Konferencja prasowa ITI - 16 maja

Tematy oraz posty nie pasujące do tego forum.
Liber
Użytkownik

Post autor: Liber »

Dokładnie za osiem dni, czyli w przyszłym tygodniu będzie miała miejsce konferencja prasowa N-ki. Jak mówią przedstawią na niej nowe usługi i plany programowe. Tak jak poprzednio konferencja o 12 w Teatrze Narodowym w Warszawie, będzie transmisja telewizyjna (przynajmniej tak jest napisane na zaproszeniu). Co sądzicie o tej konferencji? Czy wprowadzone zostaną takie nowości, które nas, abonentów, zaskoczą?
Ja osobiście tego, co się spodziewam to Teledomu, otwarcia gniazd USB i Enthernet (co sam Sojka zapowiadał na poprzedniej konferencji, 17 listopada informując o wiosennych nowościach technologicznych.) Ciekaw jestem tylko, czy poznamy nową postać Video On Deman, bo przecież nowa wersja tej usługi musi ruszyć w najbliższych miesiącach.

Co do nowych kanałów, to ja osobiście życzyłbym sobie spełnienia plotek, tj. Nonstop Kino i Filmbox + dołączenie kanałów z listy: Nickelodeon, National Geographic, Voom, Food Network. Jeśli mowa będzie o długich planach programowych (do końca roku lub dłużej) to ja chciałbym się dowiedzieć, czy planowane jest dołączenie HBO, być może taka informacja jest już dostępna gdzieś w N.
TomekM
Użytkownik

Post autor: TomekM »

Według mnie n zaskoczy czymś mocnym na konferencji.
To najszybciej rozwijająca się platforma cyfrowa na rynku.
Cyfra i Polsat nie odpowiedziały w żaden sposób na pojawienie się konkurencji.
W pół roku n zdobyła mocną pozycje na rynku.

Co do nowości to oczekuje że udostępniony zostanie port USB - dałoby to ogromne możliwości archiwizaji materiałow zgranych na n-recorderze - zrzucasz film na pendriva, potem na komputer i wypalasz płytkę - to byłyby naprawde nieograniczone możliwości.
Co do nowych kanałow - najbardziej chciałbym National Geographic HD i HBO HD.
Mogliby też zdecydować się przenieść TVN TURBO do pakietu INFORMACJA I ROZRYWKA:D
gosc
VIP Expert

Post autor: gosc »

Krótko, dla mocno inteligentnych:
nie odpowiedziały w żaden sposób na pojawienie się konkurencji
Jakiej konkurencji?
Pawel

Post autor: Pawel »

gosc pisze:Krótko, dla mocno inteligentnych:
Jakiej konkurencji?
Dobre pytanie gosc :D.

Sprawa jest prosta Cyfa+ i Polsat nie odpowiedziały w żaden sposób bo nie musiały.
Awatar użytkownika
Karol
Administrator
x 601
x 3050

Post autor: Karol »

Odpowiedziały - wprowadzniem HDTV i PVR.
Liber
Użytkownik

Czy na pewno nie musiały, to akurat stwierdzimy conajmniej w październiku, gdy N bedzie miała roczek. Ale jak na tak młody projekt rzeczywiście rozwija się moim zdaniem szybko, choć zdecydowanie inaczej niż na początku Cyfra+ czy Cyfrowy Polsat. Moze dlatego, ze wchodzi w momencie, gdy duża część rynku jest już zajęta i trzeba włączyć do oferty coś nowego.

Natomiast co do odpowiedzi konkurencji to według mnie odpowiedź Cyfry+ jest np. żałosna. Uruchomili dziwny twór, Canal+ Sport HD, na którym nowości jest mało, przy czym mówią: czekajcie do lipca! Dekoder jest 3 razy droższy niż w N (99zł kontra 299zł). Polsat też posunął się do ciekawego zdarzenia, wprowadzajac PVR 7 dni przed Nka, ale moim zdaniem tamta decyzja była zła, bo dekoder nie obsługuje choćby MPEG-4, także abonenci, którzy go kupili są po części straceni. Sądzę, że kupiły go osoby raczej zainteresowane nowymi technologiami, a gdy Polsat wkroczy z kolejnymi nowosciami, o ile wkroczy, to nie jestem pewien czy beda chetni na kolejna wymiane dekodera. Bo ten ktory jest moze jeszcze ew. obsłużyć VOD.

Nka ma też zupełnie inne podejscie do abonenta, czego zaczyna dowodzic namacalnie, choc na razie jest to myślę początek - chodzi w pierwszej kolejnosci o forum, ostatnio o konkurs na nazwe konferencji, a teraz o konkurs, w ktorym mozna wygrac roczny abonament N i recordera z antena w konkursie "N w przyszlosci". Także jest to zdecydowanie pozytywny aspekt jej działania.

Wydaje sie, ze jedyne na co krzyczymy to fakt włączania kanałów dopiero po zapowiedzi na konferencji. No cóż, takie mają prawo i myślę, że nie odbije się to źle na nas, abonentach. Bo takie konferencje cały czas informują o działaniach N, a wiadomo, że im nas więcej, tym będziemy mieć więcej usług i w perspektywie tańszy abonament (wlasciwie taki sam, ale z wieksza ilością kanałów).

Ja również oczekuję nowości w postaci otwarcia portu USB - i to naprawdę może się okazać ciekawe, o ile dużo urządzeń będzie można do USB podłączyć.
Awatar użytkownika
Karol
Administrator
x 601
x 3050

Post autor: Karol »

Za to w Cyfrze za 699zł kupisz dekoder umożliwiający odbiór HDTV na własność. W N nie masz takiej możliwości. Na dodatek Philips DSR 6201 HD (C+) umożliwia odbiór DVB-T, na co nie pozwalają dekodery Nki + np. taka pierdółka jak listy ulubionych programów.
TomekM
Użytkownik

Post autor: TomekM »

Pawel pisze:
gosc pisze:Krótko, dla mocno inteligentnych:
Jakiej konkurencji?
Dobre pytanie gosc :D.

Sprawa jest prosta Cyfa+ i Polsat nie odpowiedziały w żaden sposób bo nie musiały.
Jezeli faktycznie jest jak piszesz to myśle że Polsat i Cyfra popełniły wielki błąd.
Jakiś czas temu mialem kablowke. Oglądałem na komputerze. Nigdy nie zastanawiałem się nad zakupem platformy cyfrowej az do pojawienia sie n-ki. Kupiłem telewizor 37 cali LCD i zrezygnowałem z kablowki.
Po zakupie TV stanąłem przed wyborem platformy cyfrowej i według mnie tylko n się liczy.
Cena nki przebija nawet oferte kablowki.
Pawel

TomekM pisze:Jezeli faktycznie jest jak piszesz to myśle że Polsat i Cyfra popełniły wielki błąd.
Jakiś czas temu mialem kablowke. Oglądałem na komputerze. Nigdy nie zastanawiałem się nad zakupem platformy cyfrowej az do pojawienia sie n-ki. Kupiłem telewizor 37 cali LCD i zrezygnowałem z kablowki.
Po zakupie TV stanąłem przed wyborem platformy cyfrowej i według mnie tylko n się liczy.
Cena nki przebija nawet oferte kablowki.
To że zwykła kablówka będzie kiepsko wyglądać na telewizorze LCD to przecież normalne.
Dla mnie liczy się przede wszystkim oferta programowa danych kanałów i nie widzę najmniejszego powodu rezygnowania z Cyfry+ na rzecz N. Przynajmniej na tę chwilę.
Z opcji HD na razie nie korzystam. Wolę poczekać do tego czerwca czy lipca i zobaczyć jak ma wyglądać już ta właściwa oferta HD Cyfry+.
Liber
Użytkownik

Hmm, a ja Ci powiem, ze wlasnie na dniach składam z Cyfry+ wymówienie. Stwierdzam, ze nie jest to oferta dla mnie, za duzo mniejsza kase mozna miec duzo lepszą ofertę. Takze w N. Dzis mam tam pakiety Film i Dokument i szczerze mowiac, gdybym mieszkal sam, to placilbym jeszcze mniej (26zł). N stwarza mi ten komfort,ze moge wybrac te pakiety, ktore naprawde mnie interesuja. Bo i nie potrzebuje pelnego pakietu. Nie zgadzam sie tez z twierdzeniem takim, ze np. N ma Comedy Central, a C+ ma HBO Comedy - te 2 kanaly sa akurat zupelnie różne i są na zdecydowanie innym poziomie cenowym. Zreszta przyznam sie, ze nigdy nie kupie pakietu HBO za 30zł. Wolę krótsze programy, na ogladanie filmow nie mam czasu.
Pawel

Liber pisze:Hmm, a ja Ci powiem, ze wlasnie na dniach składam z Cyfry+ wymówienie. Stwierdzam, ze nie jest to oferta dla mnie, za duzo mniejsza kase mozna miec duzo lepszą ofertę
To już widocznie zależy od tego co kogo interesuje. Jeśli o mnie chodzi to w N nie ma nic ciekawego oprócz NASN.
I tego kanału faktycznie w Cyfrze+ mi brakuje.
Liber
Użytkownik

Niewątpliwie wszystko zależy od zainteresowań. Ja doszedłem do wniosku, że nie będę płacił 30zł za kanał, który oglądam kilka razy w wakacje. Bo niby po co mam to robic, i wydawac rocznie 360zł, by obejrzec 10-15 filmow. Dochodzę do wniosku, ze to jest takie strasznie drogie VOD - bo film kosztuje mnie 24 zł. Za taką kwotę to nawet kino jest tańsze ;-). No ale prawda też, że brat ogląda Canal+Sport i to dosyć często więc tutaj Canal+ ma swoją siłę i swój plus. Ale mnie to nie interesuje. Dlatego zdecydowanie bardziej odpowiada mi oferta N. Szczegolnie, ze jestem fanem krotszych, polgodzinnych-godzinnych seriali np. na Comedy Central. Nie ogladam moze MGM, ale ten repertuar tez mi pasuje, szczegolnie komedie amerykanskie z poczatku lat 90 - maja dla mnie jakis zabawny klimat :-)
Pawel

Tak naprawdę to w Cyfrze oglądam głównie Canal+ (przede wszystkim sport, ale także filmy) oraz paczkę AXN. Gdyby nie sport to pewnie też bym się zastanawiał nad N gdzie żeby oglądać AXN nie muszę dodatkowo płacić.
Ciekawe jak będzie w niedalekiej przyszłości z kanałami Universal, tzn. w jakich platformach się one znajdą bo też zapowiadają się interesująco.
Liber
Użytkownik

Hmm, to zależy czy pójdą w stronę wyłączności czy też może zdecydują się na obecność we wszystkich platformach. Obawiam się, że mogą pojawić się tylko w C,ale z drugiej strony finanse mogą przewyższyć. I oby tak się stało. Nce potrzebne są nowe programy i to nie ulega wątpliwości. Ważne jest, by rzeczywiście nowe kanały dodawali co kilka, góra kilkanaście tygodni.
gosc
VIP Expert

Post autor: gosc »

W środę telewizja nowej generacji n ma poinformować o nowościach dotyczących swojej platformy telewizyjnej. Gazecie Prawnej udało się ustalić, że w ofercie pojawi się sześć nowych pozycji, m.in. TVN Talk oraz kanały muzyczne.
Jak wynika z informacji Gazety Prawnej, platforma n na środowej konferencji prasowej poinformuje o sześciu nowych kanałach tematycznych, które wejdą do jej oferty.

Według Gazety Prawnej, wśród nowości platformy n, znajdzie się TVN Talk, czyli kanał z programami typu talk-show. Oprócz niego także trzy programy muzyczne. Jeden z nich ma współtworzyć znany pianista jazzowy Leszek Możdżer. O dwóch pozostałych pozycjach - TVN Biznes czy kanale religijnym media już informowały.
Skopiowałem z portalu m2.pl jakby ktoś nie zauważył tego newsa.
Zablokowany

Wróć do „Kosz”