Strona 1 z 36

Polsat News 2

: 10 lut 2014, 0:02
autor: morus1000
Koniec Polsat Biznes?
Polsat News Plus zastąpi Polsat Biznes. Ma konkurować z TVN24 Biznes i Świat

Telewizja Polsat pracuje nad przekształceniem kanału Polsat Biznes w stację Polsat News Plus, poświęconą m.in. zagranicy i gospodarce - wynika z nieoficjalnych informacji Wirtualnemedia.pl potwierdzonych w trzech niezależnych źródłach. Nowy kanał ma ruszyć w marcu br.

W Polsat News Plus mają być obecne głównie informacje i programy publicystyczne dotyczące wydarzeń na świecie oraz gospodarki. Oznacza to, że będzie on konkurentem dla uruchomionej w styczniu br. przez Grupę TVN telewizji TVN24 Biznes i Świat, która powstała w miejsce TVN CNBC (więcej na ten temat).

Z informacji portalu Wirtualnemedia.pl wynika, że nad projektem Polsat News Plus pracuje m.in. Beata Grabarczyk, od lat związana z Polsatem (w przeszłości prowadząca i reporterka „Wydarzeń”), która od stycznia br. przestała prowadzić magazyn „To był dzień” w Polsat News (dowiedz się więcej). Zespół Polsat News Plus zasilić mają niektóre osoby związane dotąd m.in. z „Wydarzeniami”, natomiast część dotychczasowej załogi Polsat Biznes będzie musiała rozstać się ze stacją. Start kanału miał nastąpić pierwotnie już w lutym br., ale prace się przedłużają. Obecny plan zakłada, że Polsat News Plus ruszy w marcu.

Decyzja o utworzeniu Polsat News Plus zapadła, bo spółka cały czas nie jest zadowolona z wyników oglądalności, jakie osiąga Polsat Biznes, powstały w lutym ub.r. w miejsce TV Biznes (kanał ten w pewnym momencie przestał być rentowny). Jak wynika z danych Nielsen Audience Measurement, w styczniu br. Polsat Biznes miał co prawda o 0,02 pkt. proc. większy udział niż rok wcześniej notowała TV Biznes, ale wynosił on tylko 0,07 proc. Dało mu to 88. miejsce w zestawieniu wszystkich kanałów tematycznych nadających w Polsce (poznaj szczegóły). Stacja pokazuje programy informacyjne i publicystyczne dotyczące gospodarki, a także pozycje lifestylowe poświęcone biznesowi, zarabianiu pieniędzy, luksusowi. Na antenie są też m.in. programy nadawane równolegle z Polsat News jak „Nowy dzień” czy „Wydarzenia”.

Polsat News Plus ma być właśnie uzupełnieniem Polsat News, który ewoluuje w stronę lżejszego, bardziej popularnego kanału informacyjnego. Zmiany te obrazuje m.in. wprowadzenie do stycznia br. nowej formuły weekendowych wydań „Nowego dnia z Polsat News”, w którym pojawiają się gwiazdy, a jednym z jego prowadzących został Krzysztof Ibisz (więcej na ten temat). Natomiast wiosną ub.r. Polsat News zrezygnował z emisji codziennego magazynu o wydarzeniach zagranicznych „To był dzień na świecie”, wprowadzając w to miejsce program „Tak czy nie”, w którym goście, zwykle mający przeciwstawne poglądy, dyskutują głównie o budzących emocje sprawach społecznych (dowiedz się więcej).

Telewizja Polsat na razie nie chce potwierdzić, że planuje utworzenie nowej stacji w miejsce Polsat Biznes. - Jak będziemy mieć coś do powiedzenia, to poinformujemy - mówi nam tylko Tomasz Matwiejczuk, rzecznik prasowy spółki, pytany o sprawę.

http://www.wirtualnemedia.pl/artykul/po ... es-i-swiat
Ciekawe co zrobią z Superstacją jeśli ją Polsat wchlonie, pewnie powstanie Polsat News Life?

Polsat News 2

: 10 lut 2014, 0:10
autor: Dz
Superstacja wygląda od dłuższego czasu na kanał do odstrzelenia.

Polsat News 2

: 10 lut 2014, 0:13
autor: SNOL
Haha, to się zaczyna robić coraz bardziej groteskowe. Jeżeli info się potwierdzi, to Polsat już nawet nie ukrywa kopiowania pomysłów od konkurencji.

Moim zdaniem to świetny pomysł, widz tylko na tym zyska (choć niekonieczne ten zainteresowany ekonomią...). Polski rynek telewizyjny mimo wszystko staje się coraz bogatszy. Telewizja Polska postawiła na wymiar mikro - uruchomiła TVP Regionalną, co w dalekiej przyszłości może sprawić, że ośrodki regionalne staną na nogi. TVN zainwestował w wymiar makro - TVN24 BiŚ jest czymś pomiędzy TVN24 a zagranicznymi stacjami informacyjnymi. Kuleje, ale - podobnie jak w TVP - ma szansę na dobre rezultaty w przyszłości. Teraz swój kawałek tortu chce skonsumować Polsat. Z wielu względów mimo wszystko cieszę się, że Solorz postawił na kierunek makro, a nie mikro. :) Choć nie wszystko przesądzone - kto wie, co tam Zygmunt planuje?

