[TVP2/TVP INFO/TVP1] Magazyn Kryminalny 997 (1986-2010, 2017-2023)

Archiwalne programy Telewizji Polskiej.
lukaa
Junior
Posty: 1091
Rejestracja: 02 paź 2013, 23:43
x 3
x 3

[TVP2/TVP INFO/TVP1] Magazyn Kryminalny 997

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: lukaa »

Dziś TVP Info chwaliło się taką zagadką https://www.polskieradio.pl/5/3/Artykul ... dejrzanych

Wspomniano, że to także dzięki programowi 997 :) Czyli komu? Wersji nowej TVP? :)
xyz
bustram
Activist
Posty: 4855
Rejestracja: 17 kwie 2008, 20:04
x 89
x 1716

[TVP2/TVP INFO/TVP1] Magazyn Kryminalny 997

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: bustram »

Co tu tak cicho ? Kolejny odcinek się ukazał, czekałem na jakieś opinie a tu cisza :P W takim razie zacznę od swojej: kolejny odcinek dużo lepszy niż pierwszy - pojawiły się dwie niewyjaśnione sprawy, inscenizacje zrealizowane fajnie, z klimatem. Ogółem nie jest źle. Szkoda, że w roli lektora nie zatrudnili pana z "Ktokolwiek widział, ktokolwiek wie", ale myślę, że głos Bohatkiewicza jest akceptowalny. Niepotrzebne są jedynie te wstawki "Monitoring na tropie" (oklepane do bólu, mało ciekawe, niewyraźne filmiki z neta) no i cykl pułkownika, z którego absolutnie nic nie zrozumiałem. Fajnie jednak, że program wrócił.
macssko
Użytkownik
Posty: 19
Rejestracja: 29 sie 2017, 20:55
x 2

[TVP2/TVP INFO/TVP1] Magazyn Kryminalny 997

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: macssko »

Czy ktoś ma nagrania z poprzednich 2 odcinków 997?
Awatar użytkownika
Trzeciak
VIP Mod
Posty: 49666
Rejestracja: 23 kwie 2008, 19:38
x 5347
x 3240

[TVP2/TVP INFO/TVP1] Magazyn Kryminalny 997

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Trzeciak »

bustram pisze:Niepotrzebne są jedynie te wstawki "Monitoring na tropie" (oklepane do bólu, mało ciekawe, niewyraźne filmiki z neta) no i cykl pułkownika, z którego absolutnie nic nie zrozumiałem. Fajnie jednak, że program wrócił.
"Monitoring na tropie" był już także w październikowym odcinku prowadzonym przez Fajbusiewicza. :)
Pozdrawiam, Trzeciak
mk22
Użytkownik
Posty: 26
Rejestracja: 20 sie 2017, 23:11
x 2

[TVP2/TVP INFO/TVP1] Magazyn Kryminalny 997

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: mk22 »

Pan Bohatkiewicz musi trochę zwolnić z mówieniem i gestykulacją, za szybko jest wg mnie. Rekonstrukcje nawet nie najgorsze, powiedziałbym nawet, że ciut lepsze od tych z października. Ciekawe czy będą wracać do starszych spraw np. z lat 90, może pojawią się jakieś archiwalne wideo ze starego 997. To byłby duży plus dla tego programu.
bustram
Activist
Posty: 4855
Rejestracja: 17 kwie 2008, 20:04
x 89
x 1716

[TVP2/TVP INFO/TVP1] Magazyn Kryminalny 997

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: bustram »

Kolejny odcinek obejrzany i tutaj bym go podzielił na dwie części. Pierwsza część to takie standardowe słodzenie policji jacy to oni są wspaniali, bo schwytali dwóch złodziei - do obu spraw zamieścili w dodatku rekonstrukcje (!) - nie rozumiem po co robić rekonstrukcje dla rozwiązanych spraw, no ale w końcu ciągle prezesem TVP jest Kurski, więc w każdym programie musi być lizanie tyłka państwowym służbom - bez tego się nie obejdzie. Druga część była już znacznie ciekawsza, bo dotyczyła zaginionej staruszki. Zrealizowali do tej sprawy klimatyczną rekonstrukcję, która mimo powagi sytuacji była dość komiczna, bo przedstawiała dwóch gości jak nocą sobie weszli do domu i ukradli babcię domownikom :) Mało prawdopodobna inscenizacja, ale przynajmniej zabawna. Co się stało z babcią ? Tego nie ustalono.

Podsumowując: w trzech odcinkach pojawiła się tylko 1 nierozwiązana sprawa najcięższego kalibru, czyli dotycząca zabójstwa. Większość czasu poświęcono na sprawy rozwiązane - no okej oprócz tego pojawiły się 2 zaginięcia: te z wczorajszego odcinka i z odcinka tydzień wcześniej, które mimo dramaturgii są w zasadzie sprawami neutralnymi, bo nie znaleziono żadnych ciał. Trochę marnotrawią czas antenowy na błahostki a powinni poświęcić go na najcięższe nierozwiązane sprawy - no ale to by nadszarpnęło wizerunek policji i powstaje takie błędne koło.

Trudno nie odnieść wrażenia, że program przyjął charakter bardziej reporterski, złagodzono jego wizerunek. Bohatkiewicz odczytuje swoje kwestie tak jakby nagrywał "setkę" do Wiadomości lub Panoramy. Troszkę program stracił na charakterze ale mimo wszystko będę go śledził dalej.
krejzolekk
Obserwator
Posty: 569
Rejestracja: 27 kwie 2016, 20:36
x 1
x 2

[TVP2/TVP INFO/TVP1] Magazyn Kryminalny 997

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: krejzolekk »

Dobrze, że zrobili rekonstrukcję przy sprawie napadu, bo pojawiło się tam dwóch aktorów z dawnego 997, ten z kręconymi włosami i Sławomir Sulej. Oby pojawiali się częściej. Dwa nowe odcinki bez porównania z październikowym. Dużo, dużo lepiej to wygląda. Bohatkiewicz daje radę. Dobrze, że zmieniono lektora na niego, październikowy był nijaki. Mnie tam się podoba, że pokazują też głośne, medialne sprawy. Jedyne do czego mógłbym się przyczepić, to cykl byłego policjanta. Pomysł może i ciekawy, ale gość średnio pasuje. Wolałbym, by było to zrobione w dawnym stylu, czyli inscenizacje ze znanymi aktorami. Rekonstrukcje to też nie jest to, co lata temu, ale pierwsza sprawa dała nadzieję, że może być lepiej pod tym względem. Czuć było trochę dawny klimat. Oby poziom się utrzymał, to będzie drugi ciekawy program kryminalny po Mieście Gniewu. Brakuje ostatnio takich programów.
Awatar użytkownika
N-O-R-O-N
User of the Year 2014!
Posty: 13153
Rejestracja: 31 paź 2014, 16:55
x 2248
x 2434

[TVP2/TVP INFO/TVP1] Magazyn Kryminalny 997

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: N-O-R-O-N »

Program ogląda 767 tysięcy widzów. W gr. 4+ Jedynka wygrywa z Polsatem i TVP2.

Źródło: Press
9 lat na forum,
Pozdrawiam, N-O-R-O-N :)

"Autor materiału nie stwierdził, że przedstawia prawdziwe wydarzenie" - Dziennik Telewizyjny.
''The stuff that dreams are made of.''
Telemann
Junior
Posty: 1460
Rejestracja: 07 wrz 2017, 11:51
x 195
x 80

[TVP2/TVP INFO/TVP1] Magazyn Kryminalny 997

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Telemann »

Dwa pierwsze odcinki miały średnio po 600 tysięcy widzów, natomiast trzeci już ponad milion.
http://[link zakazany]/artykul/og ... tys-widzow
Pozdrawiam, Telemann :)
bustram
Activist
Posty: 4855
Rejestracja: 17 kwie 2008, 20:04
x 89
x 1716

[TVP2/TVP INFO/TVP1] Magazyn Kryminalny 997

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: bustram »

krejzolekk pisze:Dobrze, że zmieniono lektora na niego, październikowy był nijaki. Mnie tam się podoba, że pokazują też głośne, medialne sprawy.
Moim zdaniem październikowy lektor był lepszy, bo był nim pan z "Ktokolwiek widział, ktokolwiek wie" - jego mocny tajemniczy głos bardziej pasował do przedstawianych w 997 historii. A Bohatkiewicz ma głos bardziej reporterski, pasujący do typowych serwisów informacyjnych. To dobrze, że pokazują głośne medialne sprawy ale jest dużo takich nierozwiązanych - czemu robią rekonstrukcje do tych, które zostały rozwiązane ?
lukaa
Junior
Posty: 1091
Rejestracja: 02 paź 2013, 23:43
x 3
x 3

[TVP2/TVP INFO/TVP1] Magazyn Kryminalny 997

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: lukaa »

Bo pewnie nie potrafią nic innego.. ;/
xyz
bustram
Activist
Posty: 4855
Rejestracja: 17 kwie 2008, 20:04
x 89
x 1716

[TVP2/TVP INFO/TVP1] Magazyn Kryminalny 997

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: bustram »

Kolejne odcinki, kolejne kryminalne historie. W odcinku z ubiegłego tygodnia pojawiła się sprawa dotycząca zabójstwa rodziny w Siennicy - zbrodni dokonano z bronią w ręku w 1996 roku - co ciekawe w tym samym okresie z tej samej broni zastrzelono w innej miejscowości kantorowca. Od razu przyszedł mi na myśl pierwszy odcinek nowego 997 - jak pamiętamy poruszono wtedy kwestię gangu kantorowców, czyli grupy seryjnych morderców, którzy napadali rabunkowo na ludzi w latach 1991-2007. Przecież zabójstwo w Siennicy idealnie do nich pasuje, aż się dziwię, że w programie nie powiedzieli, że wykluczają ich udział. No bo chyba ich sprawdzili... Tak sądzę, choć po polskiej policji wszystkiego można się spodziewać...

Wczorajszy odcinek znowu poruszył bardzo stare sprawy z lat 90-tych. W sumie cieszę się, bo myślałem, że takowych będzie mało. Ale chcieć to jedno a wykonać to drugie... O ile inscenizacje są klimatyczne i dobrze się je ogląda, o tyle cała reszta po prostu leży. Zauważyłem, że w programie dosyć rzadko pojawiają się portrety pamięciowe a jeśli już to tylko na chwilę. Bohatkiewicz pyta się policjantki (która pomyliła rok 1993 z rokiem 2003, ale mniejsza o to) "kogo szukamy". Odpowiedź tejże policjantki mnie po prostu rozbroiła do reszty "szukamy brutalnych przestępców, bo tylko tacy mogliby coś takiego zrobić". I na tym koniec, żadnego portretu ani niczego więcej. Dodatkowo odcinek oczywiście został okraszony "Monitoringiem na tropie", gdzie na podstawie odcienia jednego piksela (taka jakość obrazu) widzowie mieli rozpoznać przestępców. No śmiech na sali po prostu.

Inscenizacje okej, Monitoring i Pułkownik do wyrzucenia, bo niewiele wnoszą. Dodatkowo więcej konkretów w prezentowanych sprawach powinno być.
Pirlo
Użytkownik
Posty: 60
Rejestracja: 24 paź 2017, 18:42
x 10

[TVP2/TVP INFO/TVP1] Magazyn Kryminalny 997

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Pirlo »

Polska to faktycznie bezpieczny kraj :D Nie no tak na serio czy w tym sezonie była jakaś sprawa z XXI wieku? Oglądam już 4 odcinek i same śledztwa z lat 90s, a dziś nawet cofnęli się do czasów PRLu. Jeszcze jakby dawali jakieś konkrety, a tutaj zero rysopisów, same przypuszczenia.
krejzolekk
Obserwator
Posty: 569
Rejestracja: 27 kwie 2016, 20:36
x 1
x 2

[TVP2/TVP INFO/TVP1] Magazyn Kryminalny 997

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: krejzolekk »

Była. Po programie było nawet o niej głośno w mediach. Rysopisy też były :)
Pirlo
Użytkownik
Posty: 60
Rejestracja: 24 paź 2017, 18:42
x 10

[TVP2/TVP INFO/TVP1] Magazyn Kryminalny 997

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Pirlo »

Ok, to może przegapiłem, albo oglądałem jednym okiem ;) Z ostatnich lat to kojarzę tylko tą aferę z furgonetkami i ochroniarzem, ale już całą tamtą ekipę złapali, więc no nic pomocniczego.

Na plus na pewno, że rekonstrukcję są mniej brutalne niż w starych odcinkach.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Programy TVP”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości