Ale Kino+

Wątki poświęcone autorskim kanałom Canal+.
Pawel

Ale Kino+ (HD)

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Pawel »

I tu się mylisz. Jeśli kanał szanuje widzów jak HBO, Cinemax czy FOX i nadaje wiele seriali dzień, tydzień czy nawet miesiąc po premierze to obejrzę te seriale na tych kanałach, nawet w gorszej jakości (bo nie 1080p, i bez śmieci na ekranie) i lektorem (chyba że jest możliwość wyboru napisów jak na HBO), bo szanuję te kanały za to że się starają.
Awatar użytkownika
Dijon
VIP Expert
Posty: 6518
Rejestracja: 28 gru 2009, 21:48
x 131
x 58

Ale Kino+ (HD)

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Dijon »

Dlaczego HBO, Cinemax i FOX nadaje seriale szybko? Bo puszcza seriale produkowane przez odpowiedniki tych stacji w USA. 1 sezon serialu Ray Donovan leciał w HBO dopiero rok po premierze w USA. Dlaczego? Bo to serial amerykańskiej stacji Showtime, która jest konkurencją dla HBO. Co prawda, drugi sezon RD zostanie wyemitowany u nas zaraz po skończeniu się pierwszego na HBO, ale bądź co bądź - rok czekania na premierę serialu w stacji premium to trochę przesada.

Canal+ nie ma ciekawych kontraktów, nie ma odpowiednika w USA - dlatego nie ma tak szybkiego dostępu do praw, a za szybkie emitowanie danych produkcji musiałby dużo więcej zapłacić - a to by się nie zwróciło.
Awatar użytkownika
Karol
Administrator
Posty: 21741
Rejestracja: 24 maja 2006, 15:29
x 858
x 7152

Ale Kino+ (HD)

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Karol »

Widocznie emitowanie seriali zaraz po premierze nie daje wymiernych korzyści. Canal+ i tak nie zarabia na widowni, a na ilości aktywnych abonentów. Być może fakt, że wyemitują coś tydzień czy rok po amerykańskiej premierze nie robi różnicy w tej liczbie. Jak widać nie jest tak, że "wszyscy" oglądają filmy i seriale wcześniej w sieci :P
Awatar użytkownika
Dijon
VIP Expert
Posty: 6518
Rejestracja: 28 gru 2009, 21:48
x 131
x 58

Ale Kino+ (HD)

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Dijon »

Bo (jak to już chyba było przytoczone) tylko 4% Polaków ogląda seriale w sieci: http://wyborcza.pl/1,75478,15874097,Pre ... I_nie.html

Co prawda, te dane różnie były traktowane, ale jednak chyba trochę prawdy w tym jest. Jak na razie jeszcze większość osób ogląda seriale w TV. Żeby oglądać seriale zagraniczne, trzeba przynajmniej śledzić jakieś informacje ich dotyczące, a nie każdemu się po prostu chce.
Awatar użytkownika
Jordi
VIP Expert
Posty: 16073
Rejestracja: 13 sty 2013, 19:03
x 3524
x 2826

Ale Kino+ (HD)

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Jordi »

Ja tam nie mam pojęcia o co chodzi. Ale kino nie jest tylko w Polsce nie jak HBO i nie ma swojego odpowiednika w USA. No sorry, ale dla HBO to nie problem zrobić parę dni przed emisją polskiego lektora i napisy do premiery - dostają odpowiednio wcześniej i dzięki temu premiera jest dzień po USA, ale Ale kino takich koneksji nie ma i ja doceniam to, że stacja może rok po premierze w USA czy gdzie indziej, ale daje ZAWSZE naprawdę wartościowe produkcje. Mimo wszystko to AK+ od lat zostaje najlepszym kanałem filmowym w Polsce... bo HBO co z tego że seriale jak prócz tego ostatnio 1 hit na miesiąc, a reszta jakieś beznadziejstwa niskobudżetowe ogłupiające tylko widza?? A oni to nazywają "megapremierami"... no błagam... C+ też ostatnio nie lepszy... AK+ nie ma nowości, ale chociaż starannie dobiera produkcje do ramówki i ja np AK+ oglądam chyba najczęściej z filmowych kanałów...
Pawel

Ale Kino+ (HD)

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Pawel »

Dijon pisze:Dlaczego HBO, Cinemax i FOX nadaje seriale szybko? Bo puszcza seriale produkowane przez odpowiedniki tych stacji w USA.
I tu się mylisz totalnie. To co leci na polskim FOX ma niewiele wspólnego z tym co leci na amerykańskim FOX. Ale co ja będę tlumaczyl laikowi. Swoim postem pokazałeś że nie masz pojęcia o czym piszesz.

edit: dla twojej wiadomości, liczy się studio które produkuje dany serial. A, i to pewnie cie zdziwi, dla stacji FOX w USA może wyprodukować serial wytwórnia CBS, takie to jest pokręcone. I tego serialu w Polsce nie oglądniesz na FOX Polska.

@Jordi, nie bądź naiwny. Nie chodzi o to czy dana stacja ma swój odpowiednik w USA czy nie. Chodzi o umowy z dystrybutorami danych seriali. Sky Atlantic z UK nie swojego odpowiednika w USA a emituje seriale tak jak nasze HBO czy Cinemax.
Awatar użytkownika
Dijon
VIP Expert
Posty: 6518
Rejestracja: 28 gru 2009, 21:48
x 131
x 58

Ale Kino+ (HD)

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Dijon »

Pawel pisze:I tu się mylisz totalnie. (...)
No dobrze, może zastosowałem zbyt duży skrót myślowy. Nie chodziło mi już dokładnie o rozpisywanie tego na każdy kanał, bo to nie jest forum o amerykańskich stacjach telewizyjnych. I tak aktualnie ocieramy się o offtop. Akurat FOX może nie pasował do tej zasady "jaka stacja w USA, taka stacja w Polsce", a bardziej jaka wytwórnia - jak to jest w przypadku Cinemax czy HBO. Podałeś wcześniej przykład FOX-a, więc mogłem zapytać żebyś prześledził z jakiej wytwórni pochodzi dany serial - wtedy byś wiedział, dlaczego w Polsce jest tak szybko pokazywany. Sprawdź jednak, czy aby na pewno wszystkie seriale z wytwórni podległych FOX-owi są tak szybko emitowane u nas w FOX PL. Ogólnie chodziło mi o kanały premium, a FOX Polska i AleKino+ takimi kanałami nie są.
Awatar użytkownika
piciu
VIP Expert
Posty: 2721
Rejestracja: 12 wrz 2010, 19:34
x 2
x 18

Ale Kino+ (HD)

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: piciu »

Pawel pisze:I tu się mylisz totalnie. To co leci na polskim FOX ma niewiele wspólnego z tym co leci na amerykańskim FOX. Ale co ja będę tłumaczył [pozwoliłem sobie poprawić brak polskich znaków] laikowi. Swoim postem pokazałeś że nie masz pojęcia o czym piszesz.
Nazwać Dijona laikiem w tym temacie... Szkoda komentować, ale jesteś tu już tak długo, a koncentrujesz się chyba tylko na gnębieniu pojedynczych jednostek, bo nawet kolegów z forum nie znasz.
Obrazek
Awatar użytkownika
TiM
VIP Expert
Posty: 3999
Rejestracja: 31 maja 2008, 23:06
x 119
x 151

Ale Kino+ (HD)

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: TiM »

Od września Ale Kino+ z nową autorską oprawą i logo:
http://media2.pl/media/113642-nSport-zm ... cplus.html
Conan
VIP Expert
Posty: 901
Rejestracja: 30 lip 2008, 8:12
x 6

Ale Kino+ (HD)

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Conan »

W październiku Ale Kino+ rozpocznie emisję rewelacyjnego serialu Fargo.
Awatar użytkownika
Dijon
VIP Expert
Posty: 6518
Rejestracja: 28 gru 2009, 21:48
x 131
x 58

Ale Kino+ (HD)

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Dijon »

Wcześniej serial był dostępny w usłudze Seriale+ (podobnie jak Masters of Sex). Potwierdzam, serial wybitny, nawet wczoraj otrzymał Emmy za najlepszy miniserial.
Pawel

Ale Kino+ (HD)

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Pawel »

Serial już dawno obejrzany.

Widzę że zarówno AleKino jak i C+ zaczynają stawiać na dobre amerykańskie produkcje (Fargo, Masters of Sex, Black Sails), szkoda tylko że ciągle z takim opóźnieniem.
Awatar użytkownika
Direct
VIP Expert
Posty: 9316
Rejestracja: 10 maja 2009, 18:09
Lokalizacja: Śląsk
x 154
x 425

Ale Kino+ (HD)

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Direct »

Pragnę zauważyć, że nie da się emitować dobrych produkcji równo z emisją w kraju macierzystym z prostej przyczyny - wtedy jeszcze nie wiadomo, czy dana produkcja jest dobra i/lub czy osiągnie sukces. Czyż nie? :)
2009-2021
Awatar użytkownika
Dijon
VIP Expert
Posty: 6518
Rejestracja: 28 gru 2009, 21:48
x 131
x 58

Ale Kino+ (HD)

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Dijon »

Zarówno Master of Sex i Fargo to nowe seriale, w przypadku tego pierwszego co prawda "leci" już drugi sezon, ale emitowanie go równo emisją w USA w tamtym roku mogłoby być zgubne, bo co by było gdyby serial okazał się klapą?
Pawel

Ale Kino+ (HD)

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Pawel »

Direct pisze:Pragnę zauważyć, że nie da się emitować dobrych produkcji równo z emisją w kraju macierzystym z prostej przyczyny - wtedy jeszcze nie wiadomo, czy dana produkcja jest dobra i/lub czy osiągnie sukces. Czyż nie? :)
Takie ryzyko. Wolę jednak oglądać seriale na czasie, a nie pół roku (albo i więcej) po premierze w USA.

Poza tym wiele seriali z kablówek premium w USA, czy tych basic cable ale o uznanej renomie typu AMC można brac w ciemno.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Canal+ Polska”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości