Problem z sąsiadem!! Cyfra kontra Nka :)

Tematy oraz posty nie pasujące do tego forum.
8art
Użytkownik

Post autor: 8art »

Witam. Jakiś miesiąc temu zainstalowano mi na dachu (4-piętrowy blok) antenę nTV. Wszystko było ok, ale po paru dniach przyszedł wredny, zapijaczony:) sąsiad zpretensjami, że moja antena zakłóza jego (Cyfra+) - chodziło o odbiór TY4 i jakiś czeskich kanałów. Anteny byly od siebe dość oddalone, a człowiek, który ją montował stwierdził, że o żadnych zakjłóceniach nie może być mowy, to inne częstotliwości it.. Zostawiłem więc sprawę, zwłaszcza, że sąsiad się więcej nie pojawił, więc uznałem, że już wszystko ok. Wczoraj n-ka przestała mi odbierac - okazało sią, ze miły sąsiad wlazł na dach i zdemontował moją antenę! Zastanawiam się co teraz zrobić... Czy jest możliwe, że te anteny się zakłocają? Poradźcie coś jak możecie:-)
Awatar użytkownika
RaPi
VIP Expert
x 2
Kontakt:

Post autor: RaPi »

Po pierwsze to jak sąsiad mógł zdemontować coś co nie jest jego własnością. W tym wypadku zastanowiłbym się nad poinformowaniem administracji osiedla i policji. Powinien on teraz pokryć koszty ponownej instalacji zestawu.

Z tego co wiem nie ma możliwości żeby anteny się zakłócały. Chyba że jedna przysłania pole widzenia drugiej. Jeżeli były oddalone od siebie to problemu sąsiada nie są spowodowane przez twoją antenę.
8art
Użytkownik

Dzięki - w zasadzie chodizło mi o opinie co do tych zakłoceń, ale wszyscy zgodnie twierdzą, że to brednie:) Dziś pogadam z sąsiadem - spróbuje się dogadać, niech zainstaluje mi antenę z powrotem. Jak nie - to będzie spotkanie z dzielnicowym itp.
Dzięki za odpowiedź:)
Awatar użytkownika
Karol
Administrator
x 601
x 3057

Post autor: Karol »

Poza tym od kiedy w Cyfrze+ masz czeskie programy? Sąsiad naprawdę za dużo pije.
8art
Użytkownik

Cytowałem tylko jego wypowiedź - mówił o TV4 i czeskich kanałech, że ma bardzo malutkie "okienko" - chyba zwężył mu się obraz:)
Awatar użytkownika
Karol
Administrator
x 601
x 3057

Post autor: Karol »

W takim razie to jakiś baran :) Może mu się pomyliło z anteną naziemną :)
8art
Użytkownik

A kto wie? Ale z tego co wiem satelita nie ma szans zakłócać naziemnej, no nie? Poza tym, ja tam na dachu nie widziałem w pobliżu mojej anteny jakejś innej, naziemnej
Piotrek19
Użytkownik

Post autor: Piotrek19 »

Ja w domu mam n i cyfre +, anteny zamontowane są w odległości ok. 60cm od siebie, ale żadnych zakłóceń nie ma. Wcześniej na miejscu n miałem Cyfrowy polsat i również nie było żadnych zakłóceń.
Spooky
VIP Expert
x 2
x 3

Post autor: Spooky »

Piotrek19 pisze:Ja w domu mam n i cyfre +, anteny zamontowane są w odległości ok. 60cm od siebie, ale żadnych zakłóceń nie ma. Wcześniej na miejscu n miałem Cyfrowy polsat i również nie było żadnych zakłóceń.
A ja pod swoją C+ mam antene sasiada na Astre 19E i nad anteną siatke do tv naziemniej i nie mam żednych zakłócen.
8art
Użytkownik

Jeszcze raz dzieki za odpowiedzi.
Po wizycie u sąsiada wychodzi na to, że to sprawa już nie odnośnie zakłoceń, a uchwały wspólnoty mieszkaniowej itp. :)
matley
Użytkownik

Post autor: matley »

Z tego co mi wiadomo żadna administracja nie ma prawa do zabronienia instalacji anteny (nieważne czy satelitarnej czy naziemnej). Powinna wskazać miejsce na jej instalację.
Mleko_czekoladowe
Użytkownik

Post autor: Mleko_czekoladowe »

a może sąsiad sam sobie zasłaniał własną antenę;)
Awatar użytkownika
strongash
Użytkownik

Post autor: strongash »

8art pisze:A kto wie? Ale z tego co wiem satelita nie ma szans zakłócać naziemnej, no nie? Poza tym, ja tam na dachu nie widziałem w pobliżu mojej anteny jakejś innej, naziemnej
Ani sygnały różnych nadawców satelitarnych ani sygnał naziemny i wszystkie inne nie mogą się zakłócać bo nadają w innym paśmie częstotliwości.. no chyba, że mieszka się pod masztem nadawczym:p i to bardzo blisko:D
na szczęście je nie miałem problemów z anteną ani z sąsiadami czy czymkolwiek innym:)
bart67
Użytkownik

Post autor: bart67 »

od kiedy dostep do dachu jest nieskrepowany. Powinno byc to stosownie uregulowane. Zdemontowac nie mogl i mozesz go za to pozwac - ewentualne uszkodzenie sprzetu, koszt montera i nowej instalacji.
Anteny sie nie zaklocaja absolutnie! Nie ta technologia ;-)

Super sprawa! czegos tak dziwnego dawno nie slyszalem ;) ale czytalem kiedys o czlowieku ktory z sasiadem sie klocil bo ma male dziecko a antena niszczy dziecku mozg ;) ciekawe co zrobi jak na szpitalach sa nadajniki gsm ;) :D

pozdrawiam
informuj na bierzaco

PS apropo tych zaklocen ja mam anteny praktycznie jedna na drugiej na jednym maszcie sa 3 anteny jedna nad druga i zadnych zaklocen nie bylo
Jestem z http://spraypainting.cba.pl - obrazy malowane sprayem! NIESAMOWITE! Przedstawiają abstrakcje - kosmos, planety i inne. Obrazy są unikatowe i jedyne w swoim rodzaju! Świetny pomysł na prezent!
maciej
Użytkownik

Post autor: maciej »

jaka antena moze zaklucacz sygnal ten sasiad naprawde duzo wipil
Zablokowany

Wróć do „Kosz”