre kiedyś były ale teraz ich jakoś nie widać np. dawno nie widziałem w Polo TV teledysków zespołu Focus a jeszcze niedawno były regularnie puszczane...
Z kolei w "Disco Bandżo" stacji Tele5 niegdyś brylował ze swoimi teledyskami Tomasz Niecik a w Polo TV ani widu ani słychu. Ale jedno trzeba przyznać : Polo Tv odkurzyła wiele zapomnianych teledysków DP - szkoda tylko, że odkurzyła nie wszystkie (no wiem pozwolenia itp. ale szkoda takich zespołów jak Laguna czy też Easy Land oraz wielu innych z polsatowskiego Disco Polo Live) oraz szkoda, że nie wszystkie są równomiernie puszczane - w tym kanale bowiem mocno przeszkadza mi to, że niektóre klipy są eksploatowane nadmiernie a niektóre od święta się pojawiają na antenie... A z zespołem Toples sprawa jest chyba dość skomplikowana, bo :
- jak rozumiem brak pozwoleń na emisję
- pod tą nazwą występował już nowy zespół Toples z innym wokalistą (ale o nich też już słuch zaginął a przynajmniej w Polo TV)
- Marcin Siegieńczuk obecnie występuje pod własnym nazwiskiem
- ogólny konflikt wokół tej nazwy

Ale takich historii jest pewnie więcej i raczej wątpię, by coś się w tej kwestii zmieniło - bo i tak Polo Tv nastawiona jest głównie na młode zespoły i na faworyzowanie niektórych teledysków, więc nawet jakby mieli pozwolenia to i tak by puszczali takie zapomniane klipy rzadko albo w środku nocy.
tvferdex97
Junior
x 5
x 13

Polo TV

Post autor: tvferdex97 »

A najgorsze to i tak jest te nagminne przycinanie teledysków oryginalnie nagranych w pełnym 4:3 do 16:9 co i tak zważając na jakość tych staroci wygląda gorzej niż hejtowane jingle na TVP1 jakością pamiętającą erę VHS-ów. Wszak niektóre lecą w 4:3 z pasami czarnymi po bokach jak od niedawna pojawiające się po raz pierwszy na Polo TV teledyski Akcentu. I dziwi mnie fakt że Polo TV wogóle nie promuje T.Niecika, za to można na Polsatowskim kanale discopolowym oglądać. A Eska TV nie promuje Gangu Albanii, chociaż czy oni czasem po nocach ich nie puszczają? Jeszcze gorzej jest z tymi pasmami "Przebojowe historie" które od 3 lat w kółko tylko z 6 pioaenek w nim opowiadane są przez wokalistów. Pochwalam za to zreaktywowane z Polsatu programy DPL i DR, niestety w kółko o różnych porach leci bezustannie 1. seria serialu fab.-dokumentalnego MWRD, która niebawem będzie miała 2. serię. I czy to też nie jest czas na nową oprawę stacji która obowiązuje od 26 maja '12 roku?
Awatar użytkownika
Axel
Activist
Kontakt:

Polo TV

Post autor: Axel »

Polo TV nie oglądam, ale ja to chciałbym aby na Polo TV lub jakimś innym kanale discopolowym przypomniano teledysk Amadeo - J23, którego w telewizji nie widziałem ze 20 lat, a w internecie jest tylko w kiepskich jakościach do obejrzenia. Chociaż może on leci na Polo TV? Widzieliście go tam?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kanały tematyczne Polsatu”