[TVN] Uwaga!

Informacja i publicystyka w telewizji.
Awatar użytkownika
Karol
Administrator
x 540
x 2575

[TVN] Uwaga!

• zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Karol »

Nasz sensacyjny program dzisiaj miał małą wpadkę. Podczas materiału z cyklu "Kulisy sławy" pana z Comedy Central Polska podpisano "Komedy Central Polska" :) Identyczny błąd pojawił się na stronie interetowej programu: "...blablabla(...) - mówi Derrick Ogrodny, Komedy Central Polska.".
Evil
Junior
x 1

[TVN] Uwaga!

Post autor: Evil »

Oglądałem te kulisy sławy z "Włatcami Móch", ale na tą wpadkę nawet nie zwróciłem UWAGI :D Hehehe.
Awatar użytkownika
Artu
Junior
x 1

[TVN] Uwaga!

Post autor: Artu »

Czy ktoś może posiada materiał wyemitowany we wczorajszej "Uwadze"?
Awatar użytkownika
Giacobbe
Użytkownik

[TVN] Uwaga!

Post autor: Giacobbe »

Jak informuje serwis Wirtualnemedia.pl, telewizja TVN nie będzie emitować w sierpniu premierowym wydań programu Uwaga. Zamiast nich pokaże zaś powtórki ciekawych reportażów emitowanych w przeszłości w programie.
Awatar użytkownika
Kamil
VIP Expert
x 14
x 25

[TVN] Uwaga!

Post autor: Kamil »

Mam nadzieję że Uwaga ruszy w 16:9 po wakacjach, ale pewnie będziemy musieli na to czekać do startu nowych Faktów.
Awatar użytkownika
Kamil
VIP Expert
x 14
x 25

[TVN] Uwaga!

Pozwoliłem skopiować sobie wypowiedź Ice z wątku o Faktach, żeby nie robić off-topicu
A zmiany rzeczywiście są zapowiadane od dawna - mam nadzieję, że na pewno wejdą na jesień. Tylko ta ''Uwaga!''... prawdopodobnie będzie nadawana z wirtualnego studia TVN24, aby obniżyć koszty produkcji. Dla mnie to idiotyzm i mam nadzieję, że to się nie sprawdzi. Jeżeli już to mogliby wykorzystać to wirtualne studio inaczej - lepiej, bo w przypadku ''Skanera Politycznego'' nie powaliło.
Otóż okazuje się, że TVN ma racje. Obecnie "Uwaga" realizowana jest w starym studio po Faktach TVN. Właśnie chyba z tego powodu po przeprowadzce Faktów do TVN24, rozbudowano scenografię "Uwagi". Warto tutaj również wspomnieć, że "Uwaga" z racji tego, że jest realizowana w innym studio ma własną reżyserkę, co powoduje dodatkowe koszty. Właśnie dlatego też emitowana jest w 4x3, bo obecny sprzęt nie pozwala na emisję w 16x9. Po przeprowadzce do wirtualnego studia emisją programu zajęła by się reżyserka w TVN24. No i redakcja programu znajduje się w budynku TVN24 - koszty związane z odległością studia i redakcji zostaną zniwelowane.
Awatar użytkownika
TiM
VIP Expert
x 11

[TVN] Uwaga!

Post autor: TiM »

Tylko, że te studio wirtualne w budynku TVN24 jest takie ''pixelowate'' :P Takie ''Prosto z Polski'' ma niby takie małe studio, a bardzo ładnie się prezentuje. Mam nadzieję, że przynajmniej scenografia w tym wirtualny studio będzie podobna do obecnej.
Awatar użytkownika
Kamil
VIP Expert
x 14
x 25

[TVN] Uwaga!

Graficy będą musieli naprawdę się wysilić, żeby "Uwaga" nie wyglądała sztucznie jak studio "Dziennika TV" z Kuźniarem. "Prosto z Polski" jest nadawane z normalnego studia z wykorzystaniem chromakeya (jeżeli się nie mylę).
Awatar użytkownika
TiM
VIP Expert
x 11

[TVN] Uwaga!

Właśnie studio ''Dziennika'' nie wyglądało tak sztucznie jak te ''Skanera Politycznego'' (przy zoom'ie na osobę widać gołym okiem piksele tej ''tapety''). Studio ''Prosto z Polski'' ma ciekawie rozwiązaną scenografię. Z tyłu prezentera znajdują się 3 ''kwadraciki''. Na dwa z nich nałożona jest tapeta z motywem oprawy graficznej, a trzeci to trójkącik w greenbox'ie.
Awatar użytkownika
Kamil
VIP Expert
x 14
x 25

[TVN] Uwaga!

Wyglądało. Te kamery były obrzydliwie zrobione - jak z jakieś miernego programu do tworzenia w 3D. Nie można było postawić prawdziwej kamery w studio?
Awatar użytkownika
TiM
VIP Expert
x 11

[TVN] Uwaga!

Kamera rzeczywiście nie za dobrze wyglądała, ale reszta studia ''Dziennika'' była na tip top :P
Awatar użytkownika
Karol
Administrator
x 540
x 2575

[TVN] Uwaga!

Post autor: Karol »

Generalnie odległość studia uwagi i redakcji to raptem 30m, szerokość ulicy i chodnika ;)
Awatar użytkownika
Kamil
VIP Expert
x 14
x 25

[TVN] Uwaga!

No, ale chodzi pewnie o to, że będą mogli zwolnić albo poprzesuwać osoby zajmujące się obsługą techniczną programu i przerzucić to na techników TVN24. No i teraz pytanie. Czy w obecnym studio "Uwagi" kręcone jest coś jeszcze, czy tylko sama "Uwaga"?
Awatar użytkownika
Ice
VIP Expert
x 8

[TVN] Uwaga!

Post autor: Ice »

Tego nie wiem, ale możliwe, że wykorzystują dalszą część studia. A ekipa tu raczej tu nie ma nic do rzeczy bo o zwolnieniach obsługi technicznej nic nie wspomniano w ogóle. W ogóle koszty produkcji nie wiele by się obniżyły. Zaznaczam, że to jeszcze nic pewnego.
majestro
Użytkownik

[TVN] Uwaga!

Post autor: majestro »

Ze studia Uwagi również nadawane są programy z ReligiaTV takie jak Rozmównica i Cotygodnik.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Programy informacyjne i publicystyczne”