Polsat News 2

: 10 lut 2014, 0:17
autor: brk
Jak już pisałem w temacie o Polsat Biznes - jest to odpowiedź Polsatu na styczniowy ruch TVN. No, ale to cieszy, bo dzięki konkurencji kanały info nie stracą, a zyskają, bo będą się starać być coraz lepsze.
@SNOL, może wkrótce wystartuje Polsat Wrocław, Polsat Legnica, Polsat Gorzów, Polsat Zielona Góra czy Polsat Jelenia Góra :D Dokładnie, kto ich tam wie :]

Polsat News 2

: 10 lut 2014, 0:56
autor: SNOL
Udało mi się zdobyć pierwszy projekt oprawy ekranowej Polsatu News Plus!
[ Spoiler ]

Polsat News 2

: 10 lut 2014, 9:22
autor: olona
Jak już pisałem w wątku Polsat Biznes nazwa nie zbyt udana nie lepiej Polsat News Biznes lub Polsat News i Biznes :)

Polsat News 2

: 10 lut 2014, 9:55
autor: woj29
Mnie martwi to, że jeżeli ta stacja powstanie, to zostaną przeniesione do niej wszystkie bardziej ambitne treści, przez co sam Polsat News znacznie zubożeje i zacznie się stawać drugim TVN24. No i nazwa - faktycznie nieszczegolnie udana, chociaż dobrze nie zrobili "Polsat News Biznes i Świat" :)

No i jeżeli ten kanał ma wystartować już w marcu, to czy nie powinniśmy już wiedzieć coś więcej, albo chociaż mieć potwierdzenie z oficjalnego źródła?

Polsat News 2

: 10 lut 2014, 10:58
autor: TajemniczyONE
Dz pisze:Superstacja wygląda od dłuższego czasu na kanał do odstrzelenia.
Czy to rok temu, czy teraz, i tak mają bez problemu o połowę większą ogl. niż Polsat Biznes. Więc...

Polsat News 2

: 10 lut 2014, 11:32
autor: szymek48
morus1000 pisze:Ciekawe co zrobią z Superstacją jeśli ją Polsat wchlonie, pewnie powstanie Polsat News Life?
Bazując na treściach zawartych w Superstacji proponowałbym Polsat News Minus :)

Polsat News 2

: 10 lut 2014, 15:13
autor: Viking
SNOL pisze:Udało mi się zdobyć pierwszy projekt oprawy ekranowej Polsatu News Plus!
[ Spoiler ]
A ja dotarłem do oficjalnego logotypu stacji:
[ Spoiler ]
Różni się od tego zaprezentowanego w powyżej cytowanym poście.

Polsat News 2

: 10 lut 2014, 22:13
autor: jack
http://polsatnewsplus.pl/

Ciekawe czy Polsat odzyska tą domenę?

Polsat News 2

: 10 lut 2014, 23:13
autor: SNOL
A widzicie, kto jest właścicielem domeny? Jaki ten świat jest mały... ;)

Polsat News 2

: 19 lut 2014, 13:58
autor: ssszaman
http://wiadomosci.dziennik.pl/media/art ... -plus.html
Polsat News Plus wystartuje w marcu. Koronnym programem w ramówce ma być "To był dzień na świecie" - dowiedział się dziennik.pl.


Z nieoficjalnych informacji wynika, że zdjęty z ramówki Polsat News program Grzegorza Dobieckiego, Jana Mikruty i Grzegorza Kozaka wróci w odświeżonej formule na antenie nowego kanału Polsatu. Magazyn publicystyczny poświęcony wydarzeniom międzynarodowym będzie nadawany codziennie, od poniedziałku do piątku, w paśmie najlepszej oglądalności i wydłużony.

"To był dzień na świecie" w kwietniu zeszłego roku znikną z anteny Polsatu News. Zastąpił go cotygodniowy magazyn, który nie zyskał takiej akceptacji widzów.- Dla tych kilku procent społeczeństwa, które się interesują sprawami zagranicznymi, jest to przerażające, ale taka jest prawda. Program codzienny nie może się utrzymać, bo na siebie nie zarobi. Mówię to z bólem serca, ale my tego nie zmienimy. To byłoby bicie głową w mur - mówił jeszcze kilka miesięcy temu w "Press" Grzegorz Dobiecki.

Okazuje się, że nie miał racji.

Polsat News Plus, który ma zastąpić uruchomiony zaledwie rok temu Polsat Biznes wystartuje w marcu. W Polsacie trwają prace nad ramówką i przygotowaniem nowego studia dla kanału. Część audycji będzie kręcona poza stacją.

Szefową nowej anteny jest znana z "Wydarzeń" Polsatu Beata Grabarczyk, dyrektorem kanału jest zaś Henryk Sobierajski. Stacja nie zdradza ile osób pracuje w kanale. Wiadomo, że zasilą go ludzie z "Wydarzeń" i Polsatu News.

Dotychczasowa - biznesowa - tematyka kanału zostanie zmarginalizowana, bo ekonomiczne kanały nie mają w Polsce wzięcia. Ich widownia jest znikoma, a to nie pozwala skutecznie walczyć o reklamodawców. Polsat News Plus ma być stacją o profilu informacyjno-publicystycznym, z naciskiem na wiadomości ze świata, pogłębioną publicystykę i programy autorskie.

Przedstawiciele kanału twierdzą, że nie ma obaw o kanibalizację. Tłumacza, że w odróżnieniu od Polsatu News, który jest nastawiony na szybką informację, jej mniejszy brat pozwoli spokojnie przeanalizować i zgłębić problemy. Nie tylko polityczne, ale chociażby kulturalne.
Prócz cytatu i linku na przyszłość prosiłbym o dodanie czegoś od siebie. [Trzeciak]

Polsat News 2

: 19 lut 2014, 14:26
autor: zesepo
Kopiuj+wklej=Polsat

Polsat News 2

: 20 lut 2014, 0:31
autor: SNOL
No nie bardzo, tutaj przebija się nieco inna wizja - z całkowitą marginalizacją tematów ekonomicznych.

Wiadomość o możliwym powrocie TBDnŚ - fantastyczna. Już ustawiam nagrywanie w dekoderze! :)