Jesień 2008 w TVN

Tematy oraz posty nie pasujące do tego forum.
Kazik
Obserwator

Jesień 2008 w TVN

Post autor: Kazik »

Chyba tak , przynajmniej tak jest napisane na Wikipedii.
kamil2505
VIP Expert
x 14
x 361

Jesień 2008 w TVN

Post autor: kamil2505 »

Tak "K-11 - Komissare im Einsatz" to polskie w11. Był też odpowiednik polskich "Detektywów" - bodajże nazywało to sie "LenBen & Partner" czy cos w tym rodzaju, ale serial chyba już nie jest emitowany. A "Sąd rodzinny w SAT.1 to bodajże "Sędzia Aleksander Holds". Wybaczcie jeśli po przekręcałem nazwy...
Warto też zauważyć, ze w niedawnym czasie na antenie RTL-u niemieckiego w godzinach 14:00-17:00 było można oglądać aż trzy programy sadowe.
14:00. Sąd karny
15:00. Sąd rodzinny
16:00. Sad dla nieletnich

Jak widać w Polsce brakuje tylko tego ostatniego... Byc moze i "Sad dla nieletnich" zawita w Polsce... :/
PLATFORMA CANAL+:
Extra+ z CANAL+ (10) CANAL+VOD CANAL+4K Ultra HD HBO HBO GO Fox Play Nat Geo Play Paramount Play  Mistrzowska Piłka Multiroom Standard Ultrabox+ 4K CANAL+ Telewizja przez internet / nc+GO 100h 84,99zł
PLAYER:Pakiet Start+ 4M 30zł
Awatar użytkownika
Kamil
VIP Expert
x 18
x 59

Jesień 2008 w TVN

Post autor: Kamil »

Nie program richter alexander hold to to samo co sędzia anna maria wesołowska. A wspomniany przez ciebie sąd rodzinny RTL może być odpowiednikiem naszego programu. A lenßen & partner to bardzo podobny program do naszych detektywów ale nie mam zielonego pojęcia czy to jest na licencji. Po każdym odcinku naszych courtshow następuje plansza constantin entertainment - wszedłem na ich stronę, jest tam wiele informacji o tych programach :D

Sędzia alexander hold

Obrazek

Wiadomo:

Obrazek.

Scenografie tych programów są prawie identyczne:

Obrazek
Wersja Polska
Obrazek
Wersja Niemiecka

No i W11 to odpowiednik K11 - format constantin entertainment
Awatar użytkownika
wojt.20
Obserwator
Kontakt:

Jesień 2008 w TVN

Post autor: wojt.20 »

w sumie dobrze gdyby Ewka wyladowała na 12,13 ,czy 14.

Sąd rodzinny był na RTL i nazywał się bodajże Das Familiengericht - czy coś takiego
kamil2505
VIP Expert
x 14
x 361

Jesień 2008 w TVN

Moim zdaniem to te sądy powinny wylądować na okolice 14-15, tak jak w Niemczech... A co do talk-show pani Drzyzgi to cóż wypala sie... Tematy są praktycznie takie same co przed rokiem (tylko tytuły zmienione)... Pasmo 16-19 powinno być wypełnione czymś nowym... Tylko czym???
PLATFORMA CANAL+:
Extra+ z CANAL+ (10) CANAL+VOD CANAL+4K Ultra HD HBO HBO GO Fox Play Nat Geo Play Paramount Play  Mistrzowska Piłka Multiroom Standard Ultrabox+ 4K CANAL+ Telewizja przez internet / nc+GO 100h 84,99zł
maciej
Użytkownik

Jesień 2008 w TVN

Post autor: maciej »

tvn i tvn hd programowo najlepsza
EDIT: Czy ja dobrze widzę? Posty tego typu niestety pozostawię bez komentarza. Nie jest to Twoje pierwsze przewinienie, więc na razie decyduję się na tymczasowego bana dla Ciebie.
ARTUR B.

Jesień 2008 w TVN

Post autor: ARTUR B. »

Niestety tu jest problem, że nasze stacje nie mają pomysłu na daytime. W tym czasie już powinny wylądować wszystkie polskie tasiemce
Awatar użytkownika
Kamil
VIP Expert
x 18
x 59

Jesień 2008 w TVN

I okaże się że nie mają pomysłu na PrimeTime:D

A co z nową oprawą Faktów i Uwagi? Miała wystartować DAAAWNO a ani widu ani słychu. Czy ktoś coś wie?
Awatar użytkownika
Karol
Administrator
x 601
x 3050

Jesień 2008 w TVN

Post autor: Karol »

ARTUR B. pisze:Niestety tu jest problem, że nasze stacje nie mają pomysłu na daytime. W tym czasie już powinny wylądować wszystkie polskie tasiemce
A kto by to wtedy oglądał? "M jak miłość" ma 9-10 mln widzów, a "Na Wspólnej" połowę tego. Przecież to bardzo dobrze jak na tasiemce. W daytime na co mają szanse? - 1-2 mln widzów i połowę niższe przychody reklamowe?
kamil2505
VIP Expert
x 14
x 361

Jesień 2008 w TVN

Cóż, zgadzam sie tutaj z Karolem... Rynek telewizyjny w Polsce jest inny niż ten w Niemczech, Czechach czy w Stanach... Składa sie na to wiele czynników. W naszym kraju minęła moda na codzienne reality-show, ale za to wciąż modne są opery mydlane naszej krajowej produkcji... W Stanach są one pokazywane w dzień, ale u nas nie jest to możliwe... Warto przypatrzeć się na układ ramówkowy naszych kanałów... Jedna telenowela się kończy to można przełączyć na drugi kanał i oglądać następna. W Niemczech czy Stanach to nie do pomyślenia, by telenowela była nadawana o 20:10, tak jak u nas "Na Wspólnej"... Ale cóż... tvn już nie ma gdzie włożyć swego serialu, bo jego emisja będzie nakładać sie na inny... Jednak wracając do niemieckiej telewizji, to dla mnie nie jest do pomyślenia ramówka typu 5 godzin talk-show, 3 godziny sądów i 2 godziny rodzimy oper mydlanych... Coraz bardziej według mnie i nasze polskie stacje zmierzają w tym kierunku... Oby tak jednak sie nie stało...
PLATFORMA CANAL+:
Awatar użytkownika
Kamil
VIP Expert
x 18
x 59

Jesień 2008 w TVN

W Ameryce fakt wszystkie tasiemce są ulokowane w DayTime. Ale w Niemczech np. serial Gute Zeiten, schlechte Zeiten emitowany jest o 19.40 w Holandii jest też podobnie.
Awatar użytkownika
wojt.20
Obserwator
Kontakt:

Jesień 2008 w TVN

Post autor: wojt.20 »

@Kamil2505 - nie zgodzę się z tobą ,że układ 5h z talk-show, 3h z court show i 2h telenowel jest zły. Lepszy taki daytime ,niż call-tv, telezakupy, czy powtórka powtórki powtórką popychana (przykład Świat według Kiepskich, Miodowe lata i pare innych produkcji). Jak na dzień dzisiejszy to właśnie tvn ma najlepszą ramówkę daytime. Choc nie jestem wcale fanem tvn.
Awatar użytkownika
Karol
Administrator
x 601
x 3050

Jesień 2008 w TVN

Post autor: Karol »

Dzisiaj dopiero zauważyłem, że TVN emituje reality-show "Republika małolatów" zrealizowany w Bonanza City w USA. Bardzo ciekawy program, chociaż w Stanach Zjednoczonych wzbudził bardzo dużo kontrowersji z racji tego, że w mieście duchów zamknięto czterdzieścioro dzieci, które rządzą same sobą, bez opieki dorosłych. Godzina emisji w TVN trochę kijowa - 11:00.
kamil2505
VIP Expert
x 14
x 361

Jesień 2008 w TVN

Jak donosi portal wirtualnemedia.pl już w pierwszym tygodniu grudnia w tvn rozpoczyna się tzw. "zimowy sezon powtórkowy". "Teraz albo nigdy" zastąpią powtórki pierwszej serii "39 i pół" (po części się cieszę, bo serial zacząłem oglądać pod koniec sezonu i bardzo mi sie spodobał). Poza tym od 02.12. zniknie "Fabryka gry", zastąpi ją zaczynający sie ok. pół godziny później teleturniej "Rozbij bank" (pasmo telesklepowe zostanie przesunięte na 06:00 i potrwa do 07:00, następnie "Rozbij bank"). Znikną też powtórzenia W11, a co za tym idzie można sie domyślić, ze również i ten serial rozpocznie emisje powtórkowych odcinków o godzinie 20:45 (już wielokrotnie tak było). Zniknie tez emisja powtórkowa programów rozrywkowych, które były emitowane o 12:35. Ich część będzie emitowana o 11:00, a część w weekendy (z reszta niewiele premierowych odcinków pozostało). Pasmo popołudniowe (12:30-14:50) będzie sie teraz składać z godzinnego bloku telezakupowego, "Fabryki gry" przesuniętej z 06:25 i powtórki "Detektywów", którzy zniknęli na rzecz "Telesklepu".
Z pozostałych zmian można zauważyć, że wtorkowe "Twarzą w twarz" zastąpi przerwany po zakończeniu wakacji serial "Krok od domu". Po zakończeniu emisji "Szymon Majewski Show" w jego miejsce również zostanie pokazany serial jednak nie wiadomo jeszcze jaki. Natomiast lukę po "Mam Talent" i "You Can Dance" zastąpią filmy fabularne.
Jedyną premierą ma być serial "Californication" - emisja od wtorku, 25.11. o 23:30.

Mam nadzieję, że coraz to bardziej wydłużający sie z roku na rok okres zimowych powtórek będzie tez obfity w nowe seriale. Mam nadzieję, ze tvn o rozsądnej godzinie pokaże kolejna serię "Tajemnic Smallville"... (chociaz nadzieje złudne....)

Moim zdaniem powinni zakończyć ten sezon powtórek zimowych... Może rok 2000 to odległe czasy i całkiem inne,a le wtedy nawet zimą emitowano premierowe odcinki znanych seriali komediowych. Po wejściu do Polski "Big Brothera'" wszystko zaczęto dzielić na sezony i tak pozostało... No, ale kiedyś nie było takich programów rozrywkowych jak "Taniec z gwiazdami", czy "You can dance", które są na pewno programami sezonowymi...
Mimo to ramówki można ciekawiej zagospodarować, np. serialami zagranicznymi, a nawet programami zagranicznymi... Przecież to właśnie podczas długich zimowych wieczorów widz najczęściej spędza je przed telewizorem...
PLATFORMA CANAL+:
no666name
Użytkownik

Jesień 2008 w TVN

Post autor: no666name »

Popieram przedmówcę i sądzę nawet, że nie stałoby się nic złego gdyby TVN w sezonie zimowym emitował premierowe odcinki takich programów jak : "Rozmowy w toku", "Sędzia Anna Maria Wesołowska", "Sąd rodzinny" czy "Detektywi" i "W11 : Wydział śledczy".
Przecież są to formaty emitowane od poniedziałku do piątku, czyli w pewnym sensie seriale, a przecież w TVP zimą nie ma powtórek np. "Jaka to melodia?" o serialach "Klan", "Plebania" nie wspominając.

I tak, że zimą TVN nie nadaje chociaż powtórek "Na Wspólnej". Mam nadzieję, że w grudniu, styczniu i lutym będą też nowe odcinki "Brzyduli".

I o ile takie programy jak "Taniec z Gwiazdami", "You can dance" czy "Mam talent" zimą nie powinny być emitowane to programy "Szymon Majewski Show" i "Kuba Wojewódzki" wręcz przeciwnie. Spokojnie mogą lecieć 10 miesięcy w roku. To może jedynie poprawić zimową ramówkę TVN, która jest naprawdę uboga, a to stacji programowo najlepszej nie przystoi...
No chyba, że w spotach zaznaczą, że jesienią i wiosną programowi najlepsi!
Zablokowany

Wróć do „Kosz”