TVN (HD)

Dyskusje o telewizji TVN.
morus1000
Poster
x 15
x 40

TVN (HD)

• zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: morus1000 »

Kolejny paradokument tym razem o tym jak się pije wódkę "Absolwent" xD Przepraszam nie mogłem wytrzymać co TVN jeszcze wymyśli. Mogli by zamiast oglupiajacych paradokumentów jakis teleturniej zrobić, choćby "Najsłabsze Ogniwo" bez Szczuki lub "Milionerzy".
Awatar użytkownika
Karol
Administrator
x 636
x 3203

TVN (HD)

Post autor: Karol »

Teleturnieje już nie są modne.
Awatar użytkownika
piciu
VIP Expert
x 2
x 15

TVN (HD)

Post autor: piciu »

To nie jest tak, że nie są modne, tylko producenci nie umieją wykorzystać ich potencjałów i dostosować do obecnych realiów. Poza tym, niestety takie jest teraz społeczeństwo, że woli oglądać paragó*na niż programy rozrywkowe, dzięki którym można się również czegoś dowiedzieć.
Obrazek
Awatar użytkownika
Ama18
VIP Expert
x 169
x 170
Kontakt:

TVN (HD)

Post autor: Ama18 »

Od czasów dwójkowych teleturniejów z lat 90. mieliśmy parę prób dostosowania do realiów (chociażby Najsłabsze ogniwo, Gilotynę, polsatowskie cuda i tak dalej). Większość z nich nie pobyła na antenie dłużej, niż "Ukryta prawda". Czy to kwestia społeczeństwa? Czy ja wiem. Z jednej strony po części tak, ale z drugiej telewizja zanotowała spadek "wartości" programów własnych (w przeciwieństwie do ich jakości czy realizacji, nie mówię o serialach).

To trochę kwestia w stylu co było pierwsze: czy widzowie zniechęcili się do teleturniejów, czy stacje uznały, że są opłacalniejsze formaty. Sam bardzo lubię teleturnieje, ale to jest gatunek w naszych warunkach niszowy. Czy kiedyś było inaczej? Wielką Grę w ostatnich latach świetności oglądać miało nieco ponad 2 miliony widzów (źródło). Milionerzy po reaktywacji oscylowali w przedziale od dwóch do trzech milionów. To nie jest jakiś kosmiczny rezultat, a paradokument na pewno można wyprodukować taniej. Właśnie te około dwa miliony to maksimum, jakie można obecnie wycisnąć z teleturniejów. A nie dość, że droższe są w produkcji, to jeszcze ciężej wcisnąć np. product placement. Nic dziwnego, że utrzymały się przede wszystkim w TVP.

No i nie zapominajmy, że format teleturnieju jest trochę retro, a jeżeli zrobisz go z elementami rozrywkowymi (jak np. w Postaw na milion), to tej wiedzy nie zostaje zbyt wiele.
Awatar użytkownika
Trzeciak
VIP Mod
x 3437
x 1556

TVN (HD)

Post autor: Trzeciak »

Wszystko to kwestia odpowiednich kosztów produkcji, ale i pomysłów. Trudno się nie zgodzić z @Karolem, szczególnie, że od czasów, gdy powstał format do "Postaw na milion", żaden format tego gatunku nie stał się światowym hitem. To nie jest tylko problem rynku polskiego, ale ogólnoświatowego rynku telewizyjnego.
Pozdrawiam, Trzeciak
kamil2505
VIP Expert
x 21
x 394

TVN (HD)

Post autor: kamil2505 »

"Rozmowy w toku" po cichu można powiedzieć - zniknęły z ramówki TVN. Od wczoraj w paśmie o godzinie 15:00 pokazywane są "Kuchenne rewolucje". W dalszym ciągu pozostają powtórki w nocy. Jest to tym bardziej zaskakujące, że informacja o tej zmianie nie została nigdzie nadmieniona (a przeważnie taka informacja pojawiała się jako "zmiana ramówkowa").

Ciekawe czy to pożegnanie z programem na dobre? Może to miejsce wiosną zajmie wspomniany już wcześniej paradokument - "Absolwent"?
PLATFORMA CANAL+:
Extra+ z CANAL+ (10) CANAL+VOD CANAL+4K Ultra HD HBO HBO GO Fox Play Nat Geo Play Paramount Play  Mistrzowska Piłka Multiroom Standard Ultrabox+ 4K CANAL+ Telewizja przez internet / nc+GO 100h 84,99zł
PLAYER:Pakiet Start+ 6M 30zł
Awatar użytkownika
wiatriwoda
VIP Expert
x 84
x 2393

Re: TVN (HD)

Post autor: wiatriwoda »

Hah szok- wreszcie i jak po cichu , KR będą pewnie podbijać pasmo -nawet jak nie definitywnie to oby wyniki KR to pokazały i zniknęły na zawsze . Choć jeśli będzie kolejny para docu to będzie porażka.
Kainróg
Obserwator
x 1
x 18

TVN (HD)

Post autor: Kainróg »

Na Fejsie piszą, że wracają w lutym.
Curvy Model
Junior
x 179
x 121

TVN (HD)

Post autor: Curvy Model »

Czyżby początek końca tego programiku? :)
Awatar użytkownika
wiatriwoda
VIP Expert
x 84
x 2393

Re: TVN (HD)

Post autor: wiatriwoda »

To chwila radości trwała krótko :) ale i tak dobrze , że znikają,a może nie wrócą? :)
Awatar użytkownika
matik
VIP Mod
x 48
x 157

TVN (HD)

Post autor: matik »

Będę powtarzać się do znudzenia, ale jak dla mnie RWT powinno być emitowane o 11:00 - tuż po DDTVN.
kamil2505
VIP Expert
x 21
x 394

TVN (HD)

Post autor: kamil2505 »

Ciekawe jaką oglądalność miały RwT podczas ostatniego sezonu. Niespodziewanie o 16:00 w Jedynce pojawiła się konkurencja. O 15-tej trudno stwierdzić, ale wydaje mi się, że zmiana na "Kuchenne rewolucje" może sugerować, że o tej porze nie było zbyt dobrze.

Trudno stwierdzić co z tym programem. Już pamiętam, że kiedyś próbowano już pokazywać ten program w paśmie po 12-tej (emisja w wakacje), ale jak szybko tam się pojawiły - tak szybko zniknęły. Podobnie było z emisją ok. 9-tej w sezonie wakacyjnym.

Mimo wszystko emisja o 11-tej tuż po "Dzień dobry TVN" - nie jest złym pomysłem. W końcu programy są skierowane do podobnej widowni. Chociaż kto wie. Może zobaczymy tam "RwT" po zimowej przerwie (która swoją drogą w TVN miała być premierowa, a tak nie jest, a wydaje mi się, że takie programy jak te zimowej przerwy mieć nie powinny. Z resztą - kiedyś tak było).

Jedno jest pewne - pewnie jeszcze na długie lata będą zapychaczem nocnej ramówki TVN.
PLATFORMA CANAL+:
Extra+ z CANAL+ (10) CANAL+VOD CANAL+4K Ultra HD HBO HBO GO Fox Play Nat Geo Play Paramount Play  Mistrzowska Piłka Multiroom Standard Ultrabox+ 4K CANAL+ Telewizja przez internet / nc+GO 100h 84,99zł
PLAYER:Pakiet Start+ 6M 30zł
CiachooStatysta
Użytkownik
x 1
x 1
Kontakt:

TVN (HD)

Post autor: CiachooStatysta »

Byłem kilka dni temu na nagraniach nowych odcinków - tak więc program powróci, ale nic więcej powiedzieć nie mogę.
Kainróg
Obserwator
x 1
x 18

TVN (HD)

Post autor: Kainróg »

Ja wyraźnie napisałem, że wracają w lutym o czym informują na oficjalnej stronie na Fejsie, ale zostało to totalnie zignorowane.
tvferdex97
Junior
x 5
x 13

TVN (HD)

Post autor: tvferdex97 »

N-O-R-O-N pisze:Saga ''Gwiezdne wojny'' wkrótce w TVN, właśnie widziałem ciekawy zwiastun. Pewnie coś od stycznia będzie.
Już wiadomo że saga będzie emitowana od 3 stycznia do 7 lutego co niedzielę o 20:00.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Główne anteny TVN”