TVN24 (HD)

Pozostałe kanały nadawane przez Grupę TVN i Discovery w naszym kraju.
Awatar użytkownika
matik
VIP Mod

TVN24 (HD)

Post autor: matik » 04 gru 2012, 6:06

Z tym, że na mapie TVN24 położenie jest dobrze zaznaczone (Atlantic City), tylko jest zły podpis.
Awatar użytkownika
Tomek
VIP Mod
Kontakt:

TVN24 (HD)

Post autor: Tomek » 04 gru 2012, 10:27

Jest źle zaznaczone. New Jersey to stan (graniczący od północnego-wschodu ze st. Nowy Jork), w którym znajduje się Atlantic City. Zresztą, jeśli nie wierzysz, poczyniłem w 5 minut badanie, uwzględniając tym razem same Atlantic City i percepcje miasta/stanu przez TVN.
Obrazek
HENSHIN!
kamil2505
VIP Expert

TVN24 (HD)

Post autor: kamil2505 » 04 gru 2012, 13:48

@Tomek - widzę, ze bardzo nie lubisz TVN...

Co do samej sytuacji... Dziwi mnie tylko, że nikt w studiu - ani prowadzący ani eksperci nie zareagowali, że rozmówca wspomniał, ze mieszka w Stanach od dwóch lat, a już bierze udział w wyborach. Przecież o tym wielokrotnie wspominali poprzedni rozmówcy. Myślę, że stacja powinna podejść do całej sprawy z dystansem, a nie tak jak pan Kuźniar...
Awatar użytkownika
Karol
Administrator

TVN24 (HD)

Post autor: Karol » 04 gru 2012, 22:02

Pytanie brzmi: czy ewentualna sugestia prowadzącego, że student ściemnia nie byłaby także porażką dla TVN24, że dopuściła go na antenę? Być może zauważyli, tylko liczono, że nikt się nie połapie. I tak by było gdyby nie nieszczęsny filmik na YT.
Awatar użytkownika
Tomek
VIP Mod
Kontakt:

TVN24 (HD)

Post autor: Tomek » 05 gru 2012, 19:41

kamil2505 pisze:@Tomek - widzę, ze bardzo nie lubisz TVN...
O TVN-ie, czyli telewizyjnej kolorowej gazetce, promującej celebrytów, nie chce mi się rozmawiać. To byłby off-top ;)

A jeśli chodzi o TVN24, to rzeczywiście jakimś sposobem nie lubię tej stacji. W końcu to prawdziwy cud nie przepadać za telewizją "informacyjną", która czyni z plotek temat przewodni dnia, potrafiąc dyskutować jałowo nawet nad nimi przez kilka dni/tygodni. Z dziennikarzami, którzy myślą, że jak skończyli politologię, to nie muszą znać się na innych dziedzinach (ciąg mało odkrywczych pytań przez prezenterów podczas programów publicystycznych). Promujących idiotyczne pojęcia ("wojna polsko-polska").

Nie zapominajmy o braku kultury - prowadzący potrafią zadawać następne pytania w czasie wypowiedzi gościa, nieustannie przerywając tym samym sens przekazywanych przez niego myśli. Do tego nie wstrzymują się przed wyrażeniem własnych opinii i często nie rozumieją odpowiedzi zaproszonego. Brak profesjonalizmu, którego nie przykryje ładne studio wirtualne czy realne ze świetlikami, zegarem, ekranem, obraz HD lub "błękitny" helikopter, z którego i tak nic nie widać przez kamerę ;) Zachwycanie się tym przez redakcję w czasach istnienia Youtube i technologii na wyciągnięcie ręki, uważam za śmieszne. Ale jak dla kogoś kupienie samolotu przez Lot jest wydarzeniem dnia... to nie mam pytań.

Aaaa... jest jeszcze manipulacja i hipokryzja. Ale to temat tak chłonny, że będzie jeszcze wiele okazji ;)
Karol pisze:Pytanie brzmi: czy ewentualna sugestia prowadzącego, że student ściemnia nie byłaby także porażką dla TVN24, że dopuściła go na antenę? Być może zauważyli, tylko liczono, że nikt się nie połapie. I tak by było gdyby nie nieszczęsny filmik na YT.
Też mnie to zastanawiało. Czy prowadzący nie zaczął się trochę jąkać po usłyszenie długości pobytu "Polonii amerykańskiej" w Stanach? ;) I dlaczego tak szybko zakończył rozmowę? W każdym razie zgadzam się, że jeśli to była próba wyjścia ze złej sytuacji, to odbiła się ona rykoszetem po reputacji dziennikarza.
HENSHIN!
Awatar użytkownika
SNOL
VIP Expert
Kontakt:

TVN24 (HD)

Post autor: SNOL » 06 gru 2012, 1:11

Akurat do prowadzącego p. Jaconia nie miałbym pretensji - on w tej kuriozalnej sytuacji mógł zrobić niewiele. Po prostu zawiódł system weryfikacji, który w takiej stacji powinien działać bez zarzutów, aby prowadzący miał komfort pracy. Porażkę przypisujemy najczęściej osobie widzianej na ekranie - a często jest to błędem.

Aż przypomina mi się akcja sprzed kilku lat w BBC z gościem przyprowadzonym "z ulicy". Właśnie, w tym idealizowanym BBC! Tylko że moim zdaniem jest to marne pocieszenie dla TVN24.
tylko prywatne opinie. Tutaj od ponad dziesięciu lat.
Awatar użytkownika
Hecktor
Użytkownik

TVN24 (HD)

Post autor: Hecktor » 06 gru 2012, 2:04

pomijając ewentualną wpadkę tvn-u irytują mnie przykłady argumentowane mapami z Wikipedii. Należy pamiętać, że nie stanowi ona wiarygodnego źródła informacji, jakoby każdy może napisać tam praktycznie wszystko, a artykuły nie zawsze są weryfikowane. Jestem umiarkowanym sympatykiem wyżej wymienionej stacji, ale już lepiej udokumentowane wydają mi się również tutaj przedstawione mapy Google.
kamil2505
VIP Expert

TVN24 (HD)

Post autor: kamil2505 » 06 gru 2012, 12:45

Rozumiem Cię @Tomku, ale zauważ, że konkurencja też nie grzeszy bez-stronniczością i pisząc o TVN24 w ten sposób zapominasz o tym. Moim zdaniem w każdej stacji są lepsi i gorsi dziennikarze - zarówno w TVN24 jak i u konkurencji. I w każdej stacji zdarzały się różne wpadki albo też i afery, które odbiły się głośnym echem. Co do sytuacji z żartem studentów - było minęło, co świadczy chociażby słabym zainteresowaniem tym wątkiem. Mam nadzieję, ze powyższa sytuacja będzie dla nich nauczką na przyszłość. Co do sytuacji - w sumie się nie dziwię prowadzącemu. Co miał powiedzieć? Gdyby zwrócił uwagę faktycznie wszystko wyszłoby na jaw już podczas "Nocy wyborczej"... Tutaj @Karol miał rację. Chyba chcieli, by wszystko przycichło.
Awatar użytkownika
SNOL
VIP Expert
Kontakt:

TVN24 (HD)

Post autor: SNOL » 06 gru 2012, 12:51

Podoba mi się ekran dotykowy używany w wirtualnym studiu TVN24. Jakąś godzinę temu operował nim Jacek Pałasiński podczas opisywania zatonięcia statku z Polakami na pokładzie. Podobny (ten sam?) ekran widziałem ostatnio w lipcu w programie "Meteo News" na TVN Meteo (rzadko trafiam na ten kanał). Bardzo fajna sprawa.

No i TVN24 ma swojego "Jacka Gmocha"! :lol:
tylko prywatne opinie. Tutaj od ponad dziesięciu lat.
Awatar użytkownika
matik
VIP Mod

TVN24 (HD)

Post autor: matik » 06 gru 2012, 15:56

W Meteo News ekran może i jest ten sam, ale stolik inny (pewnie wymiennie stolików używają). Ten stolik o którym piszesz debiutował w "Pogodnym Poranku" TTV.
Obrazek
dvbtwidz

TVN24 (HD)

Post autor: dvbtwidz » 06 gru 2012, 18:03

Co do studentów- w mojej ocenie TVN po prostu połakomił się na wypowiedź na żywo polonii amerykańskiej. Nie jest to bynajmniej dla mnie złe, trzeba tylko wszystko dokładnie sprawdzać. Jednak o TVN 24 świadczy dobrze ten fakt, że trochę za późno, jednak lepiej późno niż wcale, spytali się o długość pobytu w USA. Po niefachowej wypowiedzi studenta prowadzący się pokumali i zakończyli rozmowę. Co jak co, całą tę sytuację oceniam jako kompromitację TVN 24 :-). Jedno mnie interesuje- czy TVN ma prawo oskarżyć tych studentów o coś?
Awatar użytkownika
matti
Obserwator

TVN24 (HD)

Post autor: matti » 06 gru 2012, 19:50

kamil2505 pisze:Rozumiem Cię @Tomku, ale zauważ, że konkurencja też nie grzeszy bez-stronniczością i pisząc o TVN24 w ten sposób zapominasz o tym.
Zacznijmy od tego, że bezstronne media są utopią. Coś takiego nie istnieje. Problem w Polsce polega tym, że po pierwsze brakuje pluralizmu, a po drugie brakuje kultury debaty publicznej do czego niektórzy dziennikarze się mocno przyczyniają. I właśnie tu wysunąłbym zarzut pod adresem TVN-u, bo można można mieć swoją linię stacji, ale należało mieć trochę szacunku do innych.
Obrazek
Awatar użytkownika
jack
Junior

TVN24 (HD)

Post autor: jack » 07 gru 2012, 1:01

Nienawidzę TVP 1. I ogólnie całego TVP.
Awatar użytkownika
Direct
VIP Mod

TVN24 (HD)

Post autor: Direct » 07 gru 2012, 11:42

Tym gorzej dla stacji. Co to za weryfikacja, skoro żartownisie bez problemu ją przechodzą? :)
Pozdrawiam, Direct
Awatar użytkownika
bartekwalasek14
Użytkownik

TVN24 (HD)

Post autor: bartekwalasek14 » 11 gru 2012, 19:15

W Cyfrze i CePie brak Tefał enu 24 Hade
http://worldofogolnotematyka.fora.pl/

*TVP Regionalna - Jesteś u siebie*
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kanały tematyczne TVN/Discovery”