Strona 1 z 2

Discovery Historia

: 29 sie 2006, 10:43
autor: stevie
TVN rozważa uruchomienie kanału historycznego

TVN Historia może być trzecim kanałem tematycznym TVN-u, który rozpocznie nadawanie w tym roku. Ostatecznej decyzji o jego uruchomieniu jeszcze nie podjęto.

Telewizja TVN wykupiła 15 sierpnia domenę internetową tvnhistoria.pl. Jednak nadawca nie złożył w Krajowej Radzie Radiofonii i Telewizji wniosku o przyznanie koncesji dla takiej stacji. - Jest to dopiero wstępny pomysł. Jeśli ITI Neovision zechce uruchomić taki kanał, to my wyprodukujemy dla niego program – mówi Edward Miszczak, dyrektor programowy TVN-u. Nadawca stara się o dostęp do zasobów archiwalnych z okresu PRL, którymi administruje Telewizja Polska.
W październiku rozpoczną nadawanie: kanał adresowany dla lekarzy (TVN Med) i osób uczących się języków obcych (TVN Lingua). Obydwie stacje będą dostępne w ofercie platformy cyfrowej, którą jesienią uruchomi ITI. Piotr Walter, prezes TVN-u, poinformował dwa tygodnie temu Polską Agencję Prasową, że trzeci kanał tematyczny powinien rozpocząć nadawanie przed końcem roku, a inwestycja w projekt pochłonie 5-8 mln zł. Jeśli TVN Historia wystartuje, w styczniu 2007 roku, będzie miał konkurencję w postaci kanału TVP Historia, nad którym pracuje telewizja publiczna.
Żródło: press.pl

No proszę,kto by sie spodziewał,że TVN takze uruchomi kanał historyczny.Tym bardziej,ze wcześniej TVP zapowiedziała uruchomienie takiego kanału.

TVN Historia

: 29 sie 2006, 12:03
autor: piotr396
nie sądze TVN ale nie wiadomo czy TVP da te materiały

TVN Historia

: 29 sie 2006, 12:53
autor: RaPi
Jakoś nie widze potrzeby tworzenia takiego kanału przez TVN. Nie sądzę żeby on powstał...

TVN Historia

: 29 sie 2006, 13:24
autor: kiper
Ta historia to archium co do tvp kultura i tvp historia założą wspólnote ARCHIWA TVP i tak samo będzie z TVN HISTORIA

TVN Historia

: 29 sie 2006, 21:51
autor: Karol
RaPi pisze:Jakoś nie widze potrzeby tworzenia takiego kanału przez TVN. Nie sądzę żeby on powstał...
Myślę, że to tylko zamysł ITI, ale raczej nic z tego by nie było. Liczę na jakiś inny, ciekawszy projekt.

TVN Historia

: 12 wrz 2006, 7:46
autor: stevie
Będzie nowy kanał TVN?

Czy do pokaźnej paczki kanałów tematycznych z rodziny TVN dołączy kolejny? W mediach pojawiła się informacja, że Grupa TVN planuje we współpracy z kanałem Discovery Channel uruchomić kolejny program.

Kilka tygodni temu przedstawiciele stacji TVN zdradzili tajemniczo, że do końca roku na pewno ruszą dwa nowe kanały tematyczne - medyczny kanał TVN Med oraz program dla chcących uczyć się języków obcych - TVN Lingua. Wspominano także o kolejnym, który jak na razie jest lub był niewiadomą.

Jeśli jednak potwierdzą się informacje "Dziennika", to wkrótce w swoich telewizorach zobaczymy dokumentalny program TVN Discovery, który ma być między innymi odpowiedzią na przygotowywany przez telewizję publiczną TVP Historia.

Z informacji "Dziennika" wynika, że kanał będzie powstawał przy współpracy z Discovery Channel, a jego twarzą ma być była prezenterka "Wiadomości" TVP1 Grażyna Bukowska.
Żródło: Media2.pl

Proszę,jednak ten kanał zamiast TVN Historia,moze jeszcze się nazywać TVN Discovery.

TVN Historia

: 12 wrz 2006, 8:11
autor: Poland
Gdy usłyszałem tą nazwe myślałem że wchłonął Discovery Channel

TVN Historia

: 12 wrz 2006, 15:27
autor: Witu
Widać że w ITI mają dojścia, skoro chce z nimi współpracować Discovery!

TVN Historia

: 12 wrz 2006, 17:58
autor: Karol
Tu nie potrzeba dojść. Discovery Channel samo z siebie chce robić się jak najbardziej polskie, posiada polskich pracowników zajmujących się jego sprawami w naszym kraju. Być może wkrótce zatrudnią także polskich dokumentalistów, bo przydałoby się więcej rodzimej produkcji na tym kanale.

Reasumując: powinni postarać się o Polską koncesję, by dużo łatwiej było im obsługiwać emisję i dodawać aktualne programy.

TVN Historia

: 12 wrz 2006, 20:59
autor: RaPi
Aż jestem ciekaw co z tego może być. Discovery jest moim ulubionym kanałem i jeżeli ITI należycie wykorzysta okazje do współpracy z nimi to napewno będzie tam można zobaczyć ciekawe produkcje...

Discovery Historia

: 06 wrz 2009, 10:41
autor: Sigi
Nie ma tu jeszcze tematu o tej stacji, więc założyłem ten wątek.

Jak już pewnie większość słyszała kanał Discovery Chanel od TVN przjeła firma Discovery Networks i 1 października zamierza zmienić oprawę i ramówkę.

http://mediaboss.pl/newsy/2009/wrzesien ... ernika.php

Discovery Historia

: 27 wrz 2009, 14:29
autor: jakub0947
nie chodzi o Discovery Channel a o Discovery tvn historia!

A wracając do tematu to fajnie by było gdyby kanał dołączył do c+

Discovery Historia

: 27 wrz 2009, 19:08
autor: janusz080
Jest na pewno na to szansa. Po wycofaniu się TVN z projektu prawdopodobieństwo wejścia do innych platform się zwiększyło.

Discovery Historia

: 21 lis 2010, 23:48
autor: mariuszek
Discovery Historia o Wiśle fajnie będę oglądał wtorek o 22

http://wislaportal.pl/news.php?id=19001

Discovery Historia

: 23 lis 2010, 14:48
autor: Warblade52
Fajnie.Może wejdzie do Cyfrowego Polsatu.