[TVN/TVN24] Kawa na ławę

Informacja i publicystyka w telewizji.
nedved
Użytkownik
Posty: 40
Rejestracja: 02 cze 2006, 19:27
Lokalizacja: Miasto

[TVN/TVN24] Kawa na ławę

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: nedved »

Kawa na ławę - program publicystyczny telewizji TVN i TVN24, prowadzony przez Bogdana Rymanowskiego.

Program nadawany jest od 23 kwietnia 2006 w każdą niedzielę o 10.30. W każdym z odcinków kilku czołowych polskich polityków wraz z prowadzącym komentuje najważniejsze wydarzenia minionego tygodnia. Opinie poprzedzone są materiałami filmowymi. Program jest nadawany z tego samego studia, co program Dzień Dobry TVN.


Czy ktoś z Was ogląda w ogóle ten program?
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Karol
Administrator
Posty: 21728
Rejestracja: 24 maja 2006, 15:29
x 857
x 7133

[TVN/TVN24] Kawa na ławę

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Karol »

Widziałem kilka pierwszych odcinków, ale formuła programu mi się nie podoba. Szczególnie rozbawia mnie, gdy Rymanowski mówi "Panowie, a teraz kawa na ławę..." :D
Awatar użytkownika
Axel
Activist
Posty: 2722
Rejestracja: 25 maja 2006, 0:21
Lokalizacja: Białystok
x 1
Kontakt:

[TVN/TVN24] Kawa na ławę

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Axel »

W ostatnia niedziele, 30 września do programu "Kawa na lawę" przyszedł Ędward Ącki i zrobił pewne zamieszanie. Byl o tym dzisiaj artykuł na media2 dlatego podaje link gdzie można obejrzeć filmik z tego co sie działo w studio
http://www.tvn24.pl/26086,1523084,wiadomosc.html
Awatar użytkownika
yeti
Użytkownik
Posty: 17
Rejestracja: 02 paź 2007, 15:42

[TVN/TVN24] Kawa na ławę

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: yeti »

Ten pogram to jest totalna klęska powinien być zdjęty z anteny bo z tego nic dobrego nie ma a ile kosztuje taki godzinny show lepiej te pieniądze za ten kabaret przeznaczyli na leczenie chorego dziecka z fundacji TVN to był by dobry uczynek z ich strony .Jest tyle biedy w Polse ale oni tego nie dostrzegają tylko się kłócą o te stołeczki kto na jakim będzie sadzał cztery litery ,aco do tego programu religijnego to niech uświadamiają tych z sejmu im jest to bardziej potrzebne niż społeczeństwu.
Awatar użytkownika
Trzeciak
VIP Mod
Posty: 49666
Rejestracja: 23 kwie 2008, 19:38
x 5347
x 3240

[TVN/TVN24] Kawa na ławę

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Trzeciak »

Tymczasem jak podały dziś Presserwis i "Rzeczpospolita" program "Kawa na ławę" Bogdana Rymanowskiego ma jeszcze w tym roku zniknąć z anteny TVN. Podaje się dwie daty - albo to będzie czerwiec, albo listopad do kiedy mają się odbywać wybory samorządowe i prezydenckie. Związane jest to z tym, iż w przyszłym sezonie stacja postawi na rozrywkę, a publicystyką miałby się zając kanał TVN24.

Oczywiście nie znaczy to że program zniknie ze stacji informacyjnej na ul. Wiertnicznej.
Pozdrawiam, Trzeciak
Jantar
VIP Expert
Posty: 4425
Rejestracja: 13 lip 2011, 18:50
x 108
x 246
Kontakt:

[TVN24] Kawa na ławę

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Jantar »

Kawa na ławę obchodzi dziś 10-lecie istnienia. W programie mnóstwo wspomnień i goście wpisują się do księgi pamiątkowej. Nagram wieczorem powtórkę programu.
pliki video na forum: http://chomikuj.pl/Kleksik5/pliki+rozne/forum+media2
PS. Z pewnych powodów musiałam ustawić folder jako widoczny, więc zostało nałożone hasło "xxx" (bez cudzysłowu).

www.novela.pl
tvferdex97
Poster
Posty: 1531
Rejestracja: 14 maja 2014, 6:59
x 311
x 25

[TVN24] Kawa na ławę

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: tvferdex97 »

Program w pierwszych latach emitowano także na TVN-ie w niedziele po DDTVN. Czy w pierwszych latach emitowano też na TVN24 w poniedziałki, bo jeśli dziś 10-lecie wypada, to znaczy że 1. odcinek miał emisję w poniedziałek, 24 kwietnia 2006 r.?
Awatar użytkownika
brk
VIP Expert
Posty: 1925
Rejestracja: 02 wrz 2010, 15:01
Lokalizacja: Katowice
x 88
x 85

[TVN24] Kawa na ławę

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: brk »

Dokładne 10 lat minęło wczoraj, 23 kwietnia, ale że wydanie jest dzisiaj to dzisiaj obchodzą urodziny.
Od 13 lat jako piszący, trochę dłużej jako czytający :D
Awatar użytkownika
TiM
VIP Expert
Posty: 3999
Rejestracja: 31 maja 2008, 23:06
x 119
x 151

[TVN24] Kawa na ławę

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: TiM »

Jantar pisze:Kawa na ławę obchodzi dziś 10-lecie istnienia. W programie mnóstwo wspomnień i goście wpisują się do księgi pamiątkowej. Nagram wieczorem powtórkę programu.
Jantar, powinienem dać radę nagrać powtórkę z BiŚ - będzie szybciej ;)

Dało radę: https://rutube.ru/video/9edf17afc8668d3 ... 796455a6f/
Jantar
VIP Expert
Posty: 4425
Rejestracja: 13 lip 2011, 18:50
x 108
x 246
Kontakt:

[TVN24] Kawa na ławę

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Jantar »

Ja też złapałam... Co prawda kilka sekund urwało, zanim się dekoder łaskawie przełączył z poprzedniego nagrania, ale proszę:

http://chomikuj.pl/Kleksik5/pliki+rozne ... mpg(video)

Program do pobrania :)
pliki video na forum: http://chomikuj.pl/Kleksik5/pliki+rozne/forum+media2
PS. Z pewnych powodów musiałam ustawić folder jako widoczny, więc zostało nałożone hasło "xxx" (bez cudzysłowu).

www.novela.pl
Awatar użytkownika
kamil2505
VIP Expert
Posty: 5290
Rejestracja: 25 lip 2008, 17:09
x 103
x 1037

[TVN24] Kawa na ławę

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: kamil2505 »

TVN24 zdecydowanym liderem rynku wśród kanałów newsowych podczas emisji "Kawy na ławę". Co ciekawe - nawet jeden odcinek przekroczył próg 1 mln widzów:
http://[link zakazany]/artykul/ka ... onkurencje#

Co jak co, ale myślę, że oglądając ten program trudno się doczepiać o stronniczość. Formuła prosta - przedstawiciele klubów parlamentarnych = przedstawiciel Prezydenta podsumowują wydarzenia mijającego tygodnia - a wciąż się sprawdza.
2008-2023
Awatar użytkownika
kamico7
Junior
Posty: 964
Rejestracja: 31 gru 2012, 14:23
x 1

[TVN24] Kawa na ławę

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: kamico7 »

No to jest jeden z nielicznych programów gdzie nie ma w ogóle stronniczości, ale w dużej mierze to zasługa Bogdana Rymanowskiego, bo jednak gdy niektóre wydania w przeszłości prowadził Grzegorz Kajdanowicz to już wiało dość mocno stronniczością. Sama formuła ponad czasowa i program bardzo dobrze się ogląda :D
Awatar użytkownika
kamil2505
VIP Expert
Posty: 5290
Rejestracja: 25 lip 2008, 17:09
x 103
x 1037

[TVN24] Kawa na ławę

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: kamil2505 »

Myślę, że warto też tu wspomnieć o emitowanej po tym programie "Loży prasowej", która też jest raczej pozbawiona stronniczości.
2008-2023
Awatar użytkownika
wiatriwoda
VIP Expert
Posty: 38068
Rejestracja: 05 gru 2013, 9:46
x 88
x 3626

[TVN24] Kawa na ławę

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: wiatriwoda »

Ja przestałem oglądać , bo formuła mnie znudziła, ale głównie przez stronniczość Rymanowskiego:)
Awatar użytkownika
kamil2505
VIP Expert
Posty: 5290
Rejestracja: 25 lip 2008, 17:09
x 103
x 1037

[TVN24] Kawa na ławę

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: kamil2505 »

Serio? Przez stronniczość Rymanowskiego? Według mnie pytania zadawane przez prowadzącego są wyważone, bez zbędnego najeżdżania na którąś ze stron. Do tego każdy z przedstawicieli goszczących w studiu ma mniej więcej tyle samo czasu na wypowiedź.
2008-2023
ODPOWIEDZ

Wróć do „Programy informacyjne i publicystyczne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości