[TVP2/TVP INFO/TVP1] Magazyn Kryminalny 997

Informacja i publicystyka w telewizji.
Awatar użytkownika
Poland
VIP Expert
Kontaktowanie:

Postautor: Poland » 16 lis 2018, 21:06

Patrzcie kto dawniej występował w rekonstrukcji podczas programu 997:

Sławomir we własnej osobie tyle że bez wąsika :evil:
Od 24.05.2006 do 27.08.2014 jako kisiel205 / Od 27.08.2014 jako Poland
Aktywnie najlepszy na forum już od 12 lat! Na moim koncie już ponad 10,000 postów!
Mhal007
Użytkownik

Postautor: Mhal007 » 16 lis 2018, 23:16

Zna ktoś może tę nutę?
https://youtu.be/r5Ti5Wt1MRM?t=1058

Leci w tle między 17:10 a 17:50 (najlepiej słychać między 17:38 a 17:43). Jak nic utwór z dzieciństwa, za żadne skarby nie mogę sobie przypomnieć tytułu, męczy mnie już od jakiegoś czasu :rolleyes:

Jak ktoś odgadnie - ozłocę :)
bustram
VIP Expert

Postautor: bustram » 21 lis 2018, 1:03

Rozumiem cię, sam nieraz jestem w takiej sytuacji. Kluczowe tutaj będzie ustalenie tych kilku angielskich słów, które są słyszalne - myślę, że bez problemu ustali je ktoś kto zna angielski (niestety ja nie znam). Wtedy znalezienie tej piosenki będzie formalnością.

W jednym z odcinków 997 też na dyskotece leciała piosenka "Passion Fruit - Sun Fun Baby" - ale tam tytuł napisali w komentarzach, więc nie musiałem się zastanawiać. A ta też wpada w ucho i chętnie bym się dowiedział co to ;) Podejrzewam, że to jakieś eurodance z lat 90-tych.

Myślę, że znalezienie jej będzie tylko kwestią czasu - bywają trudniejsze przypadki... Ja np. szukam już jednego kawałka techno już od 10 lat i raczej nigdy go nie znajdę, no chyba, że kiedyś usłyszę go przez przypadek...
mk22
Użytkownik

Postautor: mk22 » 21 lis 2018, 12:45

Ja bym ozłocił osobą która by mi podała tytuł tej nuty z portretów pamięciowych i możliwość pobrania jej gdziekolwiek :D
bustram
VIP Expert

Postautor: bustram » 23 lis 2018, 20:41

Niestety poziom przydatności niektórych odcinków np. wczorajszego jest nikły żeby nie powiedzieć żaden. Wczoraj poszukiwali zaginionej kobiety ale nie pokazali jej... zdjęcia. W drugiej z prezentowanych spraw znali tożsamość bandytów, ba ! odsiadują nawet wyroki w więzieniu właśnie za to przestępstwo - zamiast jednak ich przycisnąć by wydali kompanów, policja woli poprosić telewidzów, aby przypomnieli sobie wydarzenia sprzed 15 lat... Groteska. Niestety większość odcinków jest w tym stylu robiona - można zaryzykować stwierdzenie, że program istnieje tylko po to, aby zapełnić ramówkę i zrobić oglądalność. Do tego celu wyciągane są stare sprawy, często sprzed 20 a nawet 29 lat, które są beznadziejne jeśli chodzi o szansę na wykrycie. Świeże sprawy nie są poruszane, no chyba, że dotyczą zaginięć. Ogólnie program nie umywa się do tego za czasów Fajbusiewicza. Co dziwne bardzo rzadko są pokazywane w inscenizacjach... zdjęcia osób i portrety pamięciowe - jeśli już to tylko na 3 sekundy, a najczęściej wcale. Nie wiem z czego to wynika, ale to tak jakby robić program kulinarny bez składników.
Pirlo
Użytkownik

Postautor: Pirlo » 26 lis 2018, 1:52

Dokładnie to samo chciałem napisać Bustram. Ta ostatnia sprawa, gdzie szukali tych współpracowników "widmo", bez żadnych rysopisów itd. to w ogóle śmiech na sali. Jednak przynajmniej sama sprawa była ciekawa i poniekąd lekko zabawna. Nie wiem czy zwróciliście uwagę, że rodem ze starych 997 nie ocenzurowali przekleństw jak to wcześniej miało miejsce w nowej odsłonie, ale... te dialogi chyba pisał jakiś młody Vega :lol: Rozumiem, że to twardy, męski program po 23, ale chyba nie ma sensu, aby w ciągu minuty padało ok. 20 przekleństw, czasami w co drugim słowie, trochę to zabawne, choć jeszcze śmieszniej było odcinek wcześniej, gdzie sytuacja była podobna tylko wtedy ocenzurowali bluzgi i wyglądało to tak "no co beep zrobiłeś <beep> <beep> <beep> no ja >beep> <beep> chyba cie <beep> :lol: ". Ogólnie mało ciekawa jest ta druga seria nowego MK 997, większość spraw to jakieś mdłe romanse.
bustram
VIP Expert

Postautor: bustram » 09 gru 2018, 21:07

Oto wspomniane "Passion Fruit" - przypadkiem dziś znalazłem, bo cały czas przeglądam stare odcinki - są dużo lepsze i z większym klimatem niż te nowe: https://youtu.be/ufsveC-ZPjg?t=242

@Pirlo
Albo ten "Monitoring na tropie" - pokazują kropkę (dosłownie jeden piksel) i do widzów "jeśli rozpoznają państwo tego człowieka, prosimy o kontakt"... To jakiś żart ? Albo portrety na końcu programu - prowadzący zapowiada serię portretów najgroźniejszych przestępców, a po chwili pokazują góra dwa portrety i to głównie alimenciarzy. Śmiech na sali ! No ale kto sądzi, że program jest udelikatniony ten się myli, gdyż bardzo często i chętnie pokazują materiały z akt spraw, najczęściej zdjęcia zwłok i nieraz przy tych zdjęciach pokazanych na wielkim telebimie w studio potrafią przeprowadzić całą rozmowę z zaproszonymi gośćmi. To w starym 997 się nie zdarzało, ale Fajbusiewicz przynajmniej pokazywał sprawy bieżące, z portretami i szczegółami, więc nieraz program przyczyniał się bezpośrednio do schwytania sprawców, czego o nowym 997 nie można powiedzieć.

Ale dobrze, że program jest, coś tam jednak zawsze przedstawią. Z nowego 997 najbardziej nie cierpię cyklu pułkownika, ale na szczęście jest króciutki - i tu kolejne zastrzeżenie... Mimo, że cykl jest krótki to i tak twórcy wolą emitować długaśną czołówkę jak to pan pułkownik sobie chodzi po mieście i "tropi" oszustów wraz z tajnymi kompanami. Na pochwałę zasługuje jednak podkład muzyczny podłożony pod materiały pułkownika - jest dość nowoczesny i oryginalny - ostatnio specjalnie obejrzałem 997 w całości aby wsłuchać się w ten podkład.

Wróć do „Programy informacyjne i publicystyczne”