Planete+

Wątki poświęcone autorskim kanałom Canal+.
Awatar użytkownika
Karol
Administrator
Posty: 21741
Rejestracja: 24 maja 2006, 15:29
x 858
x 7152

Planete+

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Karol »

Stacja obecna w Polsce już od ponad 10 lat. Co o niej myślicie? Moim zdaniem jej największą zaletą są ambitne filmy dokumentalne z całego świata, a nie tak jak Discovery Channel czy NGC, produkcje własne, często tylko brytyjskie, które są przesiąknięte komerchą i morałami pokroju "Nie do wiary".

Nie wiedzieć czemu, ale dawniej, jeszcze na początkach istnienia tego kanału, byłbym wstanie przysiądz, że nazywał się on Planette.
Awatar użytkownika
RaPi
VIP Expert
Posty: 1874
Rejestracja: 24 maja 2006, 15:38
Lokalizacja: Poland
x 2
Kontakt:

Planete+ (HD)

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: RaPi »

Ja też miałem podobnie jak ty. Też wydawało mi się że ta stacja nazywa się Planette....
Awatar użytkownika
Karol
Administrator
Posty: 21741
Rejestracja: 24 maja 2006, 15:29
x 858
x 7152

Planete+ (HD)

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Karol »

Lepiej. Jestem w stanie przysiądz, że w gazetach były nawet takie logotypy z dwoma literami 't'. Myślę, że nie bez powodu ta nazwa jest nadal mylona przez widzów.
Awatar użytkownika
Karol
Administrator
Posty: 21741
Rejestracja: 24 maja 2006, 15:29
x 858
x 7152

Planete+ (HD)

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Karol »

http://pl.youtube.com/watch?v=II2fu_XESrU - słynna muzyczka i zapowiedzi Planete. Stare dobre czasy.
Awatar użytkownika
jakub0947
Użytkownik
Posty: 67
Rejestracja: 27 wrz 2009, 13:49
Lokalizacja: Opole
x 2
x 5

Planete+ (HD)

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: jakub0947 »

Super kanał! Tylko czekać na wersję HD
Awatar użytkownika
Trzeciak
VIP Mod
Posty: 49672
Rejestracja: 23 kwie 2008, 19:38
x 5349
x 3240

Planete+ (HD)

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Trzeciak »

Od dziś kanał Planet na nową oprawę audiowizualną. Zastąpiła poprzednią, która była emitowana od stycznia 2004 roku, czyli przez prawie 7 lat. Co ciekawe nowa oprawa ma dwie wersje - dzienną (emitowaną od 6:00 do 21:00 z białym tłem) i wieczorną (od 21:00 w kolorze ciemnobordowym). Do jingli pasm filmowych dodano nowe kolory, co ma podkreślać przejrzystość ramówki i dynamiczność oprawy. Zmieniono także oprawę muzyczną, która jest bardziej stonowana. Cała oprawa jest w formacie 16:9, belki także są bardziej dynamiczne (nie są rozmiesczone na dole i po bokach). Nową oprawę przygotowało francuskie studio Motionfanclub a polską wersję opracował dział grafiki Canal+ Cyfrowy.
(źr:media2.pl)

http://www.youtube.com/watch?v=QvHuC5Bn ... r_embedded - to przykładowe zapowiedzi w nowej oprawie.
Pozdrawiam, Trzeciak
Awatar użytkownika
SNOL
Immortal VIP
Posty: 3931
Rejestracja: 05 paź 2007, 19:42
Lokalizacja: Wrocław
x 274
x 323
Kontakt:

Planete+ (HD)

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: SNOL »

11 listopada kanał zmieni nazwę na Planete+ HD. Zmieni się także logo, z którego zniknie pomarańczowa/czerwona kulka, co za tym idzie: zmieni się kolejna fantastyczna oprawa graficzna, kolejna (po Ale kino!), którą bardzo lubię za minimalizm i świetne jingle... :(
Obrazek
Media2.pl pisze:Planete+ HD pokaże - wprost z tegorocznej edycji festiwalu Planete Doc - film "Życie Jane" o pracy i życiu słynnej ekolożki i badaczki zachowań społecznych szympansów - dr Jane Goodall, która zdobyła Nagrodę Miesięcznika Focus dla największej osobowości festiwalu. Stacja zaprezentuje też dwa dokumenty poświęcone Bruce’owi Lee - "Bruce Lee. Droga wojownika" i "Bruce Lee sam o sobie" oraz "Zwodnicze obietnice" - kontrowersyjną opowieść o handlu ludźmi.
WIĘCEJ: http://media2.pl/media/83815-Cyfraplus- ... -w-HD.html
Tylko prywatne opinie. Tutaj od ponad 14 lat.
Awatar użytkownika
Karol
Administrator
Posty: 21741
Rejestracja: 24 maja 2006, 15:29
x 858
x 7152

Planete+ (HD)

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Karol »

Nie wiemy jaka będzie kolejna oprawa graficzna Planete, może nawet lepsza od obecnej.
ared
Użytkownik
Posty: 72
Rejestracja: 12 paź 2010, 14:43

Planete+ (HD)

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: ared »

Awatar użytkownika
brk
VIP Expert
Posty: 1925
Rejestracja: 02 wrz 2010, 15:01
Lokalizacja: Katowice
x 88
x 85

Planete+ (HD)

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: brk »

SNOL pisze:11 listopada kanał zmieni nazwę na Planete+ HD. Zmieni się także logo, z którego zniknie pomarańczowa/czerwona kulka, co za tym idzie: zmieni się kolejna fantastyczna oprawa graficzna, kolejna (po Ale kino!), którą bardzo lubię za minimalizm i świetne jingle... :(
http://media2.pl/g/0/21655.jpg
Media2.pl pisze:Planete+ HD pokaże - wprost z tegorocznej edycji festiwalu Planete Doc - film "Życie Jane" o pracy i życiu słynnej ekolożki i badaczki zachowań społecznych szympansów - dr Jane Goodall, która zdobyła Nagrodę Miesięcznika Focus dla największej osobowości festiwalu. Stacja zaprezentuje też dwa dokumenty poświęcone Bruce’owi Lee - "Bruce Lee. Droga wojownika" i "Bruce Lee sam o sobie" oraz "Zwodnicze obietnice" - kontrowersyjną opowieść o handlu ludźmi.
WIĘCEJ: http://media2.pl/media/83815-Cyfraplus- ... -w-HD.html
@SNOL - mam dobrą wiadomość. Kulka zostaje - Obrazek z SatKuriera.
Od 13 lat jako piszący, trochę dłużej jako czytający :D
Awatar użytkownika
waldus_5
Junior
Posty: 1353
Rejestracja: 25 sty 2009, 16:12
x 1
x 25

Planete+ (HD)

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: waldus_5 »

Mam pytanie, czy kanały będą też w wersji SD?

@brk, fajne logo, ale mam wątpliwości bo w spocie i na media2.pl było inne logo.

To jeszcze słowo o pomyśle dodaniu plusa, oceniam pozytywnie, nikogo godzinami nie będę musiał przekonywać, że te kanały są blisko spokrewnione z Canal+.
▲waldus_5
Awatar użytkownika
matik
VIP Mod
Posty: 8576
Rejestracja: 27 sie 2010, 18:41
Lokalizacja: Warszawa
x 170
x 870

Planete+ (HD)

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: matik »

Wszystkie obecne kanały będą nadal w jakości SD, a dodatkowo i w HD. Na "fejsbukowym" profilu kanału Hyper jest też info, że wersja HD kanału Teletoon+/Hyper+ będzie wszędzie tam, gdzie dostępna jest też wersja SD.
Awatar użytkownika
waldus_5
Junior
Posty: 1353
Rejestracja: 25 sty 2009, 16:12
x 1
x 25

Planete+ (HD)

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: waldus_5 »

To dość ciekawe, moja kablówka "wymnoży" kanały HD. Bardzo dobrze że ruszy wersja HD, uważam, że kanały dokumentalni-przyrodnicze obok filmowych i sportowych jako pierwsze powinny wprowadzać ten standard (choć taktyka olewania tematu przed Discovery jest godna odnotowania, swoją główną antenę emituje w 4:3).
▲waldus_5
Awatar użytkownika
Trzeciak
VIP Mod
Posty: 49672
Rejestracja: 23 kwie 2008, 19:38
x 5349
x 3240

Planete+ (HD)

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Trzeciak »

Ostatnio jest teraz trend na ujednolicanie marek i lóg pochodzących od jednego podmiotu. Jednak nie ma to nic wspólnego jakąś modą, tylko to ma na celu czytelność marek, nazw itp.
Pozdrawiam, Trzeciak
Awatar użytkownika
matik
VIP Mod
Posty: 8576
Rejestracja: 27 sie 2010, 18:41
Lokalizacja: Warszawa
x 170
x 870

Planete+ (HD)

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: matik »

waldus_5 pisze:Mam pytanie, czy kanały będą też w wersji SD?

@brk, fajne logo, ale mam wątpliwości bo w spocie i na media2.pl było inne logo.
To teraz nie będziesz miał wątpliwości.
http://www.youtube.com/watch?v=cx_aiqPj ... re=related
ODPOWIEDZ

Wróć do „Canal+ Polska”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